Citi Handlowy rozwija bankowość internetową

Citi Handlowy rozwija bankowość internetową

author
Patryk Byczek
14 maja 2018
Jeszcze w tym roku, Citi Handlowy zamierza rozwinąć bankowość internetową. Zmiany mają przynieść ogromne korzyści dla Klientów chcących otrzymać kredyt online. Bank chce wprowadzić między innymi zautomatyzowaną weryfikację biometryczną Klienta. Rozwiązanie ma zostać wdrożone w trzech ostatnich miesiącach roku.

Bieżący rok rozpoczął się bardzo dobrze dla Citi Handlowego. Bank potroił sumę skonsolidowanego zysku netto, względem tego sprzed roku, a przychody banku wzrosły o jedną piątą – wynika z raportu kwartalnego instytucji. Podążając za ciosem, CH planuje rozwinąć także technologie online.


 

Rozwój technologii

Władze banków komunikują, że wprowadzenie weryfikacji biometrycznej Klienta to bardzo poważny, a jednocześnie potrzebny krok w przód. Stawiając głównie na dobro i jakość obsługi Klienta, rozwój technologii jest bardzo poważnym punktem w strategii banku. Podjęcie kredytu online w maksymalnie 30 minut to bardzo korzystna opcja dla wszystkich tych, którym bardzo zależy na czasie. 

Strategia Citi Handlowego
 

Instytucja celuje przede wszystkim w bankowość przedsiębiorczą i instytucjonalną. Władze informują, że ich działania mają spowodować, żeby Citi Handlowy stał się „bankiem pierwszego wyboru”. Instytucja na każdym etapie wspiera swoich przedsiębiorców, Klientom sklepów internetowych oferuje płatnicze karty lojalnościowe, a dodatkowo posiada, jako jedyna na rynku, automat walutowy, w którym zaprogramowane są aż 143 waluty. 
 

Na początku lipca, bank wprowadza tak zwany „split payment” polegający na oddzieleniu należności z podatku od pozostałych wpływów. Bank na każdym kroku stara się ułatwić życie swoim Klientom i właśnie dlatego wprowadza tak zaawansowane technologicznie rozwiązania.

Biometria

Weryfikacja biometryczna jest zabezpieczeniem, które opiera się na szczegółowych danych biometrycznych danej osoby, na przykład: rysy i wizerunek twarzy, linie papilarne, tonacja głosu, odczyt obrazu tęczówki. Taki rodzaj zabezpieczenia jest przypisany do konkretnej osoby i raczej nie ma możliwości złamania go (ewentualnie poprzez oszustwo lub przymuszenie). Rozwiązania weryfikacji biometrycznej mogą być różne. Obecnie banki stosują na przykład:
 

  • logowanie odciskiem palca,

  • biometria głosu,

  • biometria twarzy,

  • biometrii głosowa na infolinii,

  • skanowanie podpisu.

Póki co te sposoby dotyczą logowanie się do aplikacji, czy wykonania przelewu. Citi Handlowy chce pójść krok dalej i umożliwić, za pomocą weryfikacji biometrycznej, podjęcie kredytu.

Citi Handlowy

Jest bankiem komercyjnym z siedzibą zlokalizowaną w Warszawie. Od 1997 roku akcje instytucji notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Na koniec IV kwartału ubiegłego roku bank odnotował 163 400 000 złotych zysku netto. Zysk za pierwszy kwartał roku bieżącego był trzy razy wyższy niż rok temu.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

#dzieciwdomu – cykl wideo-porad dla rodziców od mBanku
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
16 kwietnia 2020

#dzieciwdomu – cykl wideo-porad dla rodziców od mBanku

Inflacja w Polsce
Bez kategorii
author
Halszka Gronek
28 stycznia 2020

Inflacja w Polsce

Ile Polacy muszą pracować na zakup używanego samochodu?
Bez kategorii
author
Dominika Sobieraj
03 maja 2019

Ile Polacy muszą pracować na zakup używanego samochodu?

Zmiany w BNP Paribas Bank Polska
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
08 kwietnia 2019

Zmiany w BNP Paribas Bank Polska

Porównaj