Bancovo – oferta i opinie

Bancovo – oferta i opinie

author
Dominika Sobieraj
08 lipca 2020

Bancovo to darmowa platforma, która może pomóc nam w wyborze najlepszej oferty pożyczkowej. Bancovo porównuje różne dostępne na rynku propozycje i wybiera tę, która będzie dla nas najbardziej opłacalna. Dzięki Bancovo szybko weźmiemy najbardziej opłacalny kredyt lub pożyczkę online.

Bancovo.pl – pośrednik online

Bancovo to internetowy pośrednik, dzięki któremu bez zbędnych komplikacji możemy wziąć pożyczkę albo kredyt online. Platforma przygotowana jest tak, by korzystanie z niej nikomu nie sprawiło trudności.

Dzięki Bancovo możemy szybko i prosto porównać różne oferty dostępne aktualnie na rynku. Wszystko wykonujemy z własnego domu, nie ruszając się nawet z kanapy. Pożyczka lub kredyt z Bancovo to minimum formalności – zero zbędnych telefonów, kurierów czy przesyłania dokumentów.

Bancovo

Bancovo

Kwota kredytu: od 1000 do 200 000 zł

Spłata: od 3 do 120 miesięcy

W całości przez Internet

Kredyt na dowolny cel

Oferty banków w 1 miejscu

RRSO 9,59%

Bancovo to serwis, w którym prezentowane są zawsze tylko aktualne oferty pożyczkowe i kredytowe. Dzięki temu porównania prezentowane na stronie Bancovo są zawsze wiarygodne. Trudny proces wnioskowania o dodatkową gotówkę dzięki Bancovo jest prosty i przyjemny. Przygotowanie i porównywanie ofert leży w gestii Bancovo, od nas zależy już tylko wybór.

W Bancovo możemy uzyskać gotówkę na dowolny cel. Maksymalna kwota finansowania to aż 200 000 zł, a maksymalny okres spłaty wynosi 120 miesięcy. Na platformie dostępne są:

1) kredyty gotówkowe i pożyczki udzielane przez banki,
2) kredyty konsolidacyjne,
3) pożyczki gotówkowe udzielane przez firmy pożyczkowe.

Wszystkie te produkty są pożyczkami i kredytami spłacanymi w co najmniej kilku ratach. 

źródło: https://www.bancovo.pl/kredyty-i-pozyczki-internetowe-jak-to-dziala/

Jak działa Bancovo?

Bancovo działa w bardzo prosty sposób – mechanizm jest podobny do tego, który znamy z typowych kalkulatorów pożyczkowych. Tutaj jednak kalkulator nie służy do wyliczenia kosztów jednej oferty, a do zaprezentowania nam kosztów wszystkich ofert spełniających podane przez nas parametry. Opiszmy krok po kroku, jak działa ta platforma.

1. Wchodzimy na stronę bancovo.pl.

Tutaj na stronie głównej od razu widzimy to, co jest punktem głównym platformy, czyli kalkulator. Składa się on z dwóch pól – pierwsze z nich służy do wprowadzenia pożądanej kwoty kredytu lub pożyczki (od 1000 do 200 000 złotych), a drugie do podania okresu spłaty.

2. W kalkulatorze wprowadzamy interesującą nas kwotę pożyczki i czas spłaty.

Wartości wybieramy poprzez wpisanie ich w prostokątne pola albo poprzez przesunięcie suwakiem pod spodem pól.

3. Klikamy “złóż wniosek”.

Nie jest to oczywiście zobowiązujące. Takie wskazanie znajduje się z resztą pod samym kalkulatorem. Kliknięcie takie musimy po prostu wykonać po to, żeby Bancovo przygotowało nam dostępne dla nas oferty.

4. Wypełniamy wiosek. 

Aby Bancovo zaprezentowało nam dostępne dla nas oferty, musimy tylko wypełnić wniosek wpisując do niego nasze imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

5. Dostajemy kilka ofert pożyczek/kredytów.

Bancovo pokazuje nam wszystkie oferty pożyczkowe i kredytowe, które spełniają podane przez nas parametry. Jeden wniosek daje nam więc od razu kilka ofert.

6. Wybieramy ofertę, która najbardziej nas interesuje.

Dopełniamy wszystkich formalności, potwierdzamy online swoją tożsamość i nawet w ciągu 15 minut mamy już pieniądze na koncie.

Bancovo – jakie banki znajdziemy?

Bancovo jest pośrednikiem kredytów w bankach:

– Alior Bank,
– Credit Agricole,
– Santander Bank Polska S.A.,
– T-Mobile Usługi Bankowe,
– TFBank.

Poza tym pozostałymi partnerami Bancovo pozostają nadal różne firmy pożyczkowe, w szczególności: hapipożyczki, kredytmarket, smskredyt, smartney, SuperGrosz,  TAKTO Finanse, Wonga oraz firmy faktoringowe takie jak Monevia czy SMEO.

Kto może skorzystać z platformy?

Z platformy Bancovo może tak naprawdę skorzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu i sprzętu, który obsłuży tę stronę internetową. Może to być zarówno laptop, jak i komputer stacjonarny czy smartfon.

Bancovo jest dostępne dla każdego internauty, ale kredyt lub pożyczkę poprzez tego pośrednika weźmie tylko osoba, która spełnia wszystkie warunki. Wypisaliśmy je w punkcie Warunki, wymagane dokumenty do kredytu i pożyczki w Bancovo.

Jak zaciągnąć kredyt w Bancovo?

Zaciągnięcie kredytu przez Bancovo jest bardzo proste i składa się z zaledwie kilku kroków.

1. Na kalkulatorze wybieramy kwotę kredytu i preferowany okres spłaty.

Przy tym kroku od razu poznamy szacowane RRSO oferty spełniającej nasze wymagania oraz przykładową wysokość raty.

2. Składamy wniosek.

Podajemy w nim najpierw podstawowe dane osobowe, a potem także dane dotyczące naszych dochodów oraz zobowiązań finansowych.

3. Potwierdzamy naszą tożsamość.

Mamy do wyboru dwie opcje:

– za pomocą aplikacji Kontomatik, która pobiera z naszego konta bankowego informacje o naszych transakcjach i dane właściciela konta,
– za pomocą przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł.

Potwierdzanie tożsamości za pomocą aplikacji Kontomatik odbywa się od razu w tym kroku, a jeżeli zdecydujemy się na wykonanie przelewu weryfikacyjnego, będziemy musieli wykonać go dopiero po wyborze konkretnej oferty.

4. Wybieramy najlepszą ofertę kredytową.

W tym kroku Bancovo prezentuje nam przygotowane specjalnie dla nas oferty kredytów i pożyczek. Pokażą nam się wszystkie oferty, które spełniają zadeklarowane przez nas wymagania. Dzięki temu możemy od razu porównać propozycje różnych firm i banków i zdecydować, która z nich jest dla nas najbardziej opłacalna.

5. Zapoznajemy się z dokumentacją kredytową.

Wszystkie dokumenty są nam przesyłane online. W naszej gestii leży tylko zapoznanie się z nimi i – w przypadku braku zastrzeżeń – podpisanie umowy.

6. Podpisujemy umowę.

Podpisanie jest w Bancovo bardzo proste – nie ma żadnego chodzenia do stacjonarnego oddziału czy zamawiania spotkania z kurierem. Na nasz numer telefonu Bancovo prześle po prostu specjalny kod cyfrowy, a my musimy wpisać go na stronie i kliknąć przycisk “podpisz”. Ta operacja zastępuje tradycyjny podpis na papierowej umowie.

7. Czekamy na wypłatę pieniędzy.

Zazwyczaj gotówka jest na koncie w ciągu 15 minut.


Wszystkie powyżej zaprezentowane kroki zostały również zaprezentowane w praktyce na filmiku przygotowanym przez Bancovo. Można obejrzeć go w oknie poniżej.

Warunki, wymagane dokumenty 

Nie ma jako takiej jednolitej listy dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu lub pożyczki w Bancovo, ponieważ Bancovo to tylko pośrednik, a wymagania właściwych kredytodawców i pożyczkodawców mogą być bardzo różne.

Bancovo wskazuje jednak, że bardzo często przy ofertach, w których udzielaniu pośredniczy, potrzebne jest jakieś zaświadczenie o dochodach lub chociaż ich potwierdzenie w postaci wyciągu z konta z przelewami od pracodawcy. Oczywiście w ofercie Bancovo są również pożyczki bez żadnych zaświadczeń – to my wybieramy, z której oferty skorzystamy.

Poza tym podstawą do skorzystania z jakiejkolwiek oferty jest również oczywiście posiadanie ważnego dowodu osobistego. Sam ten dokument wystarczy nam do uzyskania popularnych pożyczek na dowód. Dokładny wykaz dokumentów potrzebnych u danego pożyczkodawcy lub kredytodawcy zostanie nam przedstawiony tuż po tym, jak zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty.

Osoba chcąca ubiegać się o kredyt lub pożyczkę w Bancovo, musi:

– mieć co najmniej 18 lat i jednocześnie maksymalnie 80 lat,
– posiadać pełnię czynności prawnych,
– być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej,
– posiadać polski adres zamieszkania,
– uzyskiwać regularne dochody z wynagrodzenia lub innych źródeł,
– posiadać własny adres e-mail oraz numer telefonu,
– mieć konto bankowe (na nie wpływa wypłata środków).

Bancovo – gdzie weryfikuje Klienta?

Bancovo weryfikuje Klienta w Biurze Informacji Kredytowej, ale podkreśla, by osoby, które mają tam negatywne wpisy, nie zrażały się na starcie i jednak spróbowały złożyć wniosek kredytowy. Dlaczego?

Ponieważ samo to, że Klient jest sprawdzony w BIK i wynik tego sprawdzenia jest negatywny, nie przesądza od razu o tym, że dostanie on same decyzje odmowne. Część partnerów Bancovo akceptuje niektóre negatywne wpisy w BIK. Nie znajdziemy jednak na tej platformie typowych pożyczek bez BIK.

Ile kosztuje kredyt w Bancovo?

Kredyt w Bancovo kosztuje tyle, ile kosztuje w bankach lub u pożyczkodawców, w których ofertach Bancovo pośredniczy. Sama platforma nie posiada bowiem własnych produktów finansowych. Możemy jednak mieć pewność, że kredyt, który wyszuka dla nas Bancovo, będzie najtańszym spośród wszystkich możliwych do porównania na tej platformie.

Minimalna Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania kredytów w Bancovo wynosi 9,12%, a Maksymalna Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi 811,05% (na dzień 16.01.2019 r.).

Przykład reprezentatywny:

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26 %, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Plusy i minusy 

Najczęściej wskazywane przez Klientów dobre strony Bancovo:

– dostępność i opiera doradców Bancovo podczas całego procesu wnioskowania online,
– kompetentna obsługa na infolinii i czacie Bancovo,
– przejrzysty i prosty w obsłudze kalkulator,
– czytelny formularz wniosku o zaprezentowanie ofert,
– możliwość sprawdzenia ofert bez zobowiązań i konieczności skorzystania z nich,
– szybkie potwierdzanie tożsamości,
– brak konieczności wychodzenia z domu,
– wysoka kwota maksymalna finansowania.

Najczęściej wskazywane przez Klientów złe strony Bancovo:

– długi czas oczekiwania na infolinii Bancovo w godzinach szczytu,
– konieczne posiadanie zdolności kredytowej,
– brak ofert własnych, jedynie pośredniczenie w innych ofertach.

Opinie Klientów o Bancovo

Bancovo to platforma bardzo popularna, znana z reguły nawet tym, którzy nie mają potrzeby zapożyczenia się, ponieważ jest szeroko reklamowana w telewizji, internecie i innych mediach przekazu. Opinie Klientów o Bancovo są różne – jedni wskazują na zalety, inni na wady firmy.

Najczęściej wskazywane przez Klientów pozytywne i negatywne strony Bancovo zawarliśmy w punkcie Bancovo – plusy i minusy. Uważasz, że zabrakło jakiegoś plusa lub minusa w naszym zestawieniu? A może nie zgadzasz się z tym, co napisaliśmy? Zostaw nam swoją opinię w komentarzu.


Źródło: 

https://www.bancovo.pl/

Udostępnij

Dodaj komentarz

Podobne artykuły

Ile kosztuje PlayStation5?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
18 września 2020

Ile kosztuje PlayStation5?

Alior Sync zmienia się w T-Mobile usługi bankowe
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
02 maja 2014

Alior Sync zmienia się w T-Mobile usługi bankowe

Rosnące pensje zaskoczyły analityków
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 marca 2019

Rosnące pensje zaskoczyły analityków

Santander Bank Polska zaprasza do podjęcia „Wyzwania bankowania”
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2020

Santander Bank Polska zaprasza do podjęcia „Wyzwania bankowania”

Karta Dużej Rodziny 2019 – dla kogo?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
04 stycznia 2019

Karta Dużej Rodziny 2019 – dla kogo?

Netflix będzie usuwał konta
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
25 maja 2020

Netflix będzie usuwał konta