Provident – opinie

Ocena klientów

3,96

Na podstawie 165 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

122 osoby

Negatywne opinie

43 osoby

Provident Polska SA - najważniejsze informacje

Provident Polska S.A. to firma z wieloletnią tradycją. Udziela pożyczek na raty oraz – jako jedna z nielicznych w Polsce – pożyczek z obsługą domową. Sprawdź, co najbardziej cenią klienci w usługach firmy Provident Polska S.A. i dlaczego polecają tę pożyczkę ratalną.

Dane o firmie Provident – opinie

 • Nazwa firmy:

  Provident Polska S.A.

 • Adres:

  ul. Inflancka 4A, 00-189 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  142 900 000 zł

 • Numer KRS:

  0000009389

 • Numer NIP:

  5251571292

 • Numer telefonu:

  22 455 49 33

 • E-mail:

  [email protected]

Provident - dlaczego warto?

Provident Polska S.A. regularnie zdobywa wiele nagród za swoją ofertę oraz jakość obsługi Klienta. Firma najbardziej ceniona jest ze względu na opcję obsługi domowej oraz korzystne warunki finansowe. Oprocentowanie oferowane przez firmę jest niskie i nie ma żadnych ukrytych opłat. Provident Polska S.A. cechuje się przejrzystością umowy.

 • nawet 20 000 zł pożyczki
 • spłata do 48 miesięcy
 • niskie RRSO, dzięki któremu wysokość raty jest dostosowana dla naszych możliwości
 • automatyczny system rozpatrywania wniosków
 • bezpieczny proces
 • pieniądze na koncie tego samego dnia
 • prosty wniosek w 100% przez Internet
 • bardzo wysoka przyznawalność
 • opcja Okresowej Przerwy w Spłacie

Provident - dlaczego nie warto?

Są też oczywiście aspekty, które nie podobają się Klientom firmy Provident Polska S.A. Na co najczęściej zwracają uwagę przeciwnicy Providenta?

 • ograniczona możliwość wyboru okresu spłaty
 • weryfikacja baz dłużników
 • zaświadczenie o zarobkach
 • konieczność podania danych pracodawcy
 • szczegóły oferty dostępne dopiero po wypełnieniu wniosku

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Provident Polska SA - dane podstawowe

ul. Inflancka 4A

00-189 Warszawa

 

 

w dni powszednie od 07:00 do 21:00

w soboty od 09:00 do 17:00

w niedziele: nieczynne

Provident Polska - szczegóły pożyczki

Firma Provident Polska SA udziela pożyczek pozabankowych przez Internet (pożyczka samoobsługowa) oraz z obsługą domową. Firma jest chyba najbardziej rozpoznawalną marką na rynku pożyczek gotówkowych. Oferta firmy jest bardzo bogata, a sama firma cieszy się dużą renomą. Firma Provident Polska udziela pożyczek na dowód osobom, które pozytywnie przejdą proces oceny zdolności kredytowej.

Aby wziąć pożyczkę w Provident Polska należy złożyć wniosek pożyczkowy. Jeszcze przed podpisaniem umowy pożyczki warto przeczytać wszystkie dokumenty. W przypadku, gdy coś jest niejasne, warto wszystko wyjaśniać poprzez biuro obsługi klienta. Dowiemy się tam również o szczegółach oferty pożyczki, z której chcemy skorzystać.

Provident Polska – kwota pożyczki i okres spłaty

Pozabankowe pożyczki ratalne w Providencie są dostępne w kwocie do 20 000 zł. Najniższa kwota pożyczki to 500 zł. Spłatę możemy rozłożyć na różną liczbę miesięcy – do wyboru mamy 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy, 18 miesięcy. Spłata pożyczki może być rozłożona na okres kilku lat – do wyboru mamy 2, 3 lub 4 lata. Okres 48 miesięcy to maksymalny czas spłaty pożyczki w Providencie. O całkowitej kwocie pożyczki dowiadujemy się już w momencie, gdy wskazujemy kwotę pożyczki oraz okres spłaty. Pieniądze są wypłacane na konto bankowe lub przekazywane w gotówce.

Oprocentowanie pożyczki jest natomiast zależne od tego, jaka będzie kwota pożyczki oraz okres spłaty. Przy pożyczkach spłacanych w okresie roku lub dłużej, RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) oscyluje w granicach 19%, natomiast przy pożyczkach krótkoterminowych wynosi około 60%-120%. Tak jak w przypadku każdego innego zobowiązania należy pilnować terminu spłaty raty. Warto wiedzieć, że przegapienie terminu spłaty raty może powodować dodatkowe, niepotrzebne koszty, które oczywiście podwyższą całą kwotę do spłaty pożyczki. Całkowity koszt pożyczki jest widoczny w kalkulatorze pożyczkowym.

Oferta pożyczkowa – Provident Polska

 • Pożyczka Wynajmowana
  • kwota pożyczki: 500 zł- 4000 zł
  • okres spłaty: 5 miesięcy (przez 4 miesiące klient spłaca jedynie koszty pożyczki, a spłata pożyczonej kwoty następuje w ostatnim – piątym miesiącu)
 • Pożyczka Samoobsługowa PRO
  • kwota pożyczki: 500 zł- 15000 zł
  • okres spłaty: 12-36 miesięcy
 • Pożyczka na 48 miesięcy
  • kwota pożyczki: 5000 zł- 20 000 zł
  • okres spłaty: 48 miesięcy

Poniżej opisujemy pokrótce każdy z tych produktów.

Provident Pożyczka Wynajmowana (na 5 miesięcy)

W Providencie można podpisać umowę pożyczki na 5 miesięcy – jest to specjalna oferta na specjalnych warunkach (tzw. Pożyczka Wynajmowana). Jest to pożyczka na kwotę maksymalnie 4000 zł. Okres spłaty jest stały – niezależnie od pożyczonej kwoty. W tej pożyczce płacimy tylko 50 zł miesięcznie za każdy pożyczony 1000 zł. Koszty pożyczki w Provident Polska SA łatwo więc możemy policzyć – dodatkowo są one podane w kalkulatorze pożyczkowym.

Provident Pożyczka Samoobsługowa PRO (pożyczka na 12-48 miesięcy)

Provident Polska SA udostępnia także pożyczki samoobsługowe. Nazwa nie jest w tym przypadku tylko frazesem reklamowym. Pożyczka samoobsługowa w tej firmie charakteryzuje się automatycznym system rozpatrywania wniosków. Konsultant nie bierze udziału w analizie wniosku, wszystko robi system komputerowy, dzięki czemu pożyczka wypłacana jest w trybie 24/7, także w weekendy i dni świąteczne.

Provident Pożyczka w domu

Firma Provident Polska SA jest też rozpoznawalna poprzez udzielanie pożyczek domowych. Jest to pożyczka dopasowana do każdego rodzaju Klienta. Takich firm w Polsce jest naprawdę niewiele, więc Provident Polska uchodzi tu za wyjątek (wszystkie oferty możesz zobaczyć w naszym rankingu pożyczek w domu Klienta). Pożyczka z obsługą domową polega na tym, że pieniądze przynoszone są przez przedstawiciela firmy pożyczkowej w gotówce, do domu.

Taki sposób pożyczania jest szczególnie korzystny dla osób, które mają zajęcie komornicze na koncie bankowym i nie mogą skorzystać z pożyczek wypłacanych na konto bankowe. Dla takich osób dostępne są również pożyczki z komornikiem. Z obsługą domową w Providencie można pożyczyć nawet 15 000 zł.

Jakie są wymagania do pożyczki w Providencie?

Aby wziąć pożyczkę w Provident Polska, należy przede wszystkim złożyć wniosek. Drugim bardzo ważnym warunkiem jest to, aby posiadać ważny dowód osobisty. Firma Provident Polska stawia swoim Klientom kilka wymagań. Podstawowym jest dostarczenie zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, co zniechęca wiele osób. Na szczęście alternatywą są pożyczki bez zaświadczeń, w których nie trzeba dostarczać żadnych dokumentów od pracodawcy.

Zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu ma być dla Providenta potwierdzeniem naszej zdolności kredytowej. Jego okazanie jest warunkiem udzielenia pożyczki. Dzięki informacji o tym, ile zarabiamy, firma może ocenić, czy będzie nas stać na spłatę danej pożyczki, czy nie. Jeżeli nie przejdziemy pozytywnie oceny naszej zdolności kredytowej, możemy skorzystać z pożyczek bez zdolności, udzielanych na bardziej liberalnych warunkach. Pamiętajmy, że pożyczka to poważne zobowiązanie. Musimy odpowiednio przygotować swój budżet, bo najprawdopodobniej nikt nam nie pomoże w spłacie pożyczki.

Provident online – w całości przez Internet

Provident Polska jest znany na rynku pożyczek gotówkowych z tego, że udziela pożyczek na dwa sposoby – w całości przez Internet oraz z obsługą domową. Bardzo dużą popularnością cieszą się w tej firmie pożyczki udzielane online. Przez Internet przejdziemy wszystkie procesy pożyczkowe – od składania wniosku, przez weryfikację tożsamości i naszej zdolności kredytowej, aż po wypłatę pieniędzy. Gotówka wpływa na nasze konto bankowe nawet w ciągu kilku minut.

Provident – kontakt, infolinia

Provident oferuje tylko dwie formy kontaktu – e-mailową oraz telefoniczną. Dane kontaktowe firmy Provident Polska podajemy poniżej:

 • Numer telefonu Provident Polska SA: 600 200 200
 • E-mail Provident Polska SA: [email protected]

Najszybciej pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię. Czas oczekiwania może być niestety długi, szczególnie w godzinach popołudniowych, ale mamy gwarancję, że nasza sprawa zostanie rozwiązana od ręki.

Provident opinie – czy warto brać?

Firma Provident Polska cieszy się od lat bardzo dobrymi opiniami Klientów. Potwierdzają to także rzeczywiste opinie zawarte w komentarzach na naszej stronie. Całkowita kwota kredytu jest dość wysoka jak na firmę pożyczkową (aż 20 000 zł), a długi czas spłaty pozwala na uzyskanie dogodnej wysokości raty miesięcznej. Provident słynie także z dużej sieci doradców klienta, co sprawia, że korzystanie z pożyczek tej firmy jest bezproblemowe. Nad usługami firmy Provident Polska czuwa Komisja Nadzoru Finansowego, co zapewnia nam całkowite bezpieczeństwo korzystania z oferty tej firmy. Jeżeli szukamy więc szybkiej, łatwej w uzyskaniu i bezpiecznej pożyczki online, warto wybrać Provident.

Wybrane przykłady reprezentatywne

Przykład reprezentatywny Pożyczki Wynajmowanej

Oferta produktowa „Pożyczka Wynajmowana” obowiązuje od 19.02.2022 r  i dotyczy pożyczki oferowanej przez Internet spłacanej w pięciu miesięcznych ratach o całkowitej kwocie zobowiązania od 500 do 4000 zł, w której spłata pożyczonej kwoty następuje w ostatniej, piątej racie. Warunkiem udzielenia zobowiązania jest pozytywny wynik oceny naszej zdolności kredytowej konsumenta. RRSO wynosi 79,59%; całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 2600 zł; całkowita kwota do zapłaty 3250 zł; oprocentowanie stałe 0%; całkowity koszt kredytu 650 zł (w tym: prowizja 610 zł; opłata przygotowawcza 40 zł; odsetki 0 zł); 5 miesięcznych rat: 4 pierwsze miesięczne równe raty w wysokości 130 zł, ostatnia, 5 miesięczna rata w wysokości 2730 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 12.10.2022 r. na reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Wynajmowanej.

Przykład reprezentatywny Pożyczki Samoobsługowej PRO

Oferta produktowa „Pożyczka Samoobsługowa PRO” trwa od 01.06.2022 r. i dotyczy pożyczki proponowanej przez Internet spłacanej w 12, 18, 24 lub 36 miesięcznych ratach o całkowitej kwocie zobowiązania od 300 zł do 15 000 zł. Warunkiem udzielenia pożyczki jest pozytywny wynik oceny kredytowej zdolności konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,75%, całkowita kwota zobowiązania (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 1000 zł (w tym: prowizja 480 zł, opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 480 zł, odsetki 0 zł), 24 równe raty miesięczne w wysokości 250 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16.11.2022 na reprezentatywnym przykładzie „Pożyczki Samoobsługowej PRO”.

Przykład reprezentatywny MEGA Pożyczki (w opcji Pożyczki Dopasowanej)

Oferta produktowa „MEGA Pożyczka” jest dostępna od 28.09.2022 r. i dotyczy „Pożyczki Dopasowanej” o całkowitej kwocie pożyczki od 2 000 zł do 15 000 zł spłacanej w 24 miesięcznych ratach. Z oferty „MEGA Pożyczka” mogą skorzystać wyłącznie nowi Klienci. Warunkami skorzystania z „MEGA Pożyczki” są zawarcie aneksu w dacie podpisania umowy „Pożyczki Dopasowanej” w obecności Doradcy Klienta oraz pozytywny wynik oceny zdolności kredytowej konsumenta. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 19,75%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 5000 zł, całkowita kwota do zapłaty 6000 zł, oprocentowanie stałe 0%, całkowity koszt kredytu 1000,00 zł (w tym: opłata przygotowawcza 40 zł, opłata za elastyczny plan spłat 960 zł, odsetki 0 zł), 24 równe raty miesięczne w wysokości 250 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 28.09.2022 na reprezentatywnym przykładzie „MEGA Pożyczki”.

Numer wpisu do rejestru małych instytucji płatniczych: MIP131/2022. Provident Polska SA jest kontrolowany przez International Personal Finance.

Nazwa firmy:Provident Polska S.A.
Rodzaj produktu:pożyczka na raty
Kwota pożyczki:500 - 20 000 zł
Spłata:5 – 48 miesięcy
Darmowa pierwsza pożyczka:nie
Wniosek online:tak
Sposób wypłaty:przelew lub gotówka
Kiedy otrzymam:nawet w 1 dzień
RRSO: od 19,75%

Pytania i odpowiedzi

Tak, Provident to w pełni bezpieczna firma. Jej funkcjonowanie jest stale kontrolowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, więc nie ma ryzyka, że firma ta dopuści się oszustwa. Dodatkowo Provident jest częścią IPF – International Personal Finance, która jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

W praktyce Provident udziela pożyczek głównie osobom zadłużonym, z negatywną historią kredytową w BIK i BIG, a nawet z komornikiem sądowym. Firma obsługuje Klientów, którzy nie mają szans na kredyt w banku lub innej firmie pożyczkowej. Zadłużenie nie oznacza jednak odmowy pożyczki. Wniosek zostanie rozpatrzony. Inne oferty takich pożyczek znajdziesz w spisie pożyczek dla zadłużonych.

Pracownik firmy Provident rzeczywiście może odwiedzić nas w domu, ale tylko pod warunkiem, że sami się na to zgodzimy. Zazwyczaj pracownik Providenta przychodzi wtedy, kiedy wypłaca nam pieniądze z pożyczki w gotówce. Przeważnie Klienci decydują się na wybór pożyczki samoobsługowej.

Provident weryfikuje Klienta w bazie BIG InfoMonitor. Klient nie jest sprawdzany w bazie BIK oraz KRD. Jak więc widać weryfikacja w bazach dłużników ma miejsce. Jednakże w Providencie można otrzymać pożyczkę z komornikiem.

Pożyczka w Providencie jest bardzo korzystna, opłaca się z niej skorzystać. Firma oferuje niskie RRSO i dogodne raty.

Nie, Provident to legalnie działająca firma pożyczkowa z tradycjami. Lichwa w Polsce jest nielegalna.

Tak.  Jeżeli nie dopilnujemy terminu spłaty raty, mogą zostać doliczone dodatkowe koszty podwyższające kwotę pożyczki do spłaty.

Zostaw swoją opinię o firmie Provident

Pożyczkę w Providencie możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w naszym głosowaniu. Twoja ocena może pomóc innym osobom w decyzji, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoją historią z Providentem możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

WOOON
WOOON
2023-01-11 08:29:28

Nigdy nie polecę! Nie bierzcie stąd pożyczek bo będziecie zwracać 2 tys. Więcej. Nękają telefonami i nie dają żyć. WON.

Zyga
Zyga
2023-01-02 18:08:15

Od wielu lat korzystam z pożyczek w Prowidencie jest to bardzo żetelną firma polecam wszystkim w potrzebie ja będę nadal korzystał z usług świadczonych przez firmę Prowident bardzo profesionalna obsługa

Andrzej
Andrzej
2022-12-29 21:36:48

Problem ze zwrotem nadpłaty od spłaconej pożyczki.Najpierw obietnice zwrotu,później odpowiedź,że pieniądze już dawno mi przelali na konto ( kłamstwo)

Maria
Maria
2022-12-29 15:23:04

Banda złodzieji! Biorąc pożyczkę licz się z tym, że zapłacisz półtora raza więcej. Nie polecam!

Alina
Alina
2022-12-21 14:45:11

Jak dla mnie złodziejstwo. Ta ich tabelka ze strony głównej nijak ma się do rzeczywistości.

Porównaj