Pożyczki bez baz

W maju ubiegłego roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące pożyczek bez baz. Zgodnie z nowymi regulacjami, każdy pożyczkodawca ma obowiązek weryfikacji klienta w bazie Biura Informacji Kredytowej lub biurze informacji gospodarczej (np.: BIG InfoMonitor, ERIF oraz KRD), jednak niektóre pozabankowe firmy pożyczkowe nadal oferują pożyczki bez baz. Zobacz najlepsze oferty w naszym rankingu.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.
Ostatnia aktualizacja 26.04.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Ranking pożyczek bez baz - kwiecień 2024

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy nasz ranking pożyczek bez baz?

Nasz ranking pożyczek bez baz został stworzony przez specjalistów z portalu zadłużenia.com. Staramy się nieprzerwanie selekcjonować i prezentować najlepsze rozwiązania finansowe na rynku, kierując się przede wszystkim preferencjami naszych Klientów. Skupiliśmy się na przedstawieniu ofert pożyczkowych, które nie wymagają weryfikacji w bazach dłużników, pochodzących z zaufanych firm pożyczkowych, wszystkich rejestrowanych przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Spis treści:

  1. Ranking pożyczek bez baz - kwiecień 2024
  2. Kilka najważniejszych informacji z tekstu
  3. Jaka jest szansa na pożyczkę bez baz?
  4. Jakie bazy sprawdzają firmy pożyczkowe przed udzieleniem finansowania?
  5. Najważniejsze informacje na temat baz sprawdzanych przez pożyczkodawców
  6. Jak sprawdzić, które bazy weryfikuje firma pożyczkowa?
  7. Jak szybko można otrzymać pożyczkę bez baz?
  8. Pytamy prawnika: Czy istnieją prawdziwe pożyczki bez baz?
  9. Czy można wziąć kredyt bez sprawdzania baz?
  10. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Kilka najważniejszych informacji z tekstu

  1. Firmy pożyczkowe sprawdzają klienta w wielu bazach. W szczególności sprawdzane są bazy BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD oraz CRIF.
  2. Ominięcie baz nie jest proste, ale możliwe. Firmy pożyczkowe mogą nie zaglądać do każdej bazy, często wybierają tylko jedną lub dwie bazy, więc nadal możliwa jest pożyczka bez BIK czy bez sprawdzania innej bazy.
  3. BIK może być Twoim przyjacielem. To, co znajduje się w BIK, nie musi przekreślać Twoich szans na pożyczkę – czasem wręcz przeciwnie. BIK gromadzi negatywne i pozytywne dane na temat długów.
  4. Firmy często informują wprost, w jakich bazach weryfikują klientów. Przed złożeniem wniosku o pożyczkę możesz dowiedzieć, gdzie będziesz sprawdzany.

Jaka jest szansa na pożyczkę bez baz?

Wielu Klientów liczy na to, że firma pożyczkowa nie będzie ich weryfikować w powyższych bazach, a nawet „przymknie oko” na ewentualne zaległości, dzięki czemu szybka pożyczka online będzie łatwo dostępna. Chociaż niemożliwym jest znalezienie firmy, która całkowicie zignoruje weryfikację w bazach, to jednak istnieją opcje pożyczek bez baz, gdzie klient może być sprawdzany w mniej restrykcyjnych rejestrach. Klienci mogą zweryfikować, w której bazie będą sprawdzani, jeszcze przed złożeniem wniosku o pożyczkę bez baz na już. Nasz ranking pożyczek bez baz ułatwia wybór najlepszej opcji finansowania, nawet jeśli banki powiedziały “nie”. Aby znaleźć ofertę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb, wypróbuj naszą porównywarkę.

Parametry pożyczek bez baz

  • kwota pożyczki aż do 150 000 zł
  • okres spłaty do 120 miesięcy
  • z możliwością bez sprawdzania BIG, BIG lub KRD
  • wszystkie pożyczki bez baz to pożyczki online dostępne przez Internet

Jakie bazy sprawdzają firmy pożyczkowe przed udzieleniem finansowania?

Najpopularniejszą bazą, z której korzystają firmy pożyczkowe i banki, jest oczywiście BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Ta instytucja nie jest jedynie “bazą dłużników”, jak często jest postrzegana. W BIK gromadzone są różnorodne informacje na temat naszych zobowiązań finansowych, zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jest to szczególnie ważne dla osób, które starają się o pożyczkę bez baz, ponieważ ich historia w BIK może decydować o dostępie do takich produktów finansowych.

Jakie bazy najczęściej sprawdzają firmy pożyczkowe?

W przypadku pozostałych baz, takich jak KRD, ERIF, BIG InfoMonitor, jakikolwiek negatywny wpis może znacząco utrudnić uzyskanie pożyczki. W tej sytuacji pożyczki bez baz mogą stanowić alternatywę, ponieważ pozwalają na omijanie tradycyjnych procedur weryfikacyjnych w wielu bazach dłużników. Nie zapominajmy jednak, że uzyskanie pożyczki bez baz czy też pożyczki dla zadłużonych zależy nie tylko od braku negatywnych wpisów, ale także od innych czynników, takich jak zdolność kredytowa, którą każda firma pożyczkowa może oceniać indywidualnie.

Lista baz, w których weryfikują firmy pożyczkowe

1) Biuro Informacji Kredytowej (BIK),
2) Krajowy Rejestr Długów (KRD),
3) BIG InfoMonitor,
4) Biuro Informacji Gospodarczej ERIF,
5) Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – KBIG,
6) baza Związku Banków Polskich,
7) Centralny Rejestr Restrukturyzacji i Upadłości.

Najważniejsze informacje na temat baz sprawdzanych przez pożyczkodawców

W Polsce mamy sporo baz z danymi o długach, ale żadna z nich nie ma wyłączności na zbieranie informacji o dłużnikach. Ponadto wszystkie znane nam bazy to nie tylko czarne listy dłużników. Na przykład Biuro Informacji Kredytowej zapisuje info o wszystkich naszych zobowiązaniach, nie tylko o tych, z którymi mamy problem ze spłatą. Bazy znacząco różnią się od siebie – niektóre patrzą tylko na osoby prywatne, a inne też na długi firm. Co więcej, bazy z reguły nie łączą się ze sobą – czyli jak jesteś wpisany do jednej, to nie znaczy, że automatycznie trafisz do innej.  Poniżej zebraliśmy podstawowe informacje na temat najważniejszych obecnie baz, z których najczęściej korzystają pożyczkodawcy udzielający finansowania na terenie Polski:

1) BIK – Biuro Informacji Kredytowej

Biuro Informacji Kredytowej (BIK) to kluczowa instytucja zajmująca się gromadzeniem, przetwarzaniem oraz udostępnianiem informacji kredytowej. BIK wspiera banki oraz inne instytucje finansowe w ocenie wiarygodności kredytowej klientów – zarówno osób fizycznych, jak i przedsiębiorstw. Biuro działa na polskim rynku od 1997 roku, zbierając dane zarówno o pozytywnych, jak i negatywnych historiach kredytowych, co czyni je cennym źródłem wiedzy dla sektora finansowego.

Podstawowe dane o bazie:

  • Nazwa bazy: Biuro Informacji Kredytowej S.A.
  • Adres: ul. Lwowska 17, 40-389 Katowice
  • Data założenia: 1997
  • Rodzaj bazy: informacje kredytowe (pozytywne i negatywne)
  • Kto może trafić: osoby fizyczne, przedsiębiorcy oraz inne podmioty gospodarcze
  • Od jakiej kwoty zaległości: BIK gromadzi dane o wszelkich zobowiązaniach kredytowych, niezależnie od ich wysokości
  • Czytaj także: Jak sprawdzić, czy jestem w BIK?

2) KRD – Krajowy Rejestr Długów S.A.

Krajowy Rejestr Długów (KRD) to największa w Polsce platforma wymiany informacji gospodarczej – w bazie rejestrowani są konsumenci oraz firmy (od małych przedsiębiorstw po duże koncerny). Firma jest już obecna na rynku blisko dwie dekady i przez ten czas dorobiła się certyfikatów ZPF oraz bsi.

Podstawowe dane o bazie:

  • Nazwa bazy: Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA
  • Adres: ul. Danuty Siedzikówny 12, 51-214 Wrocław
  • Data założenia: 2003
  • Rodzaj bazy: informacje o wszystkich zobowiązaniach (pozytywnych i negatywnych)
  • Kto może trafić: osoby fizyczne i przedsiębiorcy
  • Od jakiej kwoty zaległości: osoba fizyczna od 200 zł, przedsiębiorca od 500 zł
  • Czytaj także: Jak sprawdzić, czy jestem w KRD?

3) BIG InfoMonitor

BIG InfoMonitor jest biurem informacji gospodarczej, które zbiera i udostępnia dane na temat zobowiązań finansowych osób fizycznych i przedsiębiorców. Skupia się na rejestracji długów, zarówno tych przeterminowanych, jak i aktualnie regulowanych. BIG InfoMonitor współpracuje z bankami, firmami pożyczkowymi i innymi instytucjami, aby minimalizować ryzyko finansowe. Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. udostępnia także dane z baz Biura Informacji Kredytowej i Związku Banków Polskich (ZBP).

Podstawowe informacje o bazie:

  • Nazwa bazy: Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A.
  • Adres: ul. Zygmunta Modzelewskiego 77, 02-679 Warszawa
  • Data założenia: 2004
  • Rodzaj bazy: informacje o wszystkich zobowiązaniach (pozytywnych i negatywnych), a w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor wyłącznie dane negatywne
  • Czytaj także: Jak sprawdzić, czy jestem w BIG InfoMonitor?

4) Biuro Informacji Gospodarczej ERIF

ERIF BIG S.A. jest częścią grupy kapitałowej KRUK bazuje na danych pochodzących z różnych źródeł, w tym z sektora finansowego, telekomunikacyjnego i energetycznego. Wyjątkową cechę w biurze informacji kredytowej ERIF stanowią dane dłużników dopisywane przez spółki z Grupy Kapitałowej KRUK – danych z tej bazy nie udostępnia żadne inne biuro informacji gospodarczej.

Podstawowe informacje o bazie:

  • Nazwa bazy: ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A.
  • Adres: Plac Bankowy 2, 00-095 Warszawa
  • Data założenia: 2003
  • Rodzaj bazy: informacje o wszystkich zobowiązaniach (pozytywnych i negatywnych)
  • Czytaj także: Jak sprawdzić, czy jestem w ERIF?

5) Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych

KIDT skupia się na gromadzeniu danych o zobowiązaniach wynikających z usług telekomunikacyjnych. Ta specjalistyczna baza informacji pozwala na monitorowanie i zarządzanie długami w sektorze telekomunikacyjnym, czyli zobowiązaniach z tytułu umów z operatorem stacjonarnym, komórkowym oraz operatorami telewizji kablowej.

Podstawowe informacje o bazie:

  • Nazwa bazy: Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych BIG SA
  • Adres: ul. Poleska 44, 25-325 Kielce
  • Rodzaj bazy: zbierająca wszystkie dane dotyczące zobowiązania finansowego z branży telekomunikacyjnej
  • Kto może trafić: osoby fizyczne i firmy
  • Od jakiej kwoty zaległości: konsumenci od 200 zł przy zaległości co najmniej 30 dni, przedsiębiorcy od 500 zł przy zaległości co najmniej 30 dni
  • Czytaj także: Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych – najważniejsze informacje

6) System Bankowy Rejestr

System Bankowy Rejestr, prowadzony przez Związek Banków Polskich, to specjalistyczna baza danych zawierająca wyłącznie negatywne informacje o klientach indywidualnych oraz przedsiębiorcach, którzy nie wywiązują się ze swoich zobowiązań finansowych wobec banków i innych instytucji finansowych. Głównym celem tej bazy jest gromadzenie i udostępnianie informacji o niespłaconych kredytach i pożyczkach, co pomaga w ocenie ryzyka kredytowego potencjalnych klientów.

Podstawowe informacje o bazie:

  • Nazwa bazy: System Bankowy Rejestr
  • Rodzaj bazy: informacje tylko negatywne
  • Kto może trafić: jedynie osoby i firmy zadłużone (zaległość w spłacie co najmniej 60 dni)
  • Od jakiej kwoty zaległości: osoba fizyczna od 200 zł, przedsiębiorca od 500 zł
  • Czytaj także: System Bankowy Rejestr – co to jest, jak wykreślić wpis?

Jak sprawdzić, które bazy weryfikuje firma pożyczkowa?

Większość firm jawnie podchodzi do kwestii sprawdzania baz dłużników i nie ma problemu ze wskazaniem, które konkretnie bazy weryfikuje. Nie jest jednak normą, by informacje te były wypisane bezpośrednio na głównej stronie internetowej pożyczkodawcy. W takiej sytuacji informacji na ten temat możemy szukać:

  • w umowie pożyczki na stronie pożyczkodawcy (niektórzy pożyczkodawcy wskazują wzory umów na swoich stronach),
  • w sekcji “pytania i odpowiedzi” na stronie pożyczkodawcy,
  • w formularzu informacyjnym, w którym możemy zadać takie pytanie,
  • na infolinii wybranego pożyczkodawcy.

Informacje o bazach sprawdzanych przez wybranych pożyczkodawców zebraliśmy w poniższej tabeli:

Pożyczkodawca Sprawdzane bazy
Smart Pożyczka Krajowy Rejestr Długów Biura Informacji Gospodarczej S.A, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej S.A, Platforma Wymiany Informacji pożyczkowej (CRIF), ERIF Biura Informacji Gospodarczej SA
Wonga BIK, BIG, CRIF
PanKredyt BIK oraz BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD)
Aasa BIK, BIG InfoMonitor, KBIG, KRD, CRIF
Bocian Finanse biura informacji gospodarczych, BIK

Jak szybko można otrzymać pożyczkę bez baz?

Najczęściej pieniądze z pożyczki bez sprawdzania baz są wypłacane w ciągu 1-2 dni roboczych. W optymalnych okolicznościach, pożyczka na już bez sprawdzania baz może być dostępna nawet w ciągu kilku godzin od złożenia wniosku. Tempo wypłaty środków zależy od kilku czynników, w tym od naszej aktywności w procesie składania wniosku, poprawności podanych danych, a także od przesłania przelewu weryfikacyjnego. Czynniki wpływające na czas wypłaty gotówki przy pożyczce bez baz obejmują:

  • Dzień złożenia wniosku – czy jest to dzień powszedni czy weekend.
  • Godzinę złożenia wniosku – czy pożyczka zostanie zweryfikowana danego dnia, czy dopiero następnego dnia.
  • Kwotę pożyczki – często niższe kwoty to szybsza weryfikacja wniosku.
  • Rodzaj weryfikacji klienta – najszybsze są narzędzia typu Kontomatik.
  • Naszą historię kredytową – w przypadku słabej historii może być wymagana dodatkowa weryfikacja. Sprawdzenie historii kredytowej jest obowiązkowe.
  • Dane wpisane we wniosku – w przypadku wątpliwości, firma pożyczkowa może kontaktować się z nami telefonicznie.

Pytamy prawnika: Czy istnieją prawdziwe pożyczki bez baz?

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, zwróciliśmy się z prośbą o opinię do eksperta w dziedzinie prawa. Poprosiliśmy go o interpretację współczesnych przepisów prawnych w kontekście sprawdzania baz przy udzielaniu pożyczek przez firmy pożyczkowe.

Komentarz prawnika na temat nowych przepisów dotyczących pożyczek bez baz

“Zmiana przepisów z 18 maja 2023 roku przyniosła nowe zasady w ocenie zdolności kredytowej przez firmy pożyczkowe, mające na celu dokładniejszą analizę sytuacji finansowej klientów. Zgodnie z nowymi przepisami pożyczkodawca musi weryfikować swoich potencjalnych klientów w bazach, jednak istnieje możliwość oferowania pożyczek bez baz w pewnych przypadkach. Zalecane jest korzystanie z danych udostępnianych przez Biuro Informacji Kredytowej oraz biur informacji gospodarczej (BIG InfoMonitor, ERIF, KRD), ale w sytuacji, gdy dane z zewnętrznych baz nie są wystarczające do oceny zdolności kredytowej, pożyczkodawca może posłużyć się innymi wiarygodnymi źródłami.

W przypadku braku dodatkowych danych, pożyczkodawca może opierać się na oświadczeniu konsumenta dotyczącym dochodów i wydatków. To szczególnie ważne dla ofert typu pożyczka bez baz na już. Wymóg złożenia oświadczenia staje się obowiązkowy przy większych kwotach pożyczek. Nowe przepisy mają za zadanie zwiększyć przejrzystość i rzetelność procesu oceny zdolności kredytowej, co jest istotne zarówno dla konsumentów, jak i dla instytucji oferujących pożyczki bez baz z komornikiem” – wskazuje prawnik, Kornel Siwiec.

Czy można wziąć kredyt bez sprawdzania baz?

Odpowiadamy wprost – nie jest to możliwe. Wszystkie banki zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim i ustawą prawo bankowe, muszą sprawdzać i weryfikować swoich Klientów. Przede wszystkim podstawową bazą, w której sprawdzają banki jest BIK, czyli Biuro Informacji Kredytowej. Wbrew powszechnej opinii, w tej bazie są głównie pozytywne dane na temat spłacanych przez nas kredytów i pożyczek. Banki współpracują również z wybranymi biurami informacji gospodarczej, najczęściej jest to BIG InfoMonitor, KRD lub ERIF.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Pożyczka bez sprawdzania wszystkich baz to dobra opcja na finansowanie dla osób, które nie mają najlepszej historii kredytowej. Poniżej przedstawiamy 10 najciekawszych ofert dostępnych jako pożyczki pozabankowe:

  1. Cashtero: do 10 000 zł
  2. Hapi Pożyczki: do 15 000 zł
  3. Feniko: do 3000 zł
  4. Smart Pożyczka: do 15 000 zł
  5. SuperGrosz: do 15 000 zł
  6. Smartney: do 60 000 zł
  7. Miloan: do 5000 zł
  8. SolCredit: do 5000 zł
  9. Wonga: do 20 000 zł
  10. Finzmo: do 60 000 zł

W większości są to pozabankowe pożyczki ratalne, które spłacać możemy w dogodnych dla nas ratach.

Chwilówki bez sprawdzania baz uzyskać można w wielu instytucjach pożyczkowych. Niestety nie znajdziemy natomiast żadnej oferty, w której nie jest sprawdzana żadna baza.

Pożyczkodawcy zgodnie z prawem muszą przeprowadzać weryfikację potencjalnych Klientów. Pozwala im to bowiem uniknąć ryzyka niespłaconego finansowania. Co ciekawe, firmy, które dokładniej sprawdzają Klientów bardzo często oferują lepsze warunki finansowania.

Pożyczki bez weryfikacji Klienta we wszystkich bazach to głównie oferty od instytucji pozabankowych. W banku etap szczegółowego sprawdzania historii kredytowej i weryfikacji zdolności kredytowej jest nieunikniony. Inaczej działają natomiast firmy pożyczkowe, które mają mniejsze wymagania wobec Klientów i często stosują uproszczony proces pożyczkowy, w związku z czym sprawdzają np.: tylko jedną bazę.

Wiele osób zastanawia się, czy lepiej zdecydować się na chwilówkę, czy pożyczkę na raty. Wszystko zależy jednak od naszych indywidualnych potrzeb. Kluczowa różnica pomiędzy tymi dwoma produktami polega na tym, w jakim czasie musimy oddać pożyczone pieniądze.

Jeżeli skorzystamy z chwilówki online, pieniądze będziemy musieli oddać zazwyczaj w ciągu już 30/31 dni. Jeżeli natomiast nie jesteśmy w stanie tak szybko oddać pieniędzy, zdecydowanie lepszym wyborem będą dla nas pożyczki, które możemy spłacić w ratach. Często mogą być to raty rozłożone nawet na kilkadziesiąt rat.

Wraz z długością spłaty idą w parze również koszty pożyczki (np.: jednorazowa opłata rejestracyjna czy rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Aby zrozumieć to, które pożyczki będą kosztowały nas więcej, postawmy się w roli pożyczkodawcy. Jeżeli pozbywa się on pieniędzy na krótko i wie, że już za miesiąc otrzyma je z powrotem, nakłada na nas niewielką prowizję lub nawet pożycza nam całkowicie za darmo i pozwala zwrócić tylko tyle, ile pożyczyliśmy. Jeżeli natomiast pożyczkodawca pozbywa się swoich pieniędzy na naprawdę długo (rok czy nawet kilka lat), musi nałożyć na nas większe koszty. Im dłuższy okres pożyczkowy, tym co prawda niższa rata, ale jednocześnie zazwyczaj wyższy całkowity koszt pożyczki – widać to dobrze na dowolnym reprezentatywnym przykładzie pożyczki długoterminowej.

Źródła danych o bazach sprawdzanych przez pożyczkodawców:

https://smartpozyczka.pl/pytania-i-odpowiedzi/?tab=search&value=baz

https://pankredyt.pl/pytania-i-odpowiedzi

https://www.wongapay.pl/faq/czy-wonga-pay-sprawdza-bik

https://www.aasapolska.pl/pomoc

https://www.bocianpozyczki.pl/najczestsze-pytania

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

baznik
baznik
2023-10-13 22:25:46

hyba serio nie sprawdzają baz, bo jestem w bazach a dostałem pozyczke

Pan Kris 9011
Pan Kris 9011
2023-10-12 12:21:21

Jestem pod wrażeniem szybkości i łatwości z jaką można otrzymać pożyczkę u was! Pozdrawiam!

kordian9029
kordian9029
2023-10-11 14:20:30

każda pożyczka spłacona w terminie to każda następnie chętnie dawana. jestem zadowolony :)

adrian 22
adrian 22
2023-10-10 18:39:28

wszystko bez problemu :)

Podobne artykuły

Majowa sprzedaż kredytów w Polsce – Newsletter BIK

W maju 2019 roku Biuro Informacji Kredytowej odnotowało znaczącą podwyżkę kwotową wszystkich zaciągniętych przez Polaków kredytów w porównaniu do maja ubiegłego roku. Co istotne, wzrost ten dotyczy wszystkich grup produktowych – zarówno kart czy limitów kredytowych, jak i kredytów mieszkaniowych, gotówkowych oraz ratalnych. Jak dokładnie rozkładała się majowa sprzedaż kredytów w Polsce?

author
Halszka Gronek
12 lipca 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

KNF wyraziła zgodę na działanie Millennium Banku Hipotecznego

Bank Millennium poinformował w komunikacie prasowym, że Komisja Nadzoru Finansowego, dnia 20 maja 2021 roku, wydała zgodę na rozpoczęcie działalności operacyjnej banku hipotecznego pod nazwą „Millennium Bank Hipoteczny Spółka Akcyjna” z siedzibą w Warszawie. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
28 maja 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dzień wolności podatkowej 2018

6 czerwca bieżącego roku był Dniem Wolności Podatkowej, co oznacza, że wypadł on trzy dni wcześniej, niż w roku ubiegłym. Według pomiarów, które liczone są od 1994 roku, DWP w tym roku wypadł najwcześniej spośród wszystkich innych. Mówi się, że od tego czasu obywatele zaczynają zarabiać na siebie, a nie na wydatki rządowe.

author
Patryk Byczek
18 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Zyskaj do 400 zł na zakupy z kartą kredytową – II etap” w BNP Paribas

W BNP Paribas trwa promocja, w której za założenie karty kredytowej i spełnienie prostych warunków można zdobyć nawet 400 złotych w formie voucherów do Allegro, Empik, Euro RTV AGD, H&M. Promocja trwa do 30 września lub osiągnięcia 2000 rejestracji.

author
Patryk Byczek
09 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Visa zorganizowała konkurs dla Klientów Grupy BPS

Wraz ze zbliżającymi się wielkimi krokami Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi Beijing 2022, operator płatności Visa przygotował specjalny konkurs dla Klientów indywidualnych Grupy BPS, którzy korzystają na co dzień z kart Visa. Sprawdzamy szczegóły.

author
Patryk Byczek
28 września 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Bank Spółdzielczy w Szumowie sesje przychodzące i wychodzące

Chcesz sprawdzić, o której godzinie pieniądze dotrą na konto w Banku Spółdzielczym w Szumowie? A może chcesz wiedzieć, o jakiej porze przelew zostanie realnie wysłany z konta w tym banku? Sprawdź sesje przychodzące i wychodzące Elixir w Bank Spółdzielczym Szumowo.

author
Patryk Byczek
20 września 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj