Santander Bank Polska szuka startupów
Santander Bank Polska w oficjalnym komunikacie prasowym poinformował o tym, że bank wspólnie z akceleratorem Accelpoint rozpoczęli rekrutację doświadczonych start-upów reprezentujących sektor fintech.
Firmy zainteresowane współpracą powinny zgłosić swój udział poprzez oficjalną stronę Accelpoint. Rekrutacja trwa do 19 kwietnia 2019 roku.
Program AccelUp
Firmy, które wezmą udział w projekcie AccelUp mogą liczyć na tak zwany „mentoring” ekspertów związanych z branżą oraz wsparcie finansowe. Program akceleracyjny przygotowany przez Santander Bank Polska i Accelpoint skierowany jest głównie do dojrzałych start-upów. Mowa o takich firmach, których przygotowane już rozwiązania nadają się do natychmiastowego wdrożenia w działania instytucji.
Fintechy, które zakwalifikują się do projektu otrzymają:
– 100 godzin konsultacji z ekspertami w ramach „mentoringu” biznesowego,
– do 200 000 złotych w ramach dofinansowania.
Dodatkowo start-upy będą mogły ubiegać się o pomoc i wsparcie światowych inwestorów, w tym również funduszu Santander InnoVentures.
Partnerzy i rekrutacja
Zainteresowanych instytucje zapraszają na stronę www.accelpoint.pl, gdzie można znaleźć informacje na temat projektu oraz szczegółowe zasady rekrutacji. Zapisy potrwają do 19 kwietnia 2019 roku. Należy wiedzieć, że AccelUp jest programem typu non-equity. Oznacza to, że gdy akceleracja dobiegnie końca wszystkie udziały zachowują się po stronie start-upu.
Oprócz Santander Bank Polska, który jest patronem ścieżki fintech, partnerami projektu są:
– Orange – ścieżka telco,
– AXA Partners – ścieżka insurtech.
Program akceleracyjny stworzono we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Akcelerator Accelpoint uzyskał pomoc i wsparcie w ramach działania „2.5” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój „Programy Akceleracyjne”.
Santander Bank Polska
Santander Bank Polska jest bankiem uniwersalnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Obecnie jest drugim największym bankiem w Polsce pod względem aktywów i liczby posiadanych placówek. Pod koniec 2018 roku aktywa SBP wynosiły ponad 206 000 000 000 złotych. Bank obsługiwał aż 611 placówek, w których pracowało 611 pracowników. Prezesem instytucji jest Michał Gajewski.
Santander Bank Polska przejął działalność Banku Zachodniego WBK. Ten powstał w wyniku połączenia Banku Zachodniego z Wielkopolskim Bankiem Kredytowym w 2001 roku. Od 2011 roku należał do hiszpańskiej grupy Santander.
W listopadzie 2018 roku SBP przejął również wydzieloną część Deutsche Bank Polska. W związku z tym Santander Bank Polska zyskał blisko 400 000 nowych Klientów detalicznych, private banking oraz biznesowych.
Źródło:
Santander Bank Polska
Dodaj komentarz