Aplikacja ProviGO – Provident

Aplikacja ProviGO – Provident

author
Julia Wierciło
21 marca 2023
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Wybierając opcję pożyczki online warto zwrócić uwagę na jej koszt, ale także na naszą wygodę. Provident jest jedną z firm, które w dużym stopniu ułatwiają zaciągnięcie zobowiązania finansowego, a przy tym posiada duży zasób możliwości swoich ofert. Jednym z udogodnień, które oferuje Provident jest aplikacja mobilna ProviGO. Sprawdzimy jak pobrać aplikację ProviGO, a także jakie ma funkcje i na jakich urządzeniach jest ona dostępna.

Spis treści:

 1. Aplikacja ProviGO – Provident
 2. Mobilna aplikacja Provident - pobieranie ProviGO
 3. Najważniejsze funkcje aplikacji ProviGO
 4. Aktywowanie aplikacji ProviGO
 5. Podsumowanie - program ProviGO
 6. Pytania i odpowiedzi
 7. Podsumowanie
Zwiń spis treści

Aplikacja ProviGO – Provident

Aplikacja ProviGO jest opcją, z której skorzystać mogą pożyczkobiorcy od Providenta. Ułatwia ona wygodne zarządzanie usługami. Najczęściej wybieranymi produktami, które są tu dostępne to chwilówki i pożyczki na raty. Firma udziela pożyczek na dowód, co ważne są to pożyczki bez zaświadczeń. Opis dotyczący aplikacji ProviGO, który widnieje na stronie Providenta mówi o szybkim, prostym, ale przede wszystkim bezpiecznym działaniu. Jest ona nowoczesnym, dopasowanym do klienta rozwiązaniem.

Mobilna aplikacja Provident - pobieranie ProviGO

Jak pobrać aplikację mobilną ProviGO? Wystarczy wejść w obsługujący nasz telefon sklep i rozpocząć pobieranie. Program ProviGO jest dostępna dla nowoczesnych telefonów komórkowych. Bez trudu możemy znaleźć różne wersje mobilne, które obsługiwane są przez systemy operacyjne takie jak Android, iPhone bądź iPad.

Wersje ProviGO:

 • Android (aplikację możemy pobrać ze sklepu Google Play),
 • iOS (aplikację pobieramy z App Store).Pobranie ProviGO, podobnie jak instalacja, jest darmowe.
  Za korzystanie z aplikacji także nie są pobierane dodatkowe opłaty.

Na jakich urządzeniach działa ProviGO?

 • Smartfony i tablety, które są obsługiwane przez system operacyjny Android, powinny posiadać Android 5.0 albo nowszy,
 • Smartfony i tablety obsługiwane przez system iOS powinny posiadać iOS 9.3 albo nowszy.

Najważniejsze funkcje aplikacji ProviGO

Co możemy zrobić w aplikacji ProviGO? Jest ona narzędziem, które obsługuje produkty i usługi firmy pożyczkowej Provident. Mamy w niej dostęp do naszych aktywnych pożyczek, dzięki czemu potrzebne informacje, funkcje oraz saldo są zawsze pod ręką. Sprawdzenie daty najbliższej spłaty czy pozostałych danych pożyczki są również dostępne w aplikacji ProviGO.

Ubezpieczenia dostępne w ProviGO

Ubezpieczenia Provident to oferta, z której także mogą skorzystać klienci w aplikacji mobilnej ProviGO. Możemy w niej sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące posiadanego przez nas ubezpieczenia. Kolejnym punktem jest możliwość korzystania z usługi medycznej. Dzięki ProviGO z łatwością znajdziemy interesującą nas placówkę medyczną, będącą we współpracy. Oferty Provident także są dostępne dla użytkowników aplikacji. Poprzez ProviGO możemy z łatwością przejrzeć interesujące nas propozycje.

Kto skorzysta z aplikacji?

ProviGO wyświetla pożyczki, które zostały udzielone po terminie 26.01.2022 roku. Pożyczki obsługiwane przez Doradcę Kienta także będą widoczne w ProviGO.

Aktywowanie aplikacji ProviGO

Po ściągnięciu aplikacji ProviGO na swoje urządzenie należy ją aktywować. Jak aktywować ProviGO?
Dostępne są dwa rozwiązania:

 • możemy aktywować aplikację samodzielnie,
 • możemy skorzystać z pomocy doradcy klienta.

Aby uruchomić ProviGO po raz pierwszy, musimy zaakceptować regulamin.  Dodatkowe zgody marketingowe nie są konieczne. Następnie wybieramy „Rozpocznij aktywację”. W przypadku samodzielnej aktywacji należy zaznaczyć „samodzielnie”.

Weryfikacja danych klienta

Po uruchomieniu i aktywacji aplikacji ProviGO należy potwierdzić dane klienta. Poprzez numer PESEL oraz jedną z trzech informacji: numer umowy pożyczkowej, datę jej zawarcia albo kwotę raty, nastąpi powiązanie z naszą pożyczką. W kolejnym etapie otrzymamy wiadomość SMS, której treść musimy wpisać w oknie aplikacji.

Na tym etapie tworzymy swój 4 cyfrowy kod PIN. Będzie on potrzebny do uruchomienia aplikacji. Możemy tam znaleźć informacje dotyczące pożyczki. Jeśli jest ona nowa i jeszcze nie widnieje w aplikacji, na ekranie startowym ProviGO wyświetlany będzie ekran oczekiwania.

Aktywacja ProviGO:

 • Pobranie i instalacja aplikacji,
 • weryfikacja danych klienta,
 • stworzenie kodu PIN.

Podsumowanie - program ProviGO

Klienci Provident, którzy podpisali umowę pożyczkową po 26.01.2022 roku mogą skorzystać z opcji ProviGO. W aplikacji sprawdzą dane pożyczkowe, ubezpieczenia czy inne oferty. Mimo występowania tych opcji także na stronie internetowej Providenta, korzystanie z aplikacji może być wygodniejszym i łatwiej dostępnym rozwiązaniem. Jest to stosunkowo nowa aplikacja, ale opinie o niej są pozytywne. Dzięki niej możemy darmowo i przede wszystkim bezpiecznie sprawdzić informacje dotyczące naszej pożyczki.

Pytania i odpowiedzi

Tak. Aplikacja może pomóc w spłacie pożyczki, pomoże także odnaleźć umowę pożyczki online w Provident.

Tak. W aplikacji znajdują się aktualne dane kontaktowe, ponieważ zaraz po aktywacji aplikacji Klient musi potwierdzić poprawność danych.

Tak. Aplikacja przedstawi Klientowi najlepsze oferty produktów, a Klienci za pomocą aplikacji nawet podpiszą umówię pożyczki online.

Aktualnie rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 19,75%.

W reprezentatywnym przykładzie Pożyczki Dopasowanej RRSO jest zależne od okresu spłaty. Możemy zauważyć, że w reprezentatywnym przykładzie pożyczki dopasowanej RRSO jest coraz mniejsze, im dłuższy jest okres spłaty.

RRSO, czyli rzeczywista roczna stopa oprocentowania odpowiada za koszty całej pożyczki.

Oczywiście. Jeżeli mamy problem z samodzielnym zainstalowaniem aplikacji, możemy krok po kroku przejść przez jej instalację i weryfikację z doradcą klienta.

Podsumowanie

1. Klienci za pomocą PROVIGO podpiszą umowę pożyczki online.

2. Aplikacja firmy Provident działa zarówno na systemie Android, jak i Apple.

3. Aby skorzystać wystarczy zainstalować aplikację, zweryfikować swoje dane oraz nadać kod dostępu PIN.

4. Po zainstalowaniu aplikacji i aktywowaniu jej, możemy korzystać ze wszystkich jej funkcji.

5. Z aplikacji mogą korzystać Klienci, którzy podpisali umowę pożyczkową po 26.01.2022 roku.

6. Aplikacja daje nam dostęp do całej gamy usług oferowanych przez firmę Provident.

author
Julia Wierciło
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Katowice

Poszukujesz placówek Kasy Stefczyka w Katowicach? Nie musisz szukać dalej! Tutaj otrzymasz wszystkie potrzebne informacje: adresy, numery telefonów, godziny otwarcia oraz mapy ułatwiające dotarcie do każdej z nich. Bez względu na Twoje potrzeby finansowe, jesteśmy gotowi służyć pomocą na każdym etapie!

author
Dorota Grycko
22 marca 2024
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Problem skanów dowodów: będzie kontrola w polskich bankach

Skany dowodu osobistego to z pozoru zupełnie nieszkodliwe odbitki. Jeśli jednak z powodu niewystarczająco szczelnych zabezpieczeń trafią one w niepowołane ręce, konsekwencje wycieku mogą być bardzo poważne, zwłaszcza dla przeciętnych konsumentów. UODO zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia, dlatego zapowiada kontrolę w polskich bankach.

author
Halszka Gronek
06 stycznia 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Jak zmienić limit w Millennium?

Jesteś w sklepie i nie możesz zapłacić kartą za zakup lodówki? A może wykonujesz przelew w aplikacji mobilnej lub serwisie transakcyjnym na kwotę kilka tysięcy złotych i spotykasz się z blokadą? Najprawdopodobniej masz ustawiony niski limit dzienny (limit przelewów i płatności kartą). Sprawdź, jak zmienić limit miesięczny w Millennium.

author
Dorota Grycko
24 września 2023
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

T-Mobile Usługi Bankowe w Zielonej Górze

T-Mobile Usługi Bankowe to nowoczesny bank internetowy, który posiada ponad 20 placówek stacjonarnych. W ofercie banku znajdują się między innymi: konto osobiste, czy kredyty gotówkowe i konsolidacyjne przez Internet. Sprawdź dane dotyczące placówki w Zielonej Górze.

author
Patryk Byczek
07 marca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Zdobądź smartfon Vivo Y11s z kartą Citi Simplicity” w Citi Handlowy

W Citibanku trwa promocja, w której nowi Klienci za wyrobienie karty kredytowej i spełnienie prostych warunków oferty mogą zgarnąć smartfon Vivo Y11s o wartości 499 złotych. Promocja trwa do 22 listopada 2021 roku. Sprawdź warunki.

author
Patryk Byczek
26 września 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

HBO GO – kontakt, infolinia

HBO GO to jedna z najpopularniejszych platform umożliwiających oglądanie filmów i seriali online. Sprawdzamy możliwe formy kontaktu z HB GO i wskazujemy numer infolinii.

author
Dominika Byczek
11 lipca 2020
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.
Porównaj