Pożyczki na czek GIRO

Pożyczki na czek GIRO

Renomowani eksperci finansowi często wyróżniają pożyczki na czek GIRO jako jedną z najbardziej dostępnych i wygodnych opcji finansowania, zwłaszcza dla osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnych metod wypłaty środków. Ta popularna metoda pozwala na odbiór gotówki bezpośrednio w placówkach Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego, co jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy preferują lub potrzebują bardziej bezpośredniej formy transakcji. Sprawdź ranking najlepszych ofert pożyczek na czek GIRO.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Ranking pożyczek na czek GIRO - grudzień 2023

Ostatnia aktualizacja 02.12.2023
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Pożyczki na czek GIRO – na czym polegają?

Pożyczka na czek GIRO to pożyczka gotówkowa, która wypłacana jest w placówkach Poczty Polskiej lub w Banku Pocztowym za pośrednictwem tzw. czeku GIRO. Dzięki temu pieniądze z pożyczki otrzymujemy w gotówce, a nie przelewem na konto bankowe – jest więc opcją dla tych, którzy nie posiadają konta bankowego. Tego rodzaju pożyczek udzielają wyłącznie wybrane firmy pożyczkowe (banki nie mają ich w ofercie). Pożyczka czek GIRO nazywana jest też pożyczką z odbiorem na poczcie. Do odebrania pieniędzy konieczna jest osobista wizyta w stacjonarnej placówce pocztowej.

Ważna informacja: aby odebrać pożyczkę na poczcie, koniecznie weźmy ze sobą czek GIRO oraz dowód osobisty. Bez tego nie będziemy mogli odebrać środków. Dokument ten potrzebny będzie także na etapie składania wniosku (podobnie jak w przypadku wnioskowania o pożyczki online na dowód) – przypomina prawnik, Kornel Siwiec.

Wonga oferuje swoim Klientom szybkie pożyczki bez konieczności wychodzenia z domu – w pełni przez Internet. Wszystkie formalności dostępne są online, nie trzeba też martwić się zbędną dokumentacją. Jedynym dokumentem, który jest potrzebny Klientowi to dowód osobisty.  Mimo szerokiej oferty pożyczek w Wonga nie otrzymamy niestety pożyczki na czek GIRO.

Firma Vivus niestety nie oferuje pożyczek na czek GIRO. Do wzięcia pożyczki w tej firmie konieczne jest posiadanie konta bankowego, bo to właśnie z wykorzystaniem konta bankowego przechodzimy proces weryfikacji naszej tożsamości w procesie wnioskowania o pożyczkę w Vivus.

Zaplo to firma pożyczkowa, która oferuje Klientom błyskawiczne finansowanie. Niestety tu również nie otrzymamy pożyczki na czek GIRO. Aktualnie pożyczkodawca po prostu nie udostępnia takiej opcji wypłat.

Tak, klienci firmy SMS365 mogą skorzystać z wypłaty środków w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowym. Do zrealizowania wypłaty konieczny jest czek GIRO.

Zdarza się, że pierwsza pożyczka jest darmowa, ale każdorazowo zależy to od oferty danej firmy pożyczkowej. Musimy być jednak gotowi na to, że darmowa pierwsza pożyczka jest z reguły dostępna na niższą kwotę niż maksymalnie oferowana w danej firmie.

Dla kogo są pożyczki na czek GIRO?

Blisko 3 mln Polaków ma problem ze spłatą swoich zobowiązań. Większość osób, przeciwko którym komornik prowadzi egzekucję, ma zajęty rachunek bankowy. Jeżeli wybierzemy pożyczkę z wypłatą przelewem na rachunek, organ egzekucyjny niezwłocznie zajmie ją na poczet spłaty poprzednich zobowiązań. Z tego powodu wiele osób zadłużonych jest zainteresowanych pożyczkami na czek GIRO. Pieniądze wypłacamy bowiem w gotówce – w dowolnej placówce Poczty Polskiej. Kwota pożyczki nie trafia na zajęty przez komornika rachunek bankowyJest to więc opcja dla osób, które nie korzystają z własnego rachunku bankowego, bo konto jest zajęte przez komornika. Takie osoby nie mogą wówczas skorzystać z typowych pożyczek z powodu braku możliwości weryfikacji konta bankowego. Ważna informacja – nie każda pożyczka, która oferuje wypłatę na poczcie przy wykorzystaniu czeku GIRO, jest pożyczką dostępną dla osób z zadłużeniem. Większość pożyczkodawców weryfikuje Klientów w BIK, KRD i innych bazach. Warto więc sprawdzić ofertę pożyczek z komornikiem.

Pożyczka na czek GIRO - odbiór na poczcie

Pożyczka z odbiorem na poczcie nie należy do najpopularniejszych produktów oferowanych przez firmy pożyczkowe. Najwięcej osób interesuje jednak tradycyjna pożyczka na czek GIRO poprzez przelew na konto bankowe. Osoby korzystające z alternatywnego sposobu – czeku GIRO – są raczej w mniejszości, ale są. Takie propozycje utrzymują się na rynku od lat i wciąż znajdują swoich nabywców. Nie ma się co dziwić – takie rozwiązanie ma wiele zalet. Jest bowiem finansowaniem udzielanym za pośrednictwem placówek pocztowych, a realizowanym przez Bank Pocztowy. To właśnie w placówkach pocztowych można zrealizować czek GIRO i wypłacić pieniądze w gotówce. Jedną z zalet takiej usługi jest wysokie bezpieczeństwo wymiany danych. Osobista wizyta w stacjonarnej placówce sprawia, że sam moment pobrania pieniędzy jest lepiej weryfikowany niż w przypadku pożyczek online.

Jak pożyczki na czek GIRO wyglądają w praktyce?

  1. Wypełniając wniosek o pożyczkę, wskazujemy wypłatę w formie czeku GIRO, czyli z wypłatą na poczcie.
  2. W przypadku pozytywnej decyzji pożyczkowej, otrzymujemy czek GIRO: w formie elektronicznej (SMS-em lub pocztą elektroniczną) lub w formie papierowej.
  3. Teraz wystarczy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.
  4. Do otrzymania gotówki wystarczy przedstawić wspomniany druk czekowy oraz dokument tożsamości – najlepiej dowód osobisty.
  5. Za pomocą czeku GIRO odbieramy pieniądze.

Jak wypłacić pożyczkę na czek GIRO?

Na polskim rynku finansowym możemy znaleźć wiele różnych ofert finansowania. Najpopularniejsze są kredyty w banku oraz szybkie pożyczki od instytucji pozabankowych. Przeważnie Klient zobowiązany jest do posiadania konta bankowego. Jest to jeden z najczęstszych wymogów, jaki musi spełnić, aby bank lub inny pożyczkodawca udzielił finansowania. Rachunek bankowy nie jest potrzebny tylko do wypłacenia przyznanych środków. Konto bankowe potrzebne jest bowiem również w przypadku weryfikacji Klienta. Dzieje się to za pomocą tak zwanego przelewu weryfikacyjnego, dzięki któremu pożyczkodawca jest w stanie sprawdzić naszą wiarygodność jako Klienta. Wykonanie przelewu weryfikacyjnego następuje zawsze z własnego konta bankowego. Wyjątkiem w tej kwestii jest finansowanie na czek GIRO. Jest to bowiem rodzaj produktu finansowego, który można zrealizować bez konieczności posiadania konta w banku. Jest to zatem ogromne ułatwienie dla Klientów, którzy z jakichś powodów takiego konta bankowego nie posiadają. Do tego grona należą przeważnie osoby starsze. Pieniądze przekazywane przez instytucję pozabankową lub bank w tym przypadku otrzymamy do rąk własnych. Czek bez problemu zrealizujemy w pobliskiej placówce pocztowej. Taka wypłata ma niewątpliwie sporo plusów – oprócz wspomnianego już braku konieczności posiadania konta bankowego są nimi także:

  • natychmiastowe otrzymanie środków,
  • uniknięcie dodatkowych prowizji, które spotkać możemy w przypadku przelewów bankowych.

Z tej formy przekazu korzystają często nasi pracodawcy. Jednak przekazywanie pieniędzy za pomocą czeku GIRO jest szczególnie popularne wśród instytucji pozabankowych, które udzielają pożyczek krótkoterminowych, czyli tak zwanych chwilówek. Klienci w takim przypadku bardzo cenią sobie ten sposób wypłaty środków, gdyż pozwala to im uniknąć zapisania w historii przelewów informacji o zaciągniętej pożyczce. Warto również pamiętać, że czas realizacji czeku niekiedy jest zdecydowanie krótszy niż czas oczekiwania na tradycyjny przelew bankowy. Czeki GIRO możemy zrealizować szybko i w wygodny sposób, gdyż w każdej placówce pocztowej. Po otrzymaniu czeku możemy zrealizować wypłatę gotówki natychmiast lub maksymalnie w ciągu 7 dni roboczych. Stąd tak duże zainteresowanie pożyczką na czek GIRO szczególnie wśród Klientów, którzy potrzebują natychmiast finansowania, które dodatkowo mogą przeznaczyć na każdy cel.

Ile kosztuje wystawienie i wypłata z czeku GIRO?

W przypadku pożyczki na czek GIRO musimy pamiętać o jeszcze jednej dodatkowej opłacie. My sami aktualnie za obsługę czeku nic nie płacimy. Jest to wygodne, ponieważ Klient nie zawsze musi posiadać przy sobie pieniędzy, którymi opłaci czek. Za czek płaci jednak firma, która ten czek nam wystawia. Obecnie koszt wystawienia czeku GIRO to dla firmy 13 zł. Zazwyczaj te pieniądze doliczane są do pierwszej raty naszej pożyczki. Poza tym koszty pożyczki nie będą różnić się w porównaniu do tej, którą otrzymalibyśmy na nasze rachunki bankowe. Ponadto, należy również pamiętać o tym, że wypłaty środków z bankomatów też bywają często płatne. Dodatkowa opłata naliczana jest zwłaszcza wtedy, gdy bankomat należy do innej sieci banku niż ta, do której należymy.

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

szymek
szymek
2023-10-13 22:58:01

opcja warta uwagi jak najbardziej

remik93
remik93
2023-10-11 14:31:11

wypłata na taki czek to sama przyjemność

Podobne artykuły

AXI Card – karta kredytowa dla zadłużonych

AXI Card nie jest typową kartą kredytową. Maksymalny limit to nawet 6000 zł. Kartę AXI mogą otrzymać również osoby z negatywną historią kredytową.

author
Dominika Byczek
21 sierpnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Ekspres Kasa – kolejna pożyczka

Eskpres kasa jest jedną z najpopularniejszych firm, która udziela pożyczek online. Pierwsza pożyczka, nawet do 5000 zł jest w pełni za darmo, a formalności załatwimy nie wychodząc z domu. Coraz częściej Klienci decydują się na drugą lub kolejną pożyczkę w Ekspres kasa. Sprawdziliśmy, kto może ją otrzymać, jak to zrobić, a także ile kosztuje.

author
Aleksandra Gościnna
06 grudnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Policjanci chcą podwyżek 650 zł

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów zabrał głos. 27 czerwca bieżącego roku Policjanci podjęli decyzję i ogłosili, że 10 lipca bieżącego roku rozpoczną ogólnopolską akcję protestacyjną. Sytuacja wynika z niezawarciem porozumienia z resortem spraw wewnętrznych, dotyczącego podwyżek wynagrodzenia. Mundurowi chcą wywalczyć także zmiany w systemie emerytalnym.

author
Patryk Byczek
29 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Consumer Bank Pleszew

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Specjalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Pleszewie – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
27 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Fitch Ratings – agencja ratingowa

Agencje ratingowe są trzonem współczesnego rynku finansowego. Bez ich pomocy wiele transakcji mogłoby zakończyć się fiaskiem – a to nie sprzyja rozwojowi stabilnej gospodarki. W dzisiejszym artykule opiszemy jedną z największych i najbardziej cenionych agencji ratingowych na świecie – Fitch Ratings.

author
Halszka Gronek
28 czerwca 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Porąb chwilówki z hapipożyczki

„Porąb swoje raty na mniejsze” – to nowe hasło reklamowe hapipożyczki. Oferta pozostaje bez zmian: Klienci maksymalnie mogą liczyć na 10 000 zł, rozłożone na 24 miesiące.

author
Patryk Byczek
02 listopada 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj