W oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Bank Millennium instytucja poinformowała, że złożyła wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na utworzenie osobistego banku hipotecznego - Millennium Bank Hipoteczny. 

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 29.06.2018
Udostępnij:

Instytucja podaje, że siedziba Millennium Banku Hipotecznego ma mieścić się w Warszawie. Rzeczniczka Banku Millennium, Iwona Jarzębska mówiła, że rozpoczęcie działalności operacyjnych instytucji ma przypaść na rok 2019.

Zgodnie z założeniami trzyletniej strategii banku na lata 2018–2020, kredyty hipoteczne są nadal istotnym elementem naszego biznesu. Bank hipoteczny zapewniający średnio i długoterminowe finansowanie to paliwo dla dalszego rozwoju rynku finansowania nieruchomości.” – mówił cytowany w komunikacie prezes Banku Millennium, Joao Brás Jorge.

Kapitał MBH
 

40 000 000 złotych ma wynieść kapitał zakładowy Millennium Banku Hipotecznego. Kapitał będzie złożony z 40 000 000 pojedynczych, objętych przez spółkę imiennych akcji zwykłych, których wartość nominalna każdej z osobna wyniesie złotówkę. Instytucja poinformowała, że kapitał zakładowy zostanie opłacony gotówką.

Warto dodać, że akcje banku obejmie cena emisyjna, wynosząca 3 złote za każdą akcję.

Bank Millennium

Bank Milleniumjest ogólnopolską instytucją bankową, działającą na polskim rynku od 2003 roku. Siedziba instytucji mieści się w Warszawie. Instytucja jako pierwszy bank zadebiutowała na GPW w Warszawie (w 1992 roku, jeszcze wówczas jako BIG SA). W 2016 roku bank zajmował siódme miejsce wśród banków względem wartości aktywów.


 

Komentarze