Kredyt firmowy w 30 sekund – automat kredytowy Idea Banku

Kredyt firmowy w 30 sekund – automat kredytowy Idea Banku

author
05 września 2013

Już 13 tysięcy firm korzysta z platformy kredytowej Idea Banku. Co trzeci kredyt udzielony przez automat – taki cel na najbliższych 12 miesięcy stawia sobie Idea Bank. Już dziś, dzięki pozytywnej ocenie portfela zbudowanego za pośrednictwem platformy do kredytów online, bank podnosi maksymalną kwotę dostępnego finansowania do 100 tys. zł. 

Z platformy kredytowej Idea Banku, służącej do zaciągania kredytów online, korzysta już ponad 13 500 przedsiębiorców. – Trafiliśmy w sedno oczekiwań właścicieli firm, dla których priorytetem przy zaciąganiu kredytów jest brak biurokracji oraz skrócenie do minimum czasu oczekiwania na pieniądze – podsumowuje Dariusz Makosz, członek zarządu Idea Banku.

Na 12 najbliższych miesięcy bank stawia sobie bardzo ambitny cel – chce aby co trzeci kredyt udzielany był przez automat. 

Kredyt firmowy w 30 sekund

Uruchamiając pierwszą internetową platformę do zaciągania kredytów firmowych Idea Bank gruntownie zmienił zasady przyznawania tego typu pożyczek. Przedsiębiorcy uzyskali dostęp do finansowania bez konieczności przedstawiania jakichkolwiek zaświadczeń. Bank nie wymaga też żadnych zabezpieczeń. W standardowej procedurze zaciągniecie kredytu firmowego wiąże się ze zgromadzeniem od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu różnych dokumentów. 

Po stronie banku stworzony został natomiast zupełnie nowy proces oceny zdolności kredytowej – dokonuje jej inteligentne narzędzie w oparciu o dane zaciągane z rachunku firmowego klienta. Taka automatyzacja procesu przetwarzania wniosku powoduje, że bank może wydać decyzję kredytową w ciągu zaledwie 3 minut od złożenia wniosku (dotyczy to również przedsiębiorców niebędącym klientami banku).

W praktyce średni czas oczekiwania na decyzję wynosi 30 sekund (w godzinach dostępności bazy BIK).

Kredytobiorca otrzymuje środki na konto maksymalnie następnego dnia roboczego. Tymczasem standardowy proces ubiegania się o kredyt może zająć kilka tygodni. – Dla drobnego przedsiębiorcy, często borykającego się problemem braku płynności, taki czas oczekiwania na kredyt może oznaczać utratę okazji do zdobycia wartościowego kontraktu – ocenia Dariusz Makosz. 

Maksymalnie 100 tys. zł 

Przedsiębiorcy korzystający z platformy kredytowej Idea Banku mogą uzyskać finansowanie na kwotę maksymalnie 100 tysięcy złotych, pod warunkiem posiadania odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej. – Nasze doświadczenia z pierwszych miesięcy działania platformy pokazują, że mimo automatyzacji procesu analizy kredytowej oraz braku wymogu składania przez klienta jakichkolwiek zaświadczeń, portfel kredytowy zbudowany dzięki platformie cechuje bardzo wysoka jakość – mówi Marcin Syciński, członek zarządu Idea Banku odpowiedzialny za ryzyko.

Dlatego po kilku miesiącach działania platformy zdecydowaliśmy się na podniesienie maksymalnej kwoty dostępnego finansowania – wyjaśnia. Bank wystartował z kwotą 50 tysięcy, dziś pojedynczy przedsiębiorca może ubiegać się o kwotę 100 000 zł. 

Najpopularniejszy kredyt obrotowy

Przedsiębiorcy korzystający z platformy kredytowej mają do wyboru trzy formy finansowania: kartę kredytową, limit w rachunku oraz kredyt obrotowy. Ostatni z nich cieszy się zdecydowanie największą popularnością wśród przedsiębiorców – przypada na niego aż 58% łącznej kwoty zadłużenia powstałego dzięki platformie. Na drugim miejscu jest w limit w rachunku (35%), a na trzecimi karta kredytowa. 

Bank pracuje nad rozwojem stworzonego kilka miesięcy temu narzędzia, dzięki czemu możliwe będzie dalsze skrócenie czasu oczekiwania na finansowanie. Trwają też prace nad stworzeniem narzędzia do zdalnej weryfikacji zabezpieczeń. Jego implementacja oznaczałaby kolejny milowy krok w upraszczaniu procesu udzielenia kredytów w Polsce. 

Źródło: Idea Bank

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Rodzice biorą pożyczki na prezenty dla dzieci
Blog
author
29 stycznia 2018

Rodzice biorą pożyczki na prezenty dla dzieci

Prezes Banku Millennium z listem do Klientów
Bez kategorii
author
18 marca 2020

Prezes Banku Millennium z listem do Klientów

PKO BP w Suchowoli
Oddziały
author
20 października 2019

PKO BP w Suchowoli

PBS Bank sesje przychodzące i wychodzące
Sesje przelewów
author
30 lipca 2022

PBS Bank sesje przychodzące i wychodzące

Profi Credit w Garwolinie
Oddziały
author
01 czerwca 2019

Profi Credit w Garwolinie

Matczyne emerytury – program Mama 4 Plus
Emerytura
author
05 grudnia 2019

Matczyne emerytury – program Mama 4 Plus