Jednolite Pliki Kontrolne w PKO BP

Jednolite Pliki Kontrolne w PKO BP

author
Patryk Byczek
17 lutego 2019

PKO BP jest pierwszym bankiem w Polsce, który do usprawnienia i digitalizacji procesów obsługi Klientów wykorzysta Jednolite Pliki Kontrolne. Klienci Centrum Bankowości Przedsiębiorstw mogą przekazywać te pliki do banku od 11 lutego poprzez iPKO Biznes oraz iPKO.

Bankowość firmowa w PKO działa od kwietnia 2018 roku i jest odpowiedzialna za obsługę przedsiębiorstw, których przychody roczne mieszczą się w granicy od 5 000 000 do 30 000 000 złotych. Bankowość Przedsiębiorstw jest w pełni dopasowana od potrzeb Klientów.

Zadanie CBP

Centrum Bankowości Przedsiębiorstw ma za zadanie tworzyć optymalne środowisko wsparcia biznesowego oraz finansowego. Z pomocy mogą korzystać firmy zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. PKO BP doinwestował działania związane konkretnie z procesami obsługi Klientów po to, by całkowicie wyeliminować dokumenty w wersji papierowej. Mają one zostać w pełni zastąpione dokumentacją w formie cyfrowej.

Zeszłoroczne usprawnienia

Bank PKO BP podaje, że sporo nowości obowiązuje w banku od zeszłego roku. Instytucja wspomina, między innymi, o:

– podpisywaniu umów kredytowych oraz umów zabezpieczonych gwarancją BGK za pomocą podpisu elektronicznego,
– zautomatyzowaniu weryfikacji obrotów znajdujących się na rachunku bieżącym dla kredytów w kwocie do 1 000 000 złotych.

Powyższe zmiany bardzo pozytywnie wpłynęły na proces kredytowania, ponieważ znacznie go uprościły. Modyfikacje usprawniły także współpracę i komunikację z bankiem.

Jednolite Pliki Kontrolne

Bank informuje, że od 11 lutego 2019 roku Klienci mogą korzystać ze standardu Jednolitych Plików Kontrolnych. Dzięki nim zbędne formalności zostaną wyeliminowane, a szybkość podejmowanej decyzji wzrośnie.

Rafał Antczak, wiceprezes PKO BP mówił, że „Cyfrowa rewolucja w bankowości przyspiesza, a PKO Bank Polski po raz kolejny staje na jej czele. Jako pierwszy bank w Polsce oferujemy naszym klientom biznesowym rozwiązanie ułatwiające komunikację z bankiem w oparciu o pliki JPK. Dzięki temu już wkrótce będziemy mogli zaoferować klientom jeszcze szybszą i wygodniejszą obsługę kredytową. Dodatkową zaletą składanych systematycznie deklaracji będzie brak konieczności przedkładania dokumentów finansowych w innych spółkach Grupy Kapitałowej PKO. Jest to nasza kolejna odpowiedź na potrzeby przedsiębiorców, z gwarancją bezpieczeństwa i wygodą jakiej od nas oczekują”.

Centrum Bankowości Przedsiębiorstw

Centrum Bankowości Przedsiębiorstw jest w PKO BP aktywne od kwietnia ubiegłego roku. Jego zadaniem jest zapewnienie dedykowanej sieci mobilnych doradców bankowych oraz wsparcie ze strony ekspertów w dziedzinie:

– leasingu,
– faktoringu,
– produktów skarbowych,
– trade finance.

Ma to pozwalać na budowanie długoterminowych relacji biznesowych. Po 6 miesiącach działalności CBP Klienci uważają, że oszczędność czasu i wygoda spotkań z doradcami w siedzibie ich własnej firmy to bardzo profesjonalne podejście do Klienta.

PKO BP

PKO jest największą i najpopularniejszą instytucją bankową w Polsce. Zysk netto PKO pod koniec 2017 roku wyniósł ponad 820 000 000 złotych. Pod koniec trzeciego kwartału ubiegłego roku grupa wypracowała zysk na poziomie ponad 1 042 000 000 złotych. Akcje spółki widoczne są GPW w Warszawie od 2004 roku. Grupa kieruje swoją ofertę do Klientów indywidualnych oraz małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Prezesem banku jest Zbigniew Jagiełło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Limitowana karta mBanku na 27 Finał WOŚP
Bez kategorii
author
Aneta Jankowska
19 grudnia 2018

Limitowana karta mBanku na 27 Finał WOŚP

Pożyczki pozabankowe – przez Internet
Pożyczki
author
Dominika Sobieraj
27 maja 2023

Pożyczki pozabankowe – przez Internet

Kredyt konsolidacyjny Śrem
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
10 grudnia 2022

Kredyt konsolidacyjny Śrem

Co zrobić, gdy bankomat zje kartę?
Poradnik
author
Dorota Cholewicka
03 października 2022

Co zrobić, gdy bankomat zje kartę?

Większość Polaków zadowolona ze swojej pensji
Wpisy
author
Halszka Gronek
13 sierpnia 2018

Większość Polaków zadowolona ze swojej pensji

Szybkie pożyczki Kęty
Pożyczki miasta
author
Aleksandra Gościnna
16 stycznia 2021

Szybkie pożyczki Kęty

Porównaj