Bank PKO jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców

Bank PKO jednym z najatrakcyjniejszych pracodawców

author
Patryk Byczek
24 września 2018
Największy bank w Polsce, PKO BP, kolejny raz należy do grupy dziesięciu najlepszych pracodawców - wynika z rankingu przygotowanego przez Universum Poland. Najlepszymi cechami banku, według studentów, są:

bogaty pakiet świadczeń dla pracowników
działanie zgodnie z etyką

innowacje technologiczne.

PKO BP może cieszyć się ze swojej renomy. W rankingu Universum, w kategoriach prawo oraz biznes, instytucja znalazła się w grupie między takimi międzynarodowymi firmami, jak Google, czy Microsoft. Wszystko to za sprawą innowacyjnych rozwiązań, które bank wprowadził do swojej oferty. Mowa tu o, między innymi, najlepszej na świecie mobilnej aplikacji bankowej – IKO.

Wyniki cieszą

Jak mówi sama Menedżer Zespołu Doświadczeń Kandydata w PKO Banku Polskim, Katarzyna Świątek, wyniki rankingu Uniwersum Poland bardzo cieszą bank, ponieważ zestawienie powstaje w oparciu o opinie studentów na temat rynku pracy w naszym kraju. Bank wychodzi naprzeciw studentom oraz absolwentom, proponując różnego rodzaju staże, czy możliwość wzięcia udziału w innowacyjnych projektach. To właśnie te kroki sprawiają, że osoby z młodsze pokoleniowo decydują się na współpracę i budowanie kariery wraz z PKO BP.


 

Wybór pracodawcy

W komunikacie wyczytać można, że stabilne warunki zatrudnienia mają ogromny wpływ na wybór pracodawcy przez poszukującego pracy studenta. Jak podaje sam bank, PKO oprócz rozwoju zawodowego i rozbudowanego systemu szkoleń, bardzo dużą uwagę przykłada do wynagrodzenia i dodatków do niego. Bank oferuje pracownikom instytucji opiekę medyczną, Pracowniczy Program Emerytalny, czy dostęp do platformy MyBenefit.

Poza finansami, bardzo ważna jest również atmosfera pracy, która w PKO BP jest – jak twierdzi bank – całkowicie przyjazna. Hobby, które mają lub uprawiają pracownicy instytucji, są także wspierane przez bank w związku z programem „PKO po godzinach”. Wspierane są także działania charytatywne.

Badanie Universum

Ranking Universum Poland jest corocznym badaniem „Talent Survey”, które przygotowuje firma Universum. Ranking jest jednym z największych na świecie. W głównej mierze dotyczy on celów kariery, zawodowych, branży oraz preferencji, biorąc pod uwagę miejsce i profesję, w której dana osoba czułaby się spełniona. Tegoroczna edycja rankingu powstała przy udziale ponad 17 500 studentów uczęszczających na 112 różnych kierunków, reprezentujących jednocześnie 71 uczelni wyższych.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły

Jak zamknąć konto w BGŻ BNP Paribas?
Banki
author
Dominika Sobieraj
16 września 2018

Jak zamknąć konto w BGŻ BNP Paribas?

“Taniej być nie może” w Deustche Bank
Wpisy
autor wpisu
Maciej_Stanko
25 stycznia 2014

“Taniej być nie może” w Deustche Bank

Nowy wygląd placówek Getin Banku
Wpisy
author
Aneta Jankowska
20 września 2017

Nowy wygląd placówek Getin Banku

ING Lease wspiera rozbudowę warszawskiej komunikacji
Bez kategorii
author
Patryk Byczek
25 stycznia 2020

ING Lease wspiera rozbudowę warszawskiej komunikacji

Wandoo – darmowa pożyczka do 2500 zł
Pod Lupą
autor wpisu
Tadeusz_Miziak
03 października 2016

Wandoo – darmowa pożyczka do 2500 zł

Porównaj