Wnioski o świadczenie „Rodzina 500+” można już składać w formie papierowej. Od 1 sierpnia obok metody online rząd wprowadził możliwość złożenia wniosków w urzędzie. Pobierz wniosek i sprawdź wszystkie szczegóły. 

Autor: Dominika Sobieraj
Dodano: 03.08.2018
Udostępnij:

Dotychczas można było składać wniosek jedynie drogą internetową. Rząd udostępniał 3 kanały elektroniczne:
 

Minister Elżbieta Rafalska wiele razy zachęcała rodziców do tej metody składania wniosków. "Nie muszą oni tracić czasu, stać w urzędzie, planować sobie tego typu działania, że w gminie tego i tego dnia należy to zrobić. Każdy może o dowolnej porze dnia i nocy taki wniosek przesłać, może go spokojnie w domu wypełnić lub w każdym innym miejscu "– wyjaśniała.

Mimo tego w urzędach pojawiały się osoby, które miały problem ze złożeniem wniosku przez Internet. Była możliwość skorzystania z pomocy urzędnika, ale – jak wiadomo – nie narzekają oni na brak zajęć. Zamiast uczyć osobę korzystania z komputera, o wiele łatwiej pomóc jej wypełnić wniosek papierowy. Z tego założenia wyszedł też rząd i wprowadził możliwość składania papierowych wniosków o świadczenie 500+. 

Wniosek papierowy – świadczenie 500+

Od kiedy: 1 sierpnia 2018 roku

Materiały do pobrania:

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego – tutaj

Oświadczenie wnioskodawcy o dochodach – tutaj

Oświadczenie wnioskodawcy o wielkości gospodarstwa – tutaj 

Aby utrzymać ciągłość wypłat, wniosek o świadczenie 500+ na rok 2018/2019 można składać tylko do 30 września tego roku. Im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej świadczenie to zostanie nam wypłacone. 

Jeżeli złożymy wniosek do 31 października, świadczenie co prawda zostanie nam wypłacone w całości, ale nie otrzymamy go ani w październiku, ani w listopadzie – transza za te miesiące zostanie wypłacona dopiero razem z grudniowym świadczeniem. 

Złożenie wniosku później niż 31 października, wiąże się z tym, że nie otrzymamy wyrównania za żaden miesiąc – będzie ono wypłacane dopiero od miesiąca, w którym złożyliśmy wniosek. Wszyscy zainteresowani świadczeniem powinni zatem złożyć wniosek jak najszybciej. 


 

Oceń:
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek
Średnia: 5 / 5, łącznie 1 ocen
Komentarze (0)

no brawo w koncu ktos pomyslal o tych co nie są ciagle online !!!