„Poznaj Top Employera” w Provident Polska

„Poznaj Top Employera” w Provident Polska

author
Halszka Gronek
30 października 2019

Szukasz pracy w miejscu, gdzie pracodawca rzeczywiście dba o swych podwładnych? Sprawdź, czy interesuje Ciebie któraś z ofert pracy w Provident Polska – spółce od lat nagradzanej za kultywowanie dobrych praktyk pracodawczych. Właśnie ruszyła nowa kampania employer-brandingowa firmy, z której dowiadujemy się, dlaczego warto podjąć pracę w Providencie.

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm pożyczkowych na polskim rynku, Provident Polska, ruszyła z nową kampanią employer-brandingową. Mówiąc najprościej, jak to możliwe, dzięki kampanii firm pożyczkowa chce nie tylko rozreklamować markę Provident Polska, lecz także zachęcić potencjalnych kandydatów do pracy w oddziałach instytucji. Na program „Poznaj Top Employera” składają się aż cztery muzyczne opowieści – każda z nich wyjaśnia widzowi, dlaczego warto jest podjąć zatrudnienie w Providencie. 

Każdy z wideoklipów reklamowych trwa pół minuty i poświęcony jest promocji spółki Provident Polska jako dobrego i wiarygodnego pracodawcy. Z materiału dowiemy się, iż szefostwo firmy dba nie tylko o rozwój kariery swych pracowników, lecz także o utworzenie zbalansowanego środowiska pracy, w którym każdy z zatrudnionych ma czuć się komfortowo, stabilnie i bezpiecznie. Bo w końcu zgrany zespół jest pierwszym krokiem do osiągania dobrych wyników sprzedażowych – w tym wypadku zależnych od sprzedaży atrakcyjnych pożyczek. 

Całej kampanii autentyzmu dodaje fakt, iż w tworzeniu wideoklipów udział wzięli pracownicy firmy pożyczkowej. Wolontariusze na codzień tworzący kadry Provident Polska chętnie zaangażowali się w projekt, prezentując swoje miejsce pracy i opowiadając o dobrych stronach zatrudnienia w największej pozabankowej instytucji udzielającej finansowanie na polskim rynku. To, jak udała się kampania „Poznaj Top Employera”, możecie ocenić sami – po efektach! Poniżej umieszczamy jeden z reklamowych wideoklipów.

Szczegóły kampanii Provident Polska 

Kampania „Poznaj Top Employera” ruszyła z dniem 28 października 2019 roku. Materiały w formie czterech półminutowych wideoklipów obejrzeć można nie tylko na popularnej platformie YouTube, lecz także w mediach społecznościowych oraz na najpopularniejszych portalach rekrutacyjnych. 

W oficjalnym komunikacie prasowym Provident Polska czytamy, iż tytuł kampanii („Poznaj Top Employera”) nawiązuje do nazwy prestiżowego certyfikatu przyznawanego pracodawcom przez niezależny audyt Top Employers Institute. W bieżącym roku kalendarzowym spółka Provident już po raz siódmy otrzymała to prestiżowe wyróżnienie. Jednocześnie po raz drugi Provident znalazł się w gronie pięciu najlepszych pracodawców w Polsce.

"

To zupełnie nowa odsłona Providenta, ale w znanej i kojarzonej z naszą marką konwencji. Do udziału w filmach zaprosiliśmy nie tylko pracowników, ale także jednego z bohaterów naszych kampanii produktowych. […] W tych 4 krótkich filmach chcieliśmy pokazać nasze miejsce pracy i jego atmosferę – czyli coś, co niekoniecznie łatwo przekazać np. w ogłoszeniu rekrutacyjnym

– dodaje Iwona Harmasz-Jędrej, Koordynatorka ds. Komunikacji Marketingowej w Provident Polska.

Provident szuka pracowników – łap okazję!

Provident jest spółką od lat nagradzaną za kultywowanie dobrych postaw pracodawczych. Dziś coraz trudniej znaleźć zatrudnienie w miejscu docenianym przez niezależne podmioty i grona eksperckie za dobre podejście do pracownika i poszanowanie Kodeksu pracy. Otwarta rekrutacja w Providencie zdaje się być świetną okazją dla polskich kandydatów poszukujących nowego zatrudnienia. Sytuacja rynkowa także działa na korzyść aplikantów – obecnie bezrobocie jest rekordowo niskie, co oznacza, iż konkurencja na rynku pracy nie należy do najwyższych. 

Jak pokazują ostatnie dane opublikowane przez GUS, w Polsce notuje się obecnie tylko 850 tysięcy bezrobotnych. Oznacza to, że stopa bezrobocia oscyluje wokół rekordowo niskiej wartości 5,1%. Łatwo oszacować, że liczba osób aktywnie poszukujących pracy nie wystarczy, by sprostać zapotrzebowaniu przedsiębiorców. Pracodawcy właściwie muszą dziś walczyć o pracownika i oferować więcej, by przekonać do siebie aplikantów. Provident Polska ma tę przewagę, że cieszy się pozycją dobrego pracodawcy. Dlatego pracownicy powinni kuć żelazo, póki gorące.

"

Dbamy o wyjątkową atmosferę i środowisko pracy, zależy nam na tym, aby nasi pracownicy czuli się u nas dobrze. Dzięki cyklicznym badaniom zaangażowania wiemy co jest dla pracowników ważne, z czego są zadowoleni, a jakie aspekty warunków pracy powinniśmy jeszcze bardziej rozwijać [..] Takie podejście buduje profesjonalny zespół, z dużym potencjałem rozwojowym. Dzięki temu od wielu lat udaje nam się również zachować pozycję lidera na rynku pożyczkowym

– podkreśla Beata Bardoni, Kierowniczka ds. Dialogu Społecznego w Provident Polska.


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/468958/poznaj-top-employera-provident-polska-z-nowa-kampania-employer-brandin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Milenialsi coraz mniej przywiązani do pracodawcy
Wpisy
author
Aneta Jankowska
06 lipca 2018

Milenialsi coraz mniej przywiązani do pracodawcy

Santander Consumer Bank Solec Kujawski
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
22 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Solec Kujawski

Provident w Krośnie
Oddziały
autor wpisu
Marta-Bogacka-Nowak
12 sierpnia 2016

Provident w Krośnie

T-Mobile Usługi Bankowe w Siedlcach
Oddziały
author
Patryk Byczek
14 marca 2019

T-Mobile Usługi Bankowe w Siedlcach

Alior Bank w Rumi
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
13 maja 2019

Alior Bank w Rumi

Porównaj