Kredyt dla zadłużonych – pożyczki bez BIK

Kredyt dla zadłużonych – pożyczki bez BIK

author
Patryk Byczek
25 października 2022

Problemy finansowe mogą utrudnić otrzymanie kredytu lub pożyczki. Z pomocą może przyjść kredyt dla zadłużonych, dostępny dla osób z negatywną historią kredytową w BIK i KRD. Klienci w wybranych bankach i SKOK-ach mogą liczyć nawet na 200 000 zł, które rozłożymy na 10 lat. Wyjaśniamy również, na czym polegają pożyczki bez BIK dostępne przez Internet. Sprawdź nasz ranking pożyczek dla zadłużonych, skierowany dla osób, które chcą wyjść z długów.

Ranking kredytów dla zadłużonych - grudzień 2022

Rodzaj produktu:kredyt dla zadłużonych
Kwota kredytu:od 500 do 200 000 zł
Weryfikacja BIK:zawsze
Dla osób zadłużonych:tak
Akceptacja zaległości:tylko niewielkich
Czas wypłaty1-2 dni robocze
Wniosek online:tak
Gdzie dostanę:Bancovo, Kasa Chmielewskiego
RRSO:od 9,59%

Osoby zadłużone szukające wyjścia z finansowych kłopotów, z pewnością natrafiły na kilka rodzajów produktów:

– kredyt dla zadłużonych
– pożyczka bez BIK
– pożyczka dla zadłużonych
– pożyczki pozabankowe bez BIK i KRD.

Co kryje się pod tymi pojęciami? Spróbujemy wszystko pokrótce wyjaśnić.

Spis treści:

 1. Ranking kredytów dla zadłużonych - grudzień 2022
 2. Kredyt dla zadłużonych - co to jest?
 3. Dla kogo jest kredyt dla zadłużonych?
 4. Kto może otrzymać kredyt dla zadłużonych? Wymagania
 5. Gdzie otrzymam kredyt dla zadłużonych?
 6. Gdzie dostanę kredyt, jak jestem w BIKu?
 7. Na co zwrócić uwagę szukając kredytu dla zadłużonych?
 8. Dla kogo są pożyczki bez BIK?
 9. Kto może otrzymać pożyczkę bez BIK? Wymagania
 10. Kto udziela pożyczek bez BIK?
 11. Szybka pożyczka bez sprawdzania w BIK
 12. Pożyczka dla zadłużonych online - dla kogo?
 13. Gdzie otrzymam pożyczkę dla zadłużonych?
 14. Pożyczki bez BIK i KRD
 15. Dla kogo pożyczka bez BIK i KRD?
 16. Kredyt gotówkowy bez BIK - puste hasło?
 17. Kto może otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?
 18. Kredyt dla zadłużonych w banku
 19. Dokumenty do pożyczki dla zadłużonych
Zwiń spis treści

Kredyt dla zadłużonych - co to jest?

Kredyt dla zadłużonych – to kredyt gotówkowy dostępny dla osób, które mają problem ze spłatą innych zobowiązań, ale zaległość nie przekracza 30 lub kilkudziesięciu dniu. W takiej sytuacji istnieje jeszcze możliwość otrzymania bankowego kredytu na spłatę zaległości. Kredyt dla zadłużonych nie jest natomiast dostępny dla osób z komornikiem sądowym. Kredyty są udzielane wyłącznie przez banki lub SKOKi.

Pamiętajmy, że co do zasady osoby bardzo zadłużone (ze sporymi opóźnieniami w spłacie) nie mogą marzyć o kredycie konsumenckim w banku. Tacy Klienci powinni raczej sięgnąć po kredyt oddłużeniowy, który dopuszcza większe zaległości w spłacie. Inną opcją są pożyczki dla zadłużonych. Zła historia kredytowa w BIK prawie zawsze oznacza bowiem negatywną decyzję kredytową – banki i SKOKi mają obowiązek weryfikacji swoich Klientów w Biurze Informacji Kredytowej.

Według danych z raportu InfoDług, który powstał we współpracy z BIK S.A. (Biuro Informacji Kredytowej Spółka Akcyjna), prawie 3 mln Polaków ma problem ze spłata swoich zobowiązań kredytowych, a łączne zadłużenie to niemal 78 mld złotych.

Kredyt dla zadłużonych jest propozycją dla osób, które jeszcze nie pogrążyły się w kłopotach finansowych. To ostatni moment na pomoc i spłatę zaległych zobowiązań. Warto zadbać o to wcześniej, zanim do naszych drzwi zapuka windykator czy przedstawiciel terenowy. Do złożenia wniosku o kredyt dla zadłużonych wystarczą na początek podstawowe dane osobowe oraz informacje o ewentualnych zaległościach. Kredyty dla osób zadłużonych są także wybierane przez osoby poszukujące pożyczek bez zdolności kredytowej, czyli przez osoby z niskimi dochodami lub za wysokimi miesięcznymi ratami.

Największe zalety kredytu dla zadłużonych

Masz dość wiecznego stresu dotyczącego niespłaconych kredytów lub pożyczek? Nie chcesz odbierać kolejnego telefonu z firmy windykacyjnego lub wezwania do zapłaty? Boisz się, że bank wypowie kredyt? Decydując się na tani kredyt dla zadłużonych masz szansę pozbyć się tego wszystkiego i osiągnąć większy spokój.

To również okazja do rozpoczęcia wszystkiego od nowa, by w przyszłości nie dopuścić do tak trudnych sytuacji. Kredytem spłacamy bowiem wszystkie zaległe długi i płacimy tylko jedną miesięczną ratę. Z czasem poprawia się nasza historia kredytowa w bazach dłużników i możemy skorzystać z taniego kredytu konsolidacyjnego.

Kredyt dla zadłużonych ma jeszcze jeden duży atut – jest nim możliwość wnioskowania przez Internet. Bardzo szybko otrzymujemy też decyzję w sprawie przyznania – niekiedy nawet w ciągu 1 godziny. Umowę zawieramy bez wizyty przedstawiciela firmy pożyczkowej.

Dla kogo jest kredyt dla zadłużonych?

Jest to produkt skierowany do osób, które zaczynają nie radzić sobie ze spłatą innych kredytów lub pożyczek, ale mają zdolność umożliwiającą otrzymanie kredytu w banku. Najczęściej chodzi o Klientów, którzy:

 • mają widoczne w BIKu pierwsze opóźnienia w spłacie,
 • nie mają jeszcze wypowiedzianych umów,
 • nie mają wpisów w rejestrach dłużników,
 • zaczynają mieć kontakt z działem windykacji banku, firmy pożyczkowej,
 • nie mają jeszcze egzekucji.

Jednocześnie takie osoby mają odpowiednie dochody. To bardzo istotne w procesie ubiegania się o bankowy kredyt. Osoby mające komornika sądowego powinny sięgnąć po pożyczki z komornikiem, udzielane przez firmy pozabankowe. Dostępne są jednak dla nich również pożyczki dla zadłużonych.

Kto może otrzymać kredyt dla zadłużonych? Wymagania

Klienci, którzy chcą otrzymać taki kredyt, powinni:

 • mieć więcej niż 18 lat,
 • posiadać zameldowanie w Polsce,
 • pracować na terenie kraju,
 • posiadać odpowiednie miesięczne dochody,
 • posiadać ważny dokument tożsamości,
 • posiadać konto bankowe, e-mail, telefon komórkowy,
 • nie mieć opóźnień w spłacie powyżej 30 dni,
 • nie mieć wpisów w rejestrach dłużników,
 • nie mieć komornika sądowego.

Wymagania te można określić jako minimum formalności. Warto pamiętać, że banki i SKOKi bardzo indywidualnie podchodzą do historii kredytowej widocznej w bazach dłużników. Jeżeli zalegamy ze spłatą niskiej kwoty, a opóźnienie wynosi raptem kilka – kilkanaście dni, z kredytem nie powinno być kłopotu. Gorzej, jeżeli opóźnienie przekracza 60 dni lub więcej. Wtedy o kredyt będzie bardzo trudno. Bank może wówczas domagać się natychmiastowej spłaty przeterminowanego zobowiązania jako warunku podpisania umowy kredytu. Pamiętajmy również, że brak nieskazitelnej historii kredytowej w bazach dłużników oznacza gorsze warunki kredytu, czyli po prostu wyższą ratę i RRSO pożyczki dla zadłużonych.

Kredyt dla zadłużonych - informacje

Gdzie otrzymam kredyt dla zadłużonych?

Zgodnie z przepisami, kredyty w Polsce są udzielane wyłącznie przez banki i SKOKi. Firmy pozabankowe nie mają takiego prawa.

Jeżeli spełniamy wszystkie wyżej przedstawione warunki, najtańszy kredyt dla zadłużonych możemy otrzymać w banku lub SKOKu. Najlepsze kredyty znajdziemy między innymi w: Bancovo czy SKOKu Chmielewskiego. Pamiętajmy tylko, że akceptowane są w tych miejscach jedynie niewielkie opóźnienia w spłacie.

Jaki bank pomoże zadłużonym?

Rodzaj pomocy zależy od wysokości zadłużenia oraz długości opóźnienia. Jeżeli zaległości w spłacie nie przekraczają kilku czy kilkunastu dni, spokojnie mamy szansę na kredyt dla zadłużonych w banku – nawet do 150 000 zł. Najlepsze warunki znajdziemy w Kasie Stefczyka, Bancovo czy Smartney. Jeżeli natomiast nasze zadłużenie jest już znaczne (wiele niespłaconych kredytów lub pożyczek) i przekracza 30 lub więcej dni – wtedy prawdopodobnie żaden bank nie przyzna kredytu. Wtedy dostępne będą dla nas pożyczki dla zadłużonych.

Wiele osób szukających kredytu dla zadłużonych tak naprawdę ma na myśli kredyt konsolidacyjny, czyli taki, z którego pieniądze możemy przeznaczyć na spłatę innych pożyczek pozabankowych czy kredytów. W praktyce jednak proces zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego znacząco różni się od tego, z którym mamy do czynienia w przypadku tradycyjnego kredytu dla zadłużonych. Do zawarcia umowy kredytu konsolidacyjnego potrzebne są bowiem umowy innych naszych kredytów i pożyczek. Kredyt konsolidacyjny nigdy nie oznacza minimum formalności.

Gdzie dostanę kredyt, jak jestem w BIKu?

„Jestem w BIKu” to pojęcie błędnie rozumiane. W bazie BIK jest każda osoba, która kiedykolwiek zaciągała jakikolwiek kredyt czy pożyczkę. W BIK znajdziemy wszystkie informacje o zaciągniętym zobowiązaniu – zarówno o terminowej, jak i nieterminowej spłacie. W potocznym znaczeniu, „jestem w BIKu, gdzie dostanę kredyt” oznacza, że ktoś ma zaległości w spłacie kredytu, które są już widoczne na raporcie. To faktycznie może utrudniać zawarcie kolejnej umowy.

Odpowiadając na pytanie: jeżeli opóźnienie w spłacie nie przekracza 30 dni, kredyt dla zadłużonych możemy otrzymać w większości polskich banków lub SKOKów. Jeżeli jestem w BIKu i opóźnienie przekracza 30, 60 lub 90 dni – szanse na kredyt dla zadłużonych spadają do zera. Ratunkiem może być wtedy kredyt konsolidacyjny – ten jednak można przeznaczyć tylko na spłatę zadłużenia. Konsolidacja z natury powiązana jest bowiem ze spłatą zobowiązania.

Czy przy kredycie dla zadłużonych jest sprawdzany BIK, BIG i KRD?

W przypadku banków, Klient zawsze jest sprawdzany w BIK, a także w  wybranych rejestrach dłużników (najczęściej KRD i BIG InfoMonitor). W przypadku pozabankowych firm pożyczkowych, zależy od konkretnego pożyczkodawcy. Można jednak przyjąć, że zdecydowania większość firm i tak weryfikuje Klienta za pomocą Biura Informacji Kredytowej, dodatkowo posiłkując się rejestrami typu ERIF, KRD. Posiadanie wpisów w tych miejscach ma poważny wpływ na możliwość otrzymania zarówno kredytu, pożyczki, jak i chwilówki online. Wtedy właśnie sprawdzają się pożyczki dla zadłużonych bez sprawdzania w bazach dłużników. Tego typu produkty kierowane są do podobnej grupy osób, co popularne pożyczki bez baz. Jak długo będziemy czekali na decyzję pożyczkową? Najlepsze firmy wydają decyzję nawet w ciągu 15 minut. Gotówkę można przeznaczyć na dowolny cel: spłatę długów, zaległych kredytów, pożyczek lub innych zobowiązań.

Na co zwrócić uwagę szukając kredytu dla zadłużonych?

Kredyt dla zadłużonych najlepiej wziąć w banku lub jednej z najpopularniejszych firm pożyczkowych. Można wpakować się w ogromne trudności finansowe jeżeli wybierzemy pożyczkę od nieuczciwej firmy, reklamowanej na przysłowiowym „płocie”. Jeżeli mamy bieżące zadłużenie, wpisy w bazach dłużników lub złą historię kredytową, warto w pierwszej kolejności sprawdzić bankowe propozycje. Do samego złożenia wniosku o kredyt dla zadłużonych wystarczą dane z dowodu osobistego.

Maksymalna kwota o jaką możemy wnioskować to nawet 200 000 zł i to bez dodatkowych osób (poręczycieli czy gwarantów). Nie jest wymagane również zabezpieczenie na nieruchomości. To dowód na to, że oferty te to naprawdę minimum formalności. Kolejny atut to możliwość spłaty długu maksymalnie w ciągu 120 miesięcy, czyli aż 10 lat. To dobra informacja dla osób chcących mieć niską ratę i długi okres spłaty.

Jaki jest koszt kredytu dla zadłużonych?

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że kredyt dla zadłużonych w banku jest o wiele tańszy niż pożyczki dla zadłużonych. RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) jest na tak niskim poziomie, że miesięczna rata nie powinna obciążać domowego budżetu i będzie dużą ulgą dla osób, które wychodzą z długów. Kolejny atut to internetowy proces, dzięki któremu unikniemy nieprzyjemnych wizyt w banku. W ten sposób zapewniamy sobie względną anonimowość, nikt przecież nie chce się chwalić swoją trudną sytuacją materialną. Co więcej, wśród dostępnych ofert znajdziemy także propozycje, w których pierwsza pożyczka jest darmowa (rzeczywista roczna stopa oprocentowania – RRSO – wynosi 0%).

Pożyczki bez BIK – na czym polegają?

Pożyczki bez BIK to pożyczki oferowane przez firmy pożyczkowe, które nie sprawdzają Klientów w Biurze Informacji Kredytowej. Jest to produkt skierowany do osób mających opóźnienia w spłacie innych kredytów/pożyczek. Pożyczki pozabankowe bez BIK nie są dostępne w bankach. Dlaczego? Ponieważ zgodnie z obowiązującymi przepisami każda osoba, która wnioskuje o kredyt lub pożyczkę w banku, musi być sprawdzana w BIK.

Pożyczkę bez BIK możemy więc otrzymać wyłącznie w pozabankowych firmach pożyczkowych lub u osób prywatnych. Oczywiście wraz z bardziej liberalnymi zasadami przyznawania takiej pożyczki dostajemy również z reguły większe koszty. O ile nie trafimy na ofertę darmowej pożyczki dla zadłużonych, to niestety za tradycyjną pożyczkę bez BIK z reguły zapłacimy więcej niż za pożyczkę w banku. Coś za coś – w tym przypadku nie da się zrobić tak, by było tanio i jednocześnie dla każdego, także dla tych, którzy mają negatywne wpisy w rejestrach dłużników.

Dla kogo są pożyczki bez BIK?

Po tego rodzaju pożyczki pozabankowe sięgają głównie osoby zadłużone, z problemami finansowymi. Głównie są to osoby, które z uwagi na opóźnienia w spłacie innych zobowiązań nie mają większych szans na kredyt dla zadłużonych w banku. Co ważne – nie chodzi tutaj o osoby, które o dzień lub dwa spóźniają się ze spłatą swojego kredytu, a o osoby, których długi są już tak długotrwałe, że wierzyciel zdążył wprowadzić ich dane do rejestrów dłużników.

Informacje o pożyczkach bez BIK

Najczęściej pożyczki bez BIK biorą osoby, które mają:

 • negatywną historię kredytową w BIK,
 • egzekucję komorniczą,
 • niską zdolność kredytową (albo jej brak!),
 • niskie dochody.

Pożyczki bez BIK są też jednak atrakcyjne dla osób, które z pewnych względów po prostu nie chcą, by ich dane były weryfikowane w rejestrach dłużników. Do tej grupy osób należą przede wszystkim ci, którzy w najbliższej przyszłości chcą wnioskować o kredyt hipoteczny, więc muszą dbać o swój scoring w rejestrach dłużników (a każde zapytanie o daną osobę taki scoring obniża).

Poza tym pożyczki bez BIK są też często zaciągane przez osoby, które po prostu nie mogą ubiegać się o pożyczkę czy kredyt, bo… nie mają żadnej historii w rejestrach dłużników. Biuro Informacji Kredytowej zbiera informacje nie tylko negatywne, ale i pozytywne. Przy większości kredytów i pożyczek rejestr ten jest sprawdzane i pozytywne informacje w nim zawarte są wręcz konieczne do uzyskania pożyczki. Dlaczego? Ponieważ osoba, która już miała kiedyś zobowiązanie finansowe i spłaciła je na czas jest bardziej wiarygodna dla banku/firmy pożyczkowej niż osoba, która nigdy nie miała żadnego zadłużenia.

Kto może otrzymać pożyczkę bez BIK? Wymagania

Aby wnioskować o pożyczkę bez BIK wystarczy mieć:

 • ukończone 18 lat
 • zameldowanie w Polsce i stałe zatrudnienie
 • ważny dowód,
 • telefon komórkowy, adres e-mail
 • konto w banku
 • odpowiednie dochody gwarantujące spłatę pożyczki.

Prezentowane pożyczki dla zadłużonych są dostępne w całości przez Internet i bez dodatkowych zabezpieczeń.

Ważna informacja: brak sprawdzania BIK, nie oznacza braku jakiejkolwiek weryfikacji. Firmy sprawdzają wówczas wybrane rejestry dłużników, takie jak: KRD, BIG InfoMonitor, ERIF.

Kto udziela pożyczek bez BIK?

Pożyczek bez BIK udzielają wyłącznie pozabankowe firmy pożyczkowe. Banki ani SKOKi nie udzielają pożyczek bez BIK. Wynika to wprost z przepisów ustawy Prawo bankowe, które wymagają od banków szczegółowej weryfikacji Klienta przed zawarciem umowy kredytu. Szczegółowa weryfikacja to właśnie sprawdzenie klienta w rejestrach dłużników – nie tylko zresztą BIK, ale także innych (np.: ERIF, KRD, BIG InfoMonitor).

Musimy również wiedzieć, że pożyczka bez BIK nie zawsze oznacza, że rejestry w ogóle nie będą sprawdzane. Nieraz pod tym hasłem kryje się fakt, że firmy pożyczkowe udzielające pożyczek bez BIK po prostu nie zwracają uwagi na to, jakie dane wykaże weryfikacja. Musimy pamiętać jednak, że nie zawsze weryfikacja w BIK działa na naszą niekorzyść. BIK zbiera informacje o wszystkich naszych zobowiązaniach finansowych i informacje pozytywne oczywiście zwiększają naszą szansę na uzyskanie kredytu lub pożyczki dla zadłużonych.

Jaki będzie całkowity koszt pożyczki dla zadłużonych?

Całkowity koszt pożyczki dla zadłużonych zależy głównie od tego, jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla wybranej przez nas oferty. Pożyczka pozabankowa zazwyczaj ma dość wysokie RRSO (ten skrót to właśnie rzeczywista roczna stopa oprocentowania), ale dzięki temu łatwiej jest ją dostać. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania takich pożyczek mogłaby być niższa, ale jednocześnie byłaby mniejsza szansa na otrzymanie takiej pożyczki.

Znaczenie ma również całkowita kwota pożyczki. Dlaczego? Ponieważ rzeczywista roczna stopa oprocentowania nie jest w całej firmie pożyczkowej taka sama dla wszystkich kwot pożyczki, a różna dla każdej kwoty. Z reguły im wyższa całkowita kwota pożyczki, tym korzystniejsze RRSO. Najłatwiej możemy to zobaczyć na reprezentatywnym przykładzie pożyczki długoterminowej. Wystarczy porównać RRSO z reprezentatywnego przykładu pożyczki do RRSO pokazującego się na kalkulatorze pożyczkowym dla jakiejkolwiek innej kwoty i zobaczymy, że te liczby różnią się. To standardowa praktyka i nie powinna nas w żaden sposób martwić.

Szybka pożyczka bez sprawdzania w BIK

Masz duże opóźnienia w spłacie i nie możesz zaciągnąć kredytu w banku? Jeżeli pieniędzy potrzebujesz pilnie, nie musisz wcale zadłużać się u rodziny – pomocą może być oferta firm pozabankowych. To rozwiązanie dla osób, które w przeszłości miały trudności ze spłatą innych zobowiązań: kredytów, pożyczek czy chwilówek. Warto sprawdzić ranking firm, które mają w ofercie pożyczki bez BIK.

Oczywiście każda pozabankowa firma pożyczkowa powinna zweryfikować Klienta, dokładnie analizując jego wiarygodność. Istotne są tutaj takie czynniki jak wiek, źródło i wysokość dochodów oraz wcześniejsza spłata innych zobowiązań. Można jasno wskazać, że firmy pozabankowe sprawdzają zadłużenie potencjalnego Klienta i wykorzystują do tego autorskie metody dotyczące oceny ryzyka.

Pożyczkę pozabankową bez BIK dostaniemy online. Dzięki temu pieniądze możemy otrzymać naprawdę szybko, nawet w ciągu kilku godzin roboczych. To zasługa nowoczesnych technologii wykorzystanych w procesie pożyczkowym.

Miałeś w przeszłości problemy ze spłatą swoich długów? Sprawdź nasz ranking firm pozabankowych, które sprawdzają BIK, ale akceptują zaległości.

Ranking pożyczek bez BIK

Ranking, w którym ujęte są tylko pożyczki bez BIK, to bardzo pomocne narzędzie. Pozwala ono na szybkie samodzielne porównanie dostępnych na rynku ofert pożyczkowych – bez wędrowania po różnych stronach internetowych na własną rękę.

Większość internetowych rankingów pożyczek jest przygotowywana przez specjalistów w dziedzinie bankowości, więc nie musimy obawiać się, że rankingi wprowadzą nas w błąd. W rankingach pożyczek bez BIK bierze się pod uwagę:

 • oferowaną kwotę pożyczki,
 • dostępny czas spłaty,
 • oprocentowanie (RRSO),
 • dodatkowe koszty (prowizje, opłaty),

Niektóre rankingi ujmują także kwestie bardziej szczegółowe, np.: kwestię zaawansowania wniosku pożyczkowego. Lepsze oceny dostaje wtedy łatwy i szybki do wypełnienia wniosek pożyczkowy, a gorsze – ten, który wymaga wielu danych i nie jest intuicyjny.

Opinie o pożyczkach bez BIK

Z reguły Klienci bardzo pozytywnie wypowiadają się o pożyczkach bez BIK. Ten rodzaj finansowania jest szczególnie chwalony za to, że jest łatwo dostępny i że cechuje się bardzo wysoką przyznawalnością. Wiele osób przyznaje, że dopiero firmy oferujące pożyczki bez BIK zaakceptowały ich wniosek bez problemu – po wcześniejszych odmowach w bankach i innych firmach pożyczkowych.

Jest też jednak sporo negatywnych aspektów, na które zwracają uwagę klienci mający takie pożyczki. Przede wszystkim – wysokie koszty. To największa cena tego, że pożyczki dla zadłużonych tak łatwo dostać. Koszty to w tym przypadku nie tylko wysokie RRSO, ale również prowizja dla firmy oraz opłaty, np.: opłata za udzielenie pożyczki, opłata za przedłużenie terminu spłaty. Jeżeli nie doczytamy wszystkich szczegółów umowy, możemy być niemile zaskoczeni, że do naszej pożyczki dopłacamy kilka, a nawet kilkanaście tysięcy.

Pożyczki dla zadłużonych – na czym polegają?

Pożyczki dla zadłużonych to pożyczki udzielane osobom, które mają zaległości w spłacie innych zobowiązań powyżej 30 dni i z tego powodu nie mogą otrzymać kredytu w banku. Opóźnienia w spłacie mogą doprowadzić do wypowiedzenia umów kredytu/pożyczki i przekazania sprawy do windykacji. Pożyczki dla zadłużonych są udzielane wyłącznie przez przez pozabankowe firmy pożyczkowe, które akceptują zadłużenia swoich Klientów oraz ich negatywne wpisy w bazach dłużników.

Pożyczka dla zadłużonych online - dla kogo?

Po tego rodzaju produkt sięgają osoby, które mają problemy ze spłatą innych kredytów lub pożyczek. Często dochodzi wówczas do wypowiedzenia umowy kredytu co skutkuje skierowaniem sprawy do windykacji. Klienci są wówczas bombardowani wezwaniami do zapłaty, telefonami z działów windykacji, a czasami muszą się nawet liczyć z wizytami pracowników terenowych.

Opóźnienia w spłacie ma oczywiście odbicie w historii kredytowej, która automatycznie ulega pogorszeniu. Wypowiedzenie umowy praktycznie zamyka drogę do bankowego kredytu, pozostają wyłącznie firmy pożyczkowego udzielające finansowania przez Internet.

Gdzie otrzymam pożyczkę dla zadłużonych?

Jak już wspominaliśmy, jakiekolwiek oferty znajdziemy wyłącznie w firmach pożyczkowych, które są w stanie zaakceptować zadłużenie potencjalnego Klienta. Na rynku znajdziemy zarówno pożyczki krótkoterminowe (popularne chwilówki) ze spłatą do 30 dni, jak i pożyczki ratalne, którą rozkładają spłatę nawet na 6-7 lat. Pamiętajmy, że wybór chwilówki powinien być ostatecznością, nie są one w stanie poprawić naszej sytuacji finansowej.

Pożyczki dla zadłużonych online – czy to bezpieczne?

Prezentowane pożyczki na spłatę zadłużenia są dostępne przez Internet, czyli w całości bez wychodzenia z domu. Dzięki temu wszystkie formalności możemy załatwić wyłącznie przy użyciu komputera, smartfona czy tableta.

To ogromne ułatwienie dla osób zadłużonych, które nie muszą odwiedzać placówek firm pożyczkowych czy bankowych oddziałów. Wiele osób w pewien sposób wstydzi się swojego zadłużenia i nie chce być kojarzona z ofertami dla osób nadmiernie zadłużonych.

Dzięki wnioskowaniu przez Internet, anonimowość zapewniona jest w 100%. Wystarczy wypełnić wniosek online, podać niezbędne dane i poczekać na decyzję. W zależności od kwoty pożyczki dla zadłużonych lub kredytu, decyzję otrzymamy telefonicznie, na adres e-mail oraz dodatkowo na stronie internetowej pożyczkodawcy.

Internetowy proces aplikowania o pożyczkę jest w całości bezpieczny. Firmy pożyczkowe zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, uwzględniający szyfrowanie wszystkich danych Klienta oraz używanie zabezpieczonych formularzy SSL na stronach internetowych.

Dlaczego warto wybrać kredyt dla zadłużonych przez Internet? To same korzyści:

 1. Wnioskujemy o dowolnej porze – 7 dni w tygodniu, także w weekendy.
 2. O pożyczkę aplikujemy z dowolnego miejsca i sprzętu (telefon, komputer).
 3. Nie musimy odwiedzać bankowego oddziału lub placówki.
 4. Wysoka kwota pożyczki – nawet 50 000 zł bez zabezpieczeń.
 5. Do złożenia wniosku wystarczą przeważnie dane z dowodu osobistego.
 6. Koszt pożyczki znamy jeszcze przed złożeniem wniosku.
 7. Decyzję otrzymujemy bez wychodzenia z domu.
 8. Pieniądze otrzymujemy przelewem na wskazany numer konta.

Gwarantowana pożyczka dla zadłużonych

Pożyczki dla zadłużonych cechują się bardzo wysoką przyznawalnością, ale nikt nie da nam gwarancji, że rzeczywiście otrzymamy pożyczkę. Kiedy wnioskujemy o pożyczkę dla zadłużonych, tak naprawdę nie zawsze musimy spotkać się tylko z akceptacją lub odmową. Czasem firmy określają po prostu niższą kwotę, którą mogą nam pożyczyć. Przykładowo:

Wnioskujemy w kilku miejscach o pożyczkę dla zadłużonych na 2000 zł ze spłatą w ciągu 6 miesięcy. 

– pierwsza firma odmawia nam pożyczki
– druga firma odpowiada, że może nam pożyczyć 2000 zł, ale tylko ze spłatą w ciągu 12 miesięcy
– trzecia firma odpowiada, że może nam pożyczyć tylko 1000 zł
– czwarta firma przyznaje nam pożyczkę, o którą wnioskowaliśmy

Tak naprawdę każda firma może podjąć więc indywidualną decyzję wobec naszego wniosku o pożyczkę dla zadłużonych.

Najlepiej wybierać pożyczki ze 100% przyznawalności, jednakże w przypadku osób zadłużonych może nie być to wystarczające. Warto kierować się jednak parametrem przyznawalności. Im wyższy, tym większa szansa, że pożyczka dla zadłużonych rzeczywiście będzie nam przyznana.

Jaka pożyczka dla zadłużonych będzie najlepsza?

Najlepsza pożyczka będzie zawsze… najtańsza. Nie ma chyba lepszej definicji dobrej pożyczki. Przy wybieraniu oferty musimy zwrócić uwagę na to, byśmy na pożyczce dla zadłużonych jak najmniej stracili. Znajdziemy na rynku oferty, w których oddamy tylko tyle, ile pożyczyliśmy, a znajdziemy też takie, w których oddamy nawet dwa razy więcej niż pożyczyliśmy!

Dbając o siebie i swój budżet, warto wybierać właśnie te tańsze oferty. Korzystna oferta to ta, której rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest jak najniższa. Polecamy korzystać właśnie z takich propozycji, w których RRSO będzie niskie. Najlepiej, jeżeli będzie równe zeru, wtedy oddamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy, bez żadnej nadpłaty.

Chwilówki dla zadłużonych

Wśród pożyczek dla zadłużonych znajdziemy także bogaty wachlarz chwilówek. Pożyczki te wyróżniają się przede wszystkim bardzo krótkim czasem spłaty. Jak sama nazwa wskazuje, pieniądze pożyczamy dosłownie “na chwilę” – z reguły jest to maksymalnie 30 dni. Po tym czasie zwracamy całe pieniądze naraz, bez spłaty ratalnej.

Chwilówki będą dobrym rozwiązaniem dla wszystkich zadłużonych, którzy są pewni szybkiego przypływu gotówki. Można z nich skorzystać po to, żeby nie ściągnąć na siebie jeszcze większych problemów. Jeżeli wiemy, że za kilka dni dostaniemy wypłatę, a to dziś – kilka dni wcześniej – ważą się losy naszych długów, nieraz warto wspomóc się właśnie pieniędzmi z chwilówki, które zaraz po otrzymaniu wypłaty oddamy.

Pożyczki bez BIK i KRD

Pożyczki bez BIK i KRD to produkty oferowane przez firmy pozabankowe, które nie weryfikują Klientów zarówno w Biurze Informacji Kredytowej, jak i Krajowym Rejestrze Długów (KRD S.A.). Banki nie posiadają tego typu produktów w swojej ofercie. Pożyczki bez BIK i KRD możemy znaleźć co najwyżej w firmach pozabankowych i są to bardzo rzadkie oferty. Każdy pożyczkodawca sprawdza bowiem swoich Klientów przynajmniej w jednym ze wspomnianych rejestrów.

Dla kogo pożyczka bez BIK i KRD?

W teorii to propozycja dla osób, które mają zaległości w spłacie innych zobowiązań, najczęściej kredytów lub pożyczek. Opóźnienia mają negatywny wpływ na historię kredytową w BIK (gdzie znajdziemy zarówno informacje o terminowej jak i nieterminowej spłacie) i są widoczne w rejestrach dłużników, wśród których najpopularniejszą jest KRD. W praktyce nie znajdziemy takich ofert nawet wśród najbardziej „liberalnych” firm pożyczkowych. Jedynym wyjątkiem mogą być pożyczki udzielane pod zastaw ruchomości, ale zawsze są to produkty podwyższonego ryzyka. W przypadku braku spłaty, Klient może bowiem stracić ruchomość.

Gdzie pożyczymy bez BIK i KRD?

Obecnie jedyną firmą, która nie sprawdza nas w BIK i KRD jest Provident. Oferuje on pożyczkę ratalną dostępna w całości przez Internet lub z wizytą domową. Maksymalna kwota pożyczki to aż 20 000 zł ze spłatą rozłożoną na 48 miesięcy. Pieniądze możemy rozłożyć na dowolny cel. Każda inna instytucja finansowa, która udziela pożyczek, sprawdza potencjalnego Klienta w BIK i KRD.

Kredyt gotówkowy bez BIK - puste hasło?

Często osoby zadłużone szukają pomocy w banku, sprawdzając oferty kredytów gotówkowych lub konsolidacyjnych. Jakie są szanse na uzyskanie kredytu bez BIK? Niestety prawie znikome. Wszystkie banki mają obowiązek weryfikacji podanych przez nas danych w Biurze Informacji Kredytowej (BIK S.A.). Jeżeli więc zalegamy ze spłatą innych kredytów/pożyczek pozabankowych lub bankowych (duże opóźnienie) – nasz wniosek zostanie odrzucony.

Istotny jest natomiast czas opóźnienia widoczny na raporcie z BIK. Jeżeli zalegamy ze spłatą do 30 dni w niewielkiej kwocie – jest szansa na kredyt online. Gorzej w sytuacji zaległości w spłacie przekraczających 31 dni – wówczas szanse są znikome. Jeżeli natomiast opóźnienie przekracza 90 dni – kredyt dla zadłużonych z pewnością nie będzie nam przyznany. Jedyną szansą jest wówczas całkowita spłata zaległości i „wyczyszczenie BIKu”, czyli usunięcie informacji o historycznym zobowiązaniu z raportu.

Jak zatem odnieść się do ofert kredytów bez BIK? Jak już wskazaliśmy, to głównie skrót myślowy. Każdy bank sprawdza historię kredytową w tym rejestrze. Z drugiej strony, przy niewielkich opóźnieniach w spłacie innych pożyczek, nadal możemy otrzymać kredyt dla zadłużonych. Najtańsze oferty pożyczek znajdziemy w:

Bancovo – do 200 000 zł

Alior Banku – do 150 000 zł

BNP Paribas – do 200 000 zł

Smartney – do 60 000 zł

Zaletą bankowych kredytów jest niskie RRSO (przeważnie od 9 do 20%), długi okres spłaty (od 3 miesięcy do nawet 10 lat), pełen proces online (w całości bez wychodzenia z domu) oraz możliwość przeznaczenia pieniędzy na dowolny cel – także na spłatę długów. Z drugiej strony, banki mają duże wymagania względem swoich Klientów i często wymagają licznych dokumentów – zaświadczeń od pracodawcy, wyciągu z rachunku bankowego lub innych. Znacznie łatwiejszym przyznawaniem charakteryzują się pożyczki dla zadłużonych.

Kredyt da zadłużonych - najważniejsze informacje

Kto może starać się o kredyt dla zadłużonych online?

Przede wszystkim osoby, które:

 • mają ukończone 18 lat i dokument tożsamości
 • posiadają pełną zdolność do czynności prawnych
 • są zameldowani i mieszkają w Polsce
 • posiadają stały i udokumentowany dochód
 • mają dobrą historię kredytową w BIK, BIK, KRD
 • mają telefon komórkowy, konto bankowe, adres e-mail.

Aby otrzymać taki kredyt, nie można zapomnieć o zdolności kredytowej, dobrej historii kredytowej oraz spełnieniu podstawowych wymogów. Pocieszające jest to, że zdecydowana większość banków oferuje już internetowe wnioski o kredyt dla zadłużonych. To spore ułatwienie także dla osób gorzej zarabiających, które mogą mieć kłopoty ze spłatą innych zobowiązań.

Kredyt dla zadłużonych – jak wygląda w praktyce?

Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje dotyczącego takiego produktu:

 1. Długi okres spłaty – nawet 120 miesięcy (10 lat)
 2. Niskie oprocentowanie – RRSO od 6,23%
 3. Jedna miesięczna rata zamiast kilku
 4. Szansa na mniejszą ratę w stosunku do dotychczasowych
 5. Bez dodatkowych zabezpieczeń i poręczyciel
 6. Wniosek przez Internet – mało formalności
 7. Decyzja online i wypłata na konto
 8. Bez żadnych przedpłat i opłat wstępnych.

Pożyczki dla zadłużonych bez przedpłat weryfikacyjnych

Na rynku finansowym aż roi się od nieuczciwych osób i firm, które żerują na osobach zadłużonych. Jedną z metod wyłudzania pieniędzy są przedpłaty weryfikacyjne lub inne opłaty, które są pobierane jeszcze przed wydaniem decyzji o pożyczce. Nie chodzi tutaj oczywiście o przelewy weryfikacyjne w kwocie 1 grosza lub 1 zł, stosowane przez większość firm pożyczkowych.

Mowa o nieuczciwych podmiotach, które zajmują się wyłącznie pobieraniem opłat, bez zamiaru przyznawania komukolwiek pożyczki. Jak wygląda taki proceder? Osoba rzekomo oferująca pożyczki online, domaga się od potencjalnego Klienta dodatkowej opłaty za sprawdzenie/wysłanie wniosku pożyczkowego (przestępcy stosują róże nazwy), a po wpłacie żądanej kwoty kontakt się urywa.

Wysokość takich przedpłat waha się od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy złotych! Warto o tym pamiętać i nie dać się oszukać. W razie styczności z takim żądaniem, koniecznie należy zgłosić sprawę na policję. Wybierając pożyczkę, szukajmy wyłącznie sprawdzonych ofert, które znajdziecie między innymi w naszym rankingu.

Pożyczki dla osób z zadłużeniami

Masz niespłacone pożyczki online i kredyty? Nie wiesz skąd brać pieniądze na spłatę bieżących rat? Szansą może być kredyt na spłatę wszystkich zaległych zobowiązań. Warto zainteresować się takim produktem przed wystąpieniem znacznych opóźnień w spłacie. W przeciwnym wypadku, zaległości w spłacie będą widoczne w raporcie BIK, co może skutecznie uniemożliwić uzyskanie pożyczki. Jeszcze gorsza sytuacja to wypowiedzenie umowy i przekazanie sprawy do organu egzekucyjnego. Otrzymanie finansowanie nie będzie wówczas możliwe.

Pilna pożyczka dla zadłużonych – gdzie otrzymamy?

Większość Klientów potrzebuje gotówki „na już”, bez zbędnych formalności i przesyłania dokumentów. Pieniądze są potrzebne pilnie – najczęściej na potrzeby bieżące, naprawę samochodu czy zakup sprzętu RTV/AGD.

Część osób pieniądze z pożyczki przeznacza na szybką spłatę innych zobowiązań – chwilówek, pożyczek ratalnych lub kredytu w banku. W ten sposób nie chcą doprowadzić do zaległości w spłacie i wypowiedzenia umowy. Takie opóźnienia od razu byłyby widoczne na raporcie BIK oraz w innych rejestrach dłużników.

Z pomocą przychodzą pilne pożyczki – także dla osób nadmiernie zadłużonych. O wszystkie produktu możemy wnioskować przez Internet, bez wychodzenia z domu. Najczęściej do otrzymania gotówki wystarczą dane z dowodu, telefon komórkowy oraz konto w banku – to tak zwane pożyczki na dowód osobisty. Firmy pożyczkowe wymagają czasami także wyciągu z rachunku bankowego, ale to również możemy zrobić za pośrednictwem naszego komputera lub smartfonu.

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, pieniądze najczęściej trafiają na nasze konto w ciągu 24h. Sprawdź, gdzie najszybciej otrzymasz pożyczkę:

1) pożyczki chwilówki – wypłata nawet w ciągu 15 minut
2) pożyczki ratalne – wypłata najczęściej w 1-2 dni robocze
3) kredyt w banku – wypłata na konto w 2-5 dni roboczych (zależy od banku i wymagań).

Ile się czeka na pożyczkę dla zadłużonych?

Czas przelewu na konto bankowe zależy od konkretnej firmy pożyczkowej. Są firmy (najczęściej chodzi o pożyczki krótkoterminowe), w których od wydania pozytywnej decyzji pożyczkowej do wypłaty to tylko kilka-kilkanaście godzin. Jest to możliwe zwłaszcza w przypadku osób z dobrą historią kredytową w BIK, które nie mają długów. Z kolei osoby zadłużone muszą przeważnie dłużej poczekać na wypłatę – pożyczkodawcy chcą się upewnić, że Klient będzie terminowo spłacał pożyczkę i dokładniej go prześwietlają.

Pamiętajmy również, że im większa kwota pożyczki dla zadłużonych, tym więcej formalności i weryfikacja jest bardziej szczegółowa. Przykładowo: decydując się na pożyczkę w Kasie Stefczyka na kwotę 100 000 zł, formalności mogą zajęć nawet kilka dni roboczych. Klient w tym czasie powinien dostarczyć zaświadczenie o zarobkach lub inne dokumenty. To zrozumiałe, biorąc pod uwagę wysoką kwotę pożyczki i długi okres spłaty.

Chwilówki bez BIK – alternatywa dla kredytu

Wielu Klientów szuka również chwilówek bez sprawdzania BIK, czyli Biura Informacji Kredytowej. To propozycja przede wszystkim dla osób, które miały opóźnienia w spłacie innych zobowiązań, a jednocześnie nie potrzebują wysokiej kwoty pożyczki.

Pamiętajmy tylko, że czas na spłatę chwilówki to tylko 30 dni, bez możliwości spłaty w ratach. Jeszcze niedawno firmy pożyczkowe dawały Klientom możliwość przedłużenia spłaty, obecnie jest to praktycznie niespotykana usługa.

Czy chwilówki bez weryfikacji w BIK faktycznie istnieją? Tak, ale wynika to z innych powodów niż się powszechnie wydaje. Każdy pożyczkodawca chce dobrze zweryfikować potencjalnego pożyczkobiorcę. To jednak wiąże się ze sporymi kosztami. Opłata za sprawdzenie Klienta w BIK może wynieść nawet 100 zł, a to przecież nie wszystkie koszty związane z weryfikacją pożyczkobiorcy.

Sporo firm już na starcie rezygnuje zatem ze sprawdzania raportu w BIK. Zamiast tego decydują się na inne rejestry, w których znajdziemy osoby zadłużone: KRD, BIG InfoMonitor czy ERIF. Poniżej znajdziecie listę firm, które nie sprawdzają rejestru BIK:

Net Credit – maksymalna kwota to 5000 zł, spłata 30 dni
Lendon – maksymalna kwota to 6000 zł, spłata 30 dni
Extraportfel – maksymalna kwota to 6000 zł, spłata 30 dni
Kuki – maksymalnie otrzymamy nawet 15 000 zł, spłata 30 dni

Kto może otrzymać pożyczkę dla zadłużonych?

Pieniądze są dostępne w całości przez Internet i przy zachowaniu minimum formalności. Jakie są dokładne wymagania? Aby otrzymać szybką pożyczkę pozabankową dla osób zadłużonych należy mieć:

– ukończone 18 lat
– zdolność do czynności prawnych
– polskie obywatelstwo
– miejsce zamieszkania w Polsce
– stałe i udokumentowane dochody w kraju
– telefon komórkowy
– adres e-mail
– konto bankowe
– ważny dowód osobisty.

Przypominamy, że wybrane firmy nie weryfikują użytkowników w BIKu i wybranych BIGach (KRD, ERIF, BIG Info Monitor).

Pożyczki dla zadłużonych – jak nie dać się oszukać?

Osoby nadmiernie zadłużone często padają ofiarą oszustów, którzy pod pozorem oferowania taniej i szybkiej pożyczki, tak naprawdę wyłudzają tylko pieniądze lub dane osobowe. Przed wyborem najlepszej oferty warto zatem pamiętać o kilku podstawowych rzeczach:

1. Nie korzystajmy z ofert zamieszczonych na płotach czy słupach ogłoszeniowych – najczęściej to lichwiarskie pożyczki prywatne udzielane pod zastaw nieruchomości lub samochodu.

2. Uważajmy na „pożyczki od inwestorów”. To najczęściej inna nazwa pożyczek od osób prywatnych, które w żaden sposób nie są kontrolowane przez organy państwa. Żaden normalny inwestor nie zainwestuje w tanie pożyczki dostępne dla osób, które mają problemy ze spłatą innych zobowiązań.

3. Nie wysyłajmy żadnych SMS-ów lub innych opłat za samo wysłanie wniosku lub przygotowanie oferty. To zwykłe oszustwo, a nie oferta handlowa. Uczciwie działająca firma pożyczkowa czy instytucja finansowa nie pobierają takich opłat. Czym innym są oczywiście przelewy weryfikacyjne w kwocie 1 grosza lub 1 zł, których celem jest weryfikacja naszej tożsamości. Taki przelew jest jednak zwracany na nasze konto.

4. Uważajmy na internetowe serwisy rzekomo udzielające darmowych pożyczek bez BIK z zerowym RRSO. To także próba oszustwa. Skoro średnie RRSO w banku wynosi kilkanaście procent, to jakim cudem może wynieść 0% w przypadku pożyczek wysokiego ryzyka? Niestety tak to nie działa. Jeżeli jakiś pożyczkodawca zgodzi się udzielić pożyczkę osobie zadłużonej, to zawsze jej koszt będzie o wiele większy od bankowego produktu.

5. Bądźmy ostrożni w szukaniu ofert pożyczkowych w serwisach ogłoszeniowych typu OLX czy Gumtree. Znajdziemy na nich wyłącznie pożyczki prywatne udzielane pod zastaw nieruchomości czy pojazdu. To krótka droga do wpadnięcia w poważne kłopoty finansowe.

6. Nie wierzmy w hasła „pożyczka bez BIK dla zadłużonych w 5 minut”. W praktyce to niemożliwe, nawet w przypadku popularnych chwilówek. Faktyczny czas otrzymania pieniędzy w legalnej firmie pożyczkowej to 1-2 dni robocze. W tym czasie pożyczkodawca przetworzy nasz wniosek, zweryfikuje nasze dane, historię kredytową oraz podejmie decyzję w sprawie przyznania pożyczki.

7. Pamiętajmy, że pożyczki pod zastaw nieruchomości to naprawdę produkt ogromnego ryzyka. Pieniądze łatwo dostać, ale trudno spłacić. Jeżeli będziemy zalegać ze spłatą takiego zobowiązania, pożyczkodawca przejmie naszą nieruchomość (dom, mieszkanie, działka). Takie produkty to powinna być ostateczna ostateczność.

Kredyt dla zadłużonych – ile kosztuje?

Tanio nie będzie. Osoby nadmiernie zadłużone muszą się liczyć z tym, że tego rodzaju pożyczki kosztują więcej od bankowych ofert. Istnieje bowiem ryzyko, że Klient nie będzie terminowo spłacał swojego zobowiązania. Jest to w pewien sposób zrozumiałe – przecież z tego właśnie powodu osoba ta wpadła w negatywną historię kredytową.

Jak to wygląda w praktyce? Przykładowe koszty:

Kredyty bez BIKu w banku: to oczywiście skrót myślowy – wszystkie banki weryfikują Biuro Informacji Kredytowej. RRSO dla bankowej propozycji waha się od 9 do 26%. Z łatwością znajdziemy oferty pożyczek z prowizją 0% oraz niskim oprocentowaniem. Przykłady: Alior Bank (RRSO 11,11%), TF Bank (RRSO 26,46%).

Pożyczki bez BIK w firmach pozabankowych – maksymalne koszty są regulowane przez ustawę antylichwiarską. RRSO dla pożyczek ratalnych wynosi mniej więcej od 55% do około 100%.

Chwilówki dla zadłużonych – dawniej z łatwością mogliśmy znaleźć darmowe pożyczki. Niestety w tej chwili tylko firmy pożyczkowej mają ją w ofercie: Vivus i NetCredit. Pozostałe chwilówki słono już kosztują – RRSO wynosi przeważnie powyżej 500%. Przykłady: Finbo (RRSO 517,92%), Lendon (RRSO 523,31%).

W Internecie z łatwością natrafimy na oferty darmowych pożyczek dla osób nadmiernie zadłużonych z RRSO 0%. To oczywiście fałszywe oferty, najczęściej chodzi o wyłudzenie danych osobowych lub opłaty za samo fikcyjne sprawdzenie wniosku. Część nieuczciwych firm wyspecjalizowało się również w ściąganiu od Klientów horendalnie wysokich opłat za SMSy premium lub za kontakt z płatną infolinią. Warto o tym pamiętać i wystrzegać się takich ofert.

Pożyczki dla zadłużonych – jakie dają możliwości?

Pożyczka na spłatę zadłużenia to niestety jeden z najczęściej wyszukiwanych produktów finansowych w Internecie. Polacy cały czas zadłużają się na potęgę i coraz częściej wpadają w długi. Dla wielu z nich sposobem na spłatę zaległych kredytów jest zaciąganie kolejnych zobowiązań na spłatę poprzednich.

To co wyróżnia szybkie pożyczki dla osób bardzo zadłużonych to:

a) Formalności ograniczone do minimum – do złożenia wniosku potrzebujemy najczęściej danych z dowodu osobistego, telefonu, adresu zamieszkania oraz e-mail. Większość firm pożyczkowych nie wymaga zaświadczeń o dochodach.

b) Szybki przelew na konto – cały proces odbywa się przez Internet, a pieniądze trafiają bezpośrednio na nasz rachunek bankowy. Decyzję pożyczkową otrzymujemy najczęściej w ciągu kilku-kilkunastu minut, a przelew możemy otrzymać nawet tego samego dnia.

c) Bogata oferta firm pozabankowych. W Polsce istnieje około 20 banków komercyjnych i aż kilkaset firm pożyczkowych. W tak bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Warto tylko pamiętać o zasadach bezpiecznego pożyczania i unikać lichwiarskich pożyczek prywatnych.

d) Nawet 150 000 zł na spłatę długów. Taką ofertę znajdziemy między innymi w ofercie jednego ze SKOKów. To pozwala na całkowitą spłatę zaległych długów i wyjście na finansową „prostą”.

e) Nawet 10 lat na spłatę kredytu. Pozabankową chwilówkę musimy spłacić najczęściej w ciągu 30 dni. Na szczęście w przypadku pożyczek dla osób nadmiernie zadłużonych, spłatę możemy rozłożyć nawet na 120 miesięcy.

Kredyt dla zadłużonych w banku

Warto pamiętać, że kredyt w banku to rozwiązanie dla osób, które:

 • mają od 18 do 80 lat
 • posiadają ważny dowód osobisty
 • mają konto w banku
 • posiadają stałe i udokumentowane dochody
 • nie mają zaległości w BIK powyżej 30 dni
 • nie mają jakichkolwiek wpisów w BIG-ach.

O kredyt dla bardzo zadłużonych w banku nie powinny natomiast sięgać osoby z wpisami w biurach informacji gospodarczej (KRD, ERIF, BIG InfoMonitor i inne).

W praktyce takie produkty są dla osób, które posiadają inne zobowiązania, czują się nadmiernie zadłużone, ale mają jeszcze jakiekolwiek szanse na pozytywną historię kredytową. Bez weryfikacji historii kredytowej się nie obejdzie. Wszystkie produkty dostępne są przez Internet.

Pożyczki bez BIK przez Internet – ogromne zainteresowanie

Mimo wzrostu średniego wynagrodzenia, społeczeństwo nadal zadłuża się na potęgę. Liczba niesolidnych dłużników to już blisko 2,8 mln Polaków. Pamiętajmy, że każde opóźnienie w spłacie kredytu lub pożyczki jest widoczne w raporcie BIK (Biura Informacji Kredytowej w Warszawie) i utrudnia otrzymanie kolejnego finansowania.

Z tego powodu pożyczki bez BIK nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem Klientów. Ich główny atut to szybka decyzja o przyznaniu, minimum wymaganych dokumentów oraz możliwość otrzymania gotówki w całości przez Internet. Pieniądze z pożyczki możemy przeznaczyć na dowolny cel: remont domu/mieszkania, naprawa samochodu lub po prostu bieżące wydatki.

Większość oferowanych produktów to produkty na raty. Maksymalny okres spłaty to nawet 120 miesięcy, czyli 10 lat. Średni okres spłaty to najczęściej 24-48 miesięcy.

Pożyczki bez BIK – parametry produktu:

Minimalna kwota: 100 zł

Maksymalna kwota: 200 000 zł

Okres spłaty: do 10 lat

Weryfikacja w BIK: nie

Weryfikacja w BIG: tak

Otrzymanie pieniędzy: 1-2 dni robocze

RRSO: od 0%

Bez weryfikacji w BIK – na czym to polega?

Czy starając się o pożyczkę bez sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej, faktycznie nie jesteśmy weryfikowani w tym rejestrze? Nie do końca. Część firm faktycznie nie sprawdza danych Klienta (Fundusz Korona czy Bocian Pożyczki). Jednak zdecydowana większość pożyczkodawców analizuje nasze dane w Biurze Informacji Kredytowej, natomiast akceptuje zaległości widoczne w spłacie innych zobowiązań. Z reguły jesteśmy sprawdzani pod kątem kątem wiarygodności kredytowej, a nasza negatywna historia kredytowa działa na naszą niekorzyść (oczywiście jest to też zależne od tego, jaką wewnętrzną politykę oceny ryzyka ma dana firma).

Pożyczki dla bardzo zadłużonych – czy to możliwe?

Jak wynika z danych Biura Informacji Kredytowej (BIK S.A.) ponad 15 mln Polaków ma do spłaty kredyt lub pożyczkę. Łączna kwota zobowiązań finansowych przekracza kwotę 600 mld zł. Niestety blisko co 10-ty Klient ma problem z terminową spłatą rat.

Zadłużenie przeterminowane (opóźnienie powyżej 90 dni) przekracza już kwotę 36 mld zł. Czy osoby bardzo zadłużone mają w ogóle szanse na kolejny kredyt lub pożyczkę? Tak, ale tylko w niewielkiej liczbie instytucji finansowych.

Bardzo duże zadłużenie i opóźnienie w BIK przekreśla możliwość starania o kredyt w banku. Te niechętnie udzielają kredytów takim Klientów, wiedząc, że istnieje ogromne ryzyko braku spłaty takiego kredytu.

Także pozabankowe firmy pożyczkowe coraz niechętniej patrzą na osoby zadłużone. Większość z nich weryfikuje Biuro Informacji Kredytowej oraz pozostałe rejestry dłużników. Firmy, które przyznają finansowanie Klientom z bardzo dużym zadłużeniem to: Fundusz Korona, Rapida Money czy Finzmo.

Na rynku znajdziemy też instytucje, które udzielają pożyczek w wysokiej kwocie, ale zabezpieczonych na nieruchomości (Speed Cash Polska). Pamiętajmy, że każdorazowo jest to produkt wysokiego ryzyka – w przypadku braku spłaty, wierzyciel może szybko przejąć nieruchomość.

Jest wreszcie oferta SKOKów, które w niektórych przypadkach udzielają pożyczek osobom bardzo zadłużonym – jedną z takich ofert znajdziecie w naszym rankingu. Warunkiem jest wskazanie nieruchomości stanowiącej zabezpieczenie spłaty oraz przystąpienie do umowy dodatkowej osoby.

Jest to jednak pożyczka ostatniej deski ratunku – na spłatę długów możemy otrzymać nawet 150 000 zł.

Dokumenty do pożyczki dla zadłużonych

Przed rozpoczęciem wypełniania wniosku pożyczkowego, warto przygotować kilka rzeczy, które przyspieszą cały proces. Przede wszystkim warto mieć przy sobie dowód osobisty – dane z niego są wymagane w zasadzie przez wszystkie firmy.

Kolejna rzecz to dane dotyczące naszych dochodów – ich dokładna wysokość, data o zatrudnieniu oraz dane pracodawcy. Poniżej znajdziecie listę rzeczy, które najczęściej wskazujemy przy wniosku o pożyczkę bez BIK:

 • imię i nazwisko,
 • adres zameldowania, zamieszkania,
 • data urodzenia oraz PESEL,
 • numer i seria dowodu osobistego,
 • ważność dowodu oraz data wydania,
 • organ, który wydał dokument tożsamości,
 • liczba osób w gospodarstwie domowym,
 • stan cywilny,
 • wysokość miesięcznych dochodów oraz ich źródło,
 • rodzaj zatrudnienia: umowa o pracę, zlecenie, o dzieło,
 • dane pracodawcy: NIP, pełna nazwa, adres, branża,
 • dodatkowe dochody i ich wysokość,
 • wysokość miesięcznych zobowiązań (kredyty, pożyczki),
 • informacje o ewentualnych alimentach.

Oczywiście nie wszystkie informacje wymagane są przez każdy wniosek. Często wystarczy podać zaledwie dane osobowe, dane z dowodu osobistego oraz dane pracodawcy.

Kredyt dla zadłużonych a pożyczka – to samo?

Nie do końca. Wielu Klientom wydaje się, że chodzi o te same produkty, w praktyce różnice są znaczące. Kredyt zarezerwowany jest wyłącznie dla banków i podlega ustawie prawo bankowe.

Pożyczka natomiast jest regulowana głównie pod kodeks cywilny i może być udzielana przez banki, firmy pożyczkowe lub osoby fizyczne.

Poniżej pozostałe różnice:

 • kredyt musi być zawarty na piśmie, pożyczka może mieć także formę ustną
 • każdy Klient jest sprawdzany przez bank w BIK
 • firmy pożyczkowe nie mają obowiązku weryfikacji w BIK
 • banki często wymagają zaświadczeń o dochodach, firmy pożyczkowe tylko wyjątkowo
 • kwota kredytu to nawet 200 000 zł, pożyczki udzielana są na znacznie niższe kwoty.

Pożyczki dla zadłużonych – korzyści

Nadmierne zadłużenie to nie wyrok, a szansa na wyprostowanie swoich finansów i podjęcie stosownych kroków. Pamiętajcie, że z każdej trudnej sytuacji można wybrnąć – także z tarapatów finansowych.

Jednym ze sposobów jest wzięcie taniego kredytu dla zadłużonych z uczciwą ofertą i niską ratą. Dzięki niemu można spłacić swoje zaległe długi i regulować wyłącznie jedną ratę miesięczną, dopasowaną do możliwości finansowych. Korzyści z takiego rozwiązania:

 • niska rata miesięczna
 • kwota nawet do 200 000 zł
 • brak dodatkowych zabezpieczeń
 • nie jest wymagana nieruchomość
 • nie jest wymagany poręczyciel
 • wniosek przez Internet

 

Czy mam szansę na kredyt mając windykację ?

To zależy na jakim etapie jest windykacja. Pamiętajmy bowiem, że samo opóźnienie w spłacie kredytu/pożyczki powyżej 30 dni powoduje przekazanie sprawy do działu windykacji. Wówczas pracownicy danej instytucji finansowej kontaktują się z nami prosząc o spłatę zadłużenia. Mając tak małe opóźnienie spokojnie otrzymamy kredyt w innym Banku. Z uwagi na minimalne opóźnienia w spłacie musimy się jednak liczyć z mniej korzystnymi warunkami finansowymi.


Co to jest zła historia kredytowa w BIK ?

W rejestrze Biura Informacji Kredytowej znajdziemy wszystkie informacji dotyczące spłacanych przez nas kredytów, zarówno te pozytywne jak i negatywne. “Zła historia” to wpisy dotyczące umów spłacanych przez nas nieregularnie. Każde opóźnienie w spłacie jest widoczne i może być traktowane jako “zły BIK”, “negatywna/zła historia kredytowa”.

Nasza zaległość może otrzymać jeden z ośmiu statusów:

– Zaległość 0-30 dni
– Zaległość 31-90 dni
– Zaległość 91-180 dni
– Zaległość powyżej 180 dni
– Windykacja
– Egzekucja
– Odzyskany
– Umorzony

Kłopoty z uzyskaniem kredytu zaczynają się od statusu zaległość 31-90 dni. Pamiętajmy jednak, że instytucje finansowe sprawdzą szczegóły zaległości. Czym innym będzie opóźnienie 35 dni, a czym innym 89 dni.


Scoring w BIK a kredyt dla zadłużonych

Scoring Biura Informacji Kredytowej różni się od scoringu poszczególnych banków. Każda instytucja finansowa stosuje własne metody analizy weryfikacji tego, czy Klienta stać na wzięcie kredytu. Jest to ustalane na podstawie specjalnych algorytmów. Słynne “gwiazdki” na raporcie z BIK nie mają więc dla banków większego znaczenia.


Pożyczki dla zadłużonych w poszczególnych miastach

Specjalnie dla Państwa bedziemy sukcesywnie prezentowali wybrane produkty finansowej dla konkretnych miast:

Pożyczki bez BIK Katowice

Pożyczki bez BIK Gdańsk

Pożyczki bez BIK Bełchatów

Pożyczki bez BIK Będzin

Pożyczki bez BIK Białystok

Pożyczki bez BIK Bielsk Podlaski

Pożyczki bez BIK Bielsko-Biała

Pożyczki bez BIK Biłgoraj

Pożyczki bez BIK Bochnia

Pożyczki bez BIK Brzeg

Pożyczki bez BIK Bydgoszcz

Pożyczki bez BIK Bytom

Pożyczki bez BIK Chełm
Pożyczki bez BIK Chojnice

Pożyczki bez BIK Częstochowa

Pożyczki bez BIK Dębica

Pożyczki bez BIK Drawsko Pomorskie

Pożyczki bez BIK Elbląg

Pożyczki bez BIK Ełk

Pożyczki bez BIK Gdańsk

Pożyczki bez BIK Gdynia

Pożyczki bez BIK Gliwice

Pożyczki bez BIK Głogów

Pożyczki bez BIK Grodzisk Mazowiecki

Pożyczki bez BIK Grójec

Pożyczki bez BIK Grudziądz

Pożyczki bez BIK Gryfice

Pożyczki bez BIK Jastrzębie Zdrój

Pożyczki bez BIK Jelenia Góra

Pożyczki bez BIK Kielce

Pożyczki bez BIK Kłodzko

Pożyczki bez BIK Konin

Pożyczki bez BIK Koszalin

Pożyczki bez BIK Krosno

Pożyczki bez BIK Kwidzyn

Pożyczki bez BIK Legnica

Pożyczki bez BIK Leszno

Pożyczki bez BIK Lębork

Pożyczki bez BIK Lublin

Pożyczki bez BIK Łódź

Pożyczki bez BIK Łomża

Pożyczki bez BIK Międzychód

Pożyczki bez BIK Myślenice

Pożyczki bez BIK Nasielsk

Pożyczki bez BIK Nowy Sącz

Pożyczki bez BIK Nysa

Pożyczki bez BIK Olkusz

Pożyczki bez BIK Olsztyn

Pożyczki bez BIK Opole

Pożyczki bez BIK Ostrów Wielkopolski

Pożyczki bez BIK Oświęcim

Pożyczki bez BIK Piotrków Trybunalski

Pożyczki bez BIK Piła

Pożyczki bez BIK Płock

Pożyczki bez BIK Poznań

Pożyczki bez BIK Pruszków

Pożyczki bez BIK Pruszków

Pożyczki bez BIK Przemyśl
Pożyczki bez BIK Puławy

Pożyczki bez BIK Radom

Pożyczki bez BIK Reda

Pożyczki bez BIK Racibórz

Pożyczki bez BIK Radomsko

Pożyczki bez BIK Ruda Śląska

Pożyczki bez BIK Rybnik

Pożyczki bez BIK Rzeszów

Pożyczki bez BIK Sanok

Pożyczki bez BIK Siedlce

Pożyczki bez BIK Sochaczew

Pożyczki bez BIK Sokołów Podlaski

Pożyczki bez BIK Skarżysko-Kamienna

Pożyczki bez BIK Słupsk

Pożyczki bez BIK Sopot

Pożyczki bez BIK Stalowa Wola

Pożyczki bez BIK Stargard Szczeciński

Pożyczki bez BIK Suwałki

Pożyczki bez BIK Szczecin

Pożyczki bez BIK Szczecinek

Pożyczki bez BIK Świdnica

Pożyczki bez BIK Świętochłowice

Pożyczki bez BIK Tarnów

Pożyczki bez BIK Tczew

Pożyczki bez BIK Tarnowskie Góry

Pożyczki bez BIK Toruń

Pożyczki bez BIK Tychy

Pożyczki bez BIK Wadowice

Pożyczki bez BIK Wałbrzych

Pożyczki bez BIK Warszawa

Pożyczki bez BIK Wejherowo

Pożyczki bez BIK Wieluń

Pożyczki bez BIK Włocławek

Pożyczki bez BIK Wrocław

Pożyczki bez BIK Zabrze

Pożyczki bez BIK Zamość

Pożyczki bez BIK Zduńska Wola

Pożyczki bez BIK Zielona Góra

Pożyczki bez BIK Żary

Pożyczki bez BIK Żywiec


Kredyt dla zadłużonych zabezpieczony nieruchomością

Jak już wspominaliśmy, część SKOKów udziela kredytów oddłużeniowych pod warunkiem posiadania nieruchomości. Zabezpieczeniem takiego zobowiązania jest wpis do hipoteki. Wartość kredytu nie może przekraczać wartości nieruchomości. Warunkiem podstawowym jest posiadanie stałego dochodu w odpowiedniej wysokości.


Tworząc ranking najlepszych kredytów dla zadłużonych korzystaliśmy z przykładów reprezentatywnych dostępnych na stronach internetowych poszczególnych instytucji.

Kredyt dla zadłużonych - pytania i odpowiedzi

Tak, w bankach znajdziemy wiele kredytów dla osób zadłużonych, czyli takich, które mają już zaciągnięte inne zobowiązania. Takie długi posiada większość dorosłych Polaków i nie są one żadną przeszkodą do uzyskania kredytu. Istotne jest, czy istnieje zaległość w spłacie tych kredytów oraz w jakiej kwocie. Jeżeli opóźnienie w spłacie długu jest spore (powyżej 30 dni), szanse na otrzymanie kredytu spadają.

Kredyt dla zadłużonych mogą otrzymać osoby, które są pełnoletnie, posiadają adres zamieszkania na terenie Polski, mają pełnię czynności prawnych i dysponują własnym i ważnym dowodem osobistym. Dodatkowy wymóg to posiadanie stałych i legalnych dochodów, takich jak: wynagrodzenie, emerytura, renta, własna działalność, świadczenia etc.

Wszystkie banki sprawdzają w procesie kredytowym raport BIK Klienta. Przyznanie kredytu zależy jednak od tego, jaki dokładnie jest nasz scoring w BIK i jak wygląda spłata innych kredytów czy pożyczek. Im lepsza punktacja, tym większe szanse na przyznanie kredytu, ale widoczne w BIKu opóźnienia w spłacie nie zawsze są przeszkodą do uzyskania kredytu. Jeżeli opóźnienie nie wynosi więcej niż 30 dni, bez problemu powinniśmy dostać kredyt bankowy między innymi w: Bancovo, Santander Consumer Bank, Smartney lub Alior Banku.

Tak, kredyt dla zadłużonych uzyskamy bardzo łatwo i szybko, nawet nie wychodząc z domu. Wniosek możemy złożyć online, przez Internet przejdziemy również proces weryfikacji naszej tożsamości. Ostatni krok to wypłata kredytu, która również następuje bardzo szybko i w całości online – pieniądze wysyłane są na nasze konto nawet w ciągu 15 minut (zależy od konkretnego banku lub firmy pożyczkowej). Otrzymanie pieniędzy w pożyczkach online następuje więc w bardzo krótkim czasie.

Większość firm pożyczkowych udziela pożyczek osobom zadłużonym. Różny jest jednak stopień akceptacji zadłużeń. Jeżeli dana osoba ma długi, ale spłaca je na czas, bez problemu otrzyma pożyczkę dla zadłużonych. Jeżeli jednak ma długi i zaległości w ich spłacie, otrzymanie pożyczki będzie zależne od tego, czy opóźnienie jest dłuższe niż 30, 60 lub 90 dni. Jeżeli tak, otrzymanie pożyczki będzie utrudnione, ale nadal nie będzie niemożliwe.

Osoby zadłużone najczęściej szukają pożyczek w następujących firmach: SuperGrosz, Smartney, Provident, HapiPożyczki, TAKTO Finanse, Wandoo, Szybka Gotówka, Rupi, VIA SMS, Wonga oraz SolCredit czy Cashtero. Wśród banków największym zainteresowaniem cieszy się Alior Bank, Santander Consumer Bank i PKO BP.

Pożyczki bez BIK polegają na tym, że firma pożyczkowa nie weryfikuje Klienta w  Biurze Informacji Kredytowej. Istnieje także inna opcja – firmy oferujące pożyczki bez BIK czasem nazywają tak oferty, w których co prawda BIK jest sprawdzany, ale wynik tego sprawdzenia nie wpływa na ocenę tego, czy dana osoba może wziąć kredyt. W rezultacie osoby z negatywnymi wpisami w Biurze Informacji Kredytowej, mogą otrzymać pożyczkę.

Na rynku pożyczkowym znajdziemy pożyczkodawców, którzy nie sprawdzają BIK w procesie wnioskowania o pożyczkę. Należą do nich: VIA SMS, Rupi, Provident, Feniko, Cashtero, SolCredit. Pozostałe firmy weryfikują BIK, co nie oznacza, że osoby ze złą historią nie mogę otrzymać szybkiej pożyczki. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji Klienta.

Pożyczkę bez BIK dostaniemy w firmach VIA SMS, Cashtero oraz w niektórych firmach dostępnych na platformie SolCredit. Pożyczkę bez KRD oferuje natomiast tylko Provident.

Kredyty dla zadłużonych – opinie

Zachęcamy wszystkich naszych Czytelników do zamieszczania poniżej opinii i komentarzy dotyczących produktów dla zadłużonych. Śmiało dzielcie się z innymi swoimi spostrzeżeniami!


Źródła:

https://forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/8363245,kredyt-bez-bik-czy-to-mozliwe.html

https://www.bik.pl/banki-skoki

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/459878/zaleglosci-polakow-to-juz-76-65-mld-zl-rosna-bo-wielu-uwaza-ze-dla-lep

https://pl.wikipedia.org/wiki/Biuro_Informacji_Kredytowej

https://manager.money.pl/prosto-z-firm/artykul/wszystkie;banki;spoldzielcze;pracuja;z;bik,243,0,1414899.html

https://media.bik.pl/publikacje/read/494933/infodlug-ogolnopolski-raport-o-zaleglym-zadluzeniu-i-niesolidnych-dluznikach-marzec-2020-36-edycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Dzika44
Dzika44
2022-10-18 11:17:05

Pilnie potrzebuje pożyczki mam nóż na gardle Aleksandra Dzikowska

2021-06-01 23:44:19

Potrzebuje20tys mam1871zl emerytury E-mail [email protected] Tel 536007662

Podobne artykuły

Coraz więcej Polaków korzysta z banku wyłącznie przez smartfona
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
20 listopada 2018

Coraz więcej Polaków korzysta z banku wyłącznie przez smartfona

Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?
Banki
author
Dominika Sobieraj
04 września 2018

Jak zamknąć konto w Banku Pekao SA?

Santander Consumer Bank Bydgoszcz
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
22 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Bydgoszcz

mBank znowu akceptuje umowy zlecenia przy kredytach hipotecznych
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
01 września 2020

mBank znowu akceptuje umowy zlecenia przy kredytach hipotecznych

WhatsApp Pay – płatność z aplikacji
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
19 czerwca 2020

WhatsApp Pay – płatność z aplikacji

Dywidenda za 2018 rok w Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
23 stycznia 2019

Dywidenda za 2018 rok w Pekao

Porównaj