Kredyt gotówkowy Citi Handlowy – opinie

Kredyt gotówkowy Citi Handlowy – opinie

Ocena klientów

3,43

Na podstawie 23 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

14 osoby

Negatywne opinie

9 osoby

Pożyczka gotówkowa Citi Handlowy – najważniejsze informacje

Pożyczka gotówkowa online Citi Handlowy to całkowicie gotowy produkt, który pozwala Klientom na wzięcie kredytu online, na kwotę nawet 150 000 zł. Termin spłaty kredytu nie jest zbyt długi, bo maksymalnie wynosi wyłącznie 5 lat (60 miesięcy). Sprawdzamy szczegóły produktu.

Kredyt gotówkowy Citi Handlowy - dlaczego warto?

Pożyczka gotówkowa w Citibanku to produkt dla osób, przede wszystkim, posiadających dobrą zdolność i wzorową historię kredytową. Produkt jest coraz bardziej popularny wśród Klientów. Sprawdź zalety oferty, które wskazują Klienci.

 • maksymalna kwota kredyty to 150 000 zł
 • częste promocje dla nowych i obecnych Klientów
 • formalności prowadzone online, bez wychodzenia z domu
 • pieniądze na dowolny cel w ramach pożyczki gotówkowej online
 • zmienna rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) / oprocentowanie zmienne
 • decyzja kredytowa nawet w kilkanaście minut

Kredyt gotówkowy Citi Handlowy - dlaczego warto?

Jak każda inna oferta, również ta, zbiera zarówno pozytywne, jak i negatywne opinie. Lista wad, o których wspominają Klienci, przedstawia się następująco.

 • wyłącznie 60 miesięcy na spłatę
 • nie dla osób zadłużonych
 • trzeba udokumentować dochody
 • bank dokonuje oceny zdolności kredytowej potencjalnego Klienta

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Kredyt gotówkowy Citi Handlowy – opinie

 • Nazwa firmy:

  Bank Handlowy w Warszawie S.A.

 • Adres:

  ul. Senatorska 16, 00-923 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  522 638 400 zł

 • Numer KRS:

  0000001538

 • Numer NIP:

  5260300291

 • Infolinia:

  801 24 84 24

Pożyczka gotówkowa Citi Handlowy - dane podstawowe

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

ul. Senatorska 16

00-923 Warszawa

Kredyt gotówkowy Citi Handlowy - szczegóły

Kwota kredytu i okres spłaty

Citi Bank Handlowy w Warszawie ma dla swoich Klientów kolejną propozycję dodatkowego finansowania. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego w Citibanku wynosi nawet 150 000 zł, natomiast minimalna to 1000 zł. Łatwo zauważyć, że oferta jest przystosowana do każdego Klienta – tego z małymi i tego z dużymi potrzebami finansowymi. Jest to oferta oferta dla nowych klientów oraz obecnych Klientów. Warto jednak wiedzieć, że ten produkt nie jest w żaden sposób kredytem dla zadłużonych. Osoby z problemami finansowymi mogą nie otrzymać tego finansowania.

Okres spłaty rozwiązano nieco inaczej, niż w przypadku podobnych kredytów w innych bankach. W Citi Handlowy okres spłaty w przypadku opisywanego kredytu wynosi od 9 do 60 miesięcy. Nie ma więc ani krótkiego, ani naprawdę długiego okresu kredytowania – jest taki pomiędzy. Pożyczka gotówkowa online na dowolny cel osobiście możemy potraktować również jako kredyt konsolidacyjny. Dlaczego we własnym zakresie? Ponieważ ten kredyt jest nieco innym rozwiązaniem. Aby z kredytu gotówkowego zrobić, we własnym zakresie, kredyt konsolidacyjny, kwota kredytu musi się równać z kwotą posiadanych przez nas zobowiązań, które spłacimy dzięki temu kredytowi gotówkowemu. Przyznanie oraz wysokość kredytu uzależnione jest od tego, jaką zdolnością i wiarygodnością kredytową dysponuje Klient. Dla przykładu, Klient biorący pożyczkę w wysokości 50 000 zł na okres 60 miesięcy otrzyma harmonogram równych rat w wysokości około 1200 zł.

Krok po kroku do kredytu gotówkowego w Citi Handlowy

Aby otrzymać kredyt gotówkowy Citi Handlowy, trzeba najpierw oczywiście złożyć wniosek – wszystko robimy online, bez wychodzenia z domu. Przechodzimy na stronę produktu, na kalkulatorze kredytowym wybieramy kwotę oraz okres spłaty zadłużenia. To bardzo proste, wystarczy przeciągnąć suwaki do właściwej pozycji.

Manewrowanie suwakami sprawi, że całkowita kwota kredytu będzie maleć lub rosnąć. Jeżeli wybraliśmy już dogodne dla nas parametry, musimy kliknąć przycisk „Złóż wniosek online”. Wówczas zostaniemy przekierowani do wniosku podzielonego na 5 etapów:

 1. Dane kontaktowe.
 2. Informacje o Tobie.
 3. Dane o zatrudnieniu.
 4. Informacje dodatkowe.
 5. Dokumenty.
 6. Zdjęcie

W każdym polu należy uzupełnić informacje na nasz temat. Będziemy musili potwierdzić swoją tożsamość za pomocą selfie i zdjęcia dowodu osobistego. Po wypełnieniu wniosku może (ALE NIE MUSI) pojawić się moment, w którym będziemy musieli wykonać przelew weryfikacyjny (na kwotę 1 gr lub 1 zł). Po wszystkim będziemy musieli czekać na decyzję kredytową. Może zdarzyć się tak, że konsultant banku zadzwoni do nas w celu zebrania dodatkowych danych lub potwierdzenia informacji, które podaliśmy we wniosku. Wszystko załatwimy bez wychodzenia z domu. Sam bank definiuje otrzymanie kredytu w czterech prostych krokach:

Bank podaje, że w przypadku tego kredytu można zastosować oprocentowanie zmienne – odnosi się ten wybór oczywiście do kredytowanych kosztów pożyczki. W przypadku pozytywnej oceny zdolności kredytowej Klienta, ten może liczyć na pozytywną decyzję kredytową. Pamiętajmy jednak, że kredyt w banku wiążę się z wieloma formalnościami. Inaczej jest w przypadku pożyczki na dowód, do wzięcia której potrzebujemy najczęściej wyłącznie dowodu osobistego.

Zarządzanie kredytem w Citi Handlowy

Każdy Klient Citi Handlowy ma bardzo wygodny i łatwy dostęp do posiadanego kredytu i informacji o nim. Wystarczy zalogować się na swoje konto Klienta i w odpowiednich sekcjach odnaleźć swój kredyt. Będą tam dostępne takie informacje, jak:

 • harmonogram spłat,
 • data i kwota najbliższej raty,
 • koszt kredytu,
 • historia spłat,
 • kwota ewentualnych zaległości,

Klienci mogą korzystać z serwisu Citi Handlowy z każdego urządzenia: komputera, telefonu, tabletu. Funkcjonalność serwisu nie zmienia się w zależności od urządzenia, chociaż w aplikacje mobilnej mogą być nieco uboższe opcje niż w przypadku serwisy transakcyjnego wyświetlonego na komputerze.

Czy Citi Handlowy sprawdza w bazach?

Oczywiście, że tak. Aby skorzystać z pożyczki gotówkowej online, musimy mieć dobrą historię kredytową. Każdy bank przed udzieleniem kredytu sprawdza swoich Klientów w bazach dłużników. Banki korzystają szczególnie z jednej bazy – Biura Informacji Kredytowej (BIK). Nie jest to więc, tak jak wspominaliśmy, kredyt dla zadłużonych, ponieważ osoby mające nadmierne zadłużenie w żaden sposób nie otrzymają kredytu bankowego. Nie chodzi tutaj o Citi Handlowy – każdy kredyt bankowy w każdym innym banku nie jest dostępny dla osoby, które mają problemy z terminową spłatą swoich zobowiązań finansowych.  

W przypadku, gdy w bazie BIK posiadamy same pozytywne wpisy, kredyt w Citi Handlowy będzie dla nas dostępny w jak najwyższym możliwym zakresie finansowym. 

W sytuacji, kiedy posiadane zadłużenie stanowi problem podczas wzięcia kredytu gotówkowego w banku, możemy postarać się o wzięcie kredytu oddłużeniowego, a w następnej kolejności zawnioskować o kredyt gotówkowy – ponownie. 

W wyjątkowych sytuacjach bank może sprawdzać także inne bazy:

 • KRD (Krajowy Rejestr Długów),
 • ZBP (Związek Banków Polskich).

Weryfikacja zdolności kredytowej w Citi Handlowy

Citi Handlowy, jako jeden z czołowych banków w Polsce, kredyty przyznaje wyłącznie Klientom, którzy mają dobrą zdolność kredytową i wzorową historię kredytową. Bank akceptuje dochody pozyskiwane z:

 • umowy o pracę,
 • umowy zlecenie/o dzieło,
 • emerytury/renty,
 • wynajmu lokalu,
 • dzierżawy gruntu,
 • działalności gospodarczej.

Jeśli Klient posiada stałe dochody z umowy lub świadczenia, wystarczy przedstawić wyciąg z konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy. W sytuacji, gdy Klient prowadzi działalność gospodarczą, musi udokumentować swoje dochody z ostatnich 12 miesięcy. Panietjamy, że w przypadku, gdy nasza zdolność kredytowa będzie npiewysatrczjąca, aby otrzymać kredyty gotówkowy w Citi Handlowy, zawsze możemy skorzystać z pożyczek bez zdolności kredytowej. Kredyt gotówkowy Citi Handlowy otrzymamy wyłącznie w przypadku pozytywnej oceny zdolności kredytowej.

Przykład reprezentatywny

Pamiętajmy, że całkowita kwota kredytu zależy od kwoty oraz okresu spłaty kredytu.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 12,68%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 44 000,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 58 701,89 zł, oprocentowanie zmienne 11,99%, całkowity koszt pożyczki 14 701,89 zł (w tym: prowizja 0,00 zł, odsetki 14 701,89 zł, opłata miesięczna 0,00 zł), 59 miesięcznych równych rat w wysokości 979,00 zł oraz ostatnia rata wyrównująca 940,89 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 16 Listopada 2022 r. na reprezentatywnym przykładzie.

Najczęstsze pytania i odpowiedzi

Oczywiście, że tak. Produkty oferowane przez banki są najbezpieczniejszym dodatkowym finansowaniem.

Oprocentowanie tego produktu wynosi 12,68%. Można jednak wziąć kredyt z oprocentowaniem zmiennym.

W przypadku opisywanego produktu maksymalna kwota wynosi 150 000 zł.

Tak. Citi Bank w pierwszej kolejności sprawdza, czy Klient posiada zdolność kredytową. Bez zdolności kredytowej nie otrzymamy kredytu bankowego.

Bank korzysta głównie z jednej bazy- jest to Biuro Informacji Kredytowej (BIK).

Zostaw swoją opinię o kredycie gotówkowym w Citi Handlowy

Citi Handlowy możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w poniższym głosowaniu. Zachęcamy do oceny – dzięki temu możesz dać znać innym osobom, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoim doświadczeniem z Citi Handlowy możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porównaj