Fanko – opinie

Ocena klientów

2,83

Na podstawie 359 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

164 osób

Negatywne opinie

195 osoby

Fanko – najważniejsze informacje

Fanko jest firmą pożyczkową, która posiada w swojej ofercie szybkie pożyczki na raty. Jest to dosyć świeży produkt na naszym rynku, lecz zbiera coraz więcej pozytywnych opinii wśród Klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z tej pożyczki. Sprawdź szczegóły o pożyczce w Fanko.

Dane o firmie Fanko – opinie

 • Nazwa firmy:

  Astra Formance Sp. z o.o.

 • Adres:

  Aleje Jerozolimskie 181B, 02-222 Warszawa

 • Numer KRS:

  0000965516

 • Numer NIP:

  5223222906

 • Numer REGON:

  52171868800000

 • Infolinia:

  22 417 01 23, 58 733 55 66

Fanko - dlaczego warto?

Coraz więcej osób wybiera ofertę Fanko, w związku z czym firma i jej produkt coraz częściej zbiera pozytywne opinie. Sprawdź zalety oferty.

 • okres spłaty to nawet 30 miesięcy
 • maksymalna kwota pożyczki to 15 000 zł
 • pieniądze nawet w 15 minut
 • możliwość przesunięcia terminu spłaty raty
 • brak opłat za wcześniejszą spłatę pożyczki

Fanko - dlaczego nie warto?

Poza dobrymi opiniami, Fanko zbiera również te negatywne. Sprawdź szczegóły dotyczące wad oferty, które wskazują Klienci.

 • minimalny wiek pożyczkobiorcy wynosi 25 lat
 • trzeba uzyskiwać stały dochód na poziomie minimum 1000 zł miesięcznie
 • drugą aktywną pożyczkę można uruchomić po 135 dniach od wzięcia poprzedniej

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Fanko - dane podstawowe

ul. Aleje Jerozolimskie 181B

02-222 Warszawa

 

w dni powszednie od 9:00 do 17:00

w soboty i niedziele: nieczynne

Fanko - najważniejsze informacje o pożyczce

Nowa pożyczka – Fanko

Fanko to nowa firma pożyczkowa. Dołączyła do grona innych popularnych pożyczek ratalnych. Czym wyróżnia się na tle konkurencji? Na pewno czasem rozpatrywania wniosku i wypłaty środków. Firma chwali się, że pieniądze z pożyczki bardzo szybko wpływają na konto pożyczkobiorcy. Kalkulator i wszystkie informacje o pożyczce znajdziemy an stronie internetowej Fanko.

Czas spłaty i kwota pożyczki Fanko

W Fanko można pożyczyć od 1000 zł do nawet 15 000 zł. W przeciwieństwie do innych firm, w których często maksymalna kwota pożyczki dostępna jest dopiero przy kolejnej pożyczce, tutaj o maksymalną kwotę można wnioskować już przy pierwszym pożyczaniu. Kwotę pożyczki wybieramy na kalkulatorze poprzez odpowiednie ustawienie suwaka.

Okres pożyczki również wybieramy poprzez przesunięcie suwaka. Nie mamy tu jednak wielu opcji. Do wyboru są następujące okresy spłaty:

 • 24 miesiące,
 • 25 miesięcy,
 • 26 miesięcy,
 • 27 miesięcy,
 • 28 miesięcy,
 • 29 miesięcy,
 • 30 miesięcy.

Spłata może trwać więc maksymalnie 2,5 roku, a minimalnie 2 lata. Co, jeżeli będziemy chcieli spłacić pożyczkę szybciej niż w ciągu 2 lat? Firma nie widzi w tym żadnego problemu i – c0 najlepsze – nie nalicza żadnych dodatkowych opłat za wcześniejszą spłatę.

Pożyczka w Fanko krok po kroku – instrukcja

Pożyczkę w Fanko uzyskamy naprawdę prosto. Wystarczy, że uzupełnimy prosty wniosek online, w którym podamy głównie swoje dane osobowe i kontaktowe. Dane podane we wniosku muszą być zgodne z naszymi danymi z dowodu osobistego, ponieważ pożyczka w firmie to pożyczka na dowód – ten dokument jest niezbędny do wnioskowania o finansowanie.

Swoje dane potwierdzimy ponadto logując się bezpiecznie do swojego konta bankowego korzystając z usługi Krajowej Instytucji Płatniczej Blue Media. Nie trzeba wysyłać przelewu weryfikacyjnego – wystarczy po prostu się zalogować. Dzięki temu firma pożyczkowa uzyska pewność, że to właśnie my, jako właściciele konta bankowego, wnioskujemy o pożyczkę.

Umowę pożyczki możemy zaakceptować korzystając z przysłanego nam kodu SMS. Numer kontaktowy podajemy wcześniej we wniosku, dlatego ważne jest to, by zwrócić uwagę na prawidłowość danych w naszym wniosku. Jeżeli podamy poprawny numer kodu SMS, pieniądze zostaną do nas wysłane tak szybko, jak to możliwe.

Wnioskowanie o pożyczkę w Fanko

Wnioskowanie o pożyczkę w Fanko rozpoczyna się od wpisania swojego imienia, nazwiska, podania numeru PESEL oraz podstawowych danych kontaktowych: adresu e-mail oraz numeru telefonu komórkowego. W tym kroku trzeba również wyrazić zgody na udostępnienie przez Astra Formance Sp. z o.o. swoich danych osobowych pożyczkodawcy, >na przetwarzanie moich danych osobowych w celu kontaktu związanego ze składanym wnioskiem oraz – opcjonalnie – na marketing telefoniczny i przez SMS/MMS oraz marketing poprzez e-mail.

Następnie czeka nas etap podania kilku istotnych danych. Najpierw musimy szczegółowo opisać nasz dowód osobisty – podajemy jego serię i numer a także dwie daty (datę ważności dowodu oraz datę wydania tego dowodu). Należy także zadeklarować nasz stan cywilny (do wyboru są opcje panna/kawaler, związek małżeński, wdowa/wdowiec, rozwód, rozdzielność majątkowa, separacja, związek nieformalny) oraz wykształcenie (tu do wyboru jest tylko wykształcenie podstawowe, średnie, zawodowe oraz wyższe – bez wyszczególnienia, czy ukończyliśmy studia licencjackie, czy magisterskie).

Następnie we wniosku musimy wpisać swój adres zamieszkania i ewentualnie również adres do korespondencji (jeżeli jest inny niż adres zamieszkania). Podajemy standardowo ulicę, numer domu, numer mieszkania oraz kod pocztowy wraz z miejscowością.

Wniosek wymaga od nas również podania danych na temat naszego dochodu. Nie jest to zatem pożyczka dla bezrobotnych, choć trzeba szczerze przyznać, że we wniosku firma wymaga od nas tylko deklaracji, a nie potwierdzenia naszego zatrudnienia czy dochodu. We wniosku musimy wybrać główne źródło dochodu (do wyboru mamy tu umowę o pracę, kontrakt, umowę zlecenie, umowę najmu, emeryturę, rentę, działalność gospodarczą oraz działalność rolniczą). Należy też wskazać, czy otrzymujemy świadczenie 500 plus (a jeżeli otrzymujemy – to jaka jest łączna liczba takich świadczeń). Można więc przypuszczać, że jest to pożyczka na 500 plus, w której świadczenie to buduje naszą zdolność kredytową.

Ile kosztuje pożyczka w Fanko?

Koszt najlepiej oddaje parametr RRSO. Poniżej możesz znaleźć przykład reprezentatywny, w którym podane są dokładne koszty pożyczki dla kwoty 5500 zł przy okresie spłaty 30 miesięcy. Jeżeli spóźnimy się ze spłatą pożyczki możemy narazić się na dodatkowe opłaty, co oczywiście podniesie koszty całej pożyczki.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania – przykład

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) dla przykładu reprezentatywnego wynosi: 139,83%.
Całkowita Kwota Pożyczki (bez kredytowanych kosztów) wynosi: 5 500 zł; oprocentowanie stałe w skali roku: 20,00 %; czas obowiązywania umowy: 30 miesięcy; wysokość miesięcznych równych rat: 469,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca w wysokości 395,24 zł; Całkowita Kwota do Zapłaty: 13 996,24 zł; Całkowity Koszt Pożyczki 8 496,24 zł (w tym: odsetki 2 996,24 zł, prowizja 5 500,00 zł). Kalkulacja została dokonana na dzień 27.09.2022 r.

Pożyczka Fanko - pytania i odpowiedzi

W Fanko można mieć dwie pożyczki, ale są pewne ograniczenia w tej kwestii. O drugą pożyczkę możemy zawnioskować dopiero po 135 dniach od dnia udzielenia poprzedniej pożyczki. W praktyce trzeba zatem odczekać ponad 2 miesiące, żeby zawnioskować o kolejną pożyczkę w tej firmie.

Na etapie wnioskowania o pożyczkę trzeba żadnych dokumentów, ponieważ jest to pożyczka bez zaświadczeń.

W przypadku pożyczki Fanko maksymalna kwota zobowiązania wynosi aż 15 000 zł. Dostępna dla nas kwota jest jednak zależna od oceny naszej zdolności kredytowej.

Minimalna kwota pożyczki w tej firmie wynosi 1000 zł.

Spłata pożyczki w tej firmie musi nastąpić w okresie od 24 do 30 miesięcy. Taki czas spłaty nie stoi jednak na przeszkodzie, by spłacić pożyczkę wcześniej. W Fanko za wcześniejszą spłatę nie ponosimy żadnych kosztów.

Pożyczka w firmie Fanko wypłacana jest zawsze na konto bankowe podane przy weryfikacji tożsamości, a zatem jest to typowa pożyczka przez Internet na konto.

Zostaw swoją opinię o Fanko

Firmę Fanko możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w poniższym głosowaniu. Zachęcamy do oceny – dzięki temu możesz dać znać innym osobom, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoim doświadczeniem z firmą pożyczkową Fanko możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

aga
aga
2023-03-31 09:49:06

Brak komentarzy

Mmm
Mmm
2023-01-02 12:56:18

Chcę zobaczyć komentarze

Porównaj