20 lat Providenta w Polsce

20 lat Providenta w Polsce

author
Aneta Jankowska
21 września 2017
W tym roku Provident Polska obchodzi swoje dwudzieste urodziny w Polsce. Z usług firmy skorzystało już 4 miliony Polaków, a jak wynika z analiz, Provident Polska jest również znaczącym pracodawcą - zatrudnia prawie 100 tys. osób.

 

Provident Polska należy do brytyjskiej grupy International Personal Finance. Rozpoczął swoją działalność w 1997 r. i do dziś pomógł swoim klientom w zrealizowaniu ponad 15 milionów planów. Przez 20 lat w kraju wypracował sobie pozycję lidera na rynku pożyczek pozabankowych. Co więcej, Provident jest jedną z tych firm, które jako pierwsze zaczęły udzielać pożyczek gotówkowych na rynku pozabankowym. David Parkinson, prezes Provident Polska, tłumaczy, że dynamiczny rozwój firmy na przestrzeni ostatnich dwóch dekad pokazał, że Polacy potrzebują dostępu do prostych i rzetelnych rozwiązań finansowych, które oferuje Provident.

Wieloletnie doświadczenie, jasne i przejrzyste zasady oraz odpowiedzialne podejście do pożyczania to nasze główne atuty, które zostały docenione już przez 4 miliony klientów w Polsce. Korzystając z okazji, chciałbym podziękować wszystkim naszym obecnym oraz byłym klientom za to, że wybrali właśnie Providenta, a także wszystkim osobom pracującym dla Providenta za ich zaangażowanie. Pragnę również podziękować naszym partnerom oraz dostawcom za ich nieustające wsparcie – dodaje.

20 lat Provident Polska w pigułce

Provident Polska S.A to część grupy finansowej International Personal Finance (IPF). IPF działa już w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident funkcjonuje od 1997 roku. Jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych, której Prezesem Zarządu jest David Parkinson.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową. To znaczy, że dociera do wszystkich grup klientów i oferuje różne produkty. Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie.

– z usług firmy skorzystało już 4 miliony Polaków

– firma zatrudnia prawie 100 000 osób

– Provident pomógł w zrealizowaniu ponad 15 milionów planów

– firma jako jedna z pierwszych na rynku zaczęła udzielać pożyczek pozabankowych

– w 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”

– w 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy

– firma pięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016, 2017)

– Provident Polska zatrudnia więcej kobiet niż mężczyzn (60% pracujących w firmie to panie)

Pozytywne zmiany w kraju a rozwój Providenta

Firma nie mogłaby się rozwinąć, gdyby rozwój gospodarczy w Polsce stale nie ulegał poprawie. Nasze wysokie aspiracje oraz możliwości finansowe spowodowały, że coraz chętniej sięgaliśmy po finansowe wsparcie instytucji, takich jak banki lub firmy pożyczkowe.

Dane GUS pokazują, że 20 lat temu średnia pensja w Polsce wynosiła około 1060 zł brutto. Dziś przekracza już 4400 zł. Ceny w tym czasie wzrosły prawie dwukrotnie, ale powiększyły się także nasze oszczędności z około 100 mld zł do ponad 700 mld zł.

Badania CBOS pokazują natomiast, że 1997 roku jedynie co czwarty Polak był zadowolony ze swojej sytuacji materialnej. Aktualnie takie zadowolenie deklaruje 60% z nas. Co więcej, zwiększył się odsetek osób ogólnie zadowolonych z życia  (z 54% do 76%). Wzrosła także długość naszego życia, bo dziś przeciętny Polak żyje więcej niż 77 lat. To o pięć lat dłużej niż w 1997 roku.

Aktualnie jesteśmy bardzo przyzwyczajeni do dostępu do sieci. Jeszcze 20 lat temu z Internetu korzystał niecały 1% Polaków, a dziś już 80% z nas. Powszechność Internetu przyczyniła się też do tego, w jaki sposób korzystamy z usług finansowych.

Głównym filarem naszej działalności od jej początków są pożyczki z obsługą domową, udzielane przez doradców klienta. Pomimo zmieniających się czasów i postępu technologicznego nadal obserwujemy bardzo duże zainteresowanie tym produktem, choć równolegle – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów – zdecydowaliśmy się rozwijać segment pożyczek online. Dziś Provident jest firmą multiproduktową i multikanałową, co też z pewnością wyróżnia go na rynku – wyjaśnia David Parkinson.

Provident jako pracodawca

Provident Polska oprócz rzeszy klientów skupia również wielu pracowników. W trakcie ostatnich 20 lat z firmą związanych było więcej niż 93 tysiące Polaków (w tym prawie 84 tysiące doradców klienta i blisko 8,4 tysiąca pracowników).

Provident jest pracodawcą na dłużej. Z analiz wynika, że 64% pracowników firmy pracuje już 5 lat lub dłużej. Natomiast średni staż pracy wynosi 8 lat. Ponad 60% pracowników to kobiety (w tym w połowie stanowisk menedżerskich, najwyższych, w zarządzie zajmuje właśnie płeć piękna).

Provident Polska jest firmą odpowiedzialną społecznie. „Tak! Pomagam” to program który funkcjonuje już od 12 lat. W jego ramach Provident aktywnie organizuje wolontariat pracowniczy i przeznacza środki na realizację projektów zgłaszanych przez firmowych wolontariuszy z całej Polski.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

BNP Paribas oddziały w Biłgoraju
Oddziały
author
Aneta Jankowska
25 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Biłgoraju

Profi Credit w Gorzowie Wielkopolskim
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
04 czerwca 2019

Profi Credit w Gorzowie Wielkopolskim

W Warszawie lepiej niż w Nowym Jorku?
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
03 lipca 2019

W Warszawie lepiej niż w Nowym Jorku?

W co inwestują Polacy ?
Blog
author
Aneta Jankowska
22 listopada 2017

W co inwestują Polacy ?

Kredyt gotówkowy Chrzanów
Kredyty miasta
author
Aneta Jankowska
11 stycznia 2020

Kredyt gotówkowy Chrzanów

PKO BP w Sycowie
Oddziały
author
Aneta Jankowska
13 września 2019

PKO BP w Sycowie