Cash – platforma pożyczkowa dla pracowników

Cash – platforma pożyczkowa dla pracowników

author
Dominika Sobieraj
26 marca 2019

Innowacja na polskim rynku finansowym – Alior Bank wraz z PZU ma zamiar jeszcze w tym roku uruchomić platformę pożyczkową o nazwie Cash. Platforma będzie umożliwiała szybkie pożyczki pracownicze.

Platforma pożyczkowa Cash

Nowa platforma pożyczkowa ma działać na zasadzie podobnej do prywatnych pożyczek, z tym że środki będzie udostępniał nie prywatny inwestor, a pracodawca. Pożyczkobiorcami będą mogli być natomiast jego pracownicy. Same pożyczki mają cechować się głównie tym, że będą:

  • szybkie,
  • niskooprocentowane,
  • dostępne w całości przez Internet.

Cash może być poważną konkurencją dla kredytów online, ponieważ cały proces również ma się odbywać w całości przez Internet. Korzystne warunki i poczucie bezpieczeństwa wynikające ze znajomości pracodawcy może skłonić wiele osób będących w trudnej sytuacji do skorzystania właśnie z pomocy oferowanej przez pracodawcę.

Jak ma działać platforma Cash?

PZU i Alior Bank proponują bardzo proste rozwiązanie – pożyczka ma być udzielana pracownikowi przez Internet, a jej spłata ma być w całości automatyczna. Kwota raty ma być bowiem ściągana z wynagrodzenia. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu pracownik nie będzie musiał pamiętać o zapłaceniu raty, a pracodawca nie będzie obawiał się, że pożyczka nie zostanie spłacona.

Z racji tego, że pożyczka ma być maksymalnie bezpieczna i dla pracownika, i dla pracodawcy, ustalono następujące limity:

  1. maksymalny okres kredytowania wyniesie 3 lata,
  2. maksymalna kwota pożyczki wyniesie trzykrotność wynagrodzenia danego pracownika brutto.

Jeżeli zatem pracownik zarabia on 3800 zł brutto miesięcznie, to w ramach platformy Cash będzie mógł skorzystać z niskooprocentowanej pożyczki od pracodawcy maksymalnie na okres 3 lat i na kwotę 11400 zł. Innowacyjna na rynku polskim metoda spłaty pożyczki z wynagrodzenia pracownika może – zdaniem PZU – korzystnie wpłynąć na popularność platformy Cash.

Dla kogo platforma pożyczkowa?

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że na początku platforma będzie dostępna tylko dla największych przedsiębiorstw w Polsce. Udostępnienie tej usługi dla mniejszych firm jest planem odłożonym póki co na niedoprecyzowaną datę w przyszłości.

Z pożyczek pracowniczych ma móc skorzystać każdy, kto spełni zaledwie 2 warunki:

  • będzie zatrudniony w oparciu o umowę o pracę,
  • będzie posiadał zdolność kredytową.

Umowa o pracę będzie musiała być oczywiście zawarta z pracodawcą, który udostępniać będzie pożyczki pracownicze. Z niskooprocentowanej pożyczki nie będą mogli skorzystać bliscy zatrudnionego.

Platforma z pożyczkami pracowniczymi ma działać w oparciu o technologię serwisu Bancovo. Spółka, która zarządza tym serwisem, należy właśnie do Alior Banku. PZU ma natomiast 32% udziałów w tworzącej się właśnie platformie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

PKO BP w Białej Piskiej
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
15 września 2019

PKO BP w Białej Piskiej

Credit Agricole w Bielsku-Białej
Oddziały
author
Patryk Byczek
10 lipca 2019

Credit Agricole w Bielsku-Białej

Nowy wiceprezes w zarządzie Banku Pekao
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
17 czerwca 2020

Nowy wiceprezes w zarządzie Banku Pekao

Millenium z 334 mln zł zysku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
30 lipca 2019

Millenium z 334 mln zł zysku

Który bank wydał najwięcej na reklamę ?
Wpisy
author
Aneta Jankowska
13 grudnia 2017

Który bank wydał najwięcej na reklamę ?

Media społecznościowe w procesie kredytowym
Bez kategorii
author
Aleksandra Gościnna
26 listopada 2020

Media społecznościowe w procesie kredytowym

Porównaj