Jak usunąć konto na Vivus.pl?

Jak usunąć konto na Vivus.pl?

autor wpisu
Dorota Cholewicka
21 grudnia 2022

Vivus to jedna z najpopularniejszych firm pożyczkowych, która oferuje szybkie finansowanie swym Klientom. Aby otrzymać gotówkę, konieczne będzie założenie profilu w ich serwisie. Jednak po spłacie zobowiązania, możemy takie konto usunąc. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Spis treści:

 1. Konto na Vivus - do czego służy?
 2. Czy możliwe jest usunięcie konta na Vivus?
 3. Jak usunąć konto na Vivus – instrukcja krok po kroku
 4. Nie mam dostępu do konta na Vivius - co zrobić?
Zwiń spis treści

Konto na Vivus - do czego służy?

Vivus to krótkoterminowe pożyczki chwilówki. Firma udziela chwilówek online już od 2012 roku i zbiera bardzo dobre opinie od Klientów. Dotychczas Vivus w Polsce udzielił już milion pożyczek, a łączna miesięczna kwota udzielanych pożyczek to 80 mln zł. Każdy Klient Vivusa posiada swój Profil Klienta, na którym znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o pożyczonej kwocie, terminie spłaty oraz samej firmie pożyczkowej. Dzięki temu spłata rat pożyczki jest banalnie prosta – wystarczy zaledwie kilka kliknięć myszką.

Pożyczka w Vivusie to typowa pożyczka na dowód, czyli pożyczka, do której wzięcia wystarczy nam właściwie sam dowód osobisty (a właściwie niekoniecznie dowód, a po prostu dane z niego). Vivus reklamuje się jako pożyczka, którą weźmiemy szybko, łatwo i prosto. Minimum formalności i naprawdę wysoka maksymalna kwota pożyczki – to definicja pożyczki w Vivusie. Pamiętajmy, że o przyznaniu pożyczki decyduje między innymi zdolność kredytowa Klienta.

W przypadku Vivusa hasło “minimum formalności” to nie pusty slogan – firma naprawdę ogranicza do minimum ilość składanych dokumentów. Nie musimy przedstawiać żadnych zaświadczeń z miejsca pracy czy wyciągów z konta. Wniosek jest bardzo intuicyjny, potwierdzanie własnej tożsamości również – wystarczy jedynie zrobić przelew weryfikacyjny i decyzja pożyczkowa jest wydawana niemalże od razu.

Do czego służy konto na Vivus?

 • Zweryfikowanie Klienta,
 • Możliwość aktualizacji danych osobowych,
 • Zbiór informacji o pożyczkach, złożonych wnioskach, terminach i kwotach do spłaty,
 • Prosty sposób na kontakt firmy z Klientami.

Sprawdź: Vivus opinie.

Czy możliwe jest usunięcie konta na Vivus?

Jeśli kiedykolwiek skorzystaliśmy z usług, jakie oferuje Vivus, prawdopodobnie musieliśmy założyć profil Klienta na ich stronie. Może zdarzyć się tak, że po skorzystaniu i całkowitym uregulowaniu zobowiązania, nie będziemy chcieli mieć aktywnego konta na Vivus. Dobra wiadomość jest taka, że takie konto możemy usunąć. Jednak nie da się tego zrobić automatycznie, za pomocą kilku kliknięć. Aby to zrobić, musimy wypełnić odpowiedni formularz i przesłać go na adres [email protected] Ważna informacja jest taka, że ten formularz dotyczy nie tylko zamknięcia konta, ale również usunięcia niektórych danych z bazy firmy.

Jeśli zależy nam na usunięciu danych, powinniśmy we wniosku wskazać dane, które chcemy usunąć i zaznaczyć jedną z tych opcji:

 • wnoszę o usunięcie wszystkich moich danych, z wyjątkiem […],
 • wnoszę o usunięcie tylko wskazanych danych osobowych […].

Warto jednak pamiętać, że mimo złożenia takiego formularza, Vivus w dalszym ciągu będzie mógł przechowywać niektóre nasze dane przez kolejne 5 lat. Chodzi o dane takie jak: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania czy serię i numer dowodu osobistego. Jest to spowodowane ustawą o zapobieganiu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.

Jak usunąć konto na Vivus – instrukcja krok po kroku

Usunięcie swego konta w serwisie Vivus nie jest zbyt skomplikowane, choć na pierwszy rzut oka może się takie wydawać. Nie możemy tego zrobić za pomocą kilku kliknięć, ponieważ konieczne jest wypełnienie formularza. Musimy wypełnić w nim pola oznaczone gwiazdką, a następnie przesłać jego skan lub zdjęcia na odpowiedni adres e-mail.

Jak dezaktywować konto na Vivus?

 1. Wchodzimy na stronę internetową Vivus.pl.
 2. Odszukujemy zakładkę “Polityka prywatności”.
 3. Otworzy się nowa strona, na niej znajdujemy nagłówek “Jakie przysługują mi prawa odnośnie moich danych osobowych?”
 4. Klikamy w zakładkę “Prawo do usunięcia danych”. Zostaniemy przekierowani na stronę, z której będziemy mogli pobrać wzór wniosku.
 5. Ściągamy formularz i wypełniamy wszystkie pola oznaczone gwiazdką.
 6. Wykonujemy skan lub zdjęcie wypełnionego formularza i przesyłamy na adres e-mail: [email protected]

Nie mam dostępu do konta na Vivius - co zrobić?

Często zdarza się, że nie możemy zalogować się na naszym koncie, mimo że nie usuwaliśmy profilu. Powodem takiej sytuacji jest zazwyczaj problem z zapamiętaniem hasła lub loginu. Dobra wiadomość jest taka, że możemy ten problem rozwiązać w łatwy sposób. Wystarczy, że skorzystamy z opcji odzyskiwania hasła, która będzie widoczna na ekranie logowania. Trochę inaczej wygląda sytuacja z zapomnianym loginem. Możemy spróbować sprawdzić nasze e-maile, jeśli na jakimś znajdziemy wiadomości od Vivus, oznaczać to będzie, że ten e-mail jest naszym loginem.

Warto pamiętać, że używając profilu na Vivus, możemy w każdej chwili zmodyfikować dane konta (między innymi adres e-mail lub hasło). W podobny sposób możemy zmienić inne informację, takie jak nazwisko, adres zamieszkania oraz numer telefonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Bon Pierwszaka dla polskich uczniów za granicą
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
05 września 2020

Bon Pierwszaka dla polskich uczniów za granicą

Netflix – opinie
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
28 października 2020

Netflix – opinie

Koronawirus a 13. emerytury
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
23 marca 2020

Koronawirus a 13. emerytury

PKO BP zarobi w tym roku 3,5 mld zł ?
Wpisy
author
Patryk Byczek
18 lipca 2018

PKO BP zarobi w tym roku 3,5 mld zł ?

Kasa Stefczyka Nowy Dwór Mazowiecki
Oddziały
author
Patryk Byczek
29 października 2020

Kasa Stefczyka Nowy Dwór Mazowiecki

Porównaj