Kredyt online

Jak szybko i łatwo zaciągnąć kredyt online? W naszym artykule znajdziesz konkretne porady, jak wybrać ofertę, bezpiecznie złożyć wniosek i uzyskać pożyczkę, która najlepiej odpowiada Twojej sytuacji finansowej. Przejdź przez prosty proces krok po kroku i poznaj kluczowe aspekty, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze kredytu online.

author
Autor
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
author
Ekspert finansowy
Łukasz Guzek
Sprawdzone przez eksperta
author
Ekspert finansowy
Ekonomista, absolwent Kolegium Ekonomicznego UG oraz Wydziału Zarządzania UG. Ukończył Studia Doktoranckie z Ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim. Wieloletni Członek Rady Wydziału Ekonomicznego UG. Praktyk i wykładowca akademicki.
author
Prawnik
Kornel Siwiec
Weryfikacja prawna
Prawnik, absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Gdańskim. Doświadczenie zawodowe zdobywał w trójmiejskich kancelariach prawnych. Ukończył Podyplomowe Studia Menedżerskie na UG oraz studia Lean Six Sigma Black Belt na Politechnice Gdańskiej.

Kredyt online - ranking czerwiec 2024

Ostatnia aktualizacja 20.07.2024
Ranking tworzony według najczęściej wybieranych ofert

Opiekun rankingu

Kornel Siwiec

Kornel Siwiec Założyciel porównywarki finansowej zadłużenia.com. Ekspert finansowy, prawnik, absolwent ekonomicznych studiów podyplomowych. Znawca rynku pożyczkowego od 12 lat.

Więcej treści od autora

Jak stworzyliśmy ranking kredytów online?

Nasz ranking kredytów online na zadluzenia.com został stworzony z myślą o dostarczeniu naszym użytkownikom najbardziej wiarygodnych i aktualnych informacji. Proces tworzenia rankingu opiera się na kilku kluczowych zasadach:

 • Regularnie analizujemy rynek kredytów online, uwzględniając zarówno dużych, uznanych dostawców, jak i nowych graczy. Pozwala to na zrozumienie aktualnych trendów i warunków oferowanych przez różne instytucje finansowe.
 • Nasz ranking jest oparty na jasnych i obiektywnych kryteriach, takich jak oprocentowanie, koszty dodatkowe, opinie klientów oraz łatwość uzyskania kredytu. Dbamy o to, by kryteria te były zrozumiałe i widoczne dla naszych użytkowników.
 • Świat finansów jest dynamiczny, dlatego nasz ranking jest aktualizowany na bieżąco, co zapewnia dostęp do najnowszych ofert i warunków.
 • Regularnie zbieramy feedback od naszych użytkowników i na tej podstawie ulepszamy nasze metodyki oraz interfejs strony, aby zapewnić jak najlepsze doświadczenie. Jesteśmy niezależną platformą i nie faworyzujemy żadnego dostawcy. Naszym celem jest prezentacja obiektywnego obrazu rynku, co pozwala naszym użytkownikom na dokonanie najlepszego wyboru.
 • Analizujemy oferty poprzez spojrzenie na aspekt kwoty kredytu, okresu kredytowania, oprocentowanie kredytu, prowizji za udzielenie kredytu, daty płatności pierwszej raty oraz wymaganych przez bank zabezpieczeń.

Spis treści:

 1. Kredyt online - ranking czerwiec 2024
 2. Kilka najważniejszych informacji z tekstu
 3. Korzyści kredytu online
 4. Rodzaje kredytów online
 5. Kredyt w całości lub częściowo online
 6. Kredyt online bez BIK – nie ma możliwości
 7. Jak wnioskować o kredyt przez Internet?
Zwiń spis treści

Kilka najważniejszych informacji z tekstu

Kredyty online charakteryzują się szybkim procesem decyzyjnym, wygodą we wnioskowaniu (także w bankowości internetowej) i często korzystniejszym oprocentowaniem niż tradycyjne kredyty bankowe.

Na rynku dostępne są różne rodzaje kredytów online, takie jak kredyt gotówkowy, konsolidacyjny i hipoteczny, a ich wybór zależy od indywidualnych potrzeb i sytuacji finansowej klienta.

Porównywanie ofert kredytów online jest istotne dla wyboru najkorzystniejszej opcji oraz bezpieczeństwo danych podczas całego procesu aplikacyjnego ma kluczowe znaczenie.

Korzyści kredytu online

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób wybiera kredyty online, i to nie bez powodu! Główną zaletą jest szybkość – zamiast czekać wieki, możesz dostać odpowiedź już w 21 dni (w przypadku kredytu hipotecznego), a często nawet szybciej – nawet kilkanaście minut w przypadku zwykłego kredytu gotówkowego. To dużo szybciej niż w przypadku zwykłego chodzenia do banku. Poza tym, nie musisz nawet wychodzić z domu, aby złożyć wniosek. Wystarczy komputer, Internet i chwila wolnego czasu, żeby wszystko załatwić online, o każdej porze dnia i nocy.

Kiedy przychodzi do wyboru kredytu, sporo osób zwraca uwagę na oprocentowanie, czyli po prostu – ile dodatkowo zapłacimy bankowi za pożyczkę. Dobre wieści! Kredyty online często mają lepsze warunki niż te tradycyjne – w banku, więc jeśli szukasz oszczędności i chcesz mieć korzystne warunki, kredyt online może być strzałem w dziesiątkę.

Rodzaje kredytów online

W świecie kredytów online jest cała masa opcji, każda z nich ma coś specjalnego do zaoferowania. Najczęściej ludzie decydują się na trzy rodzaje: kredyt na już (gotówkowy), kredyt “zróbmy porządek” (konsolidacyjny) lub kredyt “mój kąt” (hipoteczny). Co jest dla Ciebie najlepsze, zależy od tego, czego potrzebujesz. Potrzebujesz szybkiej gotówki na nieprzewidziane wydatki? A może masz już kilka kredytów i chcesz je połączyć w jeden, żeby łatwiej zarządzać finansami? A może marzysz o własnym mieszkaniu czy domu? Twoje plany i potrzeby pomogą Ci wybrać idealny kredyt online.

Kredyt gotówkowy online

Kredyt gotówkowy online to hit wśród kredytów przez Internet. To super rozwiązanie, gdy potrzebujesz szybko dodatkowej gotówki, bez względu na to, czy chcesz odświeżyć mieszkanie, czy też marzy Ci się nowy samochód. Najlepsze jest to, że co zrobisz z tymi pieniędzmi, zależy tylko od Ciebie – masz pełną wolność wyboru. Dodatkowo, cała papierkowa robota odbywa się online, bezpiecznie i szybko, za pomocą SMS-a lub aplikacji mobilnej. Gdy tylko umowa zostanie podpisana przez Ciebie i bank, pieniądze wylądują na Twoim koncie.

Kredyt konsolidacyjny online

Kredyt konsolidacyjny przez internet to świetny wybór dla tych, którzy chcą mieć mniej finansowego zamieszania w swoim życiu. Działa to tak, że wszystkie Twoje dotychczasowe długi i pożyczki są zamieniane w jeden, większy kredyt. To robi porządek w Twoich finansach i ułatwia kontrolę nad spłatami – zamiast kilku różnych rat, masz tylko jedną, często niższą i bardziej przejrzystą.

Aby starać się o takie uproszczenie swojego budżetu, wystarczy, że masz przy sobie dowód osobisty i potrzebne dokumenty, jak umowy kredytowe, które chcesz połączyć. Nie zapomnij też o załatwieniu wszystkich formalności prawnych. Jak wszystko pójdzie gładko i dostaniesz zielone światło od banku, razem ustalicie, kiedy dostaniesz pieniądze. Ale uwaga, kredyt konsolidacyjny nie jest dla każdego. Aby się o niego ubiegać, musisz mieć więcej niż jedno zobowiązanie finansowe i pokazać bankowi, że poradzisz sobie ze spłatą nowego kredytu.

Kredyt hipoteczny online

Kredyt hipoteczny przez internet wydaje się być świetnym pomysłem dla tych, którzy marzą o własnym mieszkaniu czy domu. Dzięki możliwości rozłożenia spłaty na długie lata i korzystnemu oprocentowaniu, kredyt ten jest naprawdę atrakcyjną opcją na rynku. Kiedy myślisz o kwocie, którą możesz pożyczyć, i czasie, w którym będziesz to spłacać, zasady są podobne do tych przy kredycie gotówkowym. Ile dokładnie dostaniesz i jak długo będziesz spłacać, zależy od tego, jak bank oceni Twoją zdolność kredytową oraz wartość nieruchomości, którą chcesz kupić.

Ale trzeba pamiętać, że na razie nie da się załatwić kredytu hipotecznego całkowicie online. Ten typ pożyczki zawsze wymaga spotkania z doradcą i dostarczenia mu stosu dokumentów o nieruchomości. Mimo to, przez internet możesz łatwo zgłosić swoje zainteresowanie i umówić się na rozmowę z doradcą w banku, co przyspieszy cały proces.

Kredyt w całości lub częściowo online

Kredyt online to określenie, pod którym kryć mogą się tak naprawdę dwa rodzaje produktów. Wyróżnić możemy kredyty udzielane w 100% online oraz kredyty udzielane częściowo przez Internet, z uwagi na fakt, że formalności trzeba dokończyć w placówce banku. Czym charakteryzują się oba rodzaje?

1) Kredyt w pełni online

Kredyt gotówkowy całkowicie online to super wygodna opcja, dzięki której możesz dostać potrzebną Ci gotówkę nie wstając z kanapy. Cały proces od A do Z odbywa się w sieci: zaczynasz od złożenia wniosku na stronie banku lub firmy pożyczkowej, przechodzisz przez weryfikację Twoich danych, aż po otrzymanie decyzji i wpłynięcie pieniędzy na Twoje konto.

Wystarczy, że znajdziesz na stronie opcję „złóż wniosek” przy ofercie, która Cię interesuje, i już. Kiedy wybierasz ofertę, warto spojrzeć nie tylko na to, ile dokładnie będziesz musiał oddać, ale też na to, jak wysokie są oprocentowanie i inne koszty. Kluczowe jest, aby znaleźć taką ofertę, gdzie całkowity koszt jest jak najniższy (najniższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania – RRSO), ale też by suma, którą pożyczasz, faktycznie odpowiadała Twoim potrzebom.

We wniosku musimy podać swoje dane osobowe oraz określić kwotę i okres spłaty kredytu. Po złożeniu wniosku następuje weryfikacja tożsamości i zdolności kredytowej klienta. Bank lub instytucja finansowa może skorzystać z różnych źródeł danych online, takich jak bazy dłużników, np.: BIK, wyciągi z konta bankowego lub kopie dokumentów przesłanych przez klienta. Na podstawie wyników weryfikacji tożsamości i zdolności kredytowej bank podejmuje decyzję kredytową – wskazuje prawnik, Kornel Siwiec.

Ta decyzja może brzmieć albo “tak”, albo “nie”, a czasami przychodzi z listą warunków, jakie musisz spełnić – to mogą być rzeczy takie jak wysokość oprocentowania, plan spłat, czy maksymalna suma, którą możesz pożyczyć. Jeśli dostaniesz zielone światło i warunki Ci odpowiadają, to po Twojej akceptacji pieniądze szybko znajdą się na Twoim koncie dzięki przelewowi bankowemu.

2) Kredyt częściowo online

Kredyt częściowo online to taki środek finansowania, gdzie zacząć możesz wygodnie z domu, składając wniosek przez Internet. W tym wniosku wpisujesz swoje dane i opisujesz, czego potrzebujesz – jaką kwotę i na jak długo. Choć sporo spraw można załatwić online, np. sprawdzenie Twojej zdolności kredytowej za pomocą specjalnych narzędzi jak Kontomatik, to jednak w pewnym momencie trzeba będzie odwiedzić bank lub firmę pożyczkową. Może być to potrzebne do dostarczenia dodatkowych dokumentów, podpisania umowy czy też, na przykład, założenia ubezpieczenia. Czasami konieczne jest osobiste stawiennictwo, by pracownik mógł potwierdzić Twoją tożsamość. Po przejściu przez cały proces i załatwieniu formalności, bank wyda decyzję – jeśli będzie pozytywna, otrzymasz pieniądze przelewem na konto lub w gotówce do rąk.

Kredyt online bez BIK – nie ma możliwości

Wzięcie kredytu online bez sprawdzania Klienta w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) to, mówiąc krótko, misja niewykonalna. BIK to miejsce, gdzie zapisane są wszystkie nasze finansowe przygody i wpadki w Polsce. To właśnie tam banki i inne instytucje finansowe zaglądają, żeby sprawdzić, czy jesteśmy godni zaufania, kiedy chcemy pożyczyć pieniądze. Ta weryfikacja to standardowy krok, który pomaga ocenić, czy nie ryzykują zbyt wiele, dając nam kredyt, i czy nie wpędzimy się w jeszcze większe długi. Każdy bank musi to sprawdzić, więc nie da się wziąć kredytu, omijając BIK.

Jeżeli jednak bardzo chcesz znaleźć finansowanie bez tego sprawdzania, pozostają pożyczki pozabankowe, które nie zaglądają do BIK. Ale uwaga, to nie oznacza, że nikt nie sprawdzi, czy nie masz innych długów. Inne rejestry dłużników, jak KRD, ERIF czy BIG, też mogą zostać przeszukane. Jeśli tam znajdą jakieś niezapłacone rachunki, to też może skończyć się odmową, tak samo jak przy kredycie online z negatywną historią w BIK.

Jak wnioskować o kredyt przez Internet?

Wnioskowanie o kredyt przez Internet jest procesem prostym, jednakże różni się w zależności od tego, czy posiadasz konto w danym banku, czy nie. Podajemy dwie instrukcje wnioskowania – pierwsza dotyczy przypadku, w którym wnioskujesz o kredyt w banku, w którym prowadzisz konto, a druga dotyczy przypadku wnioskowania w innym banku.

1) Wnioskowanie o kredyt przez Internet z kontem w danym banku

 1. Zaloguj się do swojego konta internetowego w danym banku. Przejdź do strony internetowej banku i zaloguj się do swojego konta osobistego, używając swoich danych dostępu (numer klienta i hasło).
 2. Znajdź opcję “Wnioskuj o kredyt”, “Weź kredyt” lub podobną. W panelu użytkownika, często w zakładce związaną z produktami kredytowymi, najczęściej są wyeksponowane dostępne oferty kredytowe. Kliknij na wybraną ofertę, aby rozpocząć proces wnioskowania.
 3. Wypełnij formularz wniosku. Bank poprosi Cię o wypełnienie formularza wniosku kredytowego. Będziesz musiał podać informacje dotyczące celu kredytu, kwoty, okresu spłaty. Nie będziesz musiał potwierdzać swojej tożsamości.
 4. Potwierdź wprowadzone dane i prześlij wniosek. Upewnij się, że wszystkie podane dane są poprawne, a następnie kliknij “Wyślij” lub “Złóż wniosek”, aby przesłać wniosek do banku.
 5. Oczekuj na decyzję kredytową. Po otrzymaniu wypełnionego wniosku bank rozpocznie proces oceny zdolności kredytowej. Może to potrwać od kilku minut do kilku godzin. Ostateczna decyzja zostanie przekazana klientowi przez Internet.
 6. Oczekuj na przelew środków. Jeśli wniosek kredytowy zostanie zatwierdzony, środki zostaną przelane na Twoje konto bankowe.

2) Wnioskowanie o kredyt przez Internet bez konta w danym banku

 1. Przejrzyj dostępne oferty. Na stronie internetowej banku, który oferuje kredyty online lub w porównywarkach takich jak zadluzenia.com przejrzyj dostępne oferty kredytowe, porównując dostępne kwoty kredytu, okresy spłaty oraz proponowane RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania). Im wyższe RRSO tym wyższy całkowity koszt kredytu.
 2. Wybierz odpowiedni kredyt i złóż wniosek. Po wyborze kredytu, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom (zwróć uwagę również na wysokość kredytowanych kosztów), znajdź opcję “Złóż wniosek” lub podobną, i kliknij na nią.
 3. Wypełnij formularz wniosku. Wniosek kredytowy wypełniamy podając informacje dotyczące celu kredytu, kwoty, okresu spłaty, a także swoje dane osobowe (np.: dane z dowodu osobistego) i dane potrzebne do oceny naszej zdolności kredytowej.
 4. Załącz potrzebne dokumenty. Bank może oczekiwać skanu/zdjęcia Twojego dowodu osobistego oraz zaświadczeń od pracodawcy lub innych dokumentów potwierdzających Twoją zdolność kredytową – czasami może być potrzebne zawarcie umowy ubezpieczenia kredytu.
 5. Prześlij wniosek. Upewnij się, że wszystkie podane dane są poprawne, a następnie kliknij “Wyślij” lub podobny przycisk, aby przesłać wniosek do banku.
 6. Oczekuj na decyzję kredytową. Bank rozpocznie proces oceny Twojej zdolności kredytowej i podejmie decyzję kredytową. Otrzymasz ją zazwyczaj w ciągu kilku minut do kilku godzin, zależnie od banku.
 7. Oczekuj na przelew środków. Jeśli decyzja kredytowa będzie pozytywna, środki zostaną przelane na Twoje konto bankowe. Przelew międzybankowy może dotrzeć do Ciebie dopiero w następnym dniu roboczym.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) ma realny wpływ na to, jaka będzie całkowita kwota kredytu. Minimalna kwota kredytu lub pożyczki online wynosi nawet 100 zł, ale suma do oddania będzie zazwyczaj wyższa (wyjątkiem jest darmowa pożyczka, w której rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi 0%). Czas obowiązywania umowy liczy się od daty wypłaty kredytu (podobnie jest, jeżeli weźmiemy pożyczkę online).

Źródła:

https://stat.gov.pl/metainformacje/slownik-pojec/pojecia-stosowane-w-statystyce-publicznej/162,pojecie.html

https://uokik.gov.pl/download.php?plik=2180

https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Kredyt_bankowy_i_pozyczka_Wojcicka.pdf

https://erif.pl/poradnik-konsumenta/kredyt-on-line-jak-bezpiecznie-pozyczac-pieniadze-przez-internet/

author
Dominika Byczek
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

qazik
qazik
2023-10-13 22:31:57

jak kredyt - to wasza oferta! jest najlepsza z tych, z których korzystałem! dzięki wielkie!

henryk1980
henryk1980
2023-10-12 12:28:14

Z waszą pomocą nasze finansowe marzenia staną się rzeczywistością!

Podobne artykuły

Expander w Mińsku Mazowieckim

EXPANDER MIŃSK MAZOWIECKI

author
Dominika Byczek
28 stycznia 2015
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Promocja: „CitiKonto. Finansowa Rewolucja – edycja IV” w Citi Handlowym

W Citibanku trwa kolejna edycja promocji Citikonta, w której w zamian za założenie konta osobistego wraz z kartą debetową i spełnienie prostych warunków można zgarnąć ciekawe nagrody. Promocja trwa do 28 lutego 2021 roku. Sprawdź warunki oferty.

author
Patryk Byczek
06 lutego 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kredyt 700 tysięcy zł – gdzie wziąć?

Chcesz wziąć najlepszy kredyt na 700 tysięcy zł? Sprawdź, w jakim miejscu taką ofertę, jakie może być oprocentowanie oraz jak wysoka będzie ewentualnie rata kredytu. Czy udzielenie kredytu jest problematyczne? Dowiedz się także, jakie trzeba spełnić warunku, aby otrzymać 700 000 zł kredytu oraz jaki jest najtańszy kredyt hipoteczny.

author
Patryk Byczek
15 marca 2023
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kreditech przejmuje Kontomierz

Kreditech Holding, właściciel Kredito24 przejął polską firmę Kontomierz, zajmującą się dostawą usług odczytu kont bankowych. Wartość transakcji to siedmiocyfrowa kwota.

author
Patryk Byczek
16 stycznia 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Banki ostrzegają Klientów przez złośliwym oprogramowaniem

Kolejni Klienci banków otrzymują ostrzeżenia przed wirusami na smartfony. ING Bank Śląski i PKO BP przestrzegają przed cyberprzestępcami tworzącymi aplikacje infekujące telefony komórkowe, potrafiące przechwycić dane logowania do kont bankowych oraz kody weryfikacyjne zawarte w wiadomościach SMS.

author
Patryk Byczek
31 lipca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Inspektorat ZUS w Głubczycach

Zakład Ubezpieczeń Społecznych posiada 39 oddziałów w największych polskich miastach. Do każdego oddziału przynależą jednostki podległe, takie jak Inspektoraty i Biura Terenowe. Sprawdzamy dane Inspektoratu w Głubczycach: kontakt, dane adresowe, infolinię oraz godziny otwarcia.

author
Patryk Byczek
19 sierpnia 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj