Smartney – opinie

Ocena klientów

3,27

Na podstawie 30 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

17 osób

Negatywne opinie

13 osoby

Smartney – najważniejsze informacje

Smartney to szybkie pożyczki online na raty. Dostępna kwota kredytu online to w tym przypadku aż 60 000 zł! Firma oferuje także opcję konsolidacji innych pożyczek. Sprawdź opinie o Smartney i zdecyduj, czy to pożyczka dla Ciebie.

1
smartney

Smartney

9821 osób wybrało tę ofertę

KWOTA POŻYCZKI

3000 - 60 000

OKRES SPŁATY

6 - 96 miesięcy

RRSO

24,24%

WNIOSEK PRZEZ INTERNET

TAK

9821 osób wybrało tę ofertę

Złóż wniosek

(3,27)

Smartney - dlaczego warto?

Statystyki pokazują, że Smartney to jedna z najczęściej wybieranych w Polsce firm pożyczkowych. Jest to bardzo ciekawa propozycja dla osób szukających kredytu przez Internet. Na uwagę zasługuje stosunkowo wysoka kwota finansowania (do 60 000 zł) oraz brak konieczności dokumentowania zaświadczeń o dochodach.

Firmie może być jednak trudno przebić się przez oferty innych banków, które w dodatku dają Klientom możliwość otrzymania nawet 200 000 zł kredytu. Pamiętajmy jednak, że za Smartney stoi francuska Grupa Oney Bank, która posiada spore doświadczenie w finansach.

 • najniższa kwota pożyczki to już 3000 zł
 • proces w 100% online
 • bez zaświadczeń o dochodach
 • dostępny kalkulator pożyczkowy
 • szybka weryfikacja Klienta

Smartney - dlaczego nie warto?

Jest również nieliczna grupa klientów, którzy narzekają na ofertę Smartney. Co zazwyczaj wskazywane jest jako niekorzystny aspekt pożyczki w tej firmie?

 • stosunkowo krótki okres spłaty (do 96 miesięcy)
 • weryfikacja w wielu bazach dłużników
 • maksymalna kwota to 60 000 zł

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

Dane o firmie Smartney – opinie

 • Nazwa firmy:

  Smartney Sp. z o.o.

 • Adres:

  ul. Krakowiaków 46, 02-255 Warszawa

 • Kapitał zakładowy:

  1 900 000 zł

 • Numer KRS:

  0000747738

 • Numer NIP:

  5272859012

 • Infolinia:

  22 528 88 88

 • E-mail:

  [email protected]

Smartney - dane podstawowe

ul. Krakowiaków 46

02-255 Warszawa

 

w dni powszednie od 08:00 do 21:00

w soboty i niedziele od 09:00 do 16:00

Smartney - szczegóły pożyczki

Pożyczka w Smartney jest numerem jeden w wielu rankingach ofert pozabankowych. Firma oferuje pożyczki na raty z niskim RRSO oraz niewielką prowizją. Nie wymaga również zabezpieczeń kredytu oraz skorzystania z ubezpieczeń. Smartney nie nalicza sobie także kosztów za rozpatrzenie wniosku czy przygotowanie umowy pożyczkowej. Wszystko to sprawia, że naprawdę wiele osób wybiera Smartney.

Smartney – kwota pożyczki i okres spłaty

Pożyczka w Smartney bardzo przypomina kredyt online, ponieważ również dostępna jest na bardzo wysokie kwoty. W firmie tej można pożyczyć nawet 60 000 zł, a spłata może być rozłożona nawet na 96 miesięcy (czyli 8 lat). Smartney dba o to, by za bardzo nie obciążyć Klienta i oferuje mu lekkie raty, z maksymalnie niskim oprocentowaniem.

Z pożyczki w Smartney można skorzystać nie wychodząc z domu. Firma szczyci się tym, że nie wymaga dostarczenia żadnych dokumentów, dzięki temu cały proces pożyczkowy można przejść nawet w 15 minut. Weryfikacja tożsamości również następuje online, dlatego wnioskowanie o pożyczkę w tej firmie jest naprawdę szybkie. W dodatku nie trzeba załatwiać żadnych dokumentów, ponieważ Smartney to typowa pożyczka bez zaświadczeń.

Jak otrzymać pożyczkę w Smartney?

Otrzymanie pożyczki w Smartney składa się z zaledwie kilku kroków. Wniosek wypełniamy w 100% internetowo. Sami ustalamy, jaka ilośc rat i jaki czas spłaty nas interesują. Wprowadzamy w formularzu nasze dane osobowe i potwierdzamy je. Weryfikacja danych osobowych następuje online. Pożyczka w Smartney to zatem typowa pożyczka na dowód.

Smartney - jak otrzymać pożyczkę

źródło: https://www.smartney.pl/jak-to-dziala

Wypłata pożyczki następuje zawsze po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej. Ważna jest także ocena historii kredytowej. Jak czytamy na stronie pożyczkodawcy, znaczenie ma także ocena “ryzyka kredytowego konsumenta, a ostateczne warunki kredytowania zależą od wyniku tej oceny”. Osoby, które nie mają zdolności kredytowej, mogą zainteresować się pożyczkami bez zdolności.

Czy łatwo dostać pożyczkę w Smartney?

Jeżeli chodzi o techniczne aspekty – łatwo. Jeżeli chodzi natomiast o wymagania, to Smartney jest firmą, która może nie wymaga od Klientów dużo, ale wiele osób odstrasza tym, że weryfikuje Klientów w bazach dłużników. W dodatku nie sprawdza jedynie bazy BIK, a także inne bazy (KRD, ERIF oraz BIG InfoMonitor). Firma ta nie udziela pożyczek bez baz.

W to miejsce firma oferuje jednak inne udogodnienia – nie oczekuje na przykład przedstawienia żadnych dokumentów od pracodawcy. Właściwie naszą przepustką do pożyczki są nasze dane osobowe i dość dobra historia kredytowa. Dochody nie mają tutaj znaczenia. Korzystne jest również to, że Smartney nie dzwoni do Klienta oraz do pracodawcy. Jest to zatem tzw. pożyczka bez weryfikacji telefonicznej.

Kto może otrzymać pożyczkę w Smartney?

Szybką pożyczkę w Smartney mogą otrzymać osoby, które posiadają:

 1. od 25 do 70 lat,
 2. rachunek bankowy,
 3. odpowiednią zdolność kredytową,
 4. polskie obywatelstwo i miejsce zamieszkania w Polsce,
 5. pozytywną historię kredytową (brak opóźnień w spłacie innych zobowiązań).

Firma weryfikuje Klientów na podstawie danych z rachunku bankowego oraz sprawdzając wybrane bazy danych.

Konsolidacja chwilówek ze Smartney

Smartney oferuje także kredyt konsolidacyjny online, czyli kredyt pozwalający na spłatę innych pożyczek i kredytów. Konsolidacja w Smartney, względem innych firm, to naprawdę minimum formalności. Na stronie pożyczkodawcy możemy znaleźć krótką (zawierającą zaledwie 4 kroki!) instrukcję wskazującą, jak otrzymać konsolidację.

Konsolidacja w Smartney

Jak więc widać – skorzystanie z konsolidacji od Smartney jest bardzo proste, jednakże może zdarzyć się, że firma nie będzie chciała skonsolidować wszystkich naszych długów. My we wniosku wskazujemy firmie, jakie pożyczki chcemy skonsolidować, a firma – po analizie naszego wniosku – odpowiada nam, czy skonsoliduje wszystkie te pożyczki, czy tylko ich część.

Na szczęście firma nie ma tutaj ostatniego słowa. Po uzyskaniu propozycji konsolidacji możemy ją zaakceptować lub odrzucić. W dodatku do konsolidacji w Smartney możemy zawnioskować o dodatkową gotówkę. Po podpisaniu umowy o konsolidację pożyczek Smartney spłaca wszystkie pożyczki w naszym imieniu, a dodatkowe pieniądze przelewa na nasze konto.

Smartney - najczęstsze pytania i odpowiedzi

Smartney to w pełni bezpieczna firma. Korzystanie z niej nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

Smartney sprawdza każdego klienta w bazie BIK.

Smartney nie dzwoni do pracodawcy w celu potwierdzenia zatrudnienia i wysokości dochodów. We wniosku pożyczkowym nie musimy podawać kontaktu do naszego pracodawcy.

W Smartney można mieć tylko jedną aktywną pożyczkę. By zaciągnąć następną, trzeba najpierw spłacić poprzednią. Nie można mieć więcej niż jednej pożyczki w Smartney.

Smartney należy co prawda do międzynarodowej Grupy Oney Bank, ale jest to pozabankowa firma pożyczkowa. Smartney nie jest bankiem.

Tak, Smartney zwraca prowizję, jeżeli spłaci się pożyczkę wcześniej niż wynika to z harmonogramu. O zwrot prowizji w tej firmie trzeba jednak zawnioskować, nie jest wypłacany automatycznie.

Tak, firma Smartney sprawdza Klienta w KRD (Krajowym Rejestrze Dłużników).

Smartney sprawdza dłużników w KRD, BIG, BIK oraz w bazie ERIF.

Tak, Smartney oferuje konsolidację pożyczek swoim klientom.

Smartney nie jest bankiem, tylko firmą pożyczkową, która udziela pożyczek pozabankowych.

Zostaw swoją opinię o Smartney

Firmę Smartney możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w poniższym głosowaniu. Zachęcamy do oceny – dzięki temu możesz dać znać innym osobom, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoim doświadczeniem z firmą pożyczkową Smartney możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.