Alior Bank świętuje 10-lecie działalności

Alior Bank świętuje 10-lecie działalności

author
Aneta Jankowska
21 listopada 2018

Alior Bank funkcjonuje na rynku już od 17 listopada 2008 roku.  Z okazji jubileuszu instytucja przybliża historię  i wyjaśnia, skąd wzięły się meloniki i anioł w logo Banku.

Źródło: www.aliorbank.pl

10 lat na rynku

Na pomysł stworzenia Alior Banku wpadł Wojciech Sobieraj, który kierował bankiem od samego początku do czerwca ubiegłego roku. Instytucja z założenia miała maksymalnie wykorzystać potencjał polskiego rynku. Alior Bank podaje w oficjalnym komunikacie, że już od pierwszych dni funkcjonowania stawiał na nowe technologie.

Wojciech Sobieraj chciał, aby jego firma była konkurencyjna na trzech polach.

Przede wszystkim miała oferować szerokiej grupie odbiorców usługi dostępne dotychczas wyłącznie dla nielicznych wybranych klientów. Po drugie, prezes planował, aby usługi były przystępne cenowo, a klienci płacili za rzeczywistą wartość dodaną, nie za coś co jest powszechnie dostępne. Kolejnym segmentem była wysoka jakość obsługi i kompetencji bankierów.

Pierwsze hasło marketingowe Alior Banku brzmiało: Zbuduj z nami nowy bank.

Po pozyskaniu inwestora – Grupy Carlo Tassara – gotowego do wniesienia kapitału w wysokości 1,5 mld zł na założenie banku, powołano zespół doświadczonych na polskim rynku menedżerów i rozpoczęto opracowywanie szczegółowej strategii dla nowej instytucji. Alior Bank rozpoczął działalność 17 listopada 2008 r. z 40 oddziałami i tysiącem pracowników” – czytamy.

Jednymi z pierwszych produktów proponowanych klientom przez bank były konta osobiste z darmowym dostępem do bankomatów w Polsce i na świecie oraz lokatami overnight. Małe i średnie firmy mogły korzystać z rachunku zarabiającego oraz zintegrowanych rachunków bieżących oraz maklerskich.

Anioł i meloniki

Wiele osób zastanawia się, co oznacza anioł w logotypie Alior Banku. Instytucja postanowiła wyjaśnić wątpliwości klientów.

Anioł symbolizuje ochronę i bezpieczeństwo:

“Kompozycja z dwóch kwadratów, odzwierciedla doskonałość, zaufanie, solidność oraz partnerskie relacje pomiędzy klientami i bankiem. Rycina przedstawiająca anioła stylizowana jest na tradycyjny miedzioryt. Nawiązuje do grafiki banknotów, papierów wartościowych, komunikując wiarygodność. Za sprawą geometrycznego kształtu logo ma nowoczesny charakter, a elegancka czcionka sprawia, że jest ponadczasowe. Kolorystyka logo oparta jest na dwóch kolorach: złoto-żółtym oraz burgundzie. Złoto-żółta barwa symbolizuje słońce, dobrobyt, natomiast burgund doświadczenie i pewność” – wyjaśnia Michał Wójcik, dyrektor Departamentu Marketingu i PR Alior Banku.

Bankowcy w melonikach to klasa i wysoki poziom usług. Autorzy komunikatu zapewniają, że meloniki budzą w odbiorcach skojarzenia ze stylem i najlepszymi tradycjami.

W 2008 roku Alior Bank wystartował z dwoma spotami telewizyjnymi. W pierwszym „Melonikowcy” trzymali w ręku parasole – symbol ochrony – które pomagały im w bezpiecznym lądowaniu z nieba. Po wylądowaniu podążali w kierunku placu, na którym wszyscy wspólnie budowali nowy solidny bank. Drugi spot, w którym bankier w meloniku przechadzał się po kuli ziemskiej, promował konto osobiste.

Hasło Alior Banku „Wyższa kultura bankowości” odwołuje się do „nowego ładu finansowego”, przechodzenia od trudnego dla klientów świata liczb, analiz, procentów – do świata idei i form związanych z pieniędzmi. W ubiegłym roku zostało zmienione na: Wyższa Kultura. Bank Nowości.

Aktualnie, bankiem zarządza Krzysztof Bachta. Z usług instytucji korzysta więcej niż 4 mln klientów, a w całej Polsce funkcjonują 864 placówki banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Porównywarka rachunków i kart KNF – jak to działa
Bez kategorii
author
Tomasz Jurczak
11 kwietnia 2019

Porównywarka rachunków i kart KNF – jak to działa

Nie będzie zniesienia limitu składek ZUS
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
21 listopada 2019

Nie będzie zniesienia limitu składek ZUS

BNP Paribas oddziały w Gorlicach
Oddziały
author
Patryk Byczek
25 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Gorlicach

Bank Pekao w Łaskarzewie
Oddziały
author
Patryk Byczek
27 lipca 2019

Bank Pekao w Łaskarzewie

Polacy zapłacili w 2018 roku ponad 100 mld zł podatku
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
13 sierpnia 2019

Polacy zapłacili w 2018 roku ponad 100 mld zł podatku

Porównaj