W Getin Banku szykują się zwolnienia. Centrum Operacji Bankowych instytucji, które ulokowane jest we Wrocławiu zmienia swoją lokalizacje. COB przeniesie się do jednostek w Warszawie i Jastrzębiu Zdroju.

Autor: Patryk Byczek
Dodano: 27.02.2018
Udostępnij:

Za zmianami idą także ich konsekwencje. W tej sytuacji pracę ma stracić do 150 osób, lecz bank od razu zaproponował swoim pracownikom te same posady, lecz w nowych już punktach. Tym, którym zmiana miejsca pracy nie odpowiada, bank zobowiązał się pomóc w znalezieniu nowej posady.

Przeniesienie Centrum Operacji Bankowych do Warszawy i Jastrzębia Zdroju ma pomóc instytucji, która jest obecnie w trakcje realizacji programu naprawczego. Głównym celem zmiany jest poprawa wyników finansowych oraz ciągła optymalizacja procesów biznesowych. Jednostka, którą zarząd banku postanowił zlikwidować, była odpowiedzialna za wsparcie operacyjne tych procesów.

Program naprawczy

Rok ubiegły nie był dla Getin Banku korzystny. Instytucja odnotowała poważne straty finansowe, które były ponad pięć razy wyższe, niż w roku 2016. Do końca września 2017 roku wynik strat banku plasował się na poziomie prawie 240 000 000 złotych, podczas gdy w roku 2016 wynik ten wynosił „zaledwie” 43 700 000 złotych. W ciągu niecałych 12 miesięcy bank odnotował ponad 190 000 000 złotych straty.

Getin Bank

Geting Bank jest bankiem detalicznym, który powstał z połączenia Getin Banku SA i Noble Banku. Swoją ofertę kieruje Klientów osobistych, firm, korporacji i samorządów. Bank zrzesza sobie prawie 2 500 000 Klientów, których obsłużyć może w ponad 500 oddziałach na terenie całej Polski.

Komentarze