Kredyt online

Kredyt online

author
Dominika Sobieraj
25 października 2022

Kredyt przez Internet to najlepsze rozwiązanie dla osób, które chcą podpisać umowę kredytu bez wychodzenia z domu. Zdecydowana większość banków ma w swojej ofercie kredyt online, dostępny bez wizyty w placówce banku. Przez Internet pożyczymy aż 200 000 zł, rozłożone nawet na 10 lat spłaty. Sprawdzamy, kto może dostać szybki kredyt online oraz jakie są warunki.

Ranking kredytów online - grudzień 2022

Kredyt przez Internet – szczegóły oferty:

Rodzaj produktu:kredyt online
Kwota kredytu:500 - 200 000 zł
Spłata:od 1 do 120 miesięcy
Bez wychodzenia z domu:tak
Jakie banki:Kasa Stefczyka, Alior Bank, Smartney
Weryfikacja:BIK, KRD, ERIF
Prowizja:od 0%
Oprocentowanie:od 6,99%
RRSO:od 7,22%

Spis treści:

 1. Ranking kredytów online – sierpień 2022
 2. Kredyt online – na czym polega?
 3. Porównaj szybkie kredyty online
 4. Kredyt przez Internet – czy warto?
 5. 10 najlepszych kredytów przez Internet
 6. Kto może otrzymać kredyt online?
 7. Jakie dokumenty są wymagane do kredytu online?
 8. Tani kredyt gotówkowy online
 9. Kredyt przez Internet – wady i zalety
 10. Kredyty przez Internet – bezpieczne pożyczanie

Zwiń spis treści

Kredyt online – na czym polega?

Kredyt online – to kredyt, który możemy otrzymać przez Internet, bez wychodzenia z domu. Oferowany jest wyłącznie przez banki. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego przez Internet to nawet 200 000 zł ze spłatą do 10 lat.

Czy kredyt faktycznie jest dostępny bez wizyty w placówce banku? To zależy od procesu kredytowego w danym banku. Wyróżniamy bowiem 2 rodzaje kredytów przez Internet:

Kredyt w pełni online – proces w całości odbywa się przez Internet, formalności załatwimy bez odwiedzenia placówki lub oddziału banku, czyli bez wychodzenia z domu. Weryfikacja naszych danych i dokumentów odbywa się zdalnie, najczęściej telefonicznie lub za pomocą e-mail. Taki kredyt znajdziemy między innymi w: Bancovo, Smartney czy Alior Banku.

Kredyt częściowo online – wniosek o kredyt gotówkowy składamy faktycznie przez Internet, ale część formalności musimy dokończyć w placówce banku. Nie jest to zatem kredyt w 100% bez wychodzenia z domu. Tego rodzaju kredyt znajdziemy między innymi w: Kasie Stefczyka czy PKO BP.

Porównaj szybkie kredyty online

Zanim wybierzesz kredyt dla siebie:

1. Porównaj najlepsze oferty kredytów
2. Sprawdź wysokość raty i RRSO
3. Załatw formalności bez wychodzenia z domu!

W naszym rankingu znajdziesz aż 18 banków i firm pożyczkowych, które udzielają finansowania przez Internet. Dzięki temu umowę podpiszesz elektronicznie z dowolnego miejsca.

Kredyt przez Internet – czy warto?

Według danych Biura Informacji Kredytowej, ponad 15 mln Polaków spłaca kredyt lub pożyczkę. Sporo z tych kredytów zaciąganych jest w całości przez Internet. Trudno się dziwić – kredy online to same korzyści:

– wysoka kwota: do 200 000 zł
– długi okres spłaty: od 3 miesięcy do 10 lat
– dostępny w całości bez wychodzenia z domu
– atrakcyjne warunki i niska rata
– wszystkie formalności załatwiamy przez Internet

10 najlepszych kredytów przez Internet

Sprawdź, kto oferuje najlepsze warunki kredytu online. Zobacz 10 najlepszych ofert:

1) Kasa Stefczyka – RRSO 6,23%
2) PKO BP – 7,45%
3) Alior Bank – RRSO 9,04%
4) Bancovo – RRSO 9,59%
5) Bank Pocztowy – RRSO 11,03%
6) Citi Handlowy – RRSO 11,36%
7) Santander Consumer Bank – RRSO 12,93%
8) InBank – RRSO 13,08%
9) mBank – RRSO 14,22%
10) Credit Agricole – RRSO 19,86%

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) ma kluczowe znaczenie dla kredytu gotówkowego

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to w skrócie po prostu RRSO. Parametr ten pokazuje rzeczywiste koszty kredytów gotówkowych, wraz z uwzględnieniem kredytowanych kosztów. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) obejmuje oprocentowanie kredytu gotówkowego oraz całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania jest parametrem bardzo prostym w interpretacji. Im wyższa rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO), tym mniej opłacalny jest dla nas dany kredyt. Najkorzystniejszy jest ten kredyt, który ma najniższe RRSO. Jeżeli natomiast rzeczywista roczna stopa oprocentowania RRSO wynosi 0%, kredyt jest darmowy i zwracamy dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Kto może otrzymać kredyt online?

Potrzebujesz dodatkowych pieniędzy na dowolny cel? Kredyt gotówkowy przez Internet to dobre rozwiązanie dla osób, które szybko chcą uzupełnić swój domowy budżet, a nie mają czasu na chodzenia po placówkach banku. Wszystkie formalności załatwimy bowiem online.

Aby otrzymać internetowy kredyt gotówkowy, wystarczy:

1) Mieć ukończone 18 lat
2) Posiadać zameldowanie w Polsce
3) Mieć stałe, miesięczne dochody
4) Nie zalegać ze spłatą innych zobowiązań
5) Mieć odpowiednią zdolność kredytową.

Podsumowując – kredyt gotówkowy przez Internet dostępny jest dla osób pełnoletnich. Bank i firma pożyczkowa zbadają ponadto Twoją zdolność kredytową oraz historią kredytową w BIK. Przyznanie kredytu gotówkowego zależy od indywidualnej oceny zdolności kredytowej Klienta. Zanim klikniesz opcję “wypełnij wniosek”, zastanów się, czy spełniasz kryteria przyznania kredytu gotówkowego. Osoby z zaległościami w spłacie, powinny sięgnąć po kredyt dla zadłużonych.

Kredyt online - gdzie dostanę?

Jakie dokumenty są wymagane do kredytu online?

Jakie dokumenty są wymagane do otrzymania kredytu gotówkowego online? Podobnie jak przy zwykłym kredycie, Klient potrzebuje:

– danych z dowodu osobistego (numer PESEL, numer i seria dowodu, data wydania, data ważności)

– informacji o wysokości miesięcznych dochodów i źródłach.

Większość banków oczekuje od Klientów zaświadczeń o dochodach. Jednak w przypadku kredytów przez Internet, formalności ograniczone są do minimum.

Banki honorują bowiem wyciąg z rachunku bankowego, na które wpływa nasz dochód. Dzięki temu nie musimy przesyłać żadnych dokumentów dochodowych. We wniosku o kredyt gotówkowy składamy wyłącznie oświadczenie o dochodach. Warto również sprawdzić pożyczki bez zaświadczeń.

Umowę podpisujemy najczęściej za pośrednictwem kuriera albo poprzez wpłatę tzw. przelewu weryfikacyjnego (w tytule przelewu składamy oświadczenie woli o przystąpieniu do umowy). W zestawieniu prezentujemy najlepsze kredyty online dostępne w Bankach. Dodatkowo prezentujemy najtańsze pożyczki online, kredyty online dla firm oraz produkty dostępne przez Internet dla osób ze złą historią kredytową.

Czego potrzebujemy do złożenia wniosku przez Internet?

Każdy bank posiada osobną politykę weryfikacji osób fizycznych. W praktyce banki pytają się o podobne rzeczy (źródło dochodów, nazwa pracodawcy, NIP etc), warto więc dobrze przygotować się do rozmowy z konsultantem banku. Jeżeli od razu podamy komplet informacji – jest szansa, że pieniądze z kredytu gotówkowego przez Internet otrzymamy na konto nawet tego samego dnia.

Z pewnością przed złożeniem wniosku o kredyt online, warto przygotować dowód osobisty (sprawdź najlepsze pożyczki na dowód). Pracownik banku poprosi nas bowiem o podanie jego numer i serii, daty ważności oraz organu, który go wydał.

Poniżej lista informacji, jakich potrzebuje od nas bank:

– imię i nazwisko
– PESEL
– dane z dowodu osobistego: numer i seria, data wydania
– adres zameldowania i korespondencyjny
– wykształcenie oraz stan cywilny
– telefon komórkowy, adres e-mail.

Dane dotyczące naszych finansów:
– źródło utrzymania (umowa o pracę, zlecenie, dzieło, emerytura/renta)
– nazwa stanowiska oraz data zatrudnienia
– wysokość miesięcznych dochodów
– dane dotyczące pracodawcy: nazwa, NIP
– miesięczne koszty utrzymania
– liczba osób w gospodarstwie domowym
– wysokość zobowiązań (raty kredytów, pożyczek lub innych zobowiązań).

Co jeżeli mam komornika sądowego?

Jeżeli komornik sądowy wszczął przeciwko nam postępowanie, nie mamy szans na kredyt online w banku. Pozostaje wówczas szukać wśród popularnych pożyczek z komornikiem. To jedyna szansa na zdobycie jakiegokolwiek finansowania. Banki w takiej sytuacji nie mają niczego do zaproponowania.

Tani kredyt gotówkowy online

Dla większości Klientów najważniejsze przy wyborze kredytu gotówkowego jest jego koszt – im niższe RRSO, tym niższa miesięczna rata i łączny koszt kredytu. Różnice w ofertach poszczególnych banków są spore – RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) waha się od 6 do nawet 20%. Musimy też zwrócić uwagę na rodzaj oprocentowania – oferowane może być oprocentowanie zmienne albo oprocentowanie stałe (tzw. stała stopa oprocentowania kredytu). Tani kredyt online znajdziemy w Kasie Stefczyka, Alior Banku oraz Bancovo. Przed wybraniem najatrakcyjniejszej oferty, warto sprawdzić przykładową ratę kredytu gotówkowego w kalkulatorze kredytowym.

Dlaczego warto zainteresować się kredytem online na konto?

Kredyty gotówkowe cieszą się sporym zainteresowaniem Klientów. Jeden z atutów to dowolność celu na jaki możemy przeznaczyć pieniądze: remont mieszkania lub domu, zakup sprzętu RTV/AGD, naprawa samochodu, wakacyjny wyjazd lub spłata innych zobowiązań. Sporo osób decyduje się na kredyt gotówkowy internetowy w celu szybkiego uzupełnienia domowego budżetu. Łatwy dostęp, mało formalności, zero kosztów za wypłatę gotówki przelewem na konto – to główne atuty takiej formy pożyczania.

Szukając dodatkowej gotówki przez Internet, mamy dwie możliwości: bank lub firma pożyczkowa. Lepsze warunki, oprocentowanie i RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) oferują zdecydowanie banki. Jednak w bankach jest o wiele więcej formalności, zwłaszcza przy kredytach na większą kwotę. Szczegółowa weryfikacja Klienta wynika wprost z ustawy Prawo bankowe, która jasno precyzuje, że banki mają obowiązek sprawdzania osób zainteresowanych kredytem w Biurze Informacji Kredytowej S.A. W rezultacie kredyt gotówkowy mogą dostać osoby ze stałymi miesięcznymi dochodami, z dobrą zdolnością kredytową i dobrą historią kredytową.

Kredyt gotówkowy przez Internet – wady i zalety

 • wypłata nawet w ciągu jednego dnia
 • wysoka kwota – nawet 200 000 zł
 • bez zbędnych formalności
 • w całości przez Internet
 • szybka weryfikacja online
 • pieniądze przeznaczamy na dowolny cel
 • dostępne kalkulatory pożyczkowe
 • brak wymaganych zabezpieczeń
 • wymagana dobra historia kredytowa w BIK
 • część banków wymaga zaświadczeń o dochodach

KREDYT ONLINE DLA FIRM

Kredyt gotówkowy internetowy mogą otrzymać głównie osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Oferta nie jest tak bogata w przypadku Klientów firmowych.

Platformy z kredytami online

Od niedawna w Polsce działają także platformy pomagające otrzymanie kredytu gotówkowego przez Internet. Do największych z nich należą: Bancovo, Finai oraz Lendo Polska. W którym znajdziemy najlepszy kredyt?

Za pośrednictwem platformy Bancovo, możemy otrzymać kredyt gotówkowy w: Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe, InBank, Eurobank oraz Santander Bank Polska.

Kredyty przez Internet – bezpieczne pożyczanie

Pamiętaj: produkty finansowe dostępne w całości bez wychodzenia z domu to obecnie najlepsze i najbezpieczniejsze oferty. Decydując się na kredyt online, mamy pewność, że:

1. Wniosek składamy z dowolnego miejsca i bez wychodzenia z domu.

2. Umowę zawieramy telefonicznie lub online.

3. Nie mamy fizycznego kontaktu z pracownikiem banku.

4. Do otrzymania kredytu przeważnie wystarczą dane z dowodu osobistego.

5. Do otrzymania kredytu najczęściej wystarczy wyciąg z rachunku bankowego.

6. Wypłatę otrzymujemy szybko na konto.

7. Nie musisz spotykać się z kurierem.

Banki rozwijają internetową sieć sprzedaży

Jeszcze kilka lat temu kredyt gotówkowy przez internet miało w ofercie zaledwie kilka banków. Największą popularnością cieszyły się produkty Alior Banku oraz mBanku. Obecnie większość banków działających w Polsce dostosowało swój proces sprzedażowy i umożliwia zaciąganie zobowiązań bez wychodzenia z domu. Co istotne – kredyt gotówkowy dostępny jest zarówno dla nowych, jak i dotychczasowych Klientów.

Przez Internet chętnie pożyczają: Alior Bank, Bancovo, Santander Bank Polska czy Kasa Stefczyka.

 

Kredyt przez Internet na konto

Zdecydowana większość Klientów oczekuje załatwienia wszystkich formalności kredytowych bez wychodzenia z domu. Podobnie wygląda sytuacja z wypłatą kredytu – nikt nie będzie przecież wypłacał kredytu gotówkowego w bankowym oddziale.

W przypadku kredytów online, pieniądze są wypłacane bezpośrednio na konto wskazane we wniosku. Oczywiście jeżeli ktoś ma na to ochotę – kredyty gotówkowe możemy odebrać także w oddziale lub placówce. Jednak mało kto decyduje się na taką opcję, Klienci na ogół wybierają przelew na konto.

Warto pamiętać, że rachunek musi należeć do nas, nie ma możliwości wypłaty kredytu na konto innej osoby. W ten sposób bank zabezpiecza się przed możliwymi wyłudzeniami.

Kiedy dokładnie pieniądze z kredytu gotówkowego trafią na rachunek bankowy? To zależy w głównej mierze od sesji Elixir naszego banku. Jeżeli jest to ten sam bank, który udzielił kredytu, przelew otrzymamy błyskawicznie, będzie to przelew wewnętrzny w ramach jednego banku.

Jeżeli konto posiadamy w innym banku, pieniądze z kredytu otrzymamy najczęściej w ciągu 1-2 dni roboczych. Dokładny czas otrzymania przelewu sprawdzicie w naszym bezpłatnym kalkulatorze „Kiedy otrzymam przelew”. Wystarczy wpisać nazwę banku, który udziela kredytu oraz bank, w którym posiadamy konto.

Jakie jeszcze udogodnienia oferuje kredyt przez Internet?

Kredyt online to świetny sposób na poradzenie sobie z pilnymi, nieprzewidzianymi wydatkami. Klienci doceniają tego typu rozwiązanie głównie za niskie wymagania, mało formalności oraz oszczędność czasu. Dodatkowe korzyści to:

– brak ukrytych kosztów, proste zasady i warunki otrzymania
– automatyczny proces decyzyjny
– bezpieczeństwo przekazywanych danych.

Wygoda i prostota – to niewątpliwie zachęca ludzi do wnioskowania o kredyt gotówkowy przez Internet. Wystarczy złożyć wniosek online, a resztą formalności zajmie się bank. Pieniądze trafiają wyłącznie na konto bankowe, wizyta w bankowym oddziale nie jest wymagana.

Niska i stała rata miesięczna

Banki kuszą swoich Klientów hasłami „niska rata” czy „rata dopasowana do możliwości”. Jak to wygląda w praktyce? Decydując się na kredyt online, dostajemy możliwość skorzystania z kalkulatora kredytowego już na etapie wnioskowania o pieniądze. Dzięki temu bardzo wcześnie poznajemy wysokość naszej raty, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania), kwotę odsetek, prowizji i łączną kwotę do zapłaty.

Pamiętajmy również, że bank bada nasza naszą zdolność kredytową na podstawie wysokości miesięcznych dochodów oraz kwoty zobowiązań. Jeżeli uzna, że rata nowego kredytu znacznie obciąży możliwości naszego budżetu, bank może zmniejszyć kwotę wnioskowanego kredytu lub w ogóle odmówić jego udzielenia. W pewnym sensie jesteśmy zatem chronieni przez politykę kredytową danego banku, która opiera się także na rekomendacjach Komisji Nadzoru Finansowego.

Kiedy rata naszego kredytu będzie niska? Przede wszystkim jeżeli zdecydujemy się na długi okres spłaty – to prosta zależność. Z drugiej strony kluczowy jest wskaźnik RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Obecnie RRSO w przypadku kredytów przez Internet waha się między poziomem 10 a 20 procent. Dla pożyczek pozabankowych średni poziom to około 50-70%. Różnica jest zatem znaczna, stąd wiele osób szukając dodatkowej gotówki na dowolny cel, decyduje się w pierwszej kolejności na bankową ofertę.

Bankowość online w Polsce – coraz popularniejsza

Według najnowszych danych, aż 18 mln Polaków korzysta z bankowości internetowej, a 15 mln aktywnie korzysta z oferty banków za pośrednictwem smartfona. Z badań przeprowadzonych przez Alior Bank, 45% Polaków używa aplikacji mobilnej swojego banku. Za jej pośrednictwem Klienci najczęściej sprawdzają stan konta oraz przelewy. Co dziesiąta osoba przez telefon składa wniosek o pożyczkę.

Jak prosto wziąć kredyt gotówkowy przez Internet?

Jeżeli chcemy zaciągnąć kredyt gotówkowy, kolejno:

1. Wchodzimy na stronę banku.
2. Ustalamy wysokość kwoty i miesięcznej raty.
3. Wypełniamy wniosek online.
4. Bank analizuje naszą zdolność kredytową.
5. Otrzymujemy decyzję.
6. Zawieramy umowę drogą elektroniczną.
7. Pieniądze z kredytu trafiają na konto.

Szybki kredyt – co to jest?

Dla większości Klientów, pieniądze potrzebne są „na już”. Doskonale zdają sobie z tego sprawę banki oferując szybki kredyt gotówkowy przez Internet bez wizyty w banku. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom w bankowości, pieniądze faktycznie mogą być wypłacana bardzo sprawnie – nawet w ciągu jednego dnia roboczego. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukając pomocy w trudnej sytuacji finansowej, nie mogą czekać nawet kilku dni na pieniądze. W przypadku kredytu gotówkowego szybka wypłata to bardzo częsta praktyka.

Kredyt gotówkowy dostępny online, oferowany przez banki bez wizyty w placówce, możemy otrzymać najczęściej w ciągu 1-2 dni roboczych. Jak to możliwe? Banki stosują szybką weryfikację Klienta (wniosek online często wspierany jest kontaktem ze strony call center), jego danych w bazach (Biuro Informacji Kredytowej oraz inne bazy BIG) oraz przesłanych dokumentów. Wszystko to wspomagane jest przez nowoczesne algorytmy i aplikacje z branży fintech, które są w stanie bardzo szybko wydać decyzję w sprawie tego, czy możemy otrzymać kredyt gotówkowy.

Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza technologia musi być wspierana przez odpowiednich pracowników, czuwających nad całym procesem kredytowym. Im wyższa całkowita kwota kredytu, tym dłuższy czas procesowania wniosku, więcej formalności i późniejsza decyzja kredytowa (nawet kilka dni roboczych). W rezultacie wydłuża się czas przelania kredytu na nasze konto.

Gdzie można znaleźć szybkie kredyty przez Internet?

Obecnie większość największych banków w Polsce oferuje udzielenie kredytu gotówkowego przez Internet. Przed wyborem najlepszego kredytu, warto poczytać w Internecie opinie na jego temat, doświadczenia Klientów, listę wymaganych dokumentów, a przede wszystkim RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania).

Obecnie szybki kredyt gotówkowy online mają w swojej ofercie między innymi:

Bancovo – wypłata nawet w 1 dzień
Alior Bank – wypłata 1-2 dni robocze
Smartney – nawet w 1 dzień
mBank – nawet w 1 dzień

Jakie są zasady przyznawania?

Wbrew często spotykanej opinii, przyznawalność w przypadku kredytu gotówkowego oferowanego przez Internet jest podobna jak w przypadku tradycyjnych kredytów. Pieniądze są dostępne dla osób pełnoletnich, mających polskie obywatelstwo i dowód osobiste, które pracują i mieszkają w Polsce, mają oficjalne miesięczne dochody, a także odpowiednią zdolność kredytową i historię kredytową. Dodatkowy wymóg to posiadanie konta w banku (na nie trafią pieniądze z kredytu), telefon komórkowy oraz e-mail, z którego będziemy wysyłali ewentualne dokumenty.

Co z zaświadczeniami o dochodach? Wszystko zależy od konkretnego banku. Najczęściej przy wnioskowaniu o szybki kredyt gotówkowy przez Internet, możemy zostać poproszeni o:
– oświadczenie o naszych dochodach (bez dokumentów)
– zaświadczenie o dochodach (od pracodawcy lub innych podmiotów)
– wyciąg z konta, na które wpływa dochód.

Możliwe jest również połączenie tych wymogów – na przykład bank poprosi o wyciąg z rachunku bankowego oraz zaświadczenie o dochodach. Wiele zależy od kwoty kredytu, czasu spłaty, naszej zdolności kredytowej oraz historii kredytowej, czyli tego, jak wcześniej spłacaliśmy nasze zobowiązania.

Kolejny aspekt to nasze relacje z bankiem, w którym wnioskujemy o kredyt internetowy. Jeżeli w tym banku mamy rachunek osobisty, o wiele łatwiej i szybciej otrzymamy kredyt.

Placówki i oddziały powoli odchodzą do lamusa

Pod koniec 2020 roku, w Polsce było około 4500 bankowych oddziałów i placówek. To o ponad 400 mniej niż w poprzednim roku. Klienci coraz rzadziej mają ochotę korzystać ze stacjonarnych placówek. Widać to zwłaszcza wśród młodego pokolenia, które zdecydowanie przeszło na bankowość onine z poziomu swojego smartfona czy tableta. Przypomnijmy, że już ponad 16 mln Polaków aktywnie korzysta z bankowości internetowej.

Zdaniem ekspertów, bankowość prawie całości przeniesie się do Internetu. Nieliczne oddziały będą spełniały głównie role doradcze (private banking) lub dla osób starszych, przyzwyczajonych do obsługi bankowej w okienku. Dynamika rozwoju kredytów przez Internet potwierdza ten proces.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

1) Gdzie otrzymam kredyt online?

Kredyt przez Internet możemy otrzymać w:

Alior Banku – do 200 000 zł

Bancovo – do 200 000 zł

Santander Bank Polska – do 300 000 zł

mBank – do 150 000 zł

Smartney – do 60 000 zł

PKO BP (do 200 000 zł

InBank – do 50 000 zł

Bank Millennium – do 150 000 zł

Credit Agricole – do 255 550 zł


2) Jaką najwyższą kwotę mogę otrzymać?

Największy kredyt gotówkowy przez Internet oferuje Santander Bank Polska – nawet do 300 000 zł.


3) Jakie są minimalne dochody do otrzymania kredytu?

Minimalny dochód zależy od konkretnego banku. Prawdopodobnie najniższy minimalny dochód akceptowalny przez bank to 700 zł miesięcznie (Nest Bank). Nieco wyższego dochodu oczekuje Santander Bank Polska, w którym również możemy zaciągnąć kredyt gotówkowy.


4) Jakie dokumenty są potrzebne do otrzymania kredytu?

Każdy bank ma osobną politykę kredytową i zestaw koniecznych dokumentów. Najczęściej do otrzymania kredytu wystarczą dane z dowodu osobistego oraz potwierdzenie dochodów. Zamiast zaświadczenia od pracodawcy, większość banków honoruje wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa deklarowane wynagrodzenie.


5) Czy kredyt przez Internet dostępny jest także dla obcokrajowców?

Nie. Kredyt mogą otrzymać wyłącznie osoby z polskim obywatelstwem, które mieszkają w Polsce.


4) Czy do kredytu może przystąpić współkredytobiorca?

Jest taka możliwość. O kredyt możemy wnioskować sami lub z dodatkową osobą (współkredytobiorcą). Pamiętajmy, że jeżeli do umowy kredytu online przystąpi więcej niż jedna osoba, to możemy otrzymać większą kwotę kredytu. Dodatkowo w przypadku braku spłaty zgodnie z harmonogramem, bank może domagać się spłaty zadłużenia zarówno od klienta i współkredytobiorcy.


5) Jakie dokumenty są honorowane przy kredycie online?

Większość banków honoruje następujące źródła dochodów:
– umowa o pracę
– umowa zlecenia/dzieła
– emerytura lub renta
– świadczenie przedemerytalne
– działalność gospodarcza
– działalność rolnicza
– kontrakt marynarski, menadżerski
– mianowanie lub powołanie.


7) Jak możemy spłacać kredyt online?

Kredyt przez Internet spłacamy identycznie, jak pozostałe zobowiązania zaciągnięte w bankach. Wpłaty możemy dokonać na wiele sposobów, ale najłatwiej zrobić to online, bez wychodzenia z domu. Poniżej wskazujemy wszystkie metody płatności:

– przelew online z naszego rachunku bankowego
– przelew w oddziale naszego banku z rachunku bankowego
– przelew z aplikacji mobilnej naszego banku
– automatyczne potrącenie raty z naszego konta
– wpłata bezpośrednio w oddziale banku, który udzielił kredytu
– wpłata w oddziale dowolnego banku
– polecenie stałe przelewu
– przelew na poczcie

Niezależnie od metody płatności, warto pamiętać o terminowej spłacie kredytu. Wysokość raty oraz termin płatności znajdziemy w harmonogramie spłaty, który otrzymujemy razem z umową kredytową.


8) Jak otrzymam kredyt przez Internet?

W przypadku internetowego kredytu, wszystkie formalności załatwimy bez wychodzenia z domu. Podobnie wygląda wypłata środków – otrzymujemy je bezpośrednio na nasze konto w banku. Nie ma potrzeby wizyty w bankowym oddziale czy placówce.

Jeżeli konto posiadamy w banku, który udziela kredytu (np.: mamy konto w Santander Bank Polska i to ten bank udziela nam kredytu) – pieniądze dostaniemy błyskawicznie. Przelewy między rachunkami w jednym banku są bowiem księgowane od razu – z pominięciem sesji rozliczeniowych Elixir.

Jeżeli konto posiadamy w innym banku – czas przelewu uzależniony jest od sesji księgowania.


9) Co zrobić jeżeli mam problemy ze spłatą kredytu online?

Niezależnie od rodzaju kredytu i sposobie jego zaciągania (przez internet lub w oddziale banku), każde zobowiązanie należy terminowo spłacać. Wysokość raty oraz terminy płatności dokładnie wskazuje harmonogram kredytu, który otrzymujemy razem z umową kredytu. W przypadku zaciągania zobowiązania przez Internet, wszystkie dokumenty otrzymujemy elektronicznie – najczęściej w formacie pdf na wskazany przez nas adres e-mail.

Jeżeli zdajemy sobie sprawę, że mamy problem ze spłatą miesięcznej raty, należy niezwłocznie poinformować o tym bank – najlepiej telefonicznie, za pośrednictwem skrzynki e-mail lub czata na stronie banku. Teoretycznie najpewniejszą formą kontaktu jest list polecony (wysłany za zwrotnym potwierdzeniem odbioru), ale w tym przypadku najważniejszy jest czas. Może się nowiem zdarzyć, że bank nie otrzyma naszego pisma przed wymagalnością raty kredytu i będzie się z nami kontaktował dział windykacji.


10) Czy można wziąć kredyt online na fotowoltaikę?

Tak, wiele banków ma w ofercie tego typu produkt. Są to zarówno oferty celowe, jak i zwyczajne kredyty gotówkowe, które po prostu możemy przeznaczyć na zakup paneli fotowoltaicznych.

Ciekawą ofertą w tym zakresie może pochwalić się PKO Bank Polski, który oferuje Ekopożyczkę PKO. Pieniądze z tej pożyczki możemy przeznaczyć nie tylko na same panele, ale także na kolektory słoneczne lub ekologiczne środki transportu (samochód czy skuter elektryczny). W PKO pożyczymy na ten cel od 500 do 50 000 zł, a okres kredytowania wyniesie od 2 do 120 miesięcy. Oferta jest dostępna dla wszystkich, niezależnie od tego, czy są Klientami PKO BP.

Atrakcyjną ofertę posiada także Ikano Bank udzielający kredytów na panele fotowoltaiczne zakupione w sklepie IKEA. Z kredytu można skorzystać w 100% online i nie trzeba mieć żadnego wkładu własnego. W Ikano Banku na fotowoltaikę pożyczymy nawet 60 000 zł, w tym do kredytu do 20 000 zł nie musimy mieć żadnych zaświadczeń/oświadczeń o dochodach.

Fotowoltaikę na raty możemy wziąć także w wielu firmach i punktach sprzedaży paneli, w których właściciele mają podpisane umowy z Santander Consumer Bankiem. To popularny bank, który udziela rat na zakupy w sklepach (nie tylko z resztą takich, które sprzedają artykuły fotowoltaiczne, ale także chociażby w elektromarketach).

Kredyt przez Internet – często tylko w reklamach

Zdarza się, że reklamowany przez banki kredyt gotówkowy online to wyłącznie chwyt marketingowy. Wniosek kredytowy lub formularz wyślemy wprawdzie przez Internet, ale resztę formalności musimy dokończyć w bankowym oddziale.

W części ofert, kredyt faktycznie dostępny jest online, ale tylko dla Klientów, które posiadają konto w tym banku, na które wpływa dodatkowo comiesięczny dochód. Procedura jest zatem odmienna dla nowych i dotychczasowych Klientów.

Gdzie najlepiej wziąć kredyt online?

Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu przez Internet? Zobacz, na co zwrócić uwagę, żeby wybrać najlepszy produkt:

1) Sprawdzamy, czy kredyt jest dostępny także dla osób nieposiadających konto w danym banku.

Część kredytów gotówkowych przez Internet jest dostępna wyłącznie dla Klientów danego banku. Pozostałe osoby wszystkie formalności muszą niestety załatwić w oddziale banku lub dopiero po założeniu rachunku bankowego, na który będą wpływały dochody.


2) Sprawdzamy wysokość raty na kalkulator kredytowych

Większość banków udostępnia kalkulatory kredytowe, dzięki którym szybko możemy ustalić wysokość naszej raty. W ten sposób możemy szybko porównać oferty kilku banków i wybrać najniższą ratę.


3) Najniższe RRSO tylko dla najlepszych Klientów

Zdarza się, że RRSO podawane w przykładzie reprezentatywnym dotyczy optymalnego Klienta, czyli posiadającego bardzo dobrą historię kredytową oraz zdolność kredytową. Pozostałe osoby mogą otrzymać kredyt na gorszych warunkach.


4) Czy na pewno w całości przez Internet?

Niektóre banki dają tylko możliwość złożenie wniosku o kredyt przez Internet. Do zawarcia umowy potrzebna jest jednak wizyta w bankowym oddziale czy placówce. Warto o tym pamiętać i uważnie śledzić ofertę.

Dlaczego warto wziąć kredyt przez Internet?

1) Oszczędność czasu

Nie tracimy czasu na wizytę w oddziale i stanie w kolejce. Cały wniosek złożymy bowiem przez Internet – z dowolnego miejsca. Możemy to zrobić zarówno z komputera stacjonarnego, laptopa, jak i smartfona czy tableta. W przypadku kredytów internetowych, błyskawicznie otrzymujemy także decyzję kredytową. Część banków informuje nas o wstępnej decyzji już na etapie wysłania podstawowych danych osobowych.


2) Minimum formalności

Zwykły kredyt w banku wiąże się najczęściej z koniecznością przedstawienia szeregu dokumentów, w tym tego najważniejszego – zaświadczenia o dochodach. W przypadku wnioskowania o kredyt przez Internet, banki najczęściej akceptują wyciąg z rachunku bankowego, czyli historię transakcji na naszym rachunku bankowym (przeważnie z 6 miesięcy).


3) Wysokość raty przez Internet

Większość banków udzielających internetowych kredytów gotówkowych, na swoich stronach zamieszcza proste kalkulatory kredytowe. Dzięki nim możemy ustalić wysokość raty jeszcze przed samym złożeniem wniosku. Kalkulator wskaże nam również łączną kwotę do oddania oraz pozostałe koszty kredytu: opłaty, prowizje czy ubezpieczenie (może być wymagana cesja z umowy ubezpieczenia na wypadek utraty pracy lub NNW).


4) Wysoka całkowita kwota kredytu

Banki nie mają problemów z udzielaniem sporych kredytów przez Internet. Maksymalna kwota to 200 000 zł (Alior Bank, T-Mobile Usługi Bankowe) a nawet 300 000 zł (Santander Bank Polska). Najczęściej pieniądze są dostępne także dla nowych Klientów. Pamiętajmy, że podawana jest zawsze kwota kredytu bez kredytowanych kosztów.


5) Wypłata nawet w ciągu 1 dnia

To główny atut kredytu przez Internet. Pieniądze mogą trafić na nasze konto nawet w ciągu 1 dnia – nawet jeżeli jesteśmy nowym Klientem dla banku. To zasługa ograniczonych do minimum procedur. Wszystkie formalności (złożenie wniosku o kredyt, weryfikacja) załatwiamy bowiem bez wychodzenia z domu. Część banków nie wymaga nawet zaświadczeń o dochodach – wystarczy nasze oświadczenie o uzyskiwanych dochodach lub wyciąg z rachunku bankowego, na który wpływa dochód.

Pamiętajmy jednak, że wypłata kredytu zależy w dużym stopniu od nas samych, między innymi od dnia złożenia wniosku (dzień powszedni czy weekend), godziny (optymalny czas to godziny 8:00 – 16:00) czy choćby czasu dostarczenia wymaganych dokumentów. Niektóre banki wymagają od nas także wykonania przelewu weryfikacyjnego z naszego konta – im szybciej to zrobimy, tym szybciej otrzymamy decyzję kredytową.

Kredyt gotówkowy online – ile trzeba zarabiać?

Wiele osób zastanawia się, ile wynoszą minimalne zarobki do otrzymania kredytu online. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy bank prowadzi bowiem niezależną politykę dotyczącą scoringu.

W wielu poradnikach przeczytamy, że optymalnym Klientem dla banku jest osoba zarabiająca 3000 zł netto miesięcznie. Nie oznacza to jednak, że z mniejszymi zarobkami nie mamy szans na kredyt. Są przecież różne źródła dochodu, poza umową o pracę do najpopularniejszych należą umowa zlecenie, umowa o dzieło czy własna działalność gospodarcza.

Naszym zdaniem, również osoba zarabiająca minimalną krajową ma szansę na kredyt gotówkowy przez Internet. Jeżeli forma zatrudnienia jest stabilna (banki preferują umowę o pracę) i nie było opóźnień w spłacie innych zobowiązań – jest spora szansa, że otrzymamy kredyt. Należy jednak liczyć się z tym, że wysokość udzielonego kredytu jest uzależniona od naszych miesięcznych dochodów. Im więcej zarabiamy, tym większy możemy otrzymać kredyt. Maksymalna kwota finansowania (200 000 zł) jest dostępna raczej dla osób najlepiej zarabiających.

Pamietajmy również, że poza wysokością naszych zarobków, ogromne znaczenie ma historia kredytowa, czyli to w jaki sposób spłacamy nasze inne zobowiązania. Jeżeli pojawiły się opóźnienia przekraczające 60 dni, o kredyt może być bardzo trudno. Patrząc z tej perspektywy, lepiej jest mieć niższy dochód i brak jakichkolwiek zaległości w spłacie innych kredytów/pożyczek niż posiadać wysokie wynagrodzenie, ale zalegać ze spłatą pozostałych zobowiązań. Każdy klient wnioskując o kredyt przez Internet, jest przecież dokładnie sprawdzany.

Kredyt online – o czym należy pamiętać?

1) Tylko kilka banków ma go w swojej ofercie

W Polsce działa kilkanaście banków komercyjnych udzielających kredytów gotówkowych. Jednak tylko kilka z nich ma w ofercie kredyty dostępne w całości przez Internet. Liderem jest oczywiście bank PKO BP, który obsługuje największą liczbę Klientów.

Na podium znajdziemy również Alior Bank, udzielający finansowania pod własną marką oraz Dodatkowo internetowych kredytów udzielają także: mBank, ING Bank Śląski, Bank Citi Handlowy, Santander Bank Polska oraz BNP Paribas Bank.


2) Pomocny kalkulator kredytowy

Większość banków udzielających kredytów przez Internet, udostępnia kalkulator kredytowy. To proste narzędzie, w którym szybko ustalimy przewidywaną wysokość naszej raty. Kalkulator wskaże również wysokość odsetek, prowizji, całkowitą kwotę do spłaty oraz RRSO.

Pamiętajmy jednak, że kalkulator kredytu online nie stanowi oferty banku w świetle prawa cywilnego. Wskazuje on wyłącznie szacunkowe dane. Ostateczną ofertę otrzymamy od banku dopiero po zbadaniu naszej zdolności kredytowej oraz historii kredytowej.


Jak przygotowaliśmy ranking kredytów online?

Przed wybraniem najlepszych produktów dostępnych przez Internet, kierowaliśmy się między innymi: kwotą kredytu, okresem spłaty, RRSO wskazanym w przykładzie reprezentatywnym oraz kalkulatorami kredytowymi dostępnymi na stronach banków.

Zwracaliśmy również uwagę na łatwość wzięcia kredytu przez osoby, które nie są Klientami danego banku. Część banków daje możliwość zaciągnięcia zobowiązania online wyłącznie osobom posiadającym rachunek w tym banku. I wreszcie najważniejsza rzecz – łatwość otrzymania gotówki. Im mniej formalności, tym Klienci chętniej sięgają po dany produkt kredytowy.

Największym zainteresowaniem cieszą się kredyty online, które otrzymamy bez zaświadczeń o dochodach. Jak to możliwe, że banki nie weryfikują dochodów? To proste – w przypadku mniejszych kwot wystarczy nasze oświadczenie o dochodach, niepotwierdzone dokumentem od pracodawcy czy ZUSu. W pozostałych przypadkach banki poproszą nas o wyciąg z rachunku bankowego (czyli wykaz wszystkich wpłat i wypłat, które trafiają na konto) lub sami go zweryfikują za pomocą specjalnych aplikacji typu Instantor czy Kontomatik. Takie narzędzie to jednak domena firm pożyczkowych, banki najczęściej poproszą nas o wyciąg bankowy lub w ostateczności o pisemne zaświadczenie o uzyskiwanych dochodach.


Czy prezentowane produkty kredytowe są wiarygodne?

W naszym rankingu znajdziecie nazwę banku, kwotę kredytu, RRSO oraz inne najważniejsze parametry. Wszystkie dane pochodzą bezpośrednio ze stron internetowych poszczególnych banków działających w Polsce.


Dlaczego wskazane parametry różnią się od tych prezentowanych w rankingu?

Banki w swoich ofertach prezentują rzeczywistą stopę rocznego oprocentowania dla przykładu reprezentatywnego. Od razu jednak zaznaczają, że ostateczna oferta dla Klienta może się różnić w zależności od jego oceny zdolności kredytowej, kwoty kredytu, konieczności wyboru dodatkowego ubezpieczenia kredytu.

ILE KOSZTUJE KREDYT ONLINE

Poniżej prezentujemy przykładowe koszty kredytu przez Internet.


Kredyt w kwocie 10 000 zł, spłata w 12 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 860,66 zł

Bancovo: miesięczna rata 508 zł (minimalny okres spłaty to 24 miesiące)

Alior Bank: miesięczna rata 892,13 zł

Smartney: miesięczna rata 381,19 zł (minimalny okres spłaty to 36 miesięcy)

Aion Bank: miesięczna rata 863,89 zł


Kredyt w kwocie 10 000 zł, spłata w 24 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 443,21 zł

Bancovo: miesięczna rata: 508 zł

Alior Bank: miesięczna rata 462,05 zł

Smartney: miesięczna rata 381,19 zł (minimalny okres spłaty to 36 miesięcy)

Aion Bank: miesięczna rata 446,37 zł


Kredyt 20 000 zł, spłata w 24 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 886,41 zł

Bancovo: miesięczna rata 710 zł

Alior Bank: miesięczna rata 924,09 zł

Smartney: miesięczna rata 1092,76 zł

Aion Bank: miesięczna rata 892,73 zł


Kredyt 20 000 zł, spłata w 48 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 469,70 zł

Bancovo: miesięczna rata 558 zł

Alior Bank: miesięczna rata 495,11 zł

Smartney: miesięczna rata 597,93 zł

Aion Bank: miesięczna rata 476,15 zł


Kredyt 40 000 zł, spłata w 36 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 1216,88 zł

Bancovo: miesięczna rata 935 zł (minimalny okres spłaty to 60 miesięcy)

Alior Bank: miesięczna rata 1275,72 zł

Smartney: miesięczna rata 1524,77 zł

Aion Bank: miesięczna rata 1229,60 zł


Kredyt 40 000 zł, spłata w 60 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 773,31 zł

Bancovo: miesięczna rata 935 zł 

Alior Bank: miesięczna rata 819,51 zł

Smartney: miesięczna rata 991,29

Aion Bank: miesięczna rata 786,40 zł


Kredyt 60 000 zł, spłata w 72 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 994,37 zł

Bancovo: miesięczna rata 1223 zł 

Alior Bank: miesięczna rata 1059,28 zł

Smartney: miesięczna rata 1326,73 zł

Aion Bank: miesięczna rata 1014,32 zł


Kredyt 60 000 zł, spłata w 96 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 788,49 zł

Bancovo: miesięczna rata 1001 zł 

Alior Bank: miesięczna rata 848,42 zł

Smartney: miesięczna rata 1088,51 zł (maksymalny okres spłaty to 84 miesiące)

Aion Bank: miesięczna rata 809,09 zł


Kredyt 80 000 zł, spłata w 96 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 1051,31 zł

Bancovo: miesięczna rata 1335 zł 

Alior Bank: miesięczna rata 1155,10 zł

Smartney: miesięczna rata 1088,51 zł (maksymalna kwota to 60 000, a okres spłaty to 84 miesiące)

Aion Bank: miesięczna rata 1078,79 zł


Kredyt 100 000 zł, spłata w 96 ratach

Kasa Stefczyka: miesięczna rata 1314,14 zł

Bancovo: miesięczna rata 1669 zł 

Alior Bank: miesięczna rata 1443,87

Smartney: miesięczna rata 1088,51 zł (maksymalna kwota to 60 000, a okres spłaty to 84 miesiące)

Aion Bank: miesięczna rata 1769,40 zł (maksymalna kwota to 90 000, a okres spłaty to 96 miesięcy)


Maksymalna całkowita kwota kredytu online:

Kasa Stefczyka

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 160 000 zł na 10 lat

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 1776,33 zł


Bancovo

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 200 000 zł na 10 lat

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 2907 zł


Smartney

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 60 000 zł na 84 miesiące

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 1088,51 zł


Alior Bank

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 181 000 zł na 10 lat

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 2207,66 zł


SuperGrosz

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 15 000 zł na 50 miesięcy

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 414,48 zł


Gotówkovo.pl

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 200 000 zł na 10 lat

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 2907 zł


Aion Bank

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 90 000 zł na 96 miesięcy

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 1213,64 zł


PKO BP

Maksymalna całkowita kwota kredytu gotówkowego: 200 000 zł na 24 miesiące

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 8973 zł


Santander Consumer Bank

Maksymalna całkowita kwota kredytu : 30 000 zł na 60 miesięcy

Miesięczna rata – kredyt gotówkowy online: 699,98 zł

 


Kredyt online kalkulator

Dla wielu Klientów szukających kredytu przez Internet, istotne jest poznanie raty kredytu i jego oprocentowania jeszcze przed podpisaniem umowy kredytu.

Przydatnym narzędziem jest wówczas tzw. kalkulator kredytowy online. Dzięki niemu możemy od razu ustalić w jakiej wysokości będziemy spłacać comiesięczne raty i na jaki procent.

Obecnie taki kalkulator udostępniają następujące banki: Kasa Stefczyka, Alior Bank, PKO BP oraz platforma Bancovo.

KREDYT ONLINE – OPINIE

Swoje opinie na temat kredytów dostępnych przez Internet możecie zamieszczać w komentarzach na dole rankingu. Poniżej zamieszczamy odpowiedzi na pojawiące się pytania i wątpliwości.


Czy kredyty dostępne przez Internet są bezpieczne ?

Tak, wszystkie prezentowane produkty oferowane są w największych bankach, które mają odpowiednie zabezpieczenia. Wszystkie bankowe formularze są szyfrowane i gwarantują najwyższe bezpieczeństwo. Przed wypełnieniem swoich danych osobowych należy sprawdzić, czy jesteśmy faktycznie na stronie banku.


Czy istnieje na rynku kredyt online za darmo ?

Odpowiedź brzmi: niestety nie. Na chwilę obecną żaden polski Bank nie udziela darmowych kredytów i pożyczek.

Co innego firmy pożyczkowe. 11 900 zł – tyle wynosi łączna kwota darmowych pożyczek działających w Polsce. Wszystkie produkty dostępne są online, bez wychodzenia z domu.


Świadczenie Rodzina 500+ a kredyt online

Czy wypłata świadczenia “Rodzina 500+” ma wpływ na możliwość otrzymania kredytu online ? Niestety tylko kilka banków honoruje to świadczenie przy obliczaniu zdolności kredytowej. Te banki to:

– BGŻ BNP Paribas

Wśród nich kredyt przez Internet ma SMART Bank (kredyt do 150 000 zł) oraz BGŻ BNP Paribas (kredyt całkowicie online do 20 000 zł).


Jak wypłacane są pieniądze z kredytu przez Internet ?

Pieniądze z kredytu online przelewane są bezpośrednio na rachunek bankowy Klienta.


Czy ING Bank Śląski posiada w swojej ofercie kredyt online ?

Tak, ale produkt dostępny jest wyłącznie dla posiadaczy kont osobistych w tym banku. Aby otrzymać kredyt przez Internet wystarczy zalogować się do bankowości internetowej i złożyć stosowny wniosek.


Który kredyt online dostępny jest na raty ?

Wszystkie. Każdy bank oferuje kredyty spłacane w comiesięcznych ratach. Najkrótszy okres spłaty to minimum 3 miesiące. Większość banków umożliwia rozłożenie spłaty kredytu na 7 lat. Wyjątkiem jest Alior Bank, w którym spłacimy go nawet w ciągu 10 lat (120 miesięcy).


Gdzie dostaniemy kredyt online bez przelewu ?

Przelew weryfikacyjny to jedna z metod weryfikacji naszej tożsamości przy zaciąganiu kredytu przez Internet. Nie zawsze jednak będzie to konieczne. Czasami wystarczy wizyta kuriera w naszym domu, który dostarczy wymagane dokumenty i umowę kredytu. Taki sposób zawierania umowy dopuszcza m.in. Alior Bank oraz T-Mobile Usługi Bankowe.


Które kredyty są całkowicie online ?

Kilka banków oferuja kredyt dostępny całkowicie online, czyli przez Internet. Należą do nich: Alior Bank, mBank, T-Mobile Usługi Bankowe, Smart Bank, BGŻ BNP Paribas oraz Getin Bank.

Cały proces kredytowy odbywa się z pominięciem tradycyjnego oddziału czy placówki. Jedyne co potrzebujemy to dostęp do Internetu, telefonu komórkowego oraz własnego rachunku bankowego. W przypadku większych kwot wymagane jest również zaświadczenie o dochodach/zatrudnieniu.


Kredyt na auto online

Wiele osób szuka kredytu na auto dostępnego w całości przez Internet. Najlepszą ofertę posiada mBank:

 • Kredyt od 5000 do 150 000 zł
 • Decyzja i wypłata środków w 15 minut
 • Spłata maksymalnie w ciągu 84 miesięcy
 • Wniosek online, bez wychodzenia z domu
 • Minimum formalności

Gdzie mogę dostać kredyt online dla zadłużonych ?

Osoby nadmiernie zadłużone mają przeważnie negatywną historię kredytową. To niestety skutecznie uniemożliwia otrzymanie normalnego kredytu przez Internet. Takie osoby mogą natomiast liczyć na pożyczki online w mniejszej kwocie.

Takie pożyczki mają w swojej ofercie:

1) Profi Credit – pożyczka do 25 000 zł, spłata do 36 rat

2) Provident online – pożyczka do 15 000 zł, spłata do 24 miesięcy

3) Hapi Pożyczki – pożyczka do 7 500 zł, spłata do 24 miesięcy

 


Co dokładnie kryje się pod pojęciem “bez wychodzenia z domu” ?

Wiele osób zastanawia się czy nie jest to wyłącznie chwyt marketingowy. Na szczęście nie. Bez wychodzenia z domu oznacza, że nie musimy iść do oddziału bankowego by móc otrzymać kredyt.

Wniosek faktycznie wysyłamy przez Internet. Pozostałe dokumenty dosyłamy albo pocztą elektroniczną do banku albo przekazujemy je kurierowi, który czasami zajmuje się także doręczeniem umowy kredytowej.


Czy Santander Bank posiada kredyt online ?

Tak. Od jakiegoś czasu Santander oferuje kredyty także przez Internet. Na stronie Banku nie znajdziemy natomiast wniosku kredytowego. Procedura wygląda bowiem inaczej: zostawiamy swoje dane kontaktowe, a pracownik Banku kontaktuje się z nami żeby ustalić szczegóły kredytu i weryfikację naszej zdolności kredytowej.

Ostatni etap formalności to podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera. Pieniądze przelewane są bezpośrednio na nasz rachunek bankowy.


Kredyt online w Banku BGŻ

W roku 2015 doszło do przejęcia Banku BGŻ przez BNP Paribas. W efekcie powstał nowy bank pod nazwą BGŻ BNP Paribas. Wcześniej Bank BGŻ nie miał żadnego kredytu dostępnego przez Internet. BNP Paribas z kolei prężnie rozwijał swój biznes internetowy za pośrednictwem portalu iGotówka.

Po fuzji dwóch banków, kredyt przez Internet iGotówka oferowany jest przez Bank BGŻ BNP Paribas.


Gdzie dostaniemy najlepszy kredyt online w kwocie 5000 zł ?

Najlepszą propozycję ma Alior Bank ze swoją “Pożyczką online”. RRSO dla tego produktu wynosi jedynie 10,2%. Okres spłaty to maksymalnie 12 miesięcy.

Dla pożyczki 5000 zł, miesięczna rata wyniesie 440 zł.


Gdzie dostaniemy szybki kredyt online ?

Co do zasady wszystkie oferty kredytów przez Internet dostaniemy szybciej niż normalne kredyty w oddziale. Wszystko zależy oczywiście od indywidualnej sytuacji: tego czy posiadamy konto w danym banku, naszej zdolności kredytowej, kwoty kredytu etc.

Kredyt online dostaniemy nawet tego samego dnia, pod warunkiem, że posiadamy rachunek bankowy w tym banku. W przeciwnym wypadku wypłata kredytu zajmuje około 1-3 dni roboczych.


Czy muszę otwierać konto w banku, gdzie chcę otrzymać przez Internet ?

Nie. Banki na szczęście nie mają już takich wymagań. Praktycznie we wszystkich prezentowanych ofertach nie musimy otwierać rachunku żeby otrzymać kredyt. Konieczności zakładania rachunku nie ma w Alior Banku, Getin Banku, BGŻ BNP Paribas, mBanku, T-Mobile Usługi Bankowe.

Jedno jest pewne: jeżeli posiadamy konto w banku, gdzie staramy się o kredyt – pieniądze trafią do nas znacznie szybciej. Przede wszystkim bank od razu weryfikuje naszą zdolność kredytową na podstawie wpływów na rachunek. Po drugie, przelew wewnątrz banku widoczny jest od razu.

Kredyt online – jakie korzyści?

+ wysoka całkowita kwota kredytu
+ długi czas spłaty – do 10 lat
+ proces w całości przez Internet
+ brak konieczności wizyty w placówce/oddziale banku
+ nie zawsze wymagane jest zaświadczenie o dochodach
+ najczęściej wystarczy dowód osobisty oraz oświadczenie o dochodach
+ wniosek można złożyć 24h na dobę
+ szybka decyzja kredytowa – nawet w 15 minut
+ wypłata bezpośrednio na nasze konto w banku
+ gotówkę możemy przeznaczyć na dowolny cel.


Kredyt online – jakie wady?

– brak możliwości negocjacji warunków umowy
– brak kontaktu „na żywo” z pracownikiem banku
– szczegółowa weryfikacja Klienta
– oferta tylko dla osób z dobrą historią kredytową
– tylko dla osób pracujących w Polsce
– konieczność posiadania konta w banku.

 

Kredyt online – podsumowanie

1. Kredyt przez Internet dostępny jest bez wychodzenia z domu.
2. Wniosek kredytowy możemy złożyć z dowolnego miejsca za pośrednictwem laptopa, komputera, smartfona czy tabletu.
3. Wnioski są przyjmowane 7 dni w tygodniu.
4. Maksymalna kwota kredytu to 200 000 zł.
5. Maksymalny okres spłaty to 10 lat.
6. Minimalny wiek do otrzymania gotówki to 18 lat.
7. Decyzję kredytową otrzymamy najczęściej w ciągu 24 godzin.
8. Do złożenia wniosku wymagane są dane z dowodu osobistego oraz potwierdzenie dochodów.
9. Część banków akceptuje wyciąg z rachunku bankowego zamiast zaświadczenia o dochodach.
10. Wysokość raty możemy poznać korzystając z dostępnych kalkulatorów kredytowych.
11. Wszystkie banki weryfikują dane z BIK (Biura Informacji Kredytowej).


Źródła:

1) Ustawa Prawo bankowe: http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20180002187

2) https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_bankowy

3) https://zbp.pl/dla-klientow/bezpieczne-bankowanie/bankowosc-internetowa

4) https://www.nbportal.pl/wiedza/prezentacje/system-bankowy/system-bankowy

5) https://www.knf.gov.pl/dla_konsumenta/Ochrona_klienta_na_rynku_uslug_finansowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

luk
luk
2021-02-22 11:57:03

Jedyna sensowna oferta jest w kasie stefczyka - patrząc przez pryzmat oprocentowania i prowizji. W alior banku RRSO dla konkretnych ofert jest sporo wyższe od tych z reklam. Credit Agricole średnio chce udzielać - przynajmniej takiej informacje mam od pośredników. Pozdrawiam poszukujących korzystnego oprocentowania

Anita Wiśniewska
Anita Wiśniewska
2020-05-30 19:51:18

Mam pożyczki i chciałabym spłacić żeby mieć jedna do splaty

Podobne artykuły

Jak złożyć reklamację na rower Mevo?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
29 kwietnia 2019

Jak złożyć reklamację na rower Mevo?

Pożyczki bez BIK Bytom
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
16 maja 2022

Pożyczki bez BIK Bytom

Nie masz OC ? Zapłacisz 4200 zł
Wpisy
author
Patryk Byczek
11 października 2017

Nie masz OC ? Zapłacisz 4200 zł

Świeżaki bez naklejki. Konkurs Biedronki
Wpisy
author
Patryk Byczek
10 października 2017

Świeżaki bez naklejki. Konkurs Biedronki

Pożyczka 3,2,1 w Banku Millennium
Pod Lupą
autor wpisu
m_szydlowski
09 marca 2017

Pożyczka 3,2,1 w Banku Millennium

IIe stacji benzynowych działa w Polsce ?
Wpisy
author
Patryk Byczek
27 października 2017

IIe stacji benzynowych działa w Polsce ?

Porównaj