zadluzenia.com
zamknij

Zmiany w 500+. Od sierpnia wniosek także papierowy

Wnioski o świadczenie „Rodzina 500+” można już składać w formie papierowej. Od 1 sierpnia obok metody online rząd wprowadził możliwość złożenia wniosków w urzędzie. Pobierz wniosek i sprawdź wszystkie szczegóły. 

Dotychczas można było składać wniosek jedynie drogą internetową. Rząd udostępniał 3 kanały elektroniczne:
 


Minister Elżbieta Rafalska wiele razy zachęcała rodziców do tej metody składania wniosków. "Nie muszą oni tracić czasu, stać w urzędzie, planować sobie tego typu działania, że w gminie tego i tego dnia należy to zrobić. Każdy może o dowolnej porze dnia i nocy taki wniosek przesłać, może go spokojnie w domu wypełnić lub w każdym innym miejscu "– wyjaśniała.Mimo tego w urzędach pojawiały się osoby, które miały problem ze złożeniem wniosku przez Internet. Była możliwość skorzystania z pomocy urzędnika, ale - jak wiadomo - nie narzekają oni na brak zajęć. Zamiast uczyć osobę korzystania z komputera, o wiele łatwiej pomóc jej wypełnić wniosek papierowy. Z tego założenia wyszedł też rząd i wprowadził możliwość składania papierowych wniosków o świadczenie 500+. 

 

Wniosek papierowy - świadczenie 500+

 

Od kiedy:1 sierpnia 2018 roku
Materiały do pobrania:
Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego - tutaj
Oświadczenie wnioskodawcy o dochodach - tutaj
Oświadczenie wnioskodawcy o wielkości gospodarstwa - tutaj Aby utrzymać ciągłość wypłat, wniosek o świadczenie 500+ na rok 2018/2019 można składać tylko do 30 września tego roku. Im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej świadczenie to zostanie nam wypłacone. 

Jeżeli złożymy wniosek do 31 października, świadczenie co prawda zostanie nam wypłacone w całości, ale nie otrzymamy go ani w październiku, ani w listopadzie - transza za te miesiące zostanie wypłacona dopiero razem z grudniowym świadczeniem. 

Złożenie wniosku później niż 31 października, wiąże się z tym, że nie otrzymamy wyrównania za żaden miesiąc - będzie ono wypłacane dopiero od miesiąca, w którym złożyliśmy wniosek. Wszyscy zainteresowani świadczeniem powinni zatem złożyć wniosek jak najszybciej. 


 

Skomentuj artykuł
captcha
Twoja ocena
Średnia ocena
5 / 5 z 1 oceny
~luizakulinska

no brawo w koncu ktos pomyslal o tych co nie są ciagle online !!!   Odpowiedź