Alipay i WeChat Pay w Polsce
Aplikacje WeChat Pay i Alipay są już w Polsce. Jako pierwszy wprowadza je operator sklepów wolnocłowych na lotniskach – Lagardere Duty Free.
Alipay i WeChat w Polsce
WeChat jest znaną aplikacją “do wszystkiego”. Dzięki niej użytkownicy mogą dokonywać mobilnych płatności oraz rozmawiać ze swoimi znajomymi. Alipay to również platforma płatnicza, która współpracuje z ponad 65 instytucjami finansowymi, w tym Visa i MasterCard.
Lagardere Duty Free jest operatorem sklepów wolnocłowych na lotniskach. Należą do nich między innymi Aelia Duty Free, czy też The Fashion Gallery.
To właśnie ta firma jako pierwsza w Polsce wprowadza płatności mobilne za pomocą WeChat Pay i Alipay. Aplikacje są przede wszystkim dedykowane turystom z Azji.
Dzięki Alipay oraz WeChat mieszkańcy Azji mogą dokonywać np. płatności bieżących rachunków, rezerwować bilety do kina czy płacić za zakupy online.
Od momentu wprowadzenia jej w Polsce, jak wyjaśnia Paweł Opałko, Dyrektor IT w Lagardere Duty Free, firma stwarza turystom z Azji „naturalne środowisko” do realizacji szybkich transakcji.
Dyrektor przywołuje dane iResearch o WeChat. Aplikacja posiada aktualnie już około 40% chińskiego rynku. Alipay również nie pozostaje w tyle i stanowi ponad 54% azjatyckiego rynku. Oprogramowania stale się rozrastają, bo użytkowników aplikacji ciągle przybywa.
– Lotniska są miejscem, gdzie wszyscy się śpieszą, nikt nie ma ochoty stać w kolejkach, stresując się, że nie zdąży na samolot. Każda zaoszczędzona sekunda, którą tracimy na szukanie portfela, jest na wagę złota. Płacenie zbliżeniowe bądź przez aplikację za pomocą telefonu, znacznie usprawnia ten proces zarówno z perspektywy klienta, jak i sklepu – mówi Paweł Opałko.
Wprowadzenie aplikacji, które stanowią podstawę płatności i komunikacji między innymi Chińczyków okazuje się być bardzo dobry rozwiązaniem, bo z roku na rok przybywa w Polsce azjatyckich turystów.
Tylko w 2018 roku nasz kraj odwiedziło ponad 130 tysięcy osób z Państw Środka.
Alipay i WeChat – gdzie skorzystamy?
Sklepy sieci Lagardere Duty Free znajdziemy na lotniskach:
- w Warszawie
- w Krakowie
- w Gdańsku
Operator sklepów wolnocłowych na lotniskach jest pierwszą firmą w Polsce, która oferuje turystom takie rozwiązanie.
Firma śledzi trendy i wykorzystuje nowoczesne technologie tak, aby standard jej usług był jak najwyższy.
– Z naszych analiz wynika, że mamy coraz więcej klientów z Azji, gdzie gotówka i karta nie są już preferowanym środkiem płatniczym. Dlatego też wprowadziliśmy rozwiązanie dostosowane do potrzeb tej grupy podróżnych. Wpisuje się to także w obecne trendy rynkowe, gdzie nowe formy płatności wypierają gotówkę i karty. Najchętniej z tego typu rozwiązań korzystają najmłodsze pokolenia choć nie tylko – wyjaśnia Dyrektor IT Lagardere Duty Free.
1. Kredyt dla zadłużonych
2. Kredyt konsolidacyjny online
3. Pożyczki na dowód
4. Kredyt przez internet
5. Pożyczki na raty
6. Kredyt dla bezrobotnych
7. Pożyczki na 500+
8. Kiedy przelew – kalkulator sesji
9. Co może zająć komornik
10. Pożyczki bez zaświadczeń