zadluzenia.com
zamknij

Akcja zaprojektuj polski paszport

Za rok będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dlatego też z tej okazji powstanie nowy polski paszport. Na jego stronach wizowych znajdą się wizerunki graficzne najważniejszych dla odzyskania niepodległości motywów, czyli postaci, wydarzeń, miejsc, a także symboli. 

 

 

O projekcie

 

Po raz pierwszy każdy z nas może wziąć udział w projektowaniu paszportu. „Zaprojektuj z nami POLSKI PASZPORT 2018”  jest akcją skierowaną do wszystkich. Każdy z nas może zdecydować, który z 13 motywów znajdzie się w nowym polskim paszporcie. Głównym założeniem projektu jest to, aby dokument był zaawansowany technologicznie, trudny do podrobienia, ale i powodem do dumy.  

 

Jak tłumaczą organizatorzy, zaprojektowanie paszportu to długotrwały, pracochłonny i zaawansowany proces graficzny oraz technologiczny. Prace koncepcyjne ruszyły już w ubiegłym roku i skupiły historyków, grafików oraz przedstawicieli służb, które codziennie mają do czynienia z weryfikacją autentyczności dokumentów.

 

Aby wziąć udział w projekcie należy oddać swój głos na postacie, wydarzenia, miejsca czy symbole związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku. Motywy znajdą się w nowej książeczce paszportowej.

 

Jak głosować?

 

W galerii na stronie: zaprojektujpaszport.gov.pl jest 13 motywów. Wystarczy wybrać ulubiony motyw i oddać swój głos klikając na biało-czerwone serce poniżej tego motywu. Ważne, że jedna osoba może jednocześnie wybrać 6 motywów. 

 

Na koniec akcji to właśnie 6 najbardziej popularnych z zaprezentowanych motywów, oprócz stałych motywów, znajdzie się w POLSKIM PASZPORCIE 2018.

 

Głosować można raz dziennie

 

Do kiedy trwa oddawanie głosów ?

 

Głosowanie trwa do 10 września 2017 roku.

 

MOTYWY W PROJEKCIE

 

Motyw 1

Motyw 2

Motyw 3

Motyw 4

Motyw 5

 

Motyw 6

Motyw 7

Motyw 8

Motyw 9

Motyw 10

Motyw 11

Motyw 12

Motyw 13

 

Wśród stałych motywów, które wybrał Zespół do spraw ustalenia wzoru dokumentu paszportowego z motywem „Niepodległa”, w nowym paszporcie znajdzie się:

 

1. Bitwa Warszawska
2. Cmentarz Orląt Lwowskich
3. Godło II RP
4. Grób Nieznanego Żołnierza
5. Ignacy Paderewski
6. Józef Piłsudski
7. Odznaka Korpusu Ochrony Pogranicza
8. Odznaka pamiątkowa Wojsk Wielkopolskich
9. Order Virtuti Militari
10. Powstania Śląskie
11. Roman Dmowski
12. Wincenty Witos
13. Wojciech Korfanty

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY