zadluzenia.com
zamknij

Gwiazdy z komornikiem: Magda Gessler

Prowadząca już od 6 lat program “Kuchenne rewolucje”, Magda Gessler, również miała problemy finansowe. W 2013 roku komornik zapukał do drzwi jednej z jej warszawskich restauracji.

 


W lipcu 2013 roku jeden z tygodników opublikował artykuł, dotyczący problemów finansowych Magdy Gessler. Okazało się wówczas, że na początku kwietnia do lokalu restauratorki - U Fukiera, zgłosił się komornik.

 

Z racji niezapłaconych 67 tysięcy złotych długów, komornik Andrzej Kulągowski z Sądu Rejonowego Warszawa Żoliborz, dokonał "zajęcia praw majątkowych", co oznaczało tyle, że Magda Gessler nie mogła zaciągnąć kredytu i zyski z restauracji miały trafiać najpierw do komornika. Restauratorka do uregulowania miała też koszt związany z postępowaniem egzekucyjnym - 17 tysięcy złotych.  

 

 

Warszawskie restauracje takie jak Venezia, Ale Gloria czy też Wentzl w Krakowie oraz sieć barów ze zdrowym i szybkim jedzeniem - MGEat, również przynosiły straty.


Po publikacji tygodnika, Magda Gessler wytłumaczyła w specjalnym oświadczeniu, że "dług już spłaciła" i był on zupełnie niezwiązany z działalnością restauracji.  


- Kilka lokali, które do mnie należy kręci się znakomicie, a inne też dają sobie radę. Lepiej, gorzej – składa się na to wiele czynników – nie zawsze zależnych ode mnie. A że niektóre restauracje mają straty…cóż…inwestują. Wyrwane liczby czasami nic nie znaczą, trzeba zobaczyć całość - tłumaczyła Magda Gessler.

Skomentuj artykuł
captcha
~MF

Ciekawa sprawa z tym długiem. Nie spodziewałbym się, że taka gwiazda, która pomaga innym restauratorom, sama mogła mieć problemy finansowe.   Odpowiedź