Allegro wychodzi na przeciw swoim Klientom i jeszcze w tym roku planuje wprowadzić tak zwane płatności odroczone. Klienci będą mogli dokonać zakupu towaru bez dokonywania natychmiastowej opłaty. Rozwiązanie ma być dostępne jeszcze w bieżącym roku.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 24.03.2019
Udostępnij:

Statystyki przygotowane przez platformę Allegro wskazują, że rok 2018 roku był owocnym okresem. Serwis podaje, że:

– liczba całkowicie nowych firm, które sprzedają swoje produkty za pośrednictwem Allegro wzrosła o 16 000,
– lista dostępnych ofert wzrosła z 70 000 000 do 102 000 000,
– dzięki usłudze Allegro Smart! Klienci w ciągu siedmiu miesięcy zaoszczędzili ponad 100 000 000 złotych.

Z danych Gemius/PBI wynika, że łącznie prawie 60% wszystkich polskich Internautów odwiedza serwis Allegro. Wyniki przekładają się na statystyki sprzedaży, z których wynika, że dziennie w serwisie sprzedawanych jest ponad 1 200 000 produktów.

Płatności odroczone

Podczas zakupów w serwisie Klient będzie miał 30 dni (od momentu otrzymania produktu) na uiszczenie płatności. Jednakże Allegro już teraz zastanawia się, czy wprowadzi możliwość przedłużenia odłożenia płatności w czasie. Obecnie szczegóły oferty platforma jeszcze nie przedstawiła.

Mówi się, że odroczone płatności mają być, w miarę możliwości, alternatywą dla metody płatności „za pobraniem”. Po złożeniu zamówienia, dokonaniu płatności i otrzymaniu towaru kupujący będzie miał 14 dni na zapoznanie się z towarem i ewentualny zwrot. Jeżeli jednak towar okaże się zgodny z oczekiwaniami Klienta będzie on miał (póki co) 30 dni na opłacenie zamówienia. Warto dodać, że Klienci nie muszą martwić się tym, że przez okres odroczonej płatności nie otrzymają pieniędzy za sprzedane produkty. Pełne koszty transakcji od razu pokrywa bank.

Biuro prasowe giganta e-commerce podało, że planowane wdrożenie usługi na nastąpić na przełomie drugiego i trzeciego kwartału bieżącego roku.

Najnowsze usługi Allegro

W ubiegłym roku Allegro wprowadziło dwie usługi, które również miały Klientom ułatwić zakupy w platformie. Od kilku miesięcy Klienci mogą korzystać zatem z usług: Raty Od.nowa i Allegro Smart!. Pierwsze rozwiązanie wiąże się z wykorzystaniem kredytu odnawialnego, natomiast druga usługa pozwala zamawiać produkty bez ponoszenia kosztów przesyłki.

Allegro Smart! można wykupić w ramach miesięcznego lub rocznego abonamentu. Miesięczna subskrypcja kosztuje 8,99 zł, natomiast roczna 49,99 zł. Posiadanie usługi pozwala na:

darmowe dostawy bez limitu przesyłek,
darmowe zwroty,
dostęp do Smart okazji,
płatność: tylko kartą (abonament miesięczny) i wszystkimi metodami (abonament roczny).


źródło grafiki: Allegro

Allegro

Allegro jest największą platformą w Polsce oferującą zakupy przez Internet. Serwis powstał w grudniu 1999 roku. To właśnie od tego czasu przyjmuje się, że w Polsce powstał e-commerce. W 2003 roku Allegro odnotowało milion zarejestrowanych Klientów, natomiast jest to 20 000 000 pełnoprawnych Użytkowników. Allegro pozwala na zarówno kupowanie, jak i sprzedawanie produktów. Użytkownicy platformy kupują średnio milion produktów dziennie, spośród ponad 100 000 000 dostępnych ofert. Allegro zatrudnia ponad 1500 pracowników, którzy pracują w Krakowie, Poznaniu, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

Komentarze