Alior Bank i wiceprezes banku Krzysztof Bachta poinformował, że żadne kroki i działania w celu przejęcie wydzielonej części Banku Ochrony Środowiska nie zostały podjęte.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 09.11.2018
Udostępnij:

Wiceprezes dodał także, że Alior Bank kieruje i skupia swą uwagę głównie na realizacji strategii „Cyfrowego Buntownika” oraz wzroście organicznym.

Pierwsze informacje

Serwis Puls Biznesu poinformował, że nieoficjalne źródło zakładało sprzedaż wydzielonej przez BOŚ Bank części, której zakupu miał dokonać jeden z państwowych banków. Najprawdopodobniejszą opcją miał być Alior Bank, który miałby nabyć dom maklerski oraz portfel kredytów detalicznych oraz komercyjnych. Część BOŚ Banku, zajmująca się działalnością ekologiczną, miałaby trafić do Banku Gospodarstwa Krajowego. Jednakże, żadnych oficjalnych potwierdzeń póki co nie ma.

Alior BankInstytucja została założona w 2008 roku i swoją ofertę kieruje do Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Pod koniec ubiegłego roku, bank odnotował 143 100 000 złotych zysku netto. Pod koniec pierwszego kwartału wypracowany zysk wyniósł 171 100 000 złotych. Według danych, w grudniu 2017 roku, Alior Bank zatrudniał 8110 osób w 905 placówkach. W 2017 roku około 4 000 000 Klientów korzystało z usług i produktów Aliora.

Bank Ochrony ŚrodowiskaBOŚ Bank to bank komercyjny, działający na polskim rynku finansowym od 1991 roku. Siedziba instytucji zlokalizowana jest w Warszawie. Bank wspiera akcje na rzecz ochrony środowiska. BOŚ to jedna z niewielu instytucji, która udziela kredyty preferencyjne, które dotyczą stricte przedsięwzięć proekologicznych. Stanowisko prezesa banku zajmuje od 8 listopada 2017 roku Bogusław Białowąs.

 

Komentarze