Jeden z najpopularniejszych banków w Polsce ruszył z nową kampanią reklamową. mBank promuje „konto, które samo oszczędza”. Bohaterem reklamy jest jedna osoba w dwóch postaciach: dumny tata z teraźniejszości i tata z przyszłości. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 20.06.2018
Udostępnij:

Reklamę można zobaczyć w telewizji oraz na oficjalnym kanale instytucji w platformie internetowej YouTube. Marketingiem mBanku zajmują się:
 

  • VML Poland,

  • Mindshare Polska,

  • Grey Group Poland.


źródło video: youtube.com/mbankTV

Reklamy mBanku

Bank stara się dotrzeć do jak największej liczby odbiorców, dlatego stawia głównie na najpopularniejsze media. Instytucja stara się, w celu promocji swoich ofert i usług, wykorzystywać przede wszystkim telewizję oraz wszelkie masowe źródła internetowe. 

Spot reklamowy

Reklama przedstawia ojca czuwającego przy nowonarodzonej córce, który rozmawia z „samym sobą z przyszłości”. Starsza postać dziękuje i przekonuje młodszą, że oszczędzanie nawet małych kwot, jest bardzo opłacalne. Głównym odbiorcą oszczędzonych pieniędzy jest właśnie córka, lecz w odległej przyszłości. Promowane w spocie konto otrzymało przydomek „konta, które samo oszczędza”.

mBank

Bank w ubiegłym roku odnotował zysk netto na poziomie 311 600 000 złotych. Pierwszy kwartał instytucja zamknęła z zyskiem wynoszącym ponad 411 000 000 złotych. W roku 2017 w banku było otwartych 3 337 994 kont, z których czynnie korzystali Klienci grupy mBank.
 

Komentarze