zadluzenia.com
zamknij

Niespłacone faktury - publikacja FM Banku

Artykuł powstał we współpracy z FM BANK.

Już prawie co czwarta polska firma nie otrzymuje na czas zapłaty za sprzedawane usługi i towary – alarmuje w raporcie Krajowy Rejestr Długów. Sytuacja na rynku nie jest chwilowym zaburzeniem, ale mamy do czynienia już z niepokojącymtrendem, który trwa prawie od roku. W takiej sytuacji polscy przedsiębiorcy coraz częściej zaczynają szukać pomocy w dochodzeniu swoich należności w wyspecjalizowanych instytucjach zajmujących się działaniami prawno – windykacyjnymi.Dobrym porównaniem jest odniesie do Europy – w Polsce aż 40 proc. faktur nie jest płaconych w terminie, a średnia dla Europy to 25 proc. Oznacza to, że Polska wraz z Hiszpanią i Portugalią, zajmują niechlubne trzy ostatnie miejsca, gdzie na płatność czeka się przeciętnie ponad 4 miesiące!


Sytuacja ta powoduje, że coraz więcej przedsiębiorców będzie korzystało z pomocy wyspecjalizowanej instytucji zajmującej się działaniami prawno – windykacyjnymi. Szczególnie małe firmy nie posiadające stałej obsługi prawnej jak i doświadczenia w dochodzeniu swoich należności, narażone są m.in. na  opóźnienia w płatnościach, co powoduje duże kłopoty z ich płynnością finansową.


Przeterminowane płatności to zmora mikro firm – zaległe faktury często oznaczają konieczność ograniczania planów dalszego rozwoju, a przede wszystkim powodują stagnację lub spadek płac i zatrudnienia. Muszą mieć to na uwadze zwłaszcza mniejsi przedsiębiorcy, dla których niezapłacone faktury, to czasem być albo nie być. Bowiem najdotkliwsza w skutkach jest w biznesie utrata płynności gotówkowej, która w najgorszym wypadku może oznaczać nawet koniec firmy – mówi Krzysztof Jaczewski Wiceprezes Zarządu FM Banku. Jak pokazuje praktyka i doświadczenie firm windykacyjnych im szybciej faktura zostanie skierowana do windykacji, tym większa szansa na odzyskanie pieniędzy.


Niestety, małe firmy muszę obecnie równolegle obok głównej swojej działalności mocno troszczyć się o kontrolowanie, a czasem i dochodzenie własnych należności. Wszystko po to by nie doprowadzić do utraty płynności finansowej. W takie sytuacji najlepiej skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej instytucji. Zaletą outsourcingu usług windykacyjnych jest fakt, że przedsiębiorca może skupić się na podstawowym zakresie działalności swojej firmy.


Dodatkowo firmy zajmujące się odzyskiwaniem niezapłaconych faktur mają większe doświadczenie, wiedzę i możliwości techniczne co wpływa na większą skuteczność. – dodaje Krzysztof Jaczewski.


Naszym celem jest kompleksowa oferta dla Przedsiębiorców, zarówno w zakresie zapobiegania przeterminowaniu płatności za świadczone usługi poprzez  działania prewencyjne, ale również działania związane z polubownym lub sądowym dochodzeniem tych zaległości, co pozwoli przedsiębiorcom skupić się na prowadzeniu swojego biznesu, a nie rozwiązywaniu kłopotów z dłużnikami. Dodatkowo naszym zamiarem jest pomoc przedsiębiorcom w zrozumieniu całego procesu i sposobu postępowania związanego z  prawnym dochodzeniem swoich  niezapłaconych faktur, często ta prawna materia jest wielką barierą dla małej firmy.

 

Przekazanie procesu odzyskiwania zaległych płatności profesjonalistom, nie wiąże się z dużymi wydatkami i nie obciąża budżetu firmy – zapewnia Krzysztof Jaczewski. Dbamy o rzetelność i wysoką jakość naszych usług w rozsądnej cenie.

 

FM Bank we współpracy z renomowaną Kancelarią Prawną I. Korczyńska i Wspólnicy sp. k. oferuje swoim Klientom pakiety usług w zakresie dochodzenia należności, które zapewniają wsparcie Kancelarii w procesie odzyskania swoich wierzytelności od Dłużników. Usługa dedykowana jest Klientom – mikro i małym przedsiębiorstwom, które dążą do:


- poprawy płynności finansowej poprzez eliminowanie problemów związanych z odzyskaniem należności oraz

- zapobiegania zatorom płatniczym.

Autorem wpisu jest Krzysztof Jaczewski, wiceprezes zarządu FM Banku.

Więcej informacji: www.fmbank.pl

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY