Z Allegro Pay kupimy na kredyt

Z Allegro Pay kupimy na kredyt

author
Dominika Sobieraj
04 sierpnia 2020

Allegro wprowadziło właśnie nową usługę – Allegro Pay. Dzięki temu rozwiązaniu będzie można skorzystać z szybkiej opcji kredytowania – albo w formie płatności odroczonej nawet do 30 dni, albo w formie płatności na raty. Z Allegro Pay będzie można zapłacić za wszystkie zakupy – niezależnie od tego, czy sprzedawca oferuje raty, czy też nie.

Allegro Pay dla wszystkich dopiero pod koniec roku

Allegro Pay może zrewolucjonizować płatności w chyba najpopularniejszym serwisie sprzedażowym w Polsce. Usługę wdrożono po to, by uzupełnić obecnie dostępne na platformie metody płatności.

Co ważne – Allegro Pay nie jest jeszcze dostępne uniwersalnie dla wszystkich. Na początek dostęp do usługi otrzymała grupa wybranych kilkudziesięciu tysięcy klientów, a pozostałym usługa będzie stopniowo udostępniana jeszcze w ciągu tego roku.

Allegro Pay – jak aktywować, jak włączyć?

Jeżeli Allegro automatycznie nie “włączy” nam tej usługi na naszym koncie, nic nie zrobimy. Jeżeli natomiast Allegro doda nam tę opcję płatności, zobaczymy ją od razu w miejscu wyboru sposobu płatności w formularzu dostawy.

W ramach usługi będziemy mieli do wykorzystania pulę środków, którymi możemy płacić za zakupy. Dostępne są dwa typy płatności:

  • odroczona do 30 dni,
  • podzielona na miesięczne raty (5, 10 lub 20).

Aby po raz pierwszy skorzystać z opcji oferowanych przez Allegro Pay, należy wypełnić prosty wniosek. Maksymalna pula środków (do 4000 zł) zostanie nam przyznana na podstawie indywidualnej analizy danych (będą to dane zebrane z zewnętrznych baz oraz z naszej historii zakupów w Allegro).

Po pierwszej aktywacji zakupy z Allegro Pay będą już proste i automatyczne. Co ważne – z usługi korzystamy zupełnie bezpłatnie. “Co ważne, budżet zakupowy przyznawany jest bezterminowo – przy braku korzystania z usługi, klient nie ponosi żadnych kosztów. Nie ma również miesięcznych opłat i abonamentów” – informuje Allegro w oficjalnym komunikacie.

"

Stale inwestujemy w to, aby zakupy na Allegro były jeszcze wygodniejsze, szybsze i bardziej dostępne dla naszych klientów. Dlatego stworzyliśmy Allegro Pay – nowoczesną i bezpieczną usługę, która jest uzupełnieniem innych metod płatności dostępnych na naszej platformie. Aktywacja usługi zajmie naszym klientom niespełna minutę, a 15 sekund wystarczy im do zrealizowania transakcji. To kolejna inwestycja, która sprawia, że codzienne zakupy klientów są o wiele łatwiejsze, a także zwiększa potencjał transakcyjny dla sprzedających

– mówi również wskazywany w komunikacie François Nuyts, prezes Allegro.

Opcje płatności w Allegro Pay

Jak już wyżej wskazaliśmy, dzięki Allegro Pay możemy korzystać albo z płatności odroczonych, albo z “kredytu” ratalnego.

1) Płatności odroczone w Allegro Pay

Jeżeli wybierzemy opcję płatności odroczonych, zapłaty będziemy mogli dokonać nie od razu, a po upływie 30 dni. To idealna szansa na zakup towaru np.: w okazyjnej cenie, kiedy nie mamy na niego wystarczającej gotówki i czekamy na wypłatę.

Potrzebujesz dodatkowej gotówki? Sprawdź najlepsze:

 

Kredyty przez Internet – wypłata nawet w 1 dzień

 

Pożyczki na dowód – wypłata nawet w 15 minut

2) Zakup na raty w Allegro Pay

Dzięki Allegro Pay możemy również kupić przedmioty na Allegro na raty. Jakie opcje rat są dostępne?

3 miesiące (tylko dla subskrybentów Allegro SMART!),
5 miesięcy,
10 miesięcy,
20 miesięcy.

Płatności regulujemy albo za pomocą szybkich przelewów albo poprzez BLIK, czyli tak samo, jak przy wszystkich znanych już nam metodach płatności na Allegro. “Allegro zapewnia pełne wsparcie zakupowe – ochronę kupującego, pomoc w zwrotach i reklamacjach, tak aby środki Allegro Pay nie zostały zamrożone na dłużej” – czytamy w komunikacie magazynu Allegro.


Źródło:

https://magazyn.allegro.pl/104687-allegro-wprowadza-nowa-usluge-allegro-pay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Awaria w Pekao SA
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
09 listopada 2020

Awaria w Pekao SA

Daiglob placówka Elbląg
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
10 maja 2021

Daiglob placówka Elbląg

Santander Consumer Bank Sokółka
Oddziały
autor wpisu
Dorota Cholewicka
11 czerwca 2021

Santander Consumer Bank Sokółka

Komornik Sądowy Dariusz Zimny
Komornicy Sądowi
author
Patryk Byczek
07 lipca 2022

Komornik Sądowy Dariusz Zimny

BNP Paribas oddziały w Żywcu
Oddziały
author
Patryk Byczek
24 kwietnia 2019

BNP Paribas oddziały w Żywcu

Elektroniczna taca w Kościele
Blog
author
Aneta Jankowska
25 stycznia 2018

Elektroniczna taca w Kościele

Porównaj