Bancovo – opinie

Ocena klientów

3,48

Na podstawie 787 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

488 osoby

Negatywne opinie

299 osoby

Bancovo – najważniejsze informacje

Bancovo to jeden z najpopularnieszych pośredników pożyczkowych w naszym kraju. Firma wspiera swoich Klientów w znalezieniu najlepszej pożyczki ratalnej lub kredytu online, w pełni dopasowanego do wymagań danego pożyczkobiorcy. Wystarczy, że Klient wybierze w kalkulatorze kwotę pożyczki oraz okres spłaty, a firma w odpowiedzi zaprezentuje Klientowi listę rzetelnych ofert kredytów i pożyczek do wyboru – wszystko w jednym miejscu, bez wychodzenia z domu. Bancovo współpracuje z wieloma firmami pożyczkowymi oraz bankami, dzięki czemu Klienci mogą liczyć na naprawdę wiele ofert. Warto zwrócić uwagę na to, że w kalkulatorze wyświetla się rzeczywista roczna stopa oprocentowania zobowiązania. Sprawdź szczegóły.

Dane o firmie Bancovo – opinie

 • Nazwa firmy:

  AL Finance sp. z o.o.

 • Adres:

  ul. Tarasa Szewczenki 8, 40-855 Katowice

 • Kapitał zakładowy:

  8 750,00 zł

 • Numer KRS:

  0000646878

 • Numer NIP:

  6751565906

 • Infolinia:

  22 100 43 44

Bancovo - dlaczego warto?

Bancovo jest bardzo polecaną platformą pośredniczącą w kredytach i pożyczkach. Klienci wskazują wiele zalet takiego procesu pożyczkowego. Co najczęściej postrzegają jako zalety u tego pośrednika kredytów konsumenckich?

 • dostępność i opieka doradców Bancovo podczas całego procesu wnioskowania online
 • kompetentna obsługa na infolinii i czacie Bancovo
 • przejrzysty i prosty w obsłudze kalkulator
 • czytelny formularz wniosku o zaprezentowanie ofert
 • możliwość sprawdzenia ofert bez zobowiązań i konieczności skorzystania z nich
 • szybkie potwierdzanie tożsamości
 • brak konieczności wychodzenia z domu
 • wysoka kwota maksymalna finansowania

Bancovo - dlaczego nie warto?

Trudno byłoby, by oferta firmy miała same plusy. Jest też oczywiście kilka rzeczy, które Klienci postrzegają jako wady oferty Bancovo. Na co najczęściej wskazują?

 • długi czas oczekiwania na infolinii Bancovo w godzinach szczytu
 • konieczne posiadanie zdolności kredytowej
 • brak ofert własnych, jedynie pośredniczenie w innych ofertach

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Bancovo - dane podstawowe

ul. Tarasa Szewczenki 8

40-855 Katowice

 

w dni powszednie od 08:00 do 19:00

w soboty i niedziele: nieczynne

Bancovo - najważniejsze informacje

Bancovo na rynku pozabankowym gra rolę pośrednika kredytów konsumenckich oraz pośrednika firm pożyczkowych, dzięki któremu bez zbędnych komplikacji możemy wziąć pożyczki pozabankowe albo kredyty. Platforma przygotowana jest tak, by korzystanie z niej nikomu nie sprawiło trudności. Sprawdź również pożyczki bez BIK.

Dzięki Bancovo możemy szybko i prosto porównać różne oferty dostępne aktualnie na rynku. Wszystko wykonujemy z własnego domu, nie ruszając się nawet z kanapy. Pożyczka lub kredyt z Bancovo to minimum formalności – zero zbędnych telefonów, kurierów czy przesyłania dokumentów. Warto jednak wiedzieć, że całkowity koszt kredytu poznamy dopiero w momencie, gdy nawiążemy współpracę bezpośrednio z wybraną firmą z listy Bancovo. Warto zwrócić uwagę na to, że w kalkulatorze wyświetla się rzeczywista roczna stopa oprocentowania zobowiązania.

Porównywarka ofert pożyczkowych i kredytowych

Bancovo to serwis grający rolę, między innymi, pośrednika kredytów konsumenckich, w którym prezentowane są zawsze tylko aktualne oferty pożyczkowe (firm pożyczkowych) i kredytowe (banków). Dzięki temu porównania prezentowane na stronie Bancovo są zawsze wiarygodne. Trudny proces wnioskowania o dodatkową gotówkę dzięki Bancovo jest prosty i przyjemny. Przygotowanie i porównywanie ofert leży w gestii Bancovo, od nas zależy już tylko wybór. Warto zwrócić uwagę na to, że w kalkulatorze wyświetla się rzeczywista roczna stopa oprocentowania zobowiązania.

Bancovo - oferta

Bancovo – oferta

Za pośrednictwem Bancovo możemy uzyskać od firm pożyczkowych lub banków gotówkę na dowolny cel. Maksymalna całkowita kwota kredytu to aż 200 000 zł (kredyt konsumencki), a maksymalny okres spłaty wynosi 120 miesięcy. Na platformie dostępne są:

1) kredyty gotówkowe i pożyczki udzielane przez banki,
2) kredyty konsolidacyjne,
3) pożyczki gotówkowe udzielane przez firmy pożyczkowe.

Wszystkie te produkty są pożyczkami i kredytami spłacanymi w co najmniej kilku ratach. 

Kto może skorzystać z platformy Bancovo?

Oczywistym jest, że Klienci będą wskazywali zalety i wady firmy –  w zależności od swoich doświadczeń. Z platformy Bancovo może tak naprawdę skorzystać każdy, kto ma dostęp do Internetu i sprzętu, który obsłuży tę stronę internetową. Może to być zarówno laptop, jak i komputer stacjonarny czy smartfon. Bancovo jest dostępne dla każdego internauty, ale kredyt lub pożyczkę poprzez tego pośrednika weźmie tylko osoba, która spełnia wszystkie warunki.

Osoba chcąca ubiegać się o kredyt lub pożyczkę w Bancovo, musi:

– mieć co najmniej 18 lat i jednocześnie maksymalnie 80 lat,
– posiadać pełnię czynności prawnych,
– być obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej,
– posiadać polski adres zamieszkania,
– uzyskiwać regularne dochody z wynagrodzenia lub innych źródeł,
– posiadać własny adres e-mail oraz numer telefonu,
– mieć konto bankowe (na nie wpływa wypłata środków).

Sprawdź także oferty pożyczek dla zadłużonych.

Przykład reprezentatywny

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich w „Ofercie dla Nowych Klientów” wynosi 9,59%, całkowita kwota kredytu: 25 455,06 zł, całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta: 36 027,48 zł, oprocentowanie stałe 1,64%, całkowity koszt kredytu: 10 572,43 zł (w tym: prowizja 2 361,43 zł, odsetki 8 211,00 zł), 56 miesięcznych rat równych w wysokości 433,79 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 31.01.2019 r. na reprezentatywnym przykładzie. „Oferta dla Nowych Klientów” dotyczy Klientów, którzy złożyli pierwszy wniosek o kredyt konsumencki na bancovo.pl po 20.02.2019 r.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dostępnych u pośrednika kredytów konsumenckich wynosi 60,54 %, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 4.681,85 zł, całkowita kwota do zapłaty 8.932,95 zł, oprocentowanie stałe 9,26%, całkowity koszt kredytu 4.251,10 zł (w tym: prowizja 3.094,31 zł, odsetki 1.156,79 zł), 36 miesięcznych równych rat w wysokości po 248,21 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 26.12.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Jak wziąć pożyczkę w Bancovo?

Bancovo działa w bardzo prosty sposób – mechanizm jest podobny do tego, który znamy z typowych kalkulatorów pożyczkowych. Tutaj jednak kalkulator nie służy do wyliczenia kosztów jednej oferty, a do zaprezentowania nam kosztów wszystkich ofert spełniających podane przez nas parametry. Opiszmy krok po kroku, jak działa ta platforma. Warto wiedzieć, że firmy pożyczkowe mają dla nowych klientów specjalne oferty darmowych pożyczek – warto się tym zainteresować.

1. Wchodzimy na stronę bancovo.pl.

Tutaj na stronie głównej od razu widzimy to, co jest punktem głównym platformy, czyli kalkulator. Składa się on z dwóch pól – pierwsze z nich służy do wprowadzenia pożądanej kwoty kredytu lub pożyczki (od 1000 do 200 000 złotych), a drugie do podania okresu spłaty.

2. W kalkulatorze wprowadzamy interesującą nas kwotę pożyczki i czas spłaty.

Wartości wybieramy poprzez wpisanie ich w prostokątne pola albo poprzez przesunięcie suwakiem pod spodem pól. Nie dowiemy się jednak na typ etapie jaki jest całkowity koszt kredytu.

3. Klikamy “złóż wniosek”.

Nie jest to oczywiście zobowiązujące. Takie wskazanie znajduje się z resztą pod samym kalkulatorem. Kliknięcie takie musimy po prostu wykonać po to, żeby Bancovo przygotowało nam dostępne dla nas oferty.

4. Wypełniamy wiosek. 

Aby Bancovo zaprezentowało nam dostępne dla nas oferty, musimy tylko wypełnić wniosek wpisując do niego nasze imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu.

5. Dostajemy kilka ofert pożyczek/kredytów.

Bancovo pokazuje nam wszystkie oferty pożyczkowe i kredytowe, które spełniają podane przez nas parametry. Jeden wniosek daje nam więc od razu kilka ofert. Warto poznać zalety i wady firmy, którą planujemy wybrać – to tyczy się w szczególności nowych Klientów.

6. Wybieramy ofertę, która najbardziej nas interesuje.

Dopełniamy wszystkich formalności, potwierdzamy online swoją tożsamość i nawet w ciągu 15 minut mamy już pieniądze na koncie.

Jak zaciągnąć kredyt w Bancovo?

Zaciągnięcie kredytu przez Bancovo jest bardzo proste i składa się z zaledwie kilku kroków.

1. Na kalkulatorze wybieramy kwotę kredytu i preferowany okres spłaty. Całkowita kwota kredytu to maksymalnie 200 000 zł.

Przy tym kroku od razu poznamy szacowane RRSO oferty spełniającej nasze wymagania oraz przykładową wysokość raty.

2. Składamy wniosek.

Podajemy w nim najpierw podstawowe dane osobowe, a potem także dane dotyczące naszych dochodów oraz zobowiązań finansowych.

3. Potwierdzamy naszą tożsamość.

Mamy do wyboru dwie opcje:

– za pomocą aplikacji Kontomatik, która pobiera z naszego konta bankowego informacje o naszych transakcjach i dane właściciela konta,
– za pomocą przelewu weryfikacyjnego na kwotę 1 zł.

Potwierdzanie tożsamości za pomocą aplikacji Kontomatik odbywa się od razu w tym kroku, a jeżeli zdecydujemy się na wykonanie przelewu weryfikacyjnego, będziemy musieli wykonać go dopiero po wyborze konkretnej oferty.

4. Wybieramy najlepszą ofertę kredytową.

W tym kroku Bancovo prezentuje nam przygotowane specjalnie dla nas oferty kredytów i pożyczek. Pokażą nam się wszystkie oferty, które spełniają zadeklarowane przez nas wymagania. Dzięki temu możemy od razu porównać propozycje różnych firm i banków i zdecydować, która z nich jest dla nas najbardziej opłacalna. W przypadku nowych Klientów najlepiej wybrać taką firmę, która posiada w swojej ofercie pierwszą darmową pożyczkę

5. Zapoznajemy się z dokumentacją kredytową.

Wszystkie dokumenty są nam przesyłane online. W naszej gestii leży tylko zapoznanie się z nimi i – w przypadku braku zastrzeżeń – podpisanie umowy.

6. Podpisujemy umowę.

Podpisanie jest w Bancovo bardzo proste – nie ma żadnego chodzenia do stacjonarnego oddziału czy zamawiania spotkania z kurierem. Na nasz numer telefonu Bancovo prześle po prostu specjalny kod cyfrowy, a my musimy wpisać go na stronie i kliknąć przycisk “podpisz”. Ta operacja zastępuje tradycyjny podpis na papierowej umowie.

7. Czekamy na wypłatę pieniędzy.

Zazwyczaj gotówka jest na koncie w ciągu 15 minut.

Wszystkie powyżej zaprezentowane kroki zostały również zaprezentowane w praktyce na filmiku przygotowanym przez Bancovo. Można obejrzeć go w oknie poniżej.

Bancovo – kontakt, infolinia

Bancovo udostępnia wyłącznie jeden sposób kontaktu Klienta z biurem obsługi Klienta – infolinię:

 • numer telefonu Bancovo: 22 100 43 44.

Pozostałe formy kontaktu są skierowane do partnerów lub osób, które chcą się skontaktować z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

Bancovo – jakie banki znajdziemy?

Bancovo jest pośrednikiem kredytów w bankach:

– Alior Bank (+Alior Leasing),
– GBS Bank,
– Ikano Bank,
– Kasa Stefczyka,
– Nest Bank,
– SGB Bank,
– SKOK Chmielewskiego,
– TFBank,
– Velo Bank.

Poza tym pozostałymi partnerami Bancovo pozostają nadal różne firmy pożyczkowe, w szczególności: Aasa Polska, Axi, Finiata, Smartney, SuperGrosz, TakTO Finanse, Wonga oraz firmy faktoringowe takie jak Monevia czy SMEO. Niektóre firmy oferują dla nowych Klientów “pierwszą darmową pożyczkę”.

Dokumenty do pożyczki i kredytu w Bancovo

Nie ma jako takiej jednolitej listy dokumentów potrzebnych do uzyskania kredytu lub pożyczki w Bancovo, ponieważ Bancovo to tylko pośrednik, a wymagania właściwych kredytodawców i pożyczkodawców mogą być bardzo różne.

Bancovo wskazuje jednak, że bardzo często przy ofertach, w których udzielaniu pośredniczy, potrzebne jest jakieś zaświadczenie o dochodach lub chociaż ich potwierdzenie w postaci wyciągu z konta z przelewami od pracodawcy. Oczywiście w ofercie Bancovo są również pożyczki bez żadnych zaświadczeń – to my wybieramy, z której oferty skorzystamy.

Poza tym podstawą do skorzystania z jakiejkolwiek oferty jest również oczywiście posiadanie ważnego dowodu osobistego. Sam ten dokument wystarczy nam do uzyskania popularnych pożyczek na dowód. Dokładny wykaz dokumentów potrzebnych u danego pożyczkodawcy lub kredytodawcy zostanie nam przedstawiony tuż po tym, jak zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty.

Bancovo – gdzie weryfikuje Klienta?

Bancovo weryfikuje Klienta w Biurze Informacji Kredytowej, ale podkreśla, by osoby, które mają tam negatywne wpisy, nie zrażały się na starcie i jednak spróbowały złożyć wniosek kredytowy. Dlaczego?

Ponieważ samo to, że Klient jest sprawdzony w BIK i wynik tego sprawdzenia jest negatywny, nie przesądza od razu o tym, że dostanie on same decyzje odmowne. Część partnerów Bancovo akceptuje niektóre negatywne wpisy w BIK.

Brak spłaty na czas – jakie konsekwencje?

PAmietajmy, że Bancovo nie udziela pożyczki/kredytu, a jest jedynie pośrednikiem firm pożyczkowych i banków, który wyszukuje dla Klienta najlepsze oferty pożyczek i kredytów. Jeżeli zatem Klient będzie się spóźniał ze spłacaniem swojej pożyczki w firmie pozabankowej lub kredytu bankowego, będą czekały na niego niemiłe konsekwencje. Na początku pożyczkodawca lub kredytodawca będzie starał się skontaktować z Klientem w celu “przypomnienia” o konieczności uregulowania posiadanego zobowiązania finansowego. Jeżeli to nie poskutkuje, odbiorca zobowiązania z pewnością otrzyma list z wezwaniem do zapłaty i informacją o możliwości rozwiązania umowy pożyczki. Jeżeli taka sytuacja nie skłoni pożyczko/kredytobiorcy do spłacenia zadłużenia, do gry może wejść windykator a w ostateczności komornik sądowy. Jeżeli będziemy mieć komornika, o kolejną pożyczkę będzie bardzo trudno, natomiast kredyt bankowy może być dla nas nieosiągalny. Sprawdź ranking pożyczek z komornikiem.

Ile kosztuje kredyt w Bancovo?

Kredyt w Bancovo kosztuje tyle, ile kosztuje w bankach lub u pożyczkodawców, w których ofertach Bancovo pośredniczy. Sama platforma nie posiada bowiem własnych produktów finansowych. Możemy jednak mieć pewność, że kredyt, który wyszuka dla nas Bancovo, będzie najtańszym spośród wszystkich możliwych do porównania na tej platformie. Niestety u pośredników finansowych często bywa tak, że kalkulator zobowiązania nie jest “wyposażony” w pole pokazujące całkowity koszt kredytu. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku nowych Klientów Bancovo bardzo często przedstawia oferty z darmową pożyczką i wówczas całkowity koszt kredytu wynosi dokładnie tyle, ile Klient pożyczył w ramach pierwszej pożyczki.

Minimalna Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania kredytów w Bancovo wynosi 9,12%, a Maksymalna Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania wynosi 811,05% (na dzień 16.01.2019 r.).

Nazwa firmy:Bancovo
Rodzaj produktu:Kredyty przez Internet
Kwota pożyczki:100 - 200 000 zł
Spłata:3 - 120 miesięcy
Darmowa pierwsza pożyczka:nie
Wniosek online:tak
Sposób wypłaty:przelew lub gotówka
Kiedy otrzymam:nawet w 1 dzień
RRSO: 9,59%

Bancovo - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Bancovo nie sprawdza swoich Klientów w biurach dłużników, między innymi w BIK, ale już firmy pożyczkowe, które udzielają pożyczek poprzez Bancovo, mogą sprawdzać Klientów w BIK. Osoby, które nie chcą być sprawdzane w tej bazie, mogą skorzystać z pożyczek bez BIK.

Bancovo jest jak najbardziej bezpieczną porównywarką pożyczek i kredytów. Śmiało można korzystać z usług tej firmy.

Bancovo jest firmą pośredniczącą podczas udzielania pożyczki lub kredytu. Jest to swego rodzaju porównywarka ofert, która przedstawia swoim Klientom najlepsze rozwiązania. Całkowita kwota kredytu, który maksymalnie może uzyskać w Bancovo to 200 000 zł.

Nie. Bancovo nie stosuje praktyki dzwonienia do pracodawcy.

Bancovo zajmuje się porównywaniem kredytów i pożyczek i wyszukiwaniem najlepszej oferty dla danej osoby. Firma współpracuje z największymi i najlepszymi pożyczkodawcami w Polsce.

Firma Bancovo sama w sobie nie sprawdza żadnych baz. Nie oznacza to jednak, że przez Bancovo otrzymamy pożyczkę bez baz, ponieważ firma ta tylko pośredniczy w udzielaniu pożyczek i kredytów. Docelowo wybrana przez nas firma pożyczkowa może sprawdzić nas w każdej bazie dłużników.

Tak, korzystanie z Bancovo jest darmowe. Firma świadczy bezpłatne usługi porównywania pożyczek i kredytów.

Bancovo pośredniczy zarówno w udzielaniu kredytów i pożyczek, w których zaświadczenia są wymagane, jak i typowych pożyczek bez zaświadczeń od pracodawcy.

Zostaw swoją opinię o Bancovo

Pomóż innym w podjęciu decyzji i daj znać, czy jesteś zadowolony z usług Bancovo, czy też nie. Wystarczy, że klikniesz kciuk w dół lub w górę – głosy zliczają się na bieżąco.

Swoim doświadczeniem z usługami Bancovo możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Acg
Acg
2023-09-06 11:57:19

Przypadkowo łapka w dół

Porównaj