Jak zamknąć konto w Banku Millennium?

Jak zamknąć konto w Banku Millennium?

author
Dorota Grycko
22 października 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.
Kategoria

Powodów do zamknięcia konta może być wiele – koniec promocji, upłynięcie okresu darmowego konta lub po prostu znalezienie lepszej oferty. Sprawdzamy, jak zamknąć konto w Banku Millennium.

Spis treści:

 1. Zamknięcie konta w Millennium przez Internet
 2. Jak zamknąć konto w Banku Millennium przez telefon?
 3. Jak zamknąć konto w placówce Banku Millennium?
 4. Jak zamknąć konto listownie w Banku Millennium?
 5. Ile trwa zamknięcie konta w Banku Millennium?
 6. Zamknięcie konta w Banku Millennium - najważniejsze pytania i odpowiedzi
Zwiń spis treści

Zamknięcie konta w Millennium przez Internet

Istnieje wiele dogodnych sposobów zamykania konta w banku Millennium. Konto zamkniemy zarówno bez wychodzenia z domu, jak i sposobami bardziej tradycyjnymi – na przykład odwiedzając placówkę banku lub wysyłając wypowiedzenie listownie.

Aby zamknąć konto przez Internet, musimy zalogować się do bankowości internetowej Millenet, a następnie wykonać kolejno operacje:

 1. Wchodzimy w zakładkę “Konta” i wybieramy opcję widoczną na końcu rozwijanej listy: “Zamykanie konta”.
 2. Zaznaczamy rachunki, które chcemy zamknąć (wystarczy na nie kliknąć) i przechodzimy “Dalej”.
 3. Wskazujemy numer konta i nazwę odbiorcy, do którego mają być przelane środki z likwidowanego konta.
 4. Wybieramy z rozwijanej listy powód zamknięcia konta:
  – lepsza oferta w innym banku,– zbyt niskie oprocentowanie,– zbyt wysokie opłaty/prowizje,

  – zbyt niski oferowany limit,

  – posiadam już taki produkt/usługę,

  – nie jestem zadowolony z Banku Millennium,

  – żaden z powyższych.

 5. Potwierdzamy dyspozycję zamknięcia konta SMS-em. 

Od tego momentu liczy się 30 dni okresu wypowiedzenia. Przez ten czas na konto nadal będą przychodzić przelewy, będziemy mogli z niego wypłacać środki oraz bez przeszkód logować się do bankowości internetowej. Dopiero po 30 dniach numer konta zostanie ostatecznie zlikwidowany. Nie ma możliwości skrócenia okresu oczekiwania na wygaśnięcie konta w przypadku rozwiązywania umowy przez Internet.

Przed zamknięciem konta bankowego należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach:

 1. Należy upewnić się, że nie posiadamy innych produktów banku Millennium, które wymagają posiadania konta i gwarantują promocyjne warunki.
 2. Powinniśmy zamknąć wszystkie produkty powiązane z kontem bankowym (rachunki bankowe, pożyczki np. pożyczki na dowód, lokaty oszczędnościowe i produkty inwestycyjne).
 3. Musimy spłacić wszystkie karty debetowe i kredytowe powiązane z rachunkiem bankowym w Millennium (jeśli tego nie zrobimy, bank nie zgodzi się na rozwiązanie umowy).
 4. Należy wypłacić wszystkie oszczędności zgromadzone na rachunku bankowym (jeśli tego nie zrobimy, utracimy wszystkie
 5. Jeśli mamy jakiekolwiek zaległości, musimy je uregulować.

Jak zamknąć konto w Banku Millennium przez telefon?

Aby zamknąć konto przez telefon, musimy skontaktować się z konsultantem Banku Millennium. Możemy dzwonić pod jeden z dwu dostępnych numerów:

801 331 331 (dla telefonów komórkowych z Polski)

– (+48) 22 598 40 40 dla telefonów stacjonarnych i komórkowych z Polski i zagranicy.

Po pozytywnej weryfikacji naszej tożsamości będziemy mogli złożyć wypowiedzenie umowy w formie ustnej – konsultant poprowadzi nas przez cały proces. Następnie po rozłączeniu się z konsultantem, bank ponownie skontaktuje się z nami telefonicznie w celu przekazania informacji dotyczących kolejnych etapów zamykania konta w Millennium.

Infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a zatem możemy zamknąć konto dosłownie o każdej porze dnia i nocy. Sposób ten jest wygodny, aczkolwiek na pewno trwa dużo dłużej niż zamykanie przez Internet.

Jak zamknąć konto w placówce Banku Millennium?

W dobie Internetu nadal mamy wielu zwolenników załatwiania sprawy „z żywym człowiekiem”. Takie osoby w celu zamknięcia konta mogą udać się do dowolnej placówki banku Millennium. Pracownik oddziału poprowadzi nas przez cały proces zamykania konta. Czasami zdarza się, że niektórym Klientom, jako zachęta do niezamykania konta, przedstawiana jest specjalna oferta. Takiej opcji nie uświadczymy zamykając konto przez Internet.  Zamknięcie konta w oddziale wiąże się z koniecznością wycofania środków finansowych z tego konta. Niestety okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni, więc na koncie musimy pozostawić tyle, ile potrzebne jest do uregulowania obowiązkowych opłat dotyczących naszego konta przez najbliższy miesiąc.

Takie operacje rzadko jednak są bezpłatne – w zależności od warunków konta taki przelew może być obciążony prowizją w wysokości nawet 7,99 zł. Przez cały okres wypowiedzenia bank ma prawo pobierać opłaty stałe wynikające z umowy z Klientem. Jeżeli nie jesteśmy pewni, ile pieniędzy na pokrycie tych kosztów powinniśmy zostawić na koncie, możemy poprosić pracownika banku o odpowiednie wyliczenie. Dzięki temu będziemy mogli wycofać z konta dokładnie tyle, ile potrzeba, by po opłaceniu ostatnich kosztów saldo na koncie wynosiło 0,00 zł. Po 30 dniach konto zostanie ostatecznie zlikwidowane, a środki na nie trafiające będą przekierowane na numer konta podany przez Klienta.

Podczas wizyty w banku musimy oczywiście mieć ze sobą dokument tożsamości – wszystkie inne formalności zostaną dopełnione na miejscu. Od dnia podpisania dyspozycji liczony jest miesięczny okres wypowiedzenia umowy. Pracownik Banku Millennium krok po kroku wypełni z nami formularz, a potwierdzanie dyspozycji przyjdzie do nas pocztą lub zostanie wysłane na nasz adres korespondencyjny.

Jak zamknąć konto listownie w Banku Millennium?

Osoby, które nie mogą udać się do banku i nie posiadają dostępu do Internetu, mogą złożyć wypowiedzenie umowy o konto drogą listowną.

Wypowiedzenie musi zawierać:

– imię i nazwisko posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer PESEL posiadacza lub posiadaczy rachunku,
– numer rachunku, na które mają być przelane środki z zamykanego rachunku,
– określenie trybu, w jakim umowa ma być rozwiązana (z reguły jest to tryb miesięczny).

Wypowiedzenie musimy napisać własnoręcznie i wysłać je na adres korespondencyjny banku:

Bank Millennium S.A., ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa.

Własnoręcznie musimy złożyć także podpis – bardzo ważne jest, by był on zgodny z tym, który jest w Millennium wskazany za wzór naszego podpisu. Jeżeli podpisy te nie będą się zgadzały, zgłoszenie nie zostanie przyjęte.

Ile trwa zamknięcie konta w Banku Millennium?

Standardowy okres wypowiedzenia umowy w Millennium trwa 30 dni.

Trzeba jednak pamiętać, że w każdej umowie mogą być zapisane inne warunki, dlatego przed złożeniem wypowiedzenia, należy przeczytać umowę.

W niektórych sytuacjach możemy także ubiegać się o natychmiastowe rozwiązanie umowy (w związku ze zmianą regulaminu, tabeli prowizji i opłat lub tabeli oprocentowania) lub skrócenie okresu wypowiedzenia (w przypadku spełnienia określonych warunków). Opcji zamknięcia konta w trybie natychmiastowym nie zajdziemy przez Internet – jest to dostępne tylko dla osób, które w celu rozwiązania umowy dotyczącej konta pojawią się osobiście w placówce Banku Millennium. Jeżeli chcemy zamknąć konto w trybie natychmiastowym, to środki na nim muszą być wyzerowane. Oznacza to, że w momencie zamykania konta, musi być na nim saldo 0,00 zł (bez żadnych debetów).

Okres wypowiedzenia rozpoczyna się od dnia złożenia dyspozycji w banku. Co ważne, zamknięcie konta w banku przez osobę fizyczną jest całkowicie bezpłatne.

Zamknięcie konta w Banku Millennium - najważniejsze pytania i odpowiedzi

Okres wypowiedzenia trwa standardowo miesiąc. Liczony jest od dnia złożenia dyspozycji zamknięcia rachunku.

Nie, nie ma takiego obowiązku. Karta zostanie dezaktywowana automatycznie w momencie, w którym upłynie okres wypowiedzenia umowy.

Nie, jeżeli posiadamy jakiekolwiek debety, to konto nie zostanie zamknięte. Musimy najpierw uregulować wszystkie „minusy” na koncie, by złożyć dyspozycję do jego zamknięcia.

Zamknięcie konta przez osobę fizyczną w Banku Millennium nic nie kosztuje.

Zamknąć konto w Banku Millennium możemy:

 • telefonicznie,
 • internetowo,
 • listownie,
 • odwiedzając stacjonarną placówkę.
author
Dorota Grycko
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

es
es
2022-02-07 00:39:45

opłata za zamknięcie konta ( przelew środków do innego banku ) wynosi 8 zł. Lepiej opróżnić konto przed zamknięciem

Agnieszka Maria Pryma
Agnieszka Maria Pryma
2019-04-04 21:35:53

Chce zamknąć rachunek bankowy w millenium

Podobne artykuły

Episkopat zachęca do odejścia od gotówki

Żyjemy w czasach, w których posiadanie gotówki staje się coraz rzadszym zjawiskiem. Do tych zmian dostosowują się również instytucje kościelne. Episkopat rozpoczyna kampanię zachęcającą do wprowadzenia w parafiach terminali płatniczych.

author
Aleksandra Gościnna
20 grudnia 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Złoty Laur Klienta 2020 dla ING Lease

ING Bank Śląski poinformował w oficjalnym komunikacie, że spółka ING Lease w tegorocznej edycji konkursu Laur Klienta otrzymała elitarną, złotą nagrodę.

author
Patryk Byczek
15 lipca 2020
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Santander Bank Polska w Skoczowie

Santander Bank Polska to drugi bank w Polsce pod względem wielkości aktywów. Jedna z placówek banku mieści się w Skoczowie. Sprawdź dane kontaktowe do placówki oraz jej ofertę.

author
Patryk Byczek
26 maja 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Pożyczka na PIT w Kasie Stefczyka

Każdy z nas w pewnym momencie może napotkać na finansowe wyzwania, które wymagają szybkiej i skutecznej reakcji. Czy to niespodziewane wydatki, konieczność realizacji długo planowanych projektów czy po prostu chęć zrealizowania marzeń, które wydawały się być poza naszym zasięgiem – wszystkie te sytuacje mogą skłonić nas do poszukiwania dodatkowych środków finansowych. Wśród dostępnych opcji finansowania, pożyczka na PIT w Kasie Stefczyka wyróżnia się jako atrakcyjne rozwiązanie, oferujące szybki dostęp do gotówki z korzystnymi warunkami.

author
Patryk Byczek
09 marca 2016
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „3,2% bez limitów na Lokacie Wielki Procent” w Idea Banku

Idea Bank wystartował z kolejną promocją związaną z lokatami oszczędnościowymi. Tym razem za założenie promocyjnej Lokaty Wielki Procent, Klienci otrzymają oprocentowanie wynoszące 3,2% w skali roku. Promocja skierowana jest zarówno do obecnych, jak i nowych Klientów banku.

author
Patryk Byczek
14 listopada 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja „Konto z premią 300 zł” w Santander Bank Polska

W Santander Bank Polska trwa promocja, w której nowi Klienci w zamian za otworzenie konta i spełnienie warunków oferty zgarną nawet 350 złotych premii. Promocja trwa do 28 lutego 2022 roku. Sprawdź warunki.

author
Patryk Byczek
09 lutego 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj