RataPro – opinie

Ocena klientów

2,45

Na podstawie 83 opinii

Oceń usługi:

Pozytywne opinie

30 osoby

Negatywne opinie

53 osób

RataPro - najważniejsze informacje

Firma RataPro to pośrednik przy udzielaniu pożyczek pozabankowych. Firma wyszukuje najlepsze ofert w oparciu o dane przygotowane przez Klienta. Maksymalna kwota pożyczki to 60 000 złotych, natomiast spłata pożyczki może odbywać się maksymalnie przez 60 miesięcy. Sprawdź na czym polega pożyczka w RataPro i poznaj najlepsze oferty kredytowe.

RataPro - dlaczego warto?

RataPro to pośrednik, którego oferta z dnia na dzień zyskuje na popularności. Sprawdź, jakie zalety oferty skazują Klienci.

 • bezkonkurencyjne oferty pożyczek
 • kwota pożyczki to nawet 60 000 zł
 • pieniądze na koncie nawet w 15 minut
 • prosty wniosek
 • pożyczka z możliwością spłaty do 48 miesięcy
 • pierwszą pożyczkę ratalną możemy otrzymać za darmo
 • szybka decyzja pożyczkowa online

RataPro - dlaczego nie warto?

Podobnie jak w przypadku innych ofert, tak i również przy tej znajdą się Klienci, którzy są niezadowoleni. Sprawdź, jakie minusy wskazują.

 • brak infolinii
 • długo czas oczekiwania na odpowiedź e-mail
 • najczęściej decyzje odmowne dla osób widniejących w bazach dłużników

Wymagania

 • ważny dowód osobisty

 • polskie obywatelstwo

 • zameldowanie w Polsce

 • telefon komórkowy

 • adres e-mail

 • konto w banku

 • stałe dochody

 • zdolność kredytowa

RataPro - szczegóły pożyczki

RataPro – opis pożyczkodawcy

RataPro to całkiem nowy produkt na rynku pożyczek pozabankowych, który polega na pośredniczeniu przy pożyczkach na raty. RataPro to pożyczka z możliwością spłaty od 1 do 48 miesięcy. Już na samym początku warto jednak wspomnieć, że firma nie udziela pożyczek, a jedynie pośredniczy przy nich – wyszukuje najlepsze oferty i składa zapytanie o pożyczkę w naszym imieniu. Firma współpracuje z  najlepszymi pożyczkodawcami w kraju. RataPro zajmuje się wyszukiwaniem najlepszych pożyczek pozabankowych. Klient składa wyłącznie jeden krótki wniosek w RataPro, a firma „oddaje” mu stos najlepszych ofert, które wyszuka całkowicie za darmo. Następnie Klient sam wybierze ten produkt, który najbardziej będzie mu pasował.

RataPro – oferta

Klienci w RataPro mogą wziąć pożyczkę na dowolny cel w kwocie od 1000 do 60 000 złotych na okres wynoszący od 1 do 48 miesięcy. Za pośrednictwem firmy Klienci mogą skorzystać wyłącznie z pożyczek online w instytucjach pozabankowych. W kalkulatorze na stronie pośrednika Klient może wybrać kwotę pożyczki. Trzeba jednak pamiętać, że spłata pożyczki odbywa się pomiędzy Klientem a wybraną firmą pożyczkową. W każdej instytucji pożyczkowej sposób spłaty jest widoczny w Profilu Klienta oraz w umówię pożyczkowej.

Kto otrzyma pożyczkę w RataPro?

Nie ma zbyt wielu informacji o tym, kto może skorzystać z oferty RataPro. Jest to słuszne, ponieważ firma wyłącznie pośredniczy przy pożyczkach, a finalnie warunki pożyczki ustala konkretna firma. Warunki między pożyczkodawcami mogą się różnić chociażby w wieku pożyczkobiorcy. Jedna firma udzieli pożyczki osobie, która ma 18 lat, a inna udzieli osobie, która ma minimum 21 lat.

Jednak głównym warunkiem jest posiadanie przez Klienta ważnego dowodu osobistego oraz własnego konta bankowego. Bez tych dwóch rzeczy nie warto w ogóle wnioskować o pożyczkę, ponieważ bez dowodu czy konta na pewno jej nie otrzymamy. RataPro identyfikuje się jako pośrednik wyszukujący dla Klientów głównie pożyczki na dowód oraz pożyczki bez zaświadczeń, w związku z czym przyznawalność powinna być naprawdę wysoka.

Zazwyczaj w firmach pożyczkowych, aby otrzymać finansowanie, Klient musi spełniać następujące warunki:

 • być pełnoletni,
 • posiadać zdolność do czynności prawnych,
 • posiadać polskie obywatelstwo,
 • mieć ważny dowód osobisty,
 • posiadać własne konto w banku,
 • posiadać własny numer telefonu oraz adres e-mail,
 • posiadać zdolność kredytową.

Jeżeli wiemy, że z naszą zdolnością kredytową może być słabo, warto sięgnąć po pożyczki bez zdolności kredytowej. W dalszym ciągu należy pamiętać, że RataPro to wyłącznie pośrednik pożyczkowy, a nie firma udzielająca pożyczek. W przypadku wybrania jakiejkolwiek oferty przedstawionej przez RataPro, warto dopytać u konkretnego pożyczkodawcy odnośnie do warunków, które Klient musi spełniać, aby otrzymać dodatkowe finansowanie. Wszystkie informacje o finalnej pożyczce są dostępne w umowie pożyczki. Osoby widniejące w bazach dłużników z negatywnymi wpisami mogą nie otrzymać pożyczki. To, co cechuje RataPro to szybka decyzja online w formie listy produktów dopasowanych do Klienta.

Jakie bazy sprawdza RataPro?

Firma nie sprawdza Klienta w bazach ani nie sprawdza jego zdolności kredytowej. Te zadania należą do firmy pożyczkowej, którą Klient finalnie wybierze. Wówczas możemy być niemalże pewni, że firma przed udzieleniem pożyczki sprawdzi nas w BIK (lub także w innych bazach) oraz zbada naszą zdolność kredytową. Dzięki temu pożyczkodawcy unikają Klientów, którzy nie spłacają swoich zobowiązań w terminie.

Firmy pożyczkowe mogą sprawdzić Klienta w:

 • Biurze Informacji Kredytowej (BIK),
 • BIG InfoMonitor,
 • ERIF,
 • KRD.

Jeżeli nie chcesz, aby dana firma sprawdzała Twoją historię w bazach, przejrzyj ranking pożyczek bez baz.

Jak skorzystać z RataPro?

Przede wszystkim należy wejść na stronę internetową RataPro. Na kalkulatorze musimy przeciągnąć suwak na odpowiednią kwotę pożyczki i nacisnąć przycisk „Aplikuj teraz”.

1. Wypełnij wniosek pożyczkowy.

Wniosek składa się z pięciu małych formularzy, w których trzeba podać swoje dane, dane z dowodu oraz informacje o naszych finansach. W pierwszym kroku należy jednak podać swoje imię, nazwisko, PESEL, numer telefonu oraz adres e-mail.

2. Przejrzyj oferty pożyczek.

Po wypełnieniu wniosku firma przygotuje nam najlepsze oferty pożyczek w oparciu o nasze wymagania. Oferty są przystosowane do potrzeb Klienta.

3. Wybierz ofertę.

W ostatnim kroku współpracy z ProRata wybieramy jedną z ofert, która najbardziej nam odpowiada. Wówczas zostaniemy już przekierowani docelowo na stronę pożyczkodawcy, gdzie złożymy już konkretny wniosek, zweryfikujemy się i będziemy mogli cieszyć się uzyskanymi pieniędzmi.

RataPro – kontakt, infolinia

Niestety nie ma zbyt szerokiego wachlarzu metod kontaktu z firmą RataPro. Klienci z pośrednikiem mogą skontaktować się wyłącznie poprzez e-mail:

RataPro – logowanie

Firma nie daje Klientom możliwości zalogowania się do Panelu Klienta. Wychodzi na to, że Klient może założyć konto u finalnie wybranego pożyczkodawcy, z którym nawiąże współpracę.

RataPro –  z kim wspólpracuje?

Firma współpracuje z takimi pożyczkodawcami, jak:

 • IPF Polska Sp.z o. o.,
 • Wandoo Finance Sp.z o. o.,
 • Creamfinance Poland Sp.z o. o.,
 • MILOAN POLSKA Sp. z o. o.,
 • Net Credit Sp.z o. o.,
 • Aventus Group Sp. z o. o.,
 • Creditperfect Sl.,
 • Aasa Polska SA,
 • Tamga Group Pty Ltd,
 • Easy Payment Services OOD.

U większości pożyczkodawców są dostępne kalkulatory pożyczkowe.

Gdzie RataPro weryfikuje Klienta?

Nigdzie. Szybka, ale treściwa odpowiedź. Sprawdzenie Klienta, zgodnie z polityką firmy, leży po stronie pożyczkodawcy. Firma nie weryfikuje Klienta ani w bazach, ani nie sprawdza jego zdolności kredytowej.

Brak spłaty na czas – konsekwencje

Czy firma wyciąga jakiekolwiek konsekwencje w przypadku, gdy Klient nie spłaci zobowiązania na czas? Nie. W momencie, gdy Klient zawiera umowę z konkretną firmą pożyczkową, RataPro przestaje uczestniczyć w tej transakcji. Oczywiście w przypadku, kiedy Klient nie będzie spłacał zobowiązania na czas, firma docelowa będzie wyciągała z tego konsekwencje. Jednak spłata pożyczki musi odbywać się zawsze w terminie. W przypadku większości pożyczkodawców przy braku spłaty należy spodziewać się bardzo niemiłych konsekwencji.

W przypadku braku spłaty pożyczki na czas Klient zostanie obciążony dodatkowymi kosztami w postaci odsetek karnych – to chyba najłagodniejsza konsekwencja braku spłaty zobowiązania w terminie. Kolejnym krokiem ze strony firmy może być wysłanie wiadomości z nakazem natychmiastowej spłaty zadłużenia – dodatkową informacją może być to, że w przypadku braku ustosunkowania się do wiadomości, firma wypowie Klientowi umowę pożyczki. Pożyczkę podpisujemy swoimi danymi, którymi ręczymy, że dotrzymamy zapisów umowy pożyczki.

Jeżeli w dalszym ciągu Klient nie spłaci zaległych rat, firma zatrudni zewnętrzną firmę windykacyjną, a w najgorszym wypadku (dla Klienta) skieruje sprawę na drogę sądową. Wówczas do sprawy zostanie powołany komornik sądowy, który prędzej czy później ściągnie z Klienta dług. W następstwie tego możemy się spodziewać, że kolejnej pożyczki udzielonej przez daną firmę już nie będzie. W przypadku takich nieporozumień całkowity koszt pożyczki oczywiście znacznie wzrośnie, dlatego niespłacanie rat na czas jest kompletnie nieopłacalne.

RataPro – informacje ogólne

RataPro wyszukuje dla swoich Klientów zarówno chwilówki, jak i pożyczki ratalne. Pożyczki ratalne różnią się od chwilówek tym, że można je spłacić w więcej niż jednej racie. Spłata pożyczki jest więc rozłożona na kilka rat – tak z resztą jest w przypadku większości pożyczkodawców. Firma przedstawi Klientowi wyłącznie najlepsze oferty pożyczkowe, ściśle dopasowane do Klienta. Pamiętaj, że w umowie pożyczkowej własnym podpisem świadczysz, że będziesz spłacał pożyczkę na czas. Spłata pożyczki odbywa się bezpośrednio na linii Klient-firma pożyczkowa wybrana spośród ofert przedstawionych przez RataPro.

Klienci zastanawiają się, czy wydłużenie terminu spłaty pożyczki jest możliwe. To w dużej mierze zależy od konkretnej instytucji pożyczkowej. Najczęściej, w ramach pożyczki ratalnej, Klienci mogą wydłużyć termin spłaty o 30 dni – jest to niestety płatna usługa. Jeżeli jednak całość zobowiązania zostanie spłacona wcześniej, Klienci mogą liczyć na zwrot pewnej części pieniędzy. Warto również wiedzieć, że pieniądze pozyskane w ramach pożyczki ratalnej można wykorzystać na dowolny cel. Jeżeli korzystaliśmy już kiedyś z oferty RataPro, kolejne pożyczki możemy wziąć również za pośrednictwem tej firmy.

Pytania i odpowiedzi

Absolutnie nie. Firma w żadnej sprawie nie zadzwoni do naszego pracodawcy. Można więc uznać, że jest to pożyczka bez weryfikacji telefonicznej.

Tak. Firma nie udziela pożyczek, a wyłącznie pośredniczy przy ich wyszukiwaniu. Nie musimy się więc obawiać złych doświadczeń od strony finansowej.

Nie. Firma jest wyłącznie pośrednikiem przy wyszukiwaniu i udzielaniu pożyczek pozabankowych.

Nie, firma zupełnie za darmo wyszuka najlepsze oferty pożyczek, które będą maksymalnie dopasowane do naszych potrzeb.

Pożyczki w RataPro nie weźmiemy. Po wypełnieniu bardzo podstawowego wniosku firma odpowie nam listą pożyczek dopasowanych do naszych wymagań i upodobań finansowych.

Tak. Firma przedstawia oferty pożyczek na raty oraz chwilówek.

Nie. Firma nie udziela pożyczek bezpośrednio, a jedynie pośredniczy i wyszukuje najlepsze oferty kredytowe dostępne na rynku pozabankowym.

Tak. Jeżeli całość zobowiązania zostanie spłacona, firmy muszą oddać Klientowi pewną część pieniędzy. Warto się o to upomnieć.

Zostaw opinię o RataPro

Zostaw swoją opinię o RataPro! Firmę RataPro możesz ocenić poprzez kliknięcie kciuka w górę lub w dół w poniższym głosowaniu. Zachęcamy do oceny – dzięki temu możesz dać znać innym osobom, czy rzeczywiście warto skorzystać z oferty tej firmy!

Swoim doświadczeniem z firmą pożyczkową Gotówkovo możesz podzielić się również w komentarzu. 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Porównaj