Pożyczki w weekend

Pożyczki w weekend

author
Aleksandra Gościnna
18 sierpnia 2022

Potrzebujesz pożyczki dostępnej w sobotę lub niedzielę? Sprawdź, które firmy i banki udzielają pożyczek także w weekendy. To dobra oferta dla osób, które potrzebują mieć środki na koncie już soboty czy nawet niedziele. Maksymalnie możemy otrzymać nawet 200 000 zł.

Pożyczka w weekend - ranking ofert

Pożyczki w weekend – szczegóły:

Rodzaj produktu: pożyczki w weekend
Kwota pożyczka: od 100 do 200 000 zł
Spłata: od 1 do 120 miesięcy
Wnioski w weekend: tak
Wypłata w sobotę: tak
Czas działania: 7 dni w tygodniu
Gdzie dostanę: SuperGrosz, Vivus
Formularz online: tak
RRSO: od 0%

Spis treści:

 1. Pożyczka w weekend - ranking ofert
 2. Pożyczka w sobotę i niedzielę - czy to możliwe?
 3. Jak wygląda wypłata pożyczki w weekendy i święta?
 4. Dla kogo są przeznaczone pożyczki w weekend?
 5. Pożyczki dostępne w sobotę – lista firm
 6. Czy banki udzielają kredytów w weekend?
 7. Jak szybko są wypłacane pożyczki w weekend?
 8. Pożyczka dla zadłużonych w weekend
Zwiń spis treści

Pożyczka w sobotę i niedzielę - czy to możliwe?

Otrzymanie pieniędzy w weekend wcale nie jest takim prostym zadaniem. Sporo firm pracuje w soboty i niedzielę, ale tylko niektóre z nich faktycznie weryfikują Klientów i wypłacają w te dni pożyczki – nawet w 15 minut. Wszystko jednak zależy od tego, jaki rachunek bankowy posiada firma i pożyczkobiorca. Mimo wszystko możemy znaleźć oferty pożyczek od ręki, z których skorzystać można także w weekend.

Niektóre firmy pożyczkowe rozpatrują wnioski 7 dni w tygodniu. Odróżnia je to od tradycyjnych kredytów bankowych, w przypadku których wniosek złożyć można tylko w czasie pracy pracowników. Z kolei pożyczki w weekend dostępne są tak samo w środy, piątki czy niedziele.

Jak wygląda wypłata pożyczki w weekendy i święta?

Pożyczkę dostępną 7 dni w tygodniu oferuje większość instytucji pozabankowych. Zatem dostęp do pieniędzy jest bardzo prosty. Warto jednak pamiętać, że każda firma może ustalić inne godziny, w których rozpatrywane są wnioski o pożyczkę. Przeważnie jest to godzina przed zakończeniem pracy pracowników pożyczkodawcy. Dobra wiadomość jest jednak taka, że w przypadku firm pożyczkowych czas pracy jest zwykle bardzo długi, wiele z nich pracuje nawet do późnych godzin wieczornych – odróżnia je to od banków, które czynne są zwykle do godzin popołudniowych.

Musimy jednak wziąć dodatkowo pod uwagę fakt, że rozpatrywanie wniosków każdego dnia tygodnia i o późnych porach nie musi wiązać się z błyskawicznym otrzymaniem pieniędzy. Wiele firm rozpatrujących codziennie wnioski pieniądze wypłaca nawet w 15 minut, a inne dopiero w najbliższym dniu roboczym. Wynika to głównie z ograniczeń, jakie stawiają godziny, w których banki zaksięgują przelewy. Nie oznacza to bynajmniej, że w żadnej firmie pożyczkowej nie uzyskamy natychmiast pieniędzy. Istnieje taka możliwość pod warunkiem, że będziemy mieć konto w tym samym banku, co wybrany przez nas pożyczkodawca, gdyż głównym sposobem wypłaty środków jest właśnie przelew bankowy. Wówczas przelew może trafić na nasze konto nawet w 15 minut.

Dużą zaletą firm pozabankowych jest tutaj fakt, że posiadają one zwykle konta w wielu bankach, a w efekcie istnieje spore prawdopodobieństwo, że również w tym, w którym my mamy swój rachunek. Dzięki temu wzrastają nasze szanse na błyskawiczne otrzymanie środków – również w soboty i niedziele. Natomiast w przypadku, gdy nie mamy konta w tym samym banku, co udzielający finansowania, ratunkiem może okazać się przelew natychmiastowy, który jak sama nazwa wskazuje, zrealizowany będzie w momencie nadania.

Dla kogo są przeznaczone pożyczki w weekend?

Pożyczka online w weekend kierowana jest głównie do osób, które potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki w dni wolne od pracy. Takie sytuacje mogą zdarzyć się z przyczyn losowych, ale także przez zwykłe roztargnienie, kiedy np.: zapomnimy o przypadających w sobotę lub niedzielę urodzinach lub świętach i nie zdążymy na czas kupić prezentu dla bliskiej osoby. Uzyskanie pożyczki, a raczej pieniędzy w weekend nie jest wcale takie łatwe, jak firmy pozabankowe przedstawiają.

Z pożyczek w weekendy mogą korzystać wszystkie osoby pełnoletnie posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. W procesie pożyczkowym potrzebny będzie właściwie tylko dowód osobisty – dlatego bywają też nazywane pożyczkami na dowód. Dodatkowo dla każdego pożyczkodawcy ważne jest to, czy będziemy w stanie spłacić otrzymaną kwotę, dlatego ważne jest również posiadanie stałych dochodów.

Aby wziąć pożyczkę w weekend należy spełnić kilka prostych kroków:

 1. Wybrać kwotę pożyczki i okres spłaty.
 2. Złożyć wniosek.
 3. Wykonać przelew identyfikacyjny.
 4. Poczekać na decyzję pożyczkową.
 5. W przypadku pozytywnej decyzji, pieniądze są na koncie.

Kwotę pożyczki należy ustalić sobie już wcześniej. Warto przeanalizować na co faktycznie potrzebne są nam pieniądze i o taką kwotę zawnioskować. Nie warto brać za dużo, ponieważ wyższa kwota pożyczki oznacza większą kwotę całkowitą. Pożyczki udzielane w weekend to takie same produkty, jak te udzielane także w dniach roboczych czy też krótkoterminowe pożyczki chwilówki. Dana firma pożyczkowa po prostu pracuje również w soboty i niedziele i w tych dniach także obsługuje Klientów.

Jak najłatwiej wybrać pożyczkę w weekend? Wystarczy przejrzeć nasz ranking pożyczek, w którym zawarliśmy między innymi najlepsze pozabankowe pożyczki ratalne. Oferty dostępne w naszym rankingu można także znaleźć w serwisach pozabankowych firm pożyczkowych. W niektórych firmach można skorzystać z pożyczki promocyjnej, dzięki czemu pożyczając np. 3500 zł, oddajemy dokładnie tyle samo. Do pożyczki nie są doliczane jakiekolwiek koszty dodatkowe. Uzyskanie tzw. pierwszej/darmowej pożyczki jest możliwe w wielu firmach pożyczkowych.

Pożyczki dostępne w sobotę – lista firm

Cześć firm pożyczkowych pracuje nie tylko od poniedziałku do piątku, lecz także w sobotę. W takim wypadku pieniądze na koncie można mieć już w weekend. Firmy pracujące 6 dni w tygodniu to:

Prestito

Vivus

SuperGrosz

Smartney

Wonga

Pożyczka Plus

Smart Pożyczka

Provident

Czy banki udzielają kredytów w weekend?

Z przyznawaniem kredytów bankowych w weekendy nie jest już tak prosto – skontaktowaliśmy się bezpośrednio z każdym bankiem wskazanym w naszym rankingu i zapytaliśmy, czy wnioski kredytowe rzeczywiście są rozpatrywane w weekendy. Okazuje się, że w większości to przykłady kredytu online, a więc w weekendy jedynie przyjmują wnioski, ale rozpatrywane są one dopiero w pierwszym dniu roboczym następującym po danym weekendzie.

Udało nam się ustalić, że:

– doradcy Santander Banku Polska rozpatrują wnioski złożone w weekendy na bieżąco, ale tylko Klientom banku (czyli tym, który mają konto w tym banku), a wnioski pozostałych Klientów są rozpatrywane od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00,

– doradcy PKO Banku Polskiego rozpatrują wnioski złożone w weekendy na bieżąco, ale tylko wtedy, kiedy dołączony jest do nich komplet dokumentów umożliwiający automatyczne przetwarzanie.

Jak szybko są wypłacane pożyczki w weekend?

Wypłata w większości firm również może nastąpić w weekend. To jak długo będziemy czekać na przyznanie środków w dużej mierze zależy od nas samych, ponieważ natychmiastową pożyczkę możemy otrzymać tylko wtedy, kiedy:

– poprawnie wypełnimy cały wniosek pożyczkowy,

– podamy we wniosku poprawne dane do weryfikacji,

– mamy konto w tym samym banku, co wybrany przez nas pożyczkodawca.

Warto wiedzieć jednak, że wielu pożyczkodawców, którzy oferują pożyczki w weekend, ma konto w kilku bankach. Dzięki temu jest spora szansa, że jedno z tych kont znajduje się także w naszym banku, a w ten sposób pieniądze można mieć na swoim koncie jeszcze tego samego dnia. Co więcej, zdarza się, że w sprzyjających warunkach pieniądze możemy mieć na koncie nawet w 15 minut od otrzymania pozytywnej decyzji kredytowej.

Pożyczka dla zadłużonych w weekend

Pożyczek w weekend szukają przeważnie osoby z nagłą potrzebą finansową. Do tego grona zaliczamy więc również osoby, które potrzebują pożyczek dla zadłużonych. Niektóre firmy, które pracują 7 dni w tygodniu, decydują się również na udzielania finansowania osobom z negatywną historią kredytową. Warto wiedzieć, że Biuro Informacji Kredytowej również pracuje w weekendy i firmy pożyczkowe mogą nas sprawdzić w bazach. Należy szczególnie pilnować terminu spłaty pożyczki, aby doprowadzić do tego, żeby w naszej historii kredytowej pojawiły się negatywne wpisy.

Część z ofert to typowe przykłady pożyczek bez baz, w przypadku których pożyczkodawca rezygnuje ze sprawdzania Klienta w rejestrach dłużników lub akceptuje pojawiające się tam wpisy. Oznacza to, że w sobotę czy niedziele na środki liczyć może naprawdę szerokie grono odbiorców.

Czy w niedzielę można wziąć kredyt?

Kredyt jest produktem, który uzyskać można wyłącznie w banku. Powyżej wspominaliśmy już, że instytucje bankowe również decydują się na przyjmowanie i rozpatrywanie wniosków w weekend. Niestety raczej marne szanse są na to, że jeśli złożymy wniosek w niedzielę to jeszcze tego samego dnia uzyskamy pieniądze.

Nie oznacza to jednak, że nie możemy złożyć w niedziele wniosku przez Internet – przeciwnie, a dodatkowo będzie to dobre rozwiązanie, gdyż nasz wniosek zostanie więc rozpatrzony od razu w poniedziałek. W ten już na początku tygodnia możemy otrzymać potrzebne pieniądze.

Gdzie dostanę pożyczkę w niedzielę?

Firmy pożyczkowe pracują także w soboty i w niedziele, więc wnioski rozpatrywane są niemalże na bieżąco. Decyzję pożyczkową możemy otrzymać już w ciągu 15 minut, niezależnie od godziny, o której złożymy wniosek, gdyż większość z nich to przykład pożyczek bez zaświadczeń. Oznacza to, że nie trzeba dostarczać właściwie żadnych dokumentów. Firma pożyczkowa może więc szybko podjąć decyzję o udzieleniu nam zadłużenia.

Niektóre firmy deklarują dostępność dla Klienta także w niedziele. Na przykład firma Smart Pożyczka udostępnia infolinię 7 dni w tygodniu, jest więc szansa, że nasz wniosek również zostanie rozpatrzony tego dnia.

Czy Vivus udziela pożyczek w niedzielę?

Tak, jest taka możliwość, Firma Vivus pracuje także w niedziele, co jednak ważne – tylko w niedziele handlowe. Oznacza to, że jeśli złożymy wniosek w niedzielę handlową w czasie pracy pracowników firmy, to mamy szansę na otrzymanie pożyczki jeszcze tego samego dnia. Czas wypłaty będzie oczywiście uzależniony od przelewu bankowego.

Czy Provident udziela pożyczek w niedzielę?

Tak, podobnie jak w poprzednim przypadku, firma Provident informuje, że Klienci mają szanse na otrzymanie środków z pożyczki także w dni wolne, czyli również w niedziele. Tu warunkiem jest jednak złożenie wniosku wcześniej – w godzinach, te ograniczają się z kolei tylko do dni roboczych.

Darmowe pożyczki w weekend

Możliwość uzyskania środków także w weekendy brzmi bardzo zachęcająco, a jeszcze bardziej atrakcyjna będzie więc oferta darmowej pożyczki w soboty i niedziele. Czy to jednak możliwe? Tak. W weekendy możemy więc skorzystać również z darmowych chwilówek – w większości firm pierwsza pożyczka jest całkowicie bezpłatna. Oddajemy więc dokładnie tyle, ile pożyczyliśmy.

Darmowe oferty są też jednak pułapką dla Klienta – wzięcie zbyt wielu nawet darmowych pożyczek naraz może wpędzić nas w pętlę zadłużenia. Trzeba pilnować terminu spłaty pożyczki, ponieważ w przeciwnym razie możemy wpaść w kłopoty. Wspominana pętla zadłużenia może doprowadzić do zajęcia komorniczego, a wówczas uzyskamy już tylko pożyczki z komornikiem.

Ile weekendów mamy rocznie?

W każdym roku mamy taką samą liczbę tygodni. Nie zmieni tego nawet to, czy aktualnie jest rok przestępczy czy nie. Aby to obliczyć, wystarczy podzielić ogólną liczbę dni w roku (365 lub 366) przez 7. Wynik dzielenia w obu przypadkach da nam w zaokrągleniu 52.

Można więc powiedzieć, że w każdego roku mamy 52 tygodnie, czyli 52 weekendy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Program Partnerski dla klubów Ekstraklasy od PKO BP
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
11 września 2019

Program Partnerski dla klubów Ekstraklasy od PKO BP

Protest listonoszy – kto doręczy przesyłki?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 lutego 2019

Protest listonoszy – kto doręczy przesyłki?

Polskie autostrady są zbyt drogie – komunikat NIK
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
19 sierpnia 2019

Polskie autostrady są zbyt drogie – komunikat NIK

Deutsche Bank w Szczecinie
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
24 listopada 2017

Deutsche Bank w Szczecinie

Finanse Polski lokalnej – raport Provident
Wpisy
author
Patryk Byczek
26 marca 2018

Finanse Polski lokalnej – raport Provident

Bank Millennium wprowadzi Apple Pay w kwietniu 2019
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
13 marca 2019

Bank Millennium wprowadzi Apple Pay w kwietniu 2019

Porównaj