Kredyt dla zadłużonych

Kredyt dla zadłużonych

Obecnie prawie 3 mln Polaków ma niespłacone długi. Kredyty dla zadłużonych są jednak dostępne w wielu firmach pożyczkowych, akceptujących zadłużenia widniejące w rejestrach dłużników. Zobacz najlepsze oferty i dowiedz się, w jaki sposób pomagamy w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Ranking kredytów dla zadłużonych – czerwiec 2024

Ostatnia aktualizacja 20.06.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy nasz ranking kredytów dla zadłużonych?

Specjalnie dla was, na zadłużenia.com, przygotowaliśmy ranking najlepszych kredytów dla osób zadłużonych. Nasza ekipa ekspertów od 12 lat skupia się na selekcjonowaniu najatrakcyjniejszych produktów finansowych, zawsze wychodząc naprzeciw waszym oczekiwaniom. W tym rankingu znajdziecie tylko te oferty pożyczkowe, które są całkowicie bezpieczne i mają zielone światło od Komisji Nadzoru Finansowego oraz pozabankowych instytucji finansowych.

Pozabankowe instytucje finansowe często stosują mniej rygorystyczne kryteria oceny zdolności kredytowej, co może prowadzić do krótszych terminów spłaty oraz wyższego oprocentowania.

Spis treści:

 1. Ranking kredytów dla zadłużonych – czerwiec 2024
 2. Kilka najważniejszych informacji z tekstu
 3. Czy osoba zadłużona dostanie kredyt?
 4. Pomagamy w uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej dla zadłużonych
 5. Jak radzić sobie z zadłużeniem?
 6. Jak wziąć kredyt dla zadłużonych o niskiej zdolności kredytowej?
 7. Jak rozumieć pojęcie "kredyt dla zadłużonych"?
 8. Kredyt dla zadłużonych a kredyt oddłużeniowy
 9. Najczęstsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Kilka najważniejszych informacji z tekstu

 1. Kredyt dla zadłużonych to rodzaj produktu finansowego, który mogą otrzymać także osoby z problemem niespłaconych długów.
 2. Ranking kredytów dla zadłużonych prezentuje dostępne oferty w jednym miejscu i pozwala zapoznać się z ofertą finansową różnych kredytodawców. Wiele z wymienionych ofert wymaga minimum formalności przy składaniu wniosku.
 3. Dzięki ocenom i opiniom od prawdziwych użytkowników, nasze rankingi mogą być naprawdę pomocne przy wyborze najbardziej polecanego kredytu dla zadłużonych.
 4. Jeżeli potrzebujesz wyjaśnienia lub pomocy w wypełnieniu wniosku o kredyt, nasz zespół jest do Twojej dyspozycji – mailowo, telefonicznie czy przez media społecznościowe.
 5. Pojęciem “kredyt dla zadłużonych” określa się również często oferty pożyczkowe, choć pod względem prawnym kredyty i pożyczki to różne pojęcia.

Czy osoba zadłużona dostanie kredyt?

To, jak banki pochodzą do kwestii zadłużenia, zależy tak naprawdę od ich indywidualnej polityki. Na stronach niektórych banków możemy znaleźć informacje o tym, jak interpretują one zadłużenia klienta widniejące na przykład w bazach dłużników. Prześledźmy wspólnie, co można znaleźć w oficjalnych przekazach banków:

 • mBank: “Negatywne wpisy w BIK-u mogą przekreślić szanse na kredyt lub przełożyć się na uzyskanie gorszych warunków finansowani. To, jak ostatecznie zostanie oceniony wniosek problematycznego klienta, zależy od skali i liczby opóźnień, ale też m.in. jego dochodów i scoringu BIK. Ten ostatni to ocena punktowa (od 0 do 100) wiarygodności kredytowej klienta, która jest określana w odniesieniu do innych kredytobiorców”
 • ING Bank Śląski: “W przypadku niskiej kwoty zaległości o krótkim terminie bank może być wyrozumiały i nie uzna opóźnienia na Twoją niekorzyść. Zanim jednak zaczniesz ubiegać się o kredyt, możesz zadbać o wykreślenie Twoich danych z rejestru BIK i postarać się o pozytywną historię kredytową”
 • Bank Millennium: “Dzięki pozytywnej historii kredytowej w BIK klienci mogą łatwiej uzyskać kredyt na finansowanie swoich potrzeb. Negatywna historia w BIK może mieć wpływ na ocenę wiarygodności klienta w instytucjach finansowych, może powodować wzrost kosztów kredytu, a nawet uniemożliwić jego otrzymanie”
 • Pekao SA: “Historia kredytowa pokazuje, jak w przeszłości dana osoba spłacała swoje zobowiązania, czy była w tym solidna i nie miała opóźnień w spłacie. Istotne jest to, że historia kredytowa wpływa również na zdolność kredytową. Jeśli masz wysoką zdolność kredytową, ale złą historię kredytową, możesz mieć problem z otrzymaniem kredytu. Warto zatem dbać o dobrą historię kredytową”

Pożyczki pozabankowe są alternatywą dla osób, które mogą nie kwalifikować się do tradycyjnych kredytów bankowych. Kredyt gotówkowy dla zadłużonych online otrzymać w banku zatem można, ale jest szereg uwarunkowań decydujących o tym, czy rzeczywiście zostanie on nam przyznany. W produktach bankowych rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest z reguły niższa niż w produktach pozabankowych, szczególnie jeżeli zaciągniemy korzystny kredyt lub skorzystamy z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego przy wyborze najlepszej oferty dla nas.

Pomagamy w uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej dla zadłużonych

Na naszej stronie zapewniamy dostęp do najbardziej aktualnych i atrakcyjnych ofert kredytowych i pożyczkowych (w tym również kredytu konsolidacyjnego), specjalnie dostosowanych do osób posiadających zadłużenie. Nasi eksperci dokładnie badają i oceniają każdą ofertę, biorąc pod uwagę nie tylko RRSO, kwoty i okres spłaty, ale także elastyczność warunków oraz opinie dotychczasowych klientów. Produkty w naszych rankingach są oceniane przez realnych użytkowników (oceny nie są ustawiane przez nas, każde kliknięcie łapki w górę lub w dół przy ofercie realnie wpływa na jej ocenę na naszej stronie). Rozważamy również pożyczki pozabankowe, które są odpowiednie dla osób z negatywną historią kredytową.

Dzięki temu rankingi, które prezentujemy, są nie tylko obiektywne, ale i rzeczywiście pomocne w podjęciu najlepszej decyzji finansowej. By porównać oferty, skorzystaj z naszej porównywarki kredytów i pożyczek. Wszystkie oferty wskazane w rankingu są w pełni bezpieczne, ponieważ współpracujemy tylko z wiarygodnymi i sprawdzonymi instytucjami finansowymi.

Parametry kredytu dla zadłużonych

 • wysoka kwota kredytu aż do 150 000 zł
 • dostępne oferty z oświadczeniem o dochodach
 • długi okres spłaty nawet do 120 miesięcy

Jak radzić sobie z zadłużeniem?

Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek i porad, które mogą okazać się niezwykle pomocne. Oto one:

 1. Sporządź listę zaległości. Umieść na liście wszystkie zobowiązania, zaczynając od najważniejszych, takich jak opłaty za mieszkanie, media czy kredyty. Taka lista pomoże Ci zorientować się w skali problemu i ustalić priorytety spłat.
 2. Stwórz budżet domowy. Analiza miesięcznych przychodów i wydatków pozwoli Ci lepiej zarządzać finansami. Sporządź budżet, uwzględniając stałe wydatki, takie jak rachunki, oraz zmienne, jak zakupy czy rozrywka. Staraj się kontrolować wydatki i szukać oszczędności tam, gdzie to możliwe.
 3. Skontaktuj się z wierzycielami. Jeśli masz problem ze spłatą zobowiązań, nie czekaj na wezwania do zapłaty. Skontaktuj się z wierzycielami i spróbuj wynegocjować lepsze warunki spłaty, takie jak niższe raty czy dłuższy okres spłaty. Wiele instytucji jest skłonnych do negocjacji, aby odzyskać swoje środki.
 4. Skonsoliduj długi. Rozważ skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego, który pozwoli Ci połączyć wszystkie zobowiązania w jedno. Dzięki temu będziesz spłacać tylko jedną ratę miesięczną, co może uprościć zarządzanie finansami i obniżyć koszty obsługi zadłużenia.
 5. Unikaj dalszego zadłużania się. Staraj się unikać zaciągania nowych zobowiązań, jeśli nie jest to absolutnie konieczne. Każdy dodatkowy kredyt czy pożyczka może pogłębić Twoje problemy finansowe. Skup się na spłacie istniejących długów.
 6. Poszukaj dodatkowych źródeł dochodu. Zastanów się, czy istnieje możliwość zwiększenia swoich przychodów. Może to być praca dodatkowa, sprzedaż niepotrzebnych rzeczy, czy też wykorzystanie swoich umiejętności w działalności freelancerskiej.
 7. Skonsultuj się z doradcą finansowym. Jeśli czujesz, że samodzielnie nie radzisz sobie z zarządzaniem finansami, warto skonsultować się z doradcą finansowym. Często z pomocy takiej osoby można skorzystać za darmo, na przykład podczas spotkań organizowanych przez gminę. Specjalista pomoże Ci opracować plan działania i doradzi, jak najlepiej poradzić sobie z zadłużeniem.
 8. Monitoruj swoją sytuację finansową. Regularnie kontroluj swoje finanse i analizuj postępy w spłacie długów. Monitorowanie sytuacji pozwoli Ci na bieżąco reagować na ewentualne problemy i podejmować świadome decyzje finansowe. Do monitorowania możesz wykorzystać aplikacje na telefon lub komputer, by łatwo było Ci zapanować nad wydatkami.

Jak wziąć kredyt dla zadłużonych o niskiej zdolności kredytowej?

By ułatwić Ci wzięcie kredytu dla zadłużonych przez naszą stronę, przygotowaliśmy prostą grafikę, która pokazuje krok po kroku, co zrobić, by skorzystać z finansowania. Proces uzyskanie kredytu przez naszą stronę jest zaprojektowany tak, aby był prosty i przyjazny dla użytkownika. By uzyskać kredyt gotówkowy lub kredyt konsolidacyjny za pośrednictwem naszej strony, zapoznaj się z krokami przedstawionymi poniżej.

Krok 1: kompleksowa pomoc z naszej strony

Nasza redakcja gwarantuje Ci fachową pomoc w zakresie uzyskania kredytu. Możesz skontaktować się z nami poprzez e-mail, infolinię lub media społecznościowe.

Krok 2: porównanie ofert kredytowych

Oferujemy Ci również porównywarkę ofert finansowych – możesz dodać do porównania dowolnie wybrane propozycje banki i firmy pożyczkowe z naszego rankingu.

Krok 3: bezpieczny proces kredytowy

Czuwamy nad procesem kredytowym – przed udostępnieniem jakiejkolwiek oferty na naszej stronie najpierw sami przechodzimy cały proces udzielenia finansowania, by mieć pewność, że jest on bezpieczny.

Krok 4: prosty wniosek kredytowy przez Internet

Wnioski, do których można przejść bezpośrednio z naszej strony, są łatwe do wypełnienia nawet dla niezaawansowanego użytkownika Internetu, w 100% bez wychodzenia z domu. Jeżeli masz problem z wypełnieniem wniosku – jesteśmy tu, by Ci pomóc.

Jak rozumieć pojęcie "kredyt dla zadłużonych"?

Zazwyczaj termin “kredyt dla osób zadłużonych” odnosi się do pożyczki gotówkowej skierowanej do tych, którzy nie cieszą się wysoką zdolnością kredytową i borykają się z problemami ze spłatą swoich długów na czas, przy czym opóźnienia te zazwyczaj nie przekraczają 30 do 60 dni, w zależności od wymogów określonej instytucji finansowej. Warto jednak pamiętać, że ogólnie termin “zadłużenie” oznacza posiadanie jakichkolwiek zobowiązań finansowych, nie tylko tych, które są spłacane z opóźnieniem. Wnioski kredytowe zazwyczaj zawierają pytania nie tylko o fakt zadłużenia, ale także o kwotę zadłużenia, co ma znaczenie, ponieważ bank inaczej oceni długi rzędu kilku tysięcy, a inaczej kilkuset tysięcy złotych. Obecnie najbardziej zadłużona osoba w Polsce ma do spłaty niemal 84 miliony złotych – z takim długiem nie miałaby szans na kolejne finansowanie z powodu niskiej zdolności kredytowej. Pożyczki pozabankowe są często dostosowane do potrzeb osób z trudnościami finansowymi.

Kredyt dla zadłużonych a kredyt oddłużeniowy

Czym różni się kredyt dla zadłużonych od kredytu oddłużeniowego? Kredyt dla zadłużonych jest skierowany do osób, które mają już zobowiązania finansowe, ale potrzebują dodatkowych środków na bieżące wydatki lub spłatę innych długów. Takie kredyty zazwyczaj mają wyższe oprocentowanie i krótsze terminy spłaty, ponieważ kredytodawcy biorą na siebie większe ryzyko udzielając kredytów osobom z negatywną historią kredytową.

Kredyt oddłużeniowy, z kolei, to produkt finansowy mający na celu konsolidację istniejących długów w jedno zobowiązanie, często z niższym oprocentowaniem i dłuższym okresem spłaty. Dzięki temu, zamiast spłacać wiele różnych pożyczek i kredytów, dłużnik ma tylko jedną ratę miesięczną, co ułatwia zarządzanie finansami i może prowadzić do obniżenia miesięcznych kosztów obsługi zadłużenia. Kredyty oddłużeniowe są dostępne zarówno w bankach, jak i w instytucjach pozabankowych w ramach pożyczki pozabankowej.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Osoba zadłużona, która nie posiada opóźnień w spłacie zobowiązań, otrzyma kredyt dla zadłużonych online nawet w banku. Osoby, które spóźniają się ze spłatą, mogą liczyć na kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej jedynie w firmach pożyczkowych, ponieważ mają niską zdolność kredytową. Im mniejsze są nasze zaległości w spłacie, tym większe mamy szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt dla zadłużonych bez BIK jest dostępny w szczególności dla osób, które mają zadłużenia nieprzeterminowane, czyli długi spłacają na czas. Niewielkie opóźnienia w spłacie kredytów i pożyczek również bywają akceptowane w bankach podczas udzielania kredytu, ale jest to już zależne od indywidualnej polityki banku.

Kredyty dla zadłużonych możemy otrzymać wyłącznie w bankach. Na przykład ING Bank Śląski wprost informuje, że może udzielić kredytu osobie zadłużonej, o ile zadłużenie nie przekracza 30 dni lub jest jednorazowe. Udzielenie kredytu zależne jest więc od czasu zadłużenia. Wypłata kredytu realizowana jest z reguły na konto bankowe Klienta.

Okres kredytowania może być bardzo różny i wynosić od kilku miesięcy do nawet 120 miesięcy (10 lat). Warunki udzielonego kredytu zależą zawsze od zdolności kredytowej danej osoby wnioskującej o kredyt.

W firmach pożyczkowych często akceptowane jest najczęściej oświadczenie o dochodach (dla pożyczki do kwoty w wysokości dwukrotności minimalnej krajowej). Banki zwykle oczekują oficjalnych dokumentów potwierdzonych przez pracodawcę, ale istnieją wyjątki. Dokładne wymagania mogą się różnić, więc warto sprawdzić szczegóły w wybranym banku, szczególnie w tym, w którym prowadzimy konto bankowe (tam często wymagania są mniejsze).

Źródła:

https://nbp.pl/wp-content/uploads/2022/09/Raport_BZGD_2016.pdf

https://forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/9301697,czy-obnizka-stop-procentowych-moze-zmniejszyc-dlugi-polakow.html 

https://www.linkedin.com/in/profesor-waldemar-rogowski-005316151/

https://mfinanse.pl/blog/negatywny-wpis-w-bik-u-a-kredyt-hipoteczny/

https://www.ing.pl/wiem/hipoteki/zla-historia-kredytowa-a-kredyt-na-mieszkanie

https://www.bankmillennium.pl/klienci-indywidualni/wsparcie/splata-zobowiazan

https://www.pekao.com.pl/poradnik-kredytowy/jak-obliczyc-swoja-zdolnosc-kredytowa.html

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

dorota
dorota
2023-10-23 12:40:18

W mojej ocenie najlepsze pożyczki dla zadłużonych oferuje firma Eden Finance, można uzyskać nawet 7000zł, a pieniądze ekspresowo dostarcza do domu doradca. Bardzo polecam, najlepsze pożyczki.

Dominika Ewa
Dominika Ewa
2023-10-18 16:24:06

Uzyskanie pożyczki w Firmie Pożyczkowej Mariusz Jankowski było bezbolesnym procesem, który może przeprowadzić każdy.Firma Pożyczkowa Mariusz Jankowski mnie uratowała.Personel Firmy Pożyczkowej Mariusz Jankowski był znakomity.Wszystkich będę odsyłał do Firmy Pożyczkowej Mariusz Jankowski drogą mailową: (jankowskimariusz999gmail.com).

dam rade
dam rade
2023-10-13 22:56:24

oferty niemalże dla każdej osoby, w każdej sytuacji życiowo-finansowej

Podobne artykuły

Alior sponsorem Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”

Od 31 lipca do 7 sierpnia w Szczebrzeszynie odbędzie się druga edycja Festiwalu „Stolica Języka Polskiego”. Sponsorem wydarzenia jest Alior Bank.

author
Patryk Byczek
30 lipca 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczki chwilówki na raty

Pożyczki na raty online to jeden z najczęściej wybieranych produktów finansowych. Trudno się dziwić – wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu, a do otrzymania pożyczki najczęściej wystarczają dane z dowodu osobistego, telefon i konto w banku. Sprawdź najlepsze pożyczki ratalne – maksymalna kwota to nawet 200 000 zł. Wszystkie pożyczki dostępne są przez Internet.

author
Aleksandra Gościnna
18 stycznia 2021
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Przerwa w dostępie do Alior Banku

Od 24 do 27 marca zostaną wyłączone systemy informatyczne w Alior Banku, co oznacza, że nastąpi przerwa w dostępie do bankowości internetowej i mobilnej, infolinii jak i placówek dla klientów Alior Banku, T-Mobile Usługi Bankowe i tych przejętych z Banku BPH. To wszystko z powodu zakończenia operacyjnego wydzielonej części Banku BPH i Alior Banku. 

author
Aneta Jankowska
21 marca 2017
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Coraz większa liczba Klientów ING Commercial Finance

ING Bank Śląski w najnowszym komunikacie poinformował, że ING Commercial Finance po trzech pierwszych miesiącach bieżącego roku odnotował najwyższy w historii przyrost liczby obsługiwanych Klientów.

author
Patryk Byczek
08 maja 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Klin podatkowy – co to jest?

Polska gospodarka, choć tak obszerna i wieloaspektowa, wywiera bezpośredni wpływ na życie każdego z nas. To, co najściślej wiąże się z finansami każdego obywatela RP, to tak zwany klin podatkowy. Sprawdziliśmy, co dokładnie oznacza ten termin i dlaczego jest on tak istotny. 

author
Halszka Gronek
10 lutego 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Bank Spółdzielczy w Biszczy – oddziały, kontakt, kod SWIFT, IBAN

Bank Spółdzielczy w Biszczy to polski bank , który jest zrzeszony Grupie BPS. Sprawdzamy oddziały banku, godziny otwarcia, kod SWIFT, infolinię oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
01 października 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj