Jak zamknąć konto w Banku Millennium?

Jak zamknąć konto w Banku Millennium?

author
Dominika Sobieraj
07 października 2018
Powodów do zamknięcia konta może być wiele - koniec promocji, upłynięcie okresu darmowego konta lub po prostu znalezienie lepszej oferty. Sprawdzamy, jak zamknąć konto w Banku Millennium. 

Spis treści:
1. Zamknięcie konta przez Internet (w bankowości internetowej MilleNet).

2. Zamknięcie konta przez telefon.
3. Zamknięcie konta w placówce Banku.
4. Najczęstsze pytania i odpowiedzi.

Bank Millennium, jako jeden z nielicznych banków w Polsce, oferuje możliwość zamknięcia konta przez Internet. W pozostałych bankach w większości należy udać się do oddziału. Tutaj nie musimy nawet wychodzić z domu. 


 

ZAMKNIĘCIE KONTA PRZEZ INTERNET

Aby zamknąć konto w banku Millenium przez Internet, musimy oczywiście zalogować się do systemu transakcyjnego MilleNet. Jest to najpopularniejszy i najszybszy sposób zamykania konta. 

1. Wchodzimy w zakładkę Konta i wybieramy opcję widoczną na końcu rozwijanej listy: Zamykanie konta. 
2. Zaznaczamy rachunki, które chcemy zamknąć (wystarczy na nie kliknąć) i przechodzimy Dalej. 
3. Wskazujemy numer konta i nazwę odbiorcy, do którego mają być przelane środki z likwidowanego konta. 
4. Wybieramy z rozwijanej listy powód zamknięcia konta:

– lepsza oferta w innym banku,

– zbyt niskie oprocentowanie,

– zbyt wysokie opłaty/prowizje,

– zbyt niski oferowany limit,

– posiadam już taki produkt/usługę,

– nie jestem zadowolony z Banku Millennium,

– żaden z powyższych.
5. Potwierdzamy dyspozycję zamknięcia konta SMS-em. 

Od tego momentu liczy się 30 dni okresu wypowiedzenia. Przez ten czas na konto nadal będą przychodzić przelewy, będziemy mogli z niego wypłacać środki oraz bez przeszkód logować się do bankowości internetowej. Dopiero po 30 dniach numer konta zostanie ostatecznie zlikwidowany. Nie ma możliwości skrócenia okresu oczekiwania na wygaśnięcie konta w przypadku rozwiązywania umowy przez Internet.


 

ZAMKNIĘCIE KONTA PRZEZ TELEFON

Aby zamknąć konto przez telefon, musimy skontaktować się z przedstawicielem Banku za pomocą infolinii. Pracownik przeprowadzi nas przez cały proces. Do wyboru mamy dwa numery:
801 331 331 – jeżeli dzwonimy z telefonu stacjonarnego,
(+48) 22 598 40 40 – jeżeli dzwonimy z zagranicy.
Z obu tych numerów możemy skorzystać dzwoniąc z telefonu komórkowego.

Infolinia czynna jest 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, a zatem możemy zamknąć konto dosłownie o każdej porze dnia i nocy. Sposób ten jest wygodny, aczkolwiek na pewno trwa dużo dłużej niż zamykanie przez Internet.  

ZAMKNIĘCIE KONTA W PLACÓWCE

W dobie internetu nadal mamy wielu zwolenników załatwiania sprawy „z żywym człowiekiem”. Takie osoby w celu zamknięcia konta mogą udać się do dowolnej placówki banku Millennium. 

Pracownik oddziału poprowadzi nas przez cały proces zamykania konta. Czasami zdarza się, że niektórym Klientom, jako zachęta do niezamykania konta, przedstawiana jest specjalna oferta. Takiej opcji nie uświadczymy zamykając konto przez Internet. 

Zamknięcie konta w oddziale wiąże się z koniecznością wycofania środków finansowych z tego konta. Niestety okres wypowiedzenia umowy trwa 30 dni, więc na koncie musimy pozostawić tyle, ile potrzebne jest do uregulowania obowiązkowych opłat dotyczących naszego konta przez najbliższy miesiąc. 

Pozostałe środki należy z konta wycofać. Można to zrobić samodzielnie jeszcze przed wizytą w banku – wystarczy przelać środki na inne konto lub wypłacić je w bankomacie. Jeżeli tego nie zrobimy, a już udamy się do oddziału, pozostaną nam dwie opcje:

– pieniądze w gotówce będzie mógł nam wypłacić pracownik banku,
– zlecimy pracownikowi banku dyspozycję przelewu środków na inny numer konta.

Takie operacje rzadko jednak są bezpłatne – w zależności od warunków konta taki przelew może być obciążony prowizją w wysokości nawet 7,99 zł. Przez cały okres wypowiedzenia bank ma prawo pobierać opłaty stałe wynikające z umowy z Klientem. Jeżeli nie jesteśmy pewni, ile pieniędzy na pokrycie tych kosztów powinniśmy zostawić na koncie, możemy poprosić pracownika banku o odpowiednie wyliczenie. 

Dzięki temu będziemy mogli wycofać z konta dokładnie tyle, ile potrzeba, by po opłaceniu ostatnich kosztów saldo na koncie wynosiło 0,00 zł. Po 30 dniach konto zostanie ostatecznie zlikwidowane, a środki na nie trafiające będą przekierowane na numer konta podany przez Klienta. 

Jak ominąć 30-dniowy okres wypowiedzenia?

Jest coś, co zdecydowanie przemawia za zamykaniem konta w tradycyjny sposób. W oddziale mamy do wyboru dwie opcje zamknięcia konta:
– z 30-dniowym wypowiedzeniem,
– w trybie natychmiastowym. 

Opcji zamknięcia konta w trybie natychmiastowym nie zajdziemy przez Internet – jest to dostępne tylko dla osób, które w celu rozwiązania umowy dotyczącej konta pojawią się osobiście w placówce Banku Millennium. Jeżeli chcemy zamknąć konto w trybie natychmiastowym, to środki na nim muszą być wyzerowane. Oznacza to, że w momencie zamykania konta, musi być na nim saldo 0,00 zł (bez żadnych debetów). 

Bank oferuje w każdym oddziale stanowisko komputerowe, na którym można zalogować się do swojej bankowości internetowej w celu przelania środków na inne konto. Taką operację możemy także wykonać za pomocą aplikacji mobilnej. Czyste konto pozwoli na rozwiązanie umowy w trybie natychmiastowym – po powrocie do domu nie będziemy mogli już nawet zalogować się do systemu MilleNet.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Co z lokatą na koncie? 
Jeżeli mamy aktywną lokatę, a zamkniemy konto, to lokata ta zostanie również automatycznie zamknięta. Oznacza to, że jednocześnie stracimy zgromadzone odsetki.

Czy trzeba blokować kartę przed zamknięciem konta?
Nie, nie ma takiego obowiązku. Karta zostanie dezaktywowana automatycznie w momencie, w którym upłynie okres wypowiedzenia umowy. 

Czy można zamknąć zadłużone konto?
Nie, jeżeli posiadamy jakiekolwiek debety, to konto nie zostanie zamknięte. Musimy najpierw uregulować wszystkie „minusy” na koncie, by złożyć dyspozycję do jego zamknięcia. 

Udostępnij

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

es

opłata za zamknięcie konta ( przelew środków do innego banku ) wynosi 8 zł. Lepiej opróżnić konto przed zamknięciem

Agnieszka Maria Pryma

Chce zamknąć rachunek bankowy w millenium

Podobne artykuły

Lista ostrzeżeń KNF – nowe podmioty
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
27 lutego 2019

Lista ostrzeżeń KNF – nowe podmioty

Pożyczki Starogard Gdański
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
21 stycznia 2022

Pożyczki Starogard Gdański

Pożyczki bez zaświadczeń Będzin
Pożyczki miasta
author
Dominika Sobieraj
17 sierpnia 2017

Pożyczki bez zaświadczeń Będzin

PKO BP w Skępem
Oddziały
author
Dominika Sobieraj
17 września 2019

PKO BP w Skępem

Spada liczba niepracujących kobiet
Blog
author
Dominika Sobieraj
11 sierpnia 2017

Spada liczba niepracujących kobiet