Chcemy być fit - dane spółki Benefit Systems to potwierdzają. Prawie 3 mln z nas wydaje w 2600 klubach fitness 3,7 mld zł rocznie. Chętnie korzystamy również z przywilejów pracowniczych, jakimi są np. karty MultiSport.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 01.10.2018
Udostępnij:

Lubimy ćwiczyć i jesteśmy coraz bardziej wysportowani. Siłownia stała się jednym z naszych ulubionych miejsc po pracy. Dziś, blisko 3 mln z nas korzysta z usług klubów fitness. Z szacunków firmy Deloitte wynika, że w ciągu pięciu lat liczba ćwiczących Polaków wzrośnie nawet do 4 mln. Dzięki temu zbliżymy się do odsetka regularnie ćwiczących w krajach Europy Zachodniej.

Źródło: https://www.benefitsystems.pl/fileadmin/user_upload/MULTISPORT_INDEX_2018_RAPORT.pdf

Karta MultiSport? Chętnie skorzystam

Pracodawcy zapewniają swoim pracownikom dodatkowe benefity. Do nich należy między innymi karta MultiSport. Bonus jest finansowany z funduszu pozapłacowych świadczeń pracowniczych. Karta daje użytkownikom możliwość korzystania z różnych obiektów sportowych – siłowni, klubów fitness/tańca lub basenów w ramach jednego abonamentu.

Ciekawostką jest fakt, że pomysł na karty sportowe dla pracowników jest… polski. Benefit Systems jest firmą, która zapoczątkowała taki trend. Dziś przedsiębiorstwo wyceniane jest na prawie 3 mld zł przez giełdowych inwestorów. Tym samym znajduje się w czołówce największych firm na warszawskiej GPW.

Portret ćwiczącego Polaka

Z raportu Benefit Systems wynika, że aktywni fizycznie są przede wszystkim ludzie młodzi, wykształceni, pochodzący z większych miast.

Najchętniej:
 

  • biegamy, 
  • jeździmy na rowerze,
  • ćwiczymy na siłowni.

Źródło: https://www.benefitsystems.pl/fileadmin/user_upload/MULTISPORT_INDEX_2018_RAPORT.pdf

Dr Janusz Dobosz zaznacza w badaniu, że to uczniowie i studenci stanowią nawet jedną piątą osób aktywnych fizycznie czy sportowo. 

Wszyscy ci młodzi ludzie uczestniczą w procesie edukacji, gdzie aktywność fizyczna jest obowiązkowa. Nie podejmują niezależnych wyborów. Ćwiczą, bo muszą – podkreśla ekspert.

Z opracowanych danych dowiadujemy się, że wśród osób zarabiających powyżej trzech tysięcy miesięcznie, współczynnik aktywności fizycznej wynosi 71%. Identyczny odsetek odnotowano również wśród pracowników umysłowych.

Z drugiej strony, chociaż 62% Polaków deklaruje aktywność fizyczną, to nadal co trzecia osoba pozostaje bierna. Nie ćwiczą głównie osoby starsze, mieszkające na wsiach i w mniejszych miastach, o niższym wykształceniu, a także wykazujące niższe dochody. 


Źródło: https://www.benefitsystems.pl/fileadmin/user_upload/MULTISPORT_INDEX_2018_RAPORT.pdf

O Benefit Systems

Benefit Systems działa na polskim rynku od 2001 roku. Spółka jest twórcą programu sportowo-rekreacyjnego MultiSport, który wspiera aktywny i zdrowy tryb życia jego użytkowników. Dzięki kartom, pracownicy korzystający z abonamentu mają dostęp do prawie 4000 obiektów sportowo-rekreacyjnych w ponad 650 miastach na terenie całego kraju. 

Komentarze