Ministerstwo Finansów z Programem Finansoaktywni

Ministerstwo Finansów z Programem Finansoaktywni

author
Patryk Byczek
02 kwietnia 2020

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało o rozpoczęciu szóstej edycji “Programu Finansoaktywni”. Od 30 marca 2020 roku wszelkie materiały edukacyjne dla nauczycieli, które zostały przygotowane w ramach programu są dostosowane do lekcji online.

Nauczyciele mają możliwość skorzystania ze scenariuszy i materiałów do przeprowadzenia zdalnych lekko w czasie rzeczywistym oraz materiałów dla uczniów do pracy samodzielnej. Dodatkowo Ministerstwo Finansów włącza się do Akcji E-dukacja, którą zainicjował GovTech Polska.

Rozgrywana w roku bieżącym szósta już edycja programu edukacyjnego „Finansoaktywni” rozpoczęła się na początku marca, a honorowy patronat nad nią objął Ministra Edukacji Narodowej. W ramach misji „Planujemy budżet” uczniowe zapoznają się ze strukturą budżetu domowego, jego znaczeniem oraz efektem planowania. Uczniowie ponadto poddadzą analizie strukturę dochodów, wydatków budżetu oraz uchwałę budżetową swojej gminy. W zakresie zdobywanej wiedzy pojawiają się również zasady funkcjonowania budżetu obywatelskiego, w związku z czym dowiedzą się jak i w jaki sposób wpływa on na inwestycje w okolicy.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

Konkurs dla Finansoaktywnych

Dla chętnych przygotowano również konkurs polegający na przygotowaniu projektu inwestycji realizowanej z budżetu obywatelskiego, która mogłaby się pojawić w najbliższym otoczeniu uczniów. W pierwszym etapie konkursu nauczyciele przeprowadzają lekcje edukacyjne, wykorzystując do tego udostępnione przez Ministerstwo materiały oraz zachęcają swoich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Zespoły mają składać się z maksymalnie trzech uczniów, którzy razem przygotują zadanie konkursowe i następnie zgłoszą je w formularzu na stronie finansoaktywni.pl.

Drugi etap to głównie praca komisji konkursowej, której zadaniem jest wybór najlepszych dziesięciu zgłoszonych projektów. Następnie Zwycięzcy otrzymają oficjalne zaproszenie do Warszawy, gdzie odbędzie się oficjalny finał konkursu, podczas którego Uczniowie zaprezentują swoje projekty, otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe.

Jak wziąć udział w Programie Finansoaktywni?

Udział uczniów w programie mogą zgłaszać nauczyciele szkół podstawowych, uczący dzieci z piątej, szóstej, siódmej i ósmej klasy. Należy jedynie wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.finansoaktywni.pl. Wiadomością e-mail nauczyciel otrzyma informacje o tym, w jaki sposób pobrać materiały edukacyjne w formie elektronicznej oraz instrukcję mówiącą o tym, jak z tych materiałów korzystać. Ministerstwo Finansów przygotowało aż 525 zestawów drukowanych, które w najbliższym możliwym czasie trafią do szkół. Ministerstwo informuje, że na chwilę obecną zgłosiło się ponad 250 zespołów.


Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansów jest urzędem administracji rządowej obsługującym ministra właściwego ds. budżetu państwa, finansów publicznych oraz instytucji finansowych. Jednym z podstawowych zadań Ministerstwa Finansów jest opracowywanie, wykonywanie i kontrolowanie realizacji budżetu państwa. Ponadto ministerstwo zajmuje się systemem finansowania samorządu terytorialnego, sfery budżetowej i bezpieczeństwa państwa oraz zarządza długiem publicznym. Ministerstwo Finansów odpowiada również za realizację dochodów i wydatków budżetu państwa, m.in. dochodów z podatków, a także za współpracę finansową, kredytową i płatniczą z zagranicą oraz realizację przepisów dotyczących ceł.


źródła:

https://www.gov.pl/web/finanse/program-finansoaktywni-dostosowany-do-lekcji-on-line

https://www.gov.pl/web/finanse/informacje-o-urzedzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Program Opieka 75+
Ekonomia
author
Halszka Gronek
29 września 2018

Program Opieka 75+

Kolejna emisja obligacji BGK zakończona sukcesem
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
20 października 2019

Kolejna emisja obligacji BGK zakończona sukcesem

ING Bank Śląski ze zmianą w zarządzie
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
21 grudnia 2020

ING Bank Śląski ze zmianą w zarządzie

PKO BP w Malanowie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
05 września 2019

PKO BP w Malanowie

ZUS kolejny raz ostrzega przed oszustami
Wpisy
author
Patryk Byczek
12 października 2018

ZUS kolejny raz ostrzega przed oszustami

T-Mobile Usługi Bankowe w Tomaszowie Mazowieckim
Oddziały
author
Patryk Byczek
15 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Tomaszowie Mazowieckim

Porównaj