Kredyt dla zadłużonych

Kredyt dla zadłużonych

Problem zadłużenia dotyczy coraz większej ilości osób. Obecnie prawie 3 mln Polaków ma niespłacone długi. Posiadanie zadłużenia nie wyklucza jednak możliwości otrzymania kredytu. Kredyty dla zadłużonych dostępne są w wielu firmach pożyczkowych, akceptujących zadłużenia widniejące w rejestrach dłużników. Sprawdź, jak możesz poprawić swoją sytuację finansową za pomocą kredytu dla zadłużonych. Przedstawiamy ranking i artykuł przygotowany przez naszych ekspertów.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Ranking kredytów dla zadłużonych – luty 2024

Ostatnia aktualizacja 21.02.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Spis treści:

 1. Ranking kredytów dla zadłużonych – luty 2024
 2. Jakie są opcje finansowania dla zadłużonych?
 3. Czym jest kredyt dla zadłużonych?
 4. Jak otrzymać kredyt dla zadłużonych w banku?
 5. Trudności zadłużonych z uzyskaniem kredytu hipotecznego
 6. Kredyt gotówkowy dla zadłużonych - jakie są szanse?
 7. Rozwiązania kredytowe dla osób zmagających się z zadłużeniem
 8. Jak pomagamy w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych?
Zwiń spis treści

Jak stworzyliśmy nasz ranking kredytów dla zadłużonych?

Ranking kredytów dla zadłużonych na naszej stronie został opracowany przez ekspertów zadluzenia.com. Od lat wybieramy dla państwa najlepsze produkty finansowe i prezentujemy je w formie rankingowej, rozpoczynając od tych, które najczęściej są przez państwa wybierane. W powyższym rankingu zawarliśmy jedynie bezpieczne i sprawdzone Instytucje Pożyczkowe, znajdujące się w rejestrze Komisji Nadzoru Finansowego oraz oferty bankowe. Ranking ofert obejmuje kredyt gotówkowy dla zadłużonych oraz kredyt konsolidacyjny.

Jakie są opcje finansowania dla zadłużonych?

Rynek finansowy oferuje szereg specjalistycznych produktów kredytowych, które są dostosowane do różnorodnych potrzeb i sytuacji osób zadłużonych. Z jakimi opcjami finansowania najczęściej możemy się spotkać, szukając kredytu dla zadłużonych?

 1. Kredyt dla Zadłużonych z Komornikiem: Specjalistyczna oferta dla osób, których długi są egzekwowane przez komornika, umożliwiająca uzyskanie kredytu pomimo trudnej sytuacji finansowej.
 2. Kredyt dla Zadłużonych Online: Rozwiązanie cyfrowe umożliwiające aplikowanie o kredyt przez internet, co jest wygodne i przyspiesza proces ubiegania się o pożyczkę.
 3. Kredyt dla Zadłużonych ze Złą Historią w BIK: Oferuje możliwość uzyskania finansowania dla osób z negatywnymi wpisami w Biurze Informacji Kredytowej.
 4. Kredyt dla Zadłużonych bez Zdolności Kredytowej Online: Produkt dla osób, które nie spełniają standardowych kryteriów zdolności kredytowej, z możliwością aplikowania online. Jest to dobre wyjście przy niskiej zdolności kredytowej.
 5. Kredyt Gotówkowy dla Zadłużonych: Zapewnia szybki dostęp do gotówki dla osób z zadłużeniem, zazwyczaj bez konieczności zabezpieczenia kredytu.
 6. Kredyty dla Zadłużonych bez Zdolności Kredytowej: Dla osób, które mają problemy z uzyskaniem tradycyjnego kredytu z powodu braku zdolności kredytowej.
 7. Kredyt dla Zadłużonych bez BIK: Pozwala na uzyskanie kredytu bez sprawdzania historii kredytowej w BIK (Biuro Informacji Kredytowej), co jest korzystne dla osób z negatywnym wpisem w bazach dłużników.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Osoba zadłużona, która nie posiada opóźnień w spłacie zobowiązań, otrzyma kredyt dla zadłużonych online nawet w banku. Osoby, które spóźniają się ze spłatą, mogą liczyć na kredyty dla zadłużonych bez zdolności kredytowej jedynie w firmach pożyczkowych. Im mniejsze są nasze zaległości w spłacie, tym większe mamy szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej.

Kredyt dla zadłużonych bez BIK jest dostępny w szczególności dla osób, które mają zadłużenia nieprzeterminowane, czyli długi spłacają na czas. Niewielkie opóźnienia w spłacie kredytów i pożyczek również bywają akceptowane w bankach podczas udzielania kredytu, ale jest to już zależne od indywidualnej polityki banku.

Kredyty dla zadłużonych możemy otrzymać wyłącznie w bankach. Na przykład ING Bank Śląski wprost informuje, że może udzielić kredytu osobie zadłużonej, o ile zadłużenie nie przekracza 30 dni lub jest jednorazowe. Udzielenie kredytu zależne jest więc od czasu zadłużenia. Wypłata kredytu realizowana jest z reguły na konto bankowe Klienta.

Okres kredytowania może być bardzo różny i wynosić od kilku miesięcy do nawet 120 miesięcy (10 lat). Warunki udzielonego kredytu zależą zawsze od zdolności kredytowej danej osoby wnioskującej o kredyt.

W firmach pożyczkowych często akceptowana jest samodzielna deklaracja o dochodach. Banki zwykle oczekują oficjalnych dokumentów potwierdzonych przez pracodawcę, ale istnieją wyjątki. Dokładne wymagania mogą się różnić, więc warto sprawdzić szczegóły w wybranej instytucji finansowej.

Zabezpieczenia kredytu dla osób zadłużonych zależą od wielu czynników, w tym od polityki danej instytucji finansowej i sytuacji finansowej kredytobiorcy. Aby uzyskać informacje dostosowane do swojego przypadku, najlepiej skontaktować się z doradcą kredytowym, który pomoże zrozumieć dostępne opcje i wymagania.

Czym jest kredyt dla zadłużonych?

Zwykle przez “kredyt dla zadłużonych” rozumie się kredyt gotówkowy przeznaczony dla osób, które mają niską zdolność kredytową i napotykają trudności w terminowej spłacie swoich długów, gdzie opóźnienie nie przekracza 30 lub 60 dni, w zależności od kryteriów danej instytucji finansowej. Jednakże, warto mieć na uwadze, że samo pojęcie zadłużenia odnosi się do posiadania dowolnych zobowiązań finansowych, niekoniecznie tych opóźnionych w spłacie.

Jak wynika z raportu „Zasobność gospodarstw domowych w Polsce”, przygotowanego przez NBP, ponad 40 proc. gospodarstw jest zadłużonych. Najczęściej są to zobowiązania z tytułu zabezpieczonych kredytów mieszkaniowych oraz kredyty konsumpcyjne. Posiadając jednak tego rodzaju zadłużenia, nadal można uzyskać kredyt bankowy zarówno na cele konsumpcyjne, jak i na spłatę zaległości. Problemem są jednak niespłacone zobowiązania. Jak wynika z danych głównego analityka BIG InfoMonitor, różnego rodzaju zaległe długi ma co 12 dorosły Polak (komunikat PAP dr hab. Waldemar Rogowski z września 2023), więc tak naprawdę co dwunasta osoba jest zadłużona i nie spłaca swoich zobowiązań na czas.

Kredyt dla zadłużonych – gdzie można dostać?

Warto pamiętać, że kredyty dostępne są wyłącznie w bankach lub SKOKach. Pamiętajmy, że co do zasady osoby bardzo zadłużone (ze sporymi opóźnieniami w spłacie, sięgającymi kilku miesięcy) nie mogą marzyć o kredycie konsumenckim w banku, a tym bardziej o przyznaniu kredytu czy pożyczki dla zadłużonych na zaległe zobowiązania. Bankowy kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online po prostu nie istnieje. Opcją dostępną dla takich osób są pożyczki dla zadłużonych. Takie pożyczki pozabankowe to propozycja dla osób, które mają trudną sytuację, ale jeszcze nie pogrążyły się w kłopotach finansowych. Podobnie działa kredyt na PIT – oferty dla osób, które potrzebują zastrzyku gotówki.

Jak otrzymać kredyt dla zadłużonych w banku?

Kredyt dla zadłużonych ze złą historią w BIK otrzymamy bardzo prosto. Kiedy składamy wniosek kredytowy, wystarczy podać bazowe dane osobiste oraz szczegóły dotyczące naszych długów. Banki zwykle pytają o istniejące kredyty czy pożyczki, więc nie należy ukrywać takich informacji. Nasz cały profil kredytowy i tak jest dostępny w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Osoby z negatywnymi wpisami w BIK mogą poszukiwać ofert pożyczek bez BIK (jeżeli niedostępny jest kredyt dla zadłużonych bez BIK). Wnioski kredytowe zawierają pytania o kwotę zadłużenia, co ma znaczenie, ponieważ bank inaczej oceni długi rzędu kilku tysięcy, a inaczej kilkuset tysięcy złotych. Obecnie najbardziej zadłużona osoba w Polsce ma do spłaty niemal 84 miliony złotych – z takim długiem nie miałaby szans na kolejne finansowanie.

Ważne jest, by pamiętać, że informacje podane w wniosku kredytowym będą sprawdzone przez bank podczas analizowania naszego raportu BIK lub danych z biur informacji gospodarczej. Różnice między deklarowanymi przez nas danymi a tymi uzyskanymi przez bank mogą skutkować odmową i kredyt dla zadłużonych z komornikiem nie zostanie nam przyznany. Regularnie spłacane zadłużenia mogą jednak działać na naszą korzyść. Jeśli bank zauważy, że nie mamy problemów ze spłacaniem długów, prawdopodobnie chętniej udzieli nam finansowania niż w przypadku, gdy w naszej historii kredytowej znajdą się zaległości. Ostatecznie przyznanie kredytu zawsze zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej.

Nowe przepisy dotyczące udzielania kredytów zadłużonym

18 maja 2023 roku weszły w życie przepisy, które sprawiają, że osobom posiadającym opóźnienie w spłacie kredytów lub pożyczek powyżej 180 dni, bardzo trudno będzie uzyskać kolejną pożyczkę. Gdyby firma pożyczkowa udzieliła kredytu takiej osobie, nie mogłaby takiego zadłużenia windykować, więc można założyć, że żadna firma nie zdecyduje się na taki krok ze względu na jego nieopłacalność. Kredyt dla zadłużonych bez zdolności kredytowej online może być więc dostępny jedynie dla osób, których długi nie przekraczają 180 dni.

Trudności zadłużonych z uzyskaniem kredytu hipotecznego

Osoby zadłużone napotykają znaczne trudności przy staraniu się o kredyty hipoteczne. Taka sytuacja wynika z rygorystycznych kryteriów banków dotyczących zdolności kredytowej oraz historii finansowej wnioskodawców. Banki szczegółowo analizują zdolność spłaty długów, co w przypadku osób już zadłużonych często skutkuje negatywną decyzją kredytową. To sprawia, że uzyskanie finansowania na zakup nieruchomości staje się dla nich wyzwaniem. W takiej sytuacji, zanim zdecydują się na aplikowanie o kredyt hipoteczny, osoby zadłużone powinny rozważyć skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego lub wziąć kredyt oddłużeniowy.

Kredyty konsolidacyjne pozwalają na połączenie wszystkich dotychczasowych zobowiązań w jedno, często z niższą ratą i dłuższym okresem spłaty. Dzięki temu osoba zadłużona może lepiej zarządzać swoimi finansami i stopniowo redukować dług. Z kolei kredyty oddłużeniowe oferują możliwość spłaty bieżących zobowiązań, co może poprawić historię kredytową i zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego w przyszłości. Po uregulowaniu swoich zobowiązań i poprawie sytuacji finansowej, osoby zadłużone mogą ponownie rozważyć aplikowanie o kredyt hipoteczny. Tym razem, z lepszą historią kredytową i stabilniejszą sytuacją finansową, ich szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji kredytowej są znacznie wyższe. Warto jednak pamiętać, że każdy przypadek jest indywidualny, a decyzja banku zawsze zależy od wielu czynników.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych - jakie są szanse?

“Negatywne wpisy w BIK-u mogą przekreślić szanse na kredyt lub przełożyć się na uzyskanie gorszych warunków finansowania. To, jak ostatecznie zostanie oceniony wniosek problematycznego klienta, zależy od skali i liczby opóźnień, ale też m.in. jego dochodów i scoringu BIK” – informuje wprost mBank.

Kredyt gotówkowy dla zadłużonych online otrzymać w banku zatem można, ale jest szereg uwarunkowań decydujących o tym, czy rzeczywiście zostanie on nam przyznany. W produktach bankowych rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest z reguły niższa niż w produktach pozabankowych, szczególnie jeżeli zaciągniemy korzystny kredyt lub skorzystamy z pomocy doświadczonego doradcy kredytowego przy wyborze najlepszej oferty dla nas.

Kredyt dla zadłużonych

Rozwiązania kredytowe dla osób zmagających się z zadłużeniem

Kredyty dla osób zadłużonych są zaprojektowane tak, aby były dostępne nawet dla tych, którzy znajdują się w skomplikowanych sytuacjach finansowych. Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z nagłym wydatkiem, czy starasz się wyjść z pętli zadłużenia, istnieją opcje kredytowe, które mogą Ci pomóc.

Jeśli masz problem z uzyskaniem kredytu z powodu niewystarczającej historii kredytowej, braku umowy o pracę, niskich zarobków, czy innych zobowiązań finansowych, kredyty dla zadłużonych mogą być odpowiednim rozwiązaniem. Te produkty finansowe są często bardziej elastyczne niż tradycyjne kredyty i mogą dostosować się do Twoich unikalnych potrzeb.

Dlaczego warto rozważyć takie kredyty?

 • Niewystarczająca historia kredytowa: Brak długiej historii kredytowej może stanowić przeszkodę w uzyskaniu tradycyjnych kredytów. Kredyty dla zadłużonych często mają mniej rygorystyczne wymagania dotyczące historii kredytowej, umożliwiając dostęp do niezbędnych środków.
 • Brak umowy o pracę: Dla osób pracujących na umowach innych niż umowa o pracę lub prowadzących własną działalność gospodarczą, tradycyjne banki mogą być niechętne do udzielania kredytów. Kredyty dla osób zadłużonych mogą oferować większą elastyczność w ocenie zdolności kredytowej.
 • Niskie zarobki: Osoby o niższych dochodach mogą mieć trudności z zabezpieczeniem finansowania w standardowych instytucjach finansowych. Specjalistyczne kredyty dla zadłużonych często uwzględniają szerszy zakres źródeł dochodu, otwierając drogę do uzyskania kredytu.
 • Istniejące zobowiązania finansowe: Posiadanie innych zobowiązań finansowych nie musi wykluczać możliwości uzyskania dodatkowego finansowania. Kredyty dla zadłużonych mogą oferować rozwiązania dostosowane do Twojej obecnej sytuacji finansowej.

Kredyty dla osób zadłużonych stanowią ważną opcję dla tych, którzy mogą mieć trudności z uzyskaniem tradycyjnego finansowania. Oferują one szansę na dostęp do środków, które mogą pomóc w stabilizacji Twojej sytuacji finansowej, niezależnie od obecnych wyzwań. Warto jednak pamiętać, że zawsze należy dokładnie przeanalizować warunki takiego kredytu oraz upewnić się, że jest on dostosowany do Twoich możliwości spłaty.

Jak pomagamy w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych?

Rozumiemy wyzwania, z jakimi mogą się zmagać osoby zadłużone, poszukując korzystnych rozwiązań kredytowych. Nasza strona jest miejscem, gdzie każdy znajdzie wsparcie i fachową pomoc w drodze do finansowej stabilności. Dzięki pracy naszych doświadczonych specjalistów, którzy nieustannie analizują rynek kredytów i pożyczek, zapewniamy dostęp do najbardziej aktualnych i atrakcyjnych ofert, specjalnie dostosowanych do osób z historią zadłużenia.

Nasi eksperci dokładnie badają i oceniają każdą ofertę, biorąc pod uwagę nie tylko RRSO, kwoty i okres spłaty, ale także elastyczność warunków oraz opinie dotychczasowych klientów. Dzięki temu rankingi, które prezentujemy, są nie tylko obiektywne, ale i rzeczywiście pomocne w podjęciu najlepszej decyzji finansowej. Świat finansów nieustannie się zmienia, a my gwarantujemy, że informacje na naszej stronie są zawsze aktualne. Nie przegapisz żadnej korzystnej oferty, która może pomóc Ci wyjść z zadłużenia.

Rozumiemy, że każda sytuacja finansowa jest unikalna. Dlatego staramy się dostosować nasze usługi do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Oferujemy narzędzia, które pomagają zrozumieć szczegóły każdej oferty i porównać je z własnymi wymaganiami i możliwościami. By porównać oferty, skorzystaj z naszej porównywarki. Pamiętaj, że priorytetem jest dla nas Twoje bezpieczeństwo. Współpracujemy tylko z wiarygodnymi i sprawdzonymi instytucjami finansowymi. Dbamy o to, by każda rekomendowana oferta była nie tylko korzystna, ale i bezpieczna. Mamy w ofercie kredyty dla zadłużonych, pożyczki dla zadłużonych oraz produkty konsolidacyjne.

Źródła:

https://nbp.pl/wp-content/uploads/2022/09/Raport_BZGD_2016.pdf

https://mfinanse.pl/blog/negatywny-wpis-w-bik-u-a-kredyt-hipoteczny/

https://forsal.pl/finanse/finanse-osobiste/artykuly/9301697,czy-obnizka-stop-procentowych-moze-zmniejszyc-dlugi-polakow.html 

https://www.linkedin.com/in/profesor-waldemar-rogowski-005316151/

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

dorota
dorota
2023-10-23 12:40:18

W mojej ocenie najlepsze pożyczki dla zadłużonych oferuje firma Eden Finance, można uzyskać nawet 7000zł, a pieniądze ekspresowo dostarcza do domu doradca. Bardzo polecam, najlepsze pożyczki.

Dominika Ewa
Dominika Ewa
2023-10-18 16:24:06

Uzyskanie pożyczki w Firmie Pożyczkowej Mariusz Jankowski było bezbolesnym procesem, który może przeprowadzić każdy.Firma Pożyczkowa Mariusz Jankowski mnie uratowała.Personel Firmy Pożyczkowej Mariusz Jankowski był znakomity.Wszystkich będę odsyłał do Firmy Pożyczkowej Mariusz Jankowski drogą mailową: (jankowskimariusz999gmail.com).

dam rade
dam rade
2023-10-13 22:56:24

oferty niemalże dla każdej osoby, w każdej sytuacji życiowo-finansowej

Podobne artykuły

Co zrobić, jak znajdziemy cudzą kartę płatniczą?

Znajdujemy kartę bankomatową – obojętnie gdzie. Najczęściej ludzie zostawiają karty w sklepach, w których nimi płacą lub w miejscach użyteczności publicznej, a także zwyczajnie gubią je na ulicach. Co zrobić, gdy znajdziemy kartę? Gdzie ją oddać i czy w ogóle opłaca się ją oddawać?

author
Dominika Byczek
13 lipca 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

PKO BP w Brzezinach

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Brzezinach – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
23 lipca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

BNP Paribas oddziały w Gorzowie Wielkopolskim

BNP Paribas jest przykładem jednego z najpopularniejszych banków detalicznych w Polsce. Sprawdź szczegółowe dane dotyczące oddziałów w Gorzowie Wielkopolskim.

author
Patryk Byczek
18 kwietnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt samochodowy Leszno

Potrzebujesz kredytu na samochód z niską ratą? W naszym rankingu znajdziesz najlepsze oferty kredytów w Lesznie. Maksymalnie uzyskać można nawet 500 000 zł.

author
Patryk Byczek
15 listopada 2017
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

mBank wprowadził usługę Tematów Inwestycyjnych

Z najnowszego komunikatu mBanku wynika, że w kwietniu bieżącego pokuna rynku kapitałowym pojawiło się ponad 18 000 nowych inwestorów. Łącząc z tym 40 000 rachunków otwartych w pierwszym kwartale można wywnioskować, że zainteresowanie giełdami diametralnie wzrosło. Szczególnie mowa o akcjach ETF z giełd zagranicznych.

author
Patryk Byczek
14 maja 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Krzeszowicach

Santander Bank Polska jest jednym z największych banków detalicznych w Polsce. Jeden z oddziałów banku mieści się w Krzeszowicach. Sprawdzamy adres, godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
26 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj