Apple Card – karta płatnicza Apple z moneyback

Apple Card – karta płatnicza Apple z moneyback

author
Tomasz Jurczak
26 marca 2019

Gigant technologiczny z Cupertino we współpracy z bankiem Goldman Sachs jeszcze tego lata zaoferuje klientom w USA kartę kredytową zintegrowaną z mobilnym portfelem Apple Pay.

Gigant technologiczny z Cupertino we współpracy z bankiem Goldman Sachs jeszcze tego lata zaoferuje klientom w USA kartę kredytową zintegrowaną z mobilnym portfelem Apple Pay. Smaczku dodaje nie tylko fakt, że ów „plastik” pojawi się w wersji cyfrowej, ale będzie można zamówić także fizyczną, ekskluzywną kartę wykonaną z tytanu.

Od momentu ogłoszenia płatności mobilnych Apple Pay, w świecie finansów nie było tak wielkiego zainteresowania koncernem z Cupertino. Aż do wczoraj, kiedy to podczas konferencji firmy Apple, Tim Cook zapowiedział pojawienie się na rynku karty kredytowej pod nazwą Apple Card. Jak twierdzi CEO firmy, rozwiązanie ma być nie tylko innowacyjne, korzystne finansowo, ale i bezpieczne dla klientów.

źródło: iMore

Czym jest Apple Card?

Apple Card to nic innego jak wirtualna karta płatnicza, a dokładnie kredytowa. Rozwiązanie nie różni się więc znacząco od innych bankowych kart wirtualnych podpinanych do portfela Apple czy Google Pay. Oferta zostanie stworzona we współpracy z amerykańskim bankiem Goldman Sachs i organizacją płatniczą Mastercard. Dla ścisłości warto dodać, że będzie można skorzystać z dwóch wersji takiej karty – cyfrowej i ale i fizycznej.

źródło: iMore

Jak działa Apple Card

Wersję cyfrową będzie można podpiąć bezpośrednio do portfela Apple Pay. Dla tych, którzy cenią sobie posiadanie plastiku w ręku mam w zasadzie złą wiadomość. Co prawda będzie można zamówić kartę w postaci fizycznej, ale w ekskluzywnej wersji wykonanej z tytanu. Na razie Apple nie podał szczegółów dotyczących tego wyszukanego gadżetu, ale spoglądając na politykę cenową ostatnio prezentowanych smartfonów nie można oczekiwać, że będzie to za darmo. Jako ciekawostkę można podać, że tytanowa karta nie będzie posiadać nadrukowanego numeru, kodu CVV i daty ważności a na zdjęciach z konferencji widnieje tylko logo Mastercard.

źródło: iMore

Po podpięciu wirtualnej karty do Apple Pay, można śmiało korzystać z niej w sklepach, aplikacjach czy w internecie. Jednak Apple Card to nie tylko karta, ale cały szereg rozwiązań mających dopomóc użytkownikom Apple w odpowiednim zarządzaniu finansami. Ma zatem być rozszerzeniem dla działającego od kilkunastu miesięcy Apple Pay. Aplikacją, która pozwoli nie tylko posiadać kontrolę nad wydatkami, ale również poznawać nawyki użytkowników i pomagać im w oszczędzaniu. W tym miejscu warto dodać, że rozwiązanie będzie wykorzystywało uczenie maszynowe.

Bezpieczeństwo Apple Card

Niewątpliwie wielu użytkownikom Apple zaświeci się czerwona lampka, czy na pewno to dobrze, aby z jednej strony koncern posiadał wszystkie dane ze smartfona, jak również to, ile i w jaki sposób wydajemy. Najwyraźniej takich pytań spodziewał się Tim Cook, ale jak zapewnił podczas konferencji żadne dane dotyczące płatności nie będą przechowywane i analizowane. Dla Apple Card smartfon stworzy unikalny numer karty, który będzie przechowywany bezpiecznie w urządzeniu. Każdy zakup jest autoryzowany za pomocą Face ID lub Touch ID oraz jednorazowego, generowanego dynamicznie kodu zabezpieczającego. Ponadto bank Goldman Sachs zapowiedział, ze również nie będzie dzielił się w celach marketingowych i reklamowych informacjami na temat dokonywanych płatności.

Opłaty związane z Apple Card

Co ciekawe, zgodnie z informacjami przekazanymi podczas konferencji korzystanie z karty ma być bezpłatne. Dotyczy to opłat rocznych, miesięcznych jak i tygodniowych jak również za przekroczenie limitów. Będzie można z niej korzystać bezpłatnie za granicą, a dodatkowo Apple zaproponuje rozłożenie płatności na raty. Jakby tego było mało Apple Card pozwoli na skorzystanie z opcji moneyback od każdej transakcji. W sklepie Apple Store będzie to nawet 3 proc., pozostałe to 2 procent.

Kto będzie mógł skorzystać z oferty Apple?

Oficjalnie Apple Card ma się pojawić w USA latem 2019 roku. I tyle na razie mogliśmy się dowiedzieć. Czy produkt będzie dostępny w innych krajach, tego na razie nie wiemy. Jeśli chodzi o Polskę to płatności Apple Pay przyjęły się nadzwyczaj dobrze. Aktualnie już 11 banków w naszym kraju wprowadziło Apple Pay, a w kwietniu zrobi to kolejny. Nieoficjalnie szacuje się, że liczba użytkowników płatności od Apple przekroczyła w Polsce 200 tysięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Alior Bank w Gdyni
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
11 maja 2019

Alior Bank w Gdyni

Alior Bank w Kępnie
Oddziały
author
Aleksandra Gościnna
17 lipca 2019

Alior Bank w Kępnie

Konta osobiste w Polsce – kolejny rekord ilości rachunków
Bez kategorii
author
Alicja Uzarowicz
27 listopada 2019

Konta osobiste w Polsce – kolejny rekord ilości rachunków

Kod MMC – co to jest?
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
02 lutego 2019

Kod MMC – co to jest?

Licytacja nieruchomości
Dla zadłużonych
author
Dominika Sobieraj
02 września 2018

Licytacja nieruchomości

Porównaj