Współpraca BiG InfoMonitor z home.pl

Współpraca BiG InfoMonitor z home.pl

author
Patryk Byczek
09 grudnia 2018

W związku z ochroną finansową przedsiębiorstw, serwis Home.pl podjął współpracę z BIG InfoMonitor. Celem jest, między innymi, uniknięcie zatorów płatniczych, utraty płynności finansowej. Ponadto portal home.pl pragnie, aby Klientów nie spotykały żadne negatywne doświadczenia ze strony kontrahentów, którzy nie płacą w wyznaczonym terminie.

Dodatkowo obie instytucje chcą wskazać firmom narzędzia, dzięki którym przedsiębiorstwa zbudują wiarygodny finansowo wizerunek firmy oraz będą mogły odzyskiwać należności.

Opóźnienia w płatnościach

Z najnowszych danych wynika, że blisko 90% przedsiębiorstw z sektora MSP spotkało się z opóźnieniami w płatnościach ze strony kontrahentów. Porównując do zeszłego roku, w bieżącym roku wynik okazał się być wyższy o 22%. Nie ma reguły, która określałaby, w jakiej branży można spotkać niesumiennych płatników. Pojawiają się oni wszędzie, dlatego też współpraca home.pl z BIG InfoMonitor ma uchronić przedsiębiorców przed ewentualnymi problemami.

Kłopoty wynikające z sytuacji, w której kontrahenci nie decydują się płacić w terminie, może mieć bardzo negatywne skutki. Mowa o doprowadzeniu do bardzo dużych zaniechań finansowych, a nawet do upadku przedsiębiorstwa. Na zlecenie BIG InfoMonitor, w czwartym kwartale bieżącego roku Instytut Keralla Research przeprowadził pewne badanie. Jego wyniki wykazują, że przez ostatnie pół roku 54% firm czekało ponad 60 dni na opłacenie faktur, natomiast blisko 60% firm czekało ponad 30 dni. Należy zaznaczyć, że występują przypadki, w których firmy oczekujące na uregulowanie faktur nie otrzymują jednej na cztery złotówki.

Prezes BIG InfoMonitor, Sławomir Grzelczak mówił, że przedsiębiorcy za późno zaczynają niepokoić się o swoje pieniądze. Bardzo często jest tak, że dopiero po kilku miesiącach niepłacenia, firmy zaczynają działać w celu odzyskania należności. Prezes dodał, że współpraca z home.pl ma skłonić sektor MSP do sprawdzania kontrahentów jeszcze przed podpisaniem jakiegokolwiek kontraktu.

Weryfikowanie kontrahentów

Bardzo ważną czynnością, którą powinien przeprowadzić właściciel lub pracownik firmy, jest dokładne sprawdzenie kim jest kontrahent, z którym ma dojść do interesów. W bazach BIG IM widnieje ponad 70 000 000 wpisów o płatnościach przedsiębiorców i konsumentów. Wskazane jest, aby do tych danych zaglądać jak najczęściej. Wówczas można dowiedzieć się, czy dana firma jest rzetelna, czy do interesów podchodzi na poważnie, czy jednak jedynie sprawia problemy.

Pomoc od home.pl

Podjęcie współpracy z BIG InfoMonitor oznacza, że przedsiębiorcy w prosty sposób będą mogli zabezpieczyć firmowe finanse. Specjalnie przygotowane pakiety biura BIG InfoMonitor, które mają na celu eliminować ewentualne zatory płatnicze oraz oferujące usługi windykacyjne. Firmy, które chciałby skorzystać z dodatkowej pomocy, muszą jedynie wypełnić formularz na stronie home.pl. Skutkiem tego będzie szkolenie z dostępnych usług, które poprowadzi konsultant z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Przedsiębiorcy, którzy skorzystają z przygotowanego dla nich pakietu, mogą liczyć na:

– udział w programie Firma Wiarygodna Finansowo, dzięki któremu otrzymają specjalny certyfikat,
– usługi z zakresu windykacji miękkiej,
– szczegółowe sprawdzenie ewentualnego kontrahenta w ZBP, BIK, BIG InfoMonitor.

Dodatkowo Użytkownicy serwisu home.pl będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych seminariów internetowych. To dzięki którym szczegółowiej poznają tematykę bezpieczeństwa odnoście finansów firmy oraz formę ich ochrony. Pierwsze wibinarium rozpocznie się 11 grudnia 2018 roku o godzinie 14:30. Podczas wydarzenia przedstawiciel BIG InfoMonitor opowie o możliwości wykorzystania baz BIG IM.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Karta mBanku na Mistrzostwa Świata
Wpisy
author
Patryk Byczek
22 maja 2018

Karta mBanku na Mistrzostwa Świata

Kredyt gotówkowy Września
Kredyty miasta
author
Patryk Byczek
23 maja 2022

Kredyt gotówkowy Września

PKN ORLEN produkuje płyn do dezynfekcji rąk
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 marca 2020

PKN ORLEN produkuje płyn do dezynfekcji rąk

Platforma ZenCard w PKO BP
Wpisy
author
Dominika Sobieraj
04 stycznia 2018

Platforma ZenCard w PKO BP

BNP Paribas oddziały w Kamiennej Górze
Oddziały
author
Patryk Byczek
21 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Kamiennej Górze

Porównaj