Bank BNP Paribas partnerem Programu Jestem Liderką

Bank BNP Paribas partnerem Programu Jestem Liderką

author
Patryk Byczek
12 czerwca 2020

BNP Paribas poinformował w komunikacie prasowym o dołączeniu, jako partner, do trzeciej edycji Programu Jestem Liderką, który jest skierowany do zaangażowanych nastolatek chcących rozwijać zdolności. Bank dołączył do akcji, ponieważ temat wzmacniania roli kobiet jest mu szczególnie bliski.

Program, który realizuje Vital Voices Poland, do udziału zaprasza uczennice z Polski w wieku do szesnastu do dziewiętnastu lat, które szczególnie aktywnie działają w swojej społeczności. Konkurs wyłoni grupę laureatek, które w październiku bieżącego roku będą miały okazję wziąć udział w serii szkoleń w obszarze:

– autoprezentacji,
– komunikacji,
– projektowania kariery,
– przywództwa,
– rozwijania mocnych stron.

Finalistki ponadto zostaną objęte opieką mentorek. Będą to kobiety, które odniosły sukces w biznesie, dyplomacji, mediach lub polityce. Dodatkowo uczestniczki konkursu będą miały szansę na staż w uznanych polskich firmach i instytucjach.

To program, który nie tylko identyfikuje dziewczyny z przywódczym potencjałem, ale także uświadamia im, na co powinny zwracać uwagę, motywuje i dodaje odwagi w realizacji ambitnych celów. Co istotne, tworzy społeczność wspierających się kobiet – uczestniczki mają okazję czerpać z doświadczenia kobiet sukcesu i inspirować siebie nawzajem. To niezmiernie ważny element, dzięki któremu zyskują poczucie sprawczości. Na co dzień wspieramy liderki wewnątrz naszej organizacji, dlatego dostrzegamy i doceniamy walory programu. Fakt, że jest on adresowany do tak młodych uczestniczek jest jego dodatkowym atutem.

– mówiła cytowana w komunikacie Izabela Tworzydło, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i Rzecznik Prasowy Banku BNP Paribas.

Cały projekt powstał z myślą o dziewczynach, które często nie znajdują okazji, aby spotkać się, porozmawiać z inspirującymi osobami w celu skonfrontowania swoich własnych obrażeń o wymarzonej dziedzinie z doświadczeniem kogoś, kto odniósł w niej sukces.

Zależało mi na stworzeniu projektu, który wspierałby młode dziewczyny z różnych środowisk i pokazywał, jak wielką wartością jest wzajemne zrozumienie i współpraca. Cieszę się, że dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji, od 2018 r. udaje się nam realizować kolejne edycje programu „Jestem Liderką”. Finalistki programu są objęte opieką starannie dobranych mentorek – doświadczonych liderek, kobiet sukcesu z różnych branż. Projekt łączy więc nie tylko różne środowiska, ale także różne generacje. Inna perspektywa i współpraca przynosi korzyści wszystkim pozwalając czerpać i uczyć się od siebie nawzajem. Chcemy dodawać skrzydeł młodym, wartościowym dziewczynom, które, zanim trafią do naszego programu, już robią wiele dobrego dla innych i są zaangażowane społecznie.

– mówiła cytowana w komunikacie Elżbieta Raczkowska, CEO Vital Voices Poland.

BNP Paribas wspiera kobiety

Wzmacnianie roli kobiet jest bardzo ważnym tematem dla Grupy BNP Paribas. Świadczy o tym głównie osobiste zaangażowanie prezesa Jeana-Laurent Bonnafé, który zdecydował się dołączyć do programu ONZ HeForShe. W ramach programu prezes Grupy BNP Paribas zobowiązał się do wyrównania reprezentacji kobiet i mężczyzn w obszarach bankowości, które były ewidentnie zdominowane przez jedną z płci.

Przemysła Gdański, Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska, jest natomiast ambasadorem kobiet w biznesie oraz współzałożycielem polskiego klubu Male Champions of Change. Członkowie klubu we własnych firmach działają w ten sposób, aby:

– zwiększać liczbę kobiet na wysokich stanowiskach,
– zlikwidować lukę płacową,
– coraz lepiej wykorzystywać talenty obu płci.

Bank BNP Paribas był również partnerem konkursu Fundacji Sukces Pisany Szminką Businesswoman Roku. W akcji nagradzane są kobiety odnoszące znaczne sukcesy w:

– biznesie,
– kulturze,
– nauce.


BNP Paribas

BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku połączenia BNP Paribas Banku Polska z Banku Gospodarki Żywnościowej. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Skonsolidowany zysk netto BGŻ BNP Paribas wyniósł pod koniec 2017 roku 279 710 000 złotych. W drugim kwartale poprzedniego roku instytucja odnotowała zysk netto na poziomie ponad 188 600 000 złotych. W roku bieżącym, za zgodą wydaną przez Komisję Nadzoru Finansowego, bank zmienił swoją nazwę na z BGŻ BNP Paribas na BNP Paribas Bank Polska.

Bank stawia przede wszystkim na zadowolenie Klientów, w związku z czym regularnie wprowadza do swojej oferty rozwiązania, które w każdy możliwy sposób mają poprawić relacje Klientów z bankiem. Podpis elektroniczny, raty w Play, czy wdrożenie płatności Apple Pay to niektóre udogodnienia, z których na chwilę obecną mogą korzystać osoby współpracujące z BNP Paribas.


źródło: https://media.bnpparibas.pl/pr/524001/bank-bnp-paribas-partnerem-trzeciej-edycji-programu-jestem-liderka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Kasa Stefczyka Września
Oddziały
author
Patryk Byczek
18 października 2020

Kasa Stefczyka Września

Polacy wolą składać PIT-y przez Internet
Blog
author
Aneta Jankowska
19 czerwca 2017

Polacy wolą składać PIT-y przez Internet

PKO BP z nową odsłoną serwisu iPKO
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
03 czerwca 2020

PKO BP z nową odsłoną serwisu iPKO

Polski Kompas 2019 dla Spółdzielczej Grupy Bankowej
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
09 października 2019

Polski Kompas 2019 dla Spółdzielczej Grupy Bankowej

thumbnail
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
07 sierpnia 2019

Inspektorat ZUS w Żninie

Bank Pekao w Przeźmierowie
Oddziały
author
Patryk Byczek
09 sierpnia 2019

Bank Pekao w Przeźmierowie

Porównaj