Kredyt online

Kredyt online

author
Dominika Sobieraj
29 sierpnia 2023

Kredyt przez Internet to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą podpisać umowę kredytu bez wychodzenia z domu. Zdecydowana większość banków ma w swojej ofercie kredyt dostępny bez wizyty w placówce banku. Przez Internet pożyczymy aż 200 000 zł, rozłożone nawet na 10 lat spłaty. Sprawdzamy, kto może dostać szybki kredyt gotówkowy przez Internet oraz jakie są warunki.

Kredyt online - ranking wrzesień 2023

Kredyt online – szczegóły oferty kredytowej

Rodzaj produktu:kredyt online
Kwota kredytu:500 - 200 000 zł
Spłata:od 1 do 120 miesięcy
Bez wychodzenia z domu:tak
Jakie banki:Kasa Stefczyka, Alior Bank, Smartney
Weryfikacja:BIK, KRD, ERIF
Prowizja:od 0%
Oprocentowanie:od 6,99%
RRSO:od 7,22%

Spis treści:

 1. Kredyt online - ranking wrzesień 2023
 2. Kredyt gotówkowy online - na czym polega?
 3. Kredyt online - podstawowe rodzaje
 4. Kredyt online - czy warto?
 5. Dla kogo kredyt online?
 6. Jakie dokumenty są wymagane do kredytu?
 7. Tani kredyt - od czego zależą koszty?
 8. Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Kredyt gotówkowy online - na czym polega?

Kredyt gotówkowy online, znany także pod nazwą pożyczki gotówkowej online, to kredyt, który możemy otrzymać przez Internet, bez wychodzenia z domu. Oferowany jest wyłącznie przez banki. Maksymalna kwota kredytu przez Internet to nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat. Czy kredyt faktycznie jest dostępny bez wizyty w placówce banku? To zależy od procesu kredytowego w danym banku. Wyróżniamy bowiem 2 rodzaje kredytów przez Internet.

Kredyt online - podstawowe rodzaje

1) kredyt w pełni online

Proces w całości odbywa się przez Internet, formalności załatwimy bez odwiedzenia placówki lub oddziału banku, czyli bez wychodzenia z domu.

2) kredyt częściowo online

Złożyć wniosek o kredyt możemy złożyć faktycznie przez Internet, ale część formalności musimy dokończyć w placówce banku. Nie jest to zatem kredyt, który możesz otrzymać w 100% bez wychodzenia z domu. Tego rodzaju kredyt znajdziemy między innymi w: Kasie Stefczyka czy PKO BP.

Kredyt online - czy warto?

Według danych Biura Informacji Kredytowej ponad 15 mln Polaków spłaca kredyt lub pożyczkę. Sporo z tych kredytów zaciąganych jest w całości przez Internet.

Najważniejsze cechy kredytu online

 • wysoka całkowita kwota kredytu: do 200 000 zł
 • długi okres spłaty: od 3 miesięcy do 10 lat
 • dostępny w całości bez wychodzenia z domu
 • atrakcyjne warunki i niska rata
 • wszystkie formalności za pomocą bankowości internetowej
 • pieniądze na dowolny cel
 • niskie oprocentowanie kredytu
 • niski całkowity koszt kredytu

RRSO ma kluczowe znaczenie dla kredytu online

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w skrócie po prostu RRSO. Parametr ten pokazuje rzeczywiste koszty kredytów gotówkowych (całkowity koszt kredytu), wraz z uwzględnieniem kredytowanych kosztów. Roczna stopa oprocentowania RRSO obejmuje oprocentowanie kredytu oraz całkowity koszt kredytu. Pokrywa się z tym, jakie koszty pokazuje harmonogram spłat przy kredycie gotówkowym.

Im wyższe RRSO, tym droższy będzie kredyt online

RRSO jest parametrem bardzo prostym w interpretacji. Im wyższe jest RRSO, tym mniej opłacalny jest dla nas dany kredyt. Najkorzystniejszy jest ten kredyt, który ma najniższe RRSO. Jeżeli natomiast roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi 0%, kredyt gotówkowy jest darmowy i zwracamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Dla kogo kredyt online?

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na dowolny cel? Kredyt gotówkowy czy pożyczka gotówkowa online to dobre rozwiązanie dla osób, które szybko chcą uzupełnić swój domowy budżet, a nie mają czasu na chodzenia po placówkach banku. Przyznanie kredytu zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej Klienta. Zanim klikniesz opcję “wypełnij wniosek”, zastanów się, czy spełniasz kryteria przyznania pozytywnej decyzji kredytowej. Osoby z zaległościami w spłacie, powinny sięgnąć po kredyt dla zadłużonych.

Ostateczne warunki kredytu zależą zawsze od wielu czynników, w szczególności od momentu, w którym nastąpiło złożenie wniosku, od zdolności kredytowej klienta, kwoty kredytu, okresu kredytowania, daty wypłaty kredytu czy nawet daty płatności pierwszej raty. Warto pamiętać, że często wyliczenia kalkulatorów kredytowych mają charakter orientacyjny i ostateczne warunki kredytu mogą być inne. Jeżeli decyzja kredytowa jest pozytywna, wypłata kredytu online realizowana jest na konto bankowe Klienta.

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu?

Jakie dokumenty są wymagane do otrzymania kredytu gotówkowego online? Podobnie jak przy zwykłym kredycie czy ubieganiu się o pożyczkę online, Klient potrzebuje przede wszystkim:

 • danych z dowodu osobistego (numer PESEL, numer i seria dowodu, data wydania, data ważności),
 • informacji o wysokości miesięcznych dochodów i źródłach (bank wymaga informacji, czy dochody pochodzą z tytułu umowy zlecenia, umowy o pracę, z kontraktu zawodowego, czy innego źródła).

W kwestii zarobków znaczenie ma także czas obowiązywania umowy – o wiele większe szanse na to, że decyzja kredytowa będzie pozytywna, mają osoby, które mają umowę bezterminową lub podpisaną na okres co najmniej kilku lat od momentu złożenia wniosku.

Tani kredyt - od czego zależą koszty?

Dla większości Klientów najważniejsze przy wyborze kredytu gotówkowego jest jego koszt – im niższe RRSO, tym niższa miesięczna rata i łączny koszt kredytu. Różnice w ofertach poszczególnych banków są spore – rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi od 6 do nawet 20%. Musimy też zwrócić uwagę na rodzaj oprocentowania – oferowane może być oprocentowanie zmienne albo oprocentowanie stałe (tzw. stała stopa oprocentowania kredytu).

Kto oferuje tani kredyt online?

Tani kredyt internetowy znajdziemy w Kasie Stefczyka, Alior Banku oraz Bancovo. Przed wybraniem najatrakcyjniejszej oferty, warto sprawdzić przykładową ratę kredytu gotówkowego w kalkulatorze kredytowym.

Ubezpieczenie przy kredycie online

Zazwyczaj przy udzielaniu kredytu wymagane jest zawarcie umowy ubezpieczenia kredytowego. Ubezpieczenie kredytowe ma na celu zabezpieczenie banku przed ryzykiem niespłacenia kredytu przez pożyczkobiorcę z powodu sytuacji losowych, takich jak utrata pracy, choroba, wypadek czy śmierć. Ubezpieczenie kredytowe może obejmować różne sytuacje, np. spłatę części kredytu w przypadku utraty pracy, umożliwienie spłaty kredytu w przypadku choroby lub wypadku, czy też umorzenie kredytu w przypadku śmierci pożyczkobiorcy. W przypadku niektórych rodzajów kredytów, takich jak np. kredyty hipoteczne, ubezpieczenie nieruchomości jest także wymagane. W każdym przypadku warto dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia kredytowego oraz kosztami związanymi z tym ubezpieczeniem.

Kredyt online a kredyt ratalny – czym się różnią?

Kredyt online przybiera także czasem formę kredytu ratalnego. Kredyt ratalny polega na tym, że pożyczkobiorca otrzymuje pieniądze na konkretny cel, cel ten od razu zrealizuje (np.: kupuje wybrany sprzęt AGD) i zobowiązuje się do spłaty zadłużenia w ratach (z reguły w postaci miesięcznych rat równych).

Kredyt gotówkowy przez Internet – podsumowanie

 1. Kredyt online dostępny jest bez wychodzenia z domu.
 2. Wszystkie banki weryfikują dane z BIK (Biura Informacji Kredytowej).
 3. Okres kredytowania zależy od naszych preferencji oraz naszej zdolności kredytowej. Udzielenie kredytu zależy od pozytywnej oceny kredytowej.
 4. Maksymalna kwota kredytu bez kredytowanych kosztów to 200 000 zł. Maksymalny okres spłaty to 10 lat.
 5. Raty kredytu zazwyczaj są równe.
 6. Aby skorzystać z oferty kredytu w naszym rankingu, wystarczy kliknąć banner “złóż wniosek”. Do otrzymania kredytu czy pożyczki online trzeba posiadać zdolność kredytową.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi

Jeżeli komornik sądowy wszczął przeciwko nam postępowanie, nie mamy szans na kredyt w banku. Pozostaje wówczas szukać wśród popularnych pożyczek z komornikiem. To jedyna szansa na zdobycie jakiegokolwiek finansowania. Banki w takiej sytuacji nie mają niczego do zaproponowania.

Banki kuszą swoich Klientów hasłami „niska rata” czy „rata dopasowana do możliwości”. Jak to wygląda w praktyce? Decydując się na kredyt przez Internet, dostajemy możliwość skorzystania z kalkulatora kredytowego już na etapie wnioskowania o pieniądze. Dzięki temu bardzo wcześnie poznajemy wysokość naszej raty, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), kwotę odsetek, prowizji i łączną kwotę do zapłaty.

Kiedy rata naszego kredytu będzie niska? Przede wszystkim jeżeli zdecydujemy się na długi okres spłaty – to prosta zależność. Z drugiej strony kluczowy jest wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Obecnie RRSO w przypadku kredytów przez Internet waha się między poziomem 10 a 20 procent. Dla pożyczek pozabankowych średni poziom to około 50-70%. Różnica jest zatem znaczna, stąd wiele osób szukając dodatkowej gotówki na dowolny cel, decyduje się w pierwszej kolejności na bankową ofertę.

Ostatnia rata może być zawsze nieco wyższa, z reguły są to jednak groszowe sprawy. Wynika to z faktu, że nie przy każdej kwocie pożyczki da się podzielić spłatę na raty równej wysokości. Wtedy tę niepodzielną kwotę oddaje się zazwyczaj wraz z ostatnią ratą.

Kredyt przez Internet najlepiej wziąć w banku lub firmie pożyczkowej, która oferuje najniższe RRSO w danym momencie. Kluczowym parametrem powinno być dla nas nie samo oprocentowanie czy dodatkowe koszty, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania, bo to ona odzwierciedla realny łączny koszt danego kredytu.

Materiał w tym artykule nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Anita Wiśniewska
Anita Wiśniewska
2020-05-30 19:51:18

Mam pożyczki i chciałabym spłacić żeby mieć jedna do splaty

Tak
Tak
2020-03-19 15:41:46

Tak

Robert
Robert
2019-07-13 06:15:59

Mam już spłaconą chwilówkę w Vivus.pl i jestem zadowolony. Oddałem 800 zł a to tyle samo ile pożyczyłem. Procedura przebiegła w ciągu popołudnia a spłata to prosty przelew. Polecam!

Podobne artykuły

Szybkie pożyczki Trzebnica
Pożyczki miasta
author
Patryk Byczek
08 lutego 2019

Szybkie pożyczki Trzebnica

Druga pożyczka w Vivus
Pożyczki
author
Patryk Byczek
13 marca 2023

Druga pożyczka w Vivus

Promocja: „10 zł za przejazdy komunikacją z IKO” w PKO BP
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 grudnia 2019

Promocja: „10 zł za przejazdy komunikacją z IKO” w PKO BP

Kredyt konsolidacyjny Pabianice
Kredyty miasta
author
Aleksandra Gościnna
25 stycznia 2022

Kredyt konsolidacyjny Pabianice

Bank Pekao w Pułtusku
Oddziały
author
Patryk Byczek
05 sierpnia 2019

Bank Pekao w Pułtusku

Santander Consumer Bank Wadowice
Oddziały
author
Dorota Cholewicka
06 lipca 2021

Santander Consumer Bank Wadowice

Porównaj