Rusza świąteczna kampania Provident Polska

Rusza świąteczna kampania Provident Polska

author
Halszka Gronek
16 listopada 2019

Od kilku dni możemy już podziwiać nową, świąteczną kampanię reklamową Provident Polska. Firma pożyczkowa przygotowała dwa spoty reklamowe, których fabuła opowiada o spełnianiu świątecznych marzeń – oczywiście dzięki drobnej pomocy finansowej Providenta.

W środę 13 listopada ruszyła nowa, świąteczna kampania reklamowa jednej z największych firm pożyczkowych w Polsce – Provident Polska. Autorzy przygotowali dwie wersje spotów: jeden z nich trwa 30 sekund, a drugi – tylko piętnaście. Materiał przedstawia krótkie historie, których głównym motywem są wymarzone prezenty. Nie wszystkie z nich można kupić za gotówkę, ale jeśli jest taka możliwość, pożyczka z Provident Polska może się okazać się pomocna. 

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym firmy pożyczkowej, ciekawym elementem świątecznej kampanii reklamowej jest nowy, kojarzony z marką przebój muzyczny w wyjątkowej i świątecznej aranżacji. Kreacją i przygotowaniem kampanii zajęła się agencja Isobar, należąca do grupy Dentsu Aegis Network Polska. Z kolei obszar media planów i zakupu mediów powierzony został warszawskiemu domowi mediowemu OMD.

Historie przedstawione w kampanii

W tym roku Provident Polska przygotował dwie aż wersje spotów reklamowych z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Akcja dłuższego (30-sekundowego) filmu przedstawia krótką historię listu do Świętego Mikołaja spisanego przez małego chłopca. Na kartce pojawiają się takie wymarzone prezenty, jak czerwony rower, zegarek czy „wyprawowiec na koniec świata”. Oczywiście nie wszystkie te prezenty są łatwe do zdobycia, jednak mama chłopca ma plan na spełnienie marzeń dziecka. Pod świąteczną choinką znajdą się wszystkie upragnione podarunki. 

Z kolei spot krótszy, a więc ten w wersji 15-sekundowej, prezentuje krótką historię mamy chłopca, której również udaje się spełnić swoje świąteczne marzenia. Dzięki pożyczce na dowód  kobieta kupuje robota kuchennego, który pomoże jej w przygotowaniu rodzinnej wieczerzy. Widzimy jak podczas gotowania szczęśliwej kobiecie towarzyszą mąż z synem, pomagając w pracach kuchennych i podjadając świąteczne przysmaki.

"

Tegoroczna kreacja reklamowa poprzez motyw muzyczny nawiązuje do naszych spotów produktowych. Świątecznego charakteru nadaje jej jednak wyjątkowa aranżacja muzyczna przeboju. Kluczowa jest jednak opowieść, która może przydarzyć się w każdym domu, choć za każdym razem będzie wyjątkowa. Stąd krótka historia, która pokazuje, że spełnianie marzeń najbliższych daje tyle samo radości, co realizacja własnych planów

 – tłumaczy Anna Słomska, Kierowniczka ds. Komunikacji Marketingowej w Provident Polska.

Pożyczka na spełnienie świątecznych marzeń

Jak wskazują wyniki badania Provident Polska, większość z nas, bo aż 80% respondentów, chciałaby, by pod świąteczną choinką znalazły się prezenty dla nas samych. Wśród wymarzonych podarunków królują kosmetyki – o nich marzy 15% badanych. Co dziesiąty preferuje elektronikę, biżuterię lub książkę. Na wybór wymarzonego prezentu wpływa także wiek badanych. Seniorzy najbardziej ucieszyliby się z pieniędzy lub bonów na zakupy, a wśród najmłodszej grupy wiekowej za prezent idealny uchodzi małe AGD. 

Skąd wziąć pieniądze na spełnienie świątecznych marzeń naszych bliskich? Z odpowiedzią przychodzi Karolina Łuczak, kierowniczka biura prasowego i komunikacji wewnętrznej w Provident Polska:

"

Prezenty to często najbardziej kosztowna pozycja w gwiazdkowym budżecie. Dlatego warto rozłożyć te wydatki w czasie i część zakupów zrobić odpowiednio wcześniej. Dzięki temu nie tylko odciążymy nasze grudniowe portfele, ale także będziemy mieli czas na porównanie cen i wyszukanie najciekawszych okazji i promocji. Dodatkowo unikniemy tłoku w centrach handlowych i przysłowiowej świątecznej gorączki.

Jeśli na naszym koncie brakuje wystarczających środków, które pozwoliłyby na zakup wymarzonych prezentów na Święta, możemy skorzystać z jednej z ofert niskooprocentowanych pożyczek na raty. Dzięki tego typu produktom prezent kupimy od ręki, a płatność rozłożymy w czasie na małe i przystępne raty. Poza tym zaciągnięcie małej pożyczki jest dobrym sposobem na wypracowanie dobrej historii kredytowej dla tych z nas, którzy w przyszłości będą starać się o większy kredyt – na przykład hipoteczny lub na zakup samochodu. 


Źródła:
https://media-provident.pl/pr/471152/provident-polska-swiateczna-kampania-z-przebojem
https://media-provident.pl/pr/470943/barometr-providenta-mezczyzni-zamierzaja-wydac-na-swieta-srednio-o-500

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak otrzymać bon zasiedleniowy w 2021 roku
Poradnik
author
Aleksandra Gościnna
22 lipca 2021

Jak otrzymać bon zasiedleniowy w 2021 roku

Jak działa system Bezpieczny PESEL
Wpisy
author
Aneta Jankowska
13 kwietnia 2017

Jak działa system Bezpieczny PESEL

Bank Pekao organizatorem emisji obligacji ESG dla PKN ORLEN
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
20 marca 2021

Bank Pekao organizatorem emisji obligacji ESG dla PKN ORLEN

Kasa Stefczyka Częstochowa
Oddziały
author
Patryk Byczek
13 października 2020

Kasa Stefczyka Częstochowa

Bank Pekao w Chodzieży
Oddziały
author
Patryk Byczek
06 sierpnia 2019

Bank Pekao w Chodzieży

Porównaj