Pożyczka w Kasie Stefczyka – opinie

Pożyczka w Kasie Stefczyka – opinie

Ocena klientów

3,08

Na podstawie 1215 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

631 osoby

Negatywne opinie

584 osoby

Pożyczka Kasa Stefczyka – najważniejsze informacje

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka działa na polskim rynku finansowym od 1993 roku. Przez ten czas udzieliła wielu pożyczek i kredytów. Poniżej możesz zapoznać się ze szczegółami oferty pożyczkowej Kasy Stefczyka i zdecydować, czy jest to oferta dla Ciebie.

Pożyczka Kasa Stefczyka - dlaczego warto?

Główną zaletą Kasy Stefczyka jest zerowa prowizja w pożyczce oraz częste organizowanie promocji, które są skierowane do wszystkich Klientów – zarówno młodych, jak i starszych.

Sprawdź najczęściej wskazywane przez Klientów zalety Kasy Stefczyka.

 • bardzo korzystne oprocentowanie i niska rata
 • wysoka przyznawalność
 • wniosek przez Internet
 • brak prowizji za udzielenie
 • niskie RRSO
 • szybka decyzja pożyczkowa

Pożyczka Kasa Stefczyka - dlaczego nie warto?

Jak każda inna firma, także Kasa Stefczyka, oprócz pozytywnych opinii zbiera te negatywne. Najczęściej zostawiają je niezadowoleni Klienci.

Poniżej znajdziesz minusy firmy, które najczęściej wskazują Klienci.

 • weryfikacja BIK
 • umowę podpisujemy w oddziale Kasy Stefczyka
 • konieczność zostania członkiem Kasy

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Pożyczka w Kasie Stefczyka – opinie

 • Nazwa firmy:

  Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa im. Franciszka Stefczyka

 • Adres:

  Bohaterów Starówki Warszawskiej 6, 81-425 Gdynia

 • Data powstania:

  1993 r.

 • Numer KRS:

  0000080915

 • Numer NIP:

  586 104 00 96

 • Numer REGON:

  190408529

 • Infolinia:

  801 600 100

Pożyczka Kasa Stefczyka - dane podstawowe

Adres:

ul. Bohaterów Starówki Warszawskiej 6
81-425 Gdynia

Pożyczka Kasa Stefczyka – najważniejsze informacje o pożyczce

Pożyczka w Kasie Stefczyka to oferta z jednym z najniższych oprocentowań na rynku. Z tego powodu jest bardzo popularna. Dodatkowym atutem jest wysoka przyznawalność. Kasa Stefczyka podchodzi do każdego klienta indywidualnie i analizuje jego sytuację finansową. Pożyczka ta reklamowana jest hasłem “zwycięskie 0 zł prowizji“, co doskonale określa jej niewielkie koszty.

Pożyczka Kasa Stefczyka – szczegóły

Pożyczka FIT w Kasie Stefczyka nosi wszelkie znamiona kredytu gotówkowego. Jest dostępna na bardzo dużą kwotę (nawet 160 000 zł), a spłatę można rozłożyć na od 12 do nawet 120 miesięcy (czyli 10 lat!). Rata pożyczki w Kasie Stefczyka jest niska, ponieważ ta oferta cechuje się szczególnie korzystnym RRSO. Poza tym Kasa nie pobiera żadnej prowizji od udzielonej pożyczki, więc jeszcze więcej pieniędzy zostaje w naszej kieszeni.

Kasa Stefczyka to zdecydowanie najpopularniejsza spółdzielcza kasa oszczędnościowo-kredytowa. Ten SKOK podbija serca Polaków od wielu już lat – jego historia sięga 1993 roku. Choć Kasa Stefczyka może kojarzyć się nam z nienowoczesnymi usługami (bo jednak nie jest typowym bankiem), to jednak niemal na każdym kroku stara się przekonać nas, że nie jest to prawda – w mediach co rusz możemy zobaczyć interesujące reklamy Kasy Stefczyka.

Kto może otrzymać pożyczkę w Kasie Stefczyka?

Oferta Kasy Stefczyka skierowana jest do tych, którzy:

1) mają ukończone 18 lat,

2) mają polskie obywatelstwo,

3) mieszkają w Polsce,

4) posiadają stałe miesięczne dochody,

5) mają dobrą historię kredytową.

Warunkiem otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej jest także posiadanie odpowiedniej zdolności kredytowej, czyli zdolności do spłaty zaciągniętego zobowiązania. Kasa Stefczyka w czasie weryfikacji naszego wniosku bada po prostu, czy przy naszych miesięcznych dochodach i kosztach utrzymania, będziemy w stanie regulować miesięczną ratę.

Nie jest więc to typowy kredyt dla bezrobotnych, bo w Kasie Stefczyka kwestia posiadania zatrudnienia i dochodu jest bardzo ważna. Przy braniu pożyczki może być wymagane zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodzie, w którym pracodawca potwierdza zatrudnienie danej osoby w swoim zakładzie oraz wskazuje rodzaj umowy, czas jej trwania oraz uzyskiwaną kwotę wypłaty.

Czy łatwo dostać pożyczkę w Kasie Stefczyka?

Pożyczkę w Kasie Stefczyka można dostać bardzo łatwo. Wystarczy tylko spełnić określone formalności, ponieważ dla wszystkich, którzy spełniają wymagania Kasy, przyznawalność pożyczek jest naprawdę wysoka. Z reguły wystarczy szybkie złożenie wniosku przez Internet, bez wychodzenia z domu. Tylko w celu ostatecznego podpisania umowy wymagana jest wizyta w dowolnej placówce Kasy Stefczyka (a tych w całej Polsce jest prawie 400).

Kasa Stefczyka może wymagać przedłożenia zaświadczenia o zatrudnieniu i dochodzie. Brak takiego wymogu gwarantują tak naprawdę tylko pożyczki bez zaświadczeń. We wszystkich innych. tak jak w Kasie Stefczyka, taki wymóg może się pojawić. Wzór zaświadczenia można w każdej chwili podejrzeć na stronie internetowej Kasy Stefczyka – jest bardzo prosty i zawiera tylko jedną stronę.

Wymagania do otrzymania pożyczki

Wymagania Kasy Stefczyka w stosunku do pożyczkobiorców są bardzo jasne. Trzeba:

 • mieć 18 lat,
 • posiadać pełną zdolność do czynności prawnych,
 • mieć dowód osobisty,
 • znać swój numer PESEL,
 • posiadać zdolność kredytową.

Wśród wymagań pożyczkowych nie ma jak widać wymogu bycia wolnym od egzekucji komorniczej oraz długów. Pożyczka w Kasie Stefczyka to bowiem typowa pożyczka dla zadłużonych.

Na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczki?

Pieniądze uzyskane w ramach pożyczki w Kasie Stefczyka możemy przeznaczyć tylko na spłatę naszych innych długów. W praktyce możemy więc za pomocą tej pożyczki pozbyć się wszystkich innych zobowiązań (np.: kredytów, pożyczek czy rat w sklepach AGD/RTV) i zyskać do spłaty tylko jedną ratę naszej nowej pożyczki. Mniej stresu, mniej terminów spłaty do zapamiętania i po prostu mniej zobowiązań. Rata miesięczna też powinna być niższa niż suma naszych dotychczasowych rat.

Pieniądze z pożyczek na dowód można natomiast przeznaczyć na zupełnie dowolny cel. Nikt nie oczekuje od nas, że przedstawimy jakiekolwiek paragony lub faktury potwierdzające, że pożyczka była nam naprawdę potrzebna. Jeżeli nawet chcemy wziąć pożyczkę na zwykłe codzienne wydatki, firma pożyczkowa czy bank nie będą miały nic przeciwko temu. Pieniądze pochodzące z pożyczki są nasze i pożyczkodawca nie może wnikać w to, na co je przeznaczymy.

Jak otrzymać pożyczkę w Kasie Stefczyka?

Wniosek o pożyczkę w Kasie Stefczyka składamy całkowicie online. Otrzymywanie pożyczki w Kasie Stefczyka to tylko trzy proste kroki: wypełnienie wniosku, dostosowanie oferty z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb oraz wypłata środków.

Aby zawnioskować:

1. Wskazujemy kwotę pożyczki oraz okres, w którym chcemy ją spłacić. Dokonujemy tego w prostym kalkulatorze online, dostępnym na stronie internetowej Kasy Stefczyka.

2. Podajemy swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail).

3. Podajemy dane niezbędne do weryfikacji zdolności kredytowej, nasz adres zamieszkania oraz wskazujemy placówkę, w której chcemy podpisać dokumenty.

4. Informujemy Kasę Stefczyka o naszych dochodach i zobowiązaniach. Wskazujemy źródło dochodu, jego kwotę oraz wykonywany zawód. Musimy także oszacować, jakie są nasze miesięczne koszty utrzymania.

Wysłanie wniosku to właściwie ostatni krok, który czeka nas w drodze do uzyskania pożyczki w Kasie Stefczyka. Dalsze kroki zależą już od pożyczkodawcy. O potrzebnych dokumentach oraz terminie wizyty w placówce zostaniemy poinformowani drogą telefoniczną.

Jakie bazy weryfikuje Kasa Stefczyka?

Kasa Stefczyka sprawdza kilka baz dłużników, w tym najpopularniejszą, czyli BIK. Nie jest sprawdzany natomiast Krajowy Rejestr Zadłużonych oraz Rejestr Należności Publicznoprawnych.

Kasa Stefczyka weryfikuje klienta w następujących bazach:

– BIK S.A. – Biuro Informacji Kredytowej,

– KRD – Krajowy Rejestr Długów,

– ERIF – Biuro Informacji Gospodarczej S.A.

– BIG InfoMonitor.

Nie jest to więc pożyczka bez baz. Jeżeli zależy nam na tym, by pożyczkodawca nie sprawdzał nas w żadnych bazach, musimy zorientować się w innych ofertach.

Ile kosztuje pożyczka w Kasie Stefczyka?

Pożyczka w Kasie Stefczyka nie jest darmowa, ale jej koszty są naprawdę niewielkie. Koszt pożyczki waha się od kwoty 43,81 zł (przy pożyczce 1000 zł na 12 miesięcy) do kwoty 72 930,63 zł (przy pożyczce 160 000 zł na 120 miesięcy).

Przykładowe koszty pożyczek w Kasie Stefczyka:

1) pożyczki na 12 miesięcy

– pożyczka w kwocie 1000 zł – koszt 43,81 zł,
– pożyczka w kwocie 2000 zł – koszt 87,58 zł,
– pożyczka w kwocie 5000 zł – koszt 218,97 zł,
– pożyczka w kwocie 10 000 zł – koszt 437,93 zł,

2) pożyczki na 24 miesiące

– pożyczka w kwocie 1000 zł – koszt 85,39 zł,
– pożyczka w kwocie 2000 zł – koszt 170,78 zł,
– pożyczka w kwocie 5000 zł – koszt 426,92 zł,
– pożyczka w kwocie 10 000 zł – koszt 853,85 zł,

3) pożyczki na 120 miesięcy

– pożyczka w kwocie 1000 zł – koszt 455,94 zł,
– pożyczka w kwocie 2000 zł – koszt 911,43 zł,
– pożyczka w kwocie 5000 zł – koszt 2279,32 zł,
– pożyczka w kwocie 10 000 zł – koszt 4557,97 zł.

Wakacje kredytowe przy pożyczce

W ofercie Kasy Stefczyka dostępne są wakacje kredytowe! To rzadkość w świecie pożyczek. Kasa Stefczyka jednak wprost wskazuje, że oferuje wakacje kredytowe tym, którzy chcą odpocząć od spłaty. Oczywiście korzystanie z wakacji kredytowych jest możliwe tylko po spełnieniu określonych warunków.

Na czym polegają takie wakacje? Jest to po prostu zawieszenie spłaty na określony czas. Takim czasem w Kasie Stefczyka jest z reguły 60 dni, więc zyskujemy 2 miesiące bez konieczności spłacania rat. Nie skutkuje to żadnymi karnymi odsetkami czy podniesieniem kosztu pożyczki. Przerwa w spłacie w ramach wakacji kredytowych nie ma żadnych negatywnych konsekwencji. Nie trafimy też wtedy do baz dłużników. Pieniądze, które moglibyśmy wydać na spłatę raty, możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Pożyczka Kasa Stefczyka – produkty dodatkowe

Kasa Stefczyka może zaoferować klientom dużo więcej niż tylko pożyczkę czy kredyt. Choć Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa to nie bank, to jej oferta jest dość zbliżona do ofert wielu banków. Możemy tu założyć rachunek płatniczy, wykupić ubezpieczenie oraz założyć lokatę. Poniżej opisujemy pokrótce dodatkową ofertę Kasy Stefczyka. 

Rachunki płatnicze w Kasie Stefczyka

Kasa Stefczyka oferuje aż 6 różnych rodzajów rachunków płatniczych. 

Rachunek płatniczy IKS Classic to odpowiednik typowego konta bankowego, przeznaczonego dla osób dorosłych. Kasa Stefczyka ma oferuje również konto młodym, czyli osobom do 25. roku życia. Kasa pomyślała również o osobach starszych i specjalnie dla nich oferuje Rachunek płatniczy IKS Senior. Emeryci i renciści mogą liczyć na szczególne wsparcie w obsłudze konta oraz na wszelką pomoc w oddziałach stacjonarnych Kasy Stefczyka.

Poza tym Kasa Stefczyka oferuje także kilka rodzajów rachunków specjalistycznych. Warty uwagi jest na przykład rachunek płatniczy IKS Deponent, czyli rachunek z dostępem do pełnej gamy atrakcyjnych lokat. W Kasie Stefczyka możemy również założyć konto IKS Med, które zawiera pakiet prywatnej opieki zdrowotnej. Posiadając to konto, mamy możliwość całodobowego kontaktu z Centrum Alarmowym Assistance, w każdym dniu tygodnia, bez względu na weekendy i święta.

Lokaty w Kasie Stefczyka

Kasa Stefczyka oferuje także pełny pakiet lokat. Podstawowym produktem w ofercie jest lokata terminowa z zyskiem do 4,10% w skali roku. Do oszczędzania na lokacie wystarczy już kwota 300 zł. W dodatku w każdej chwili można bez żadnej straty wycofać pieniądze ulokowane na tej lokacie, co jest bardzo dużym atutem tego produktu.

Bardzo interesująca jest również korzystna oferta lokaty Kapitalnej z oprocentowaniem do 6% w skali roku. W ramach tej propozycji ulokować do 200 000 zł na okres 3, 6, 9 lub 12 miesięcy.

Ubezpieczenia w Kasie Stefczyka

Kasa Stefczyka oferuje także bardzo bogaty pakiet ubezpieczeń. Do wyboru jest wiele rodzajów, np.: ubezpieczenie komunikacyjne, ubezpieczenie podróżne oraz standardowe ubezpieczenie NNW.

Szczególnie interesujące jest w naszej ocenie ubezpieczenie spłaty pożyczki lub kredytu, zabezpieczające spłatę tego zobowiązania w razie niespodziewanych komplikacji. Innymi słowy – jeżeli zdarzy nam się wypadek objęty ubezpieczeniem i wskutek jego nie będziemy mogli spłacić pożyczki czy kredytu, firma ubezpieczeniowa spłaci go za nas. Takimi wypadkami np.: zawał serca albo udar mózgu.

Pożyczka online Kasa Stefczyka

Pożyczka w Kasie Stefczyka to oferta online, o którą możemy zawnioskować przez Internet. Placówkę Kasy Stefczyka musimy odwiedzić tylko w celu sfinalizowania umowy – złożenia własnoręcznego podpisu. Kasa Stefczyka przyjmuje w tym aspekcie trochę inną strategię niż pozostałe banki i firmy pożyczkowe, ponieważ nie przeprowadza weryfikacji tożsamości online. Potwierdza ją w placówce. Może wydawać się to uciążliwe, ale przecież dzięki temu możemy uniknąć weryfikacji zdalnej, czyli wysyłania przelewu weryfikacyjnego. Dla wielu osób to ogromny atut tej pożyczki.

Pożyczka bez prowizji w Kasie Stefczyka

Pożyczkę w Kasie Stefczyka możemy nazwać typowym kredytem bez prowizji, ponieważ prowizja wynosi tu naprawdę 0%. Nie jest to kwestia warunkowa lub opcja przyznawana tylko niektórym. Po prostu zerowa prowizja w tej ofercie przysługuje każdemu.

Jeżeli chodzi o pożyczki, to nie jest to zbyt częste zjawisko, ponieważ prowizja to czysty zysk dla pożyczającego. Z reguły każdy pożyczający stara się więc ustalić dość dużą prowizję, żeby dużo zarobić na danej pożyczce. W Kasie Stefczyka jest inaczej i prowizja wynosi 0%.

Kalkulator pożyczkowy

Na stronie internetowej Kasy Stefczyka dostępny jest intuicyjny kalkulator pożyczkowy, w którym możemy sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące proponowanej przez firmę pożyczki. By skorzystać z kalkulatora, musimy wybrać poprzez przesunięcie suwaka odpowiednią kwotę i czas spłaty. 

Kwotę deklarujemy pomiędzy 1000 zł a 160 000 zł, natomiast czas wybieramy w miesiącach – od 12 do 120 miesięcy. Kalkulator automatycznie pokazuje nam wysokość raty oraz RRSO. Możemy również rozwinąć pasek, w którym pojawią się szacunkowe szczegółowe koszty kredytu: prowizja, oprocentowanie oraz podsumowanie całkowitego kosztu kredytu.

Korzystanie z kalkulatora pożyczki w Kasie Stefczyka jest bardzo proste i intuicyjne. Co ważne – narzędzie to działa zarówno na komputerach, jak i na telefonach. 

Opinie o pożyczce Kasa Stefczyka

Pożyczka w Kasie Stefczyka cieszy się bardzo dobrymi opiniami. Przede wszystkim dlatego, że Kasa nie pobiera żadnej prowizji za udzielenie pożyczki i oferuje naprawdę niskie oprocentowanie, szczególnie – w porównaniu z innymi firmami pożyczkowymi i bankami. Atutem pożyczki w Kasie Stefczyka jest też niewątpliwie szybko wydawana decyzja pożyczkowa i wysoka przyznawalność – pożyczka udzielana jest bardzo wielu osobom.

Jedyne, co właściwie jest zarzucane pożyczce w Kasie Stefczyka, to to, że nie jest ona w pełni zdalna. Choć możemy zawnioskować o nią online, to w finalnym momencie – na podpisanie umowy – musimy udać się do oddziału Kasy Stefczyka. Jednocześnie musimy także zostać członkiem Kasy, co również nie jest powodem zadowolenia wielu osób.

Miałeś dobre lub złe doświadczenia z pożyczką w Kasie Stefczyka? Podziel się z nami swoją oceną. Zostaw łapkę i komentarz. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Adam
Adam
2023-09-18 21:16:12

Korzysałem ostanio z usług Kasy Stefczyka w Nakle nad Notecią i jestem bardzo zadowolony , przyjemna i bardzo miła obsługa Pań a wszczególności Pani Hanna Brandt. Napewno wróce i skorzystam nie raz z ofert jakie proponują. Napewno warto korzystac z Kasy Stefczyka w Nakle nad Notecią.

Porównaj