Kabaret Chatelet wystąpił w nowej kampanii reklamowej Wonga. Agencja Unlimited odpowiadała za jej przygotowanie, a spoty wyszły z domu produkcyjnego Propeller Film. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 08.08.2017
Udostępnij:

Formacja Chatelet promuje „Modę na Zero”. To pożyczka ratalna za 0 zł przy spłacie w 30 dni, a także pożyczkę krótkoterminową za 10 zł.

Małgorzata Maroszek, dyrektor Departamentu Marketingu w Wonga w Polsce, tłumaczy:
 
W działaniach reklamowych pokazujemy klientom, kiedy i jak mogą skorzystać z naszego produktu oraz w jakich sytuacjach Wonga może okazać się pomocna. Ważne jest dla nas, żeby niezależnie od tego, na co klient pożycza, miał pewność, że jest w stanie spłacić swoje zobowiązanie, czyli dokładnie wiedział, jaki jest koszt pożyczki. Dlatego też w spotach pokazujemy jak ważna jest dla nas transparentność naszych produktów.

O kampanii i banknotach Wonga

W kampanii banknoty Wonga, czyli Pięćdziesiątka, Setka i Dwusetka, pojawiają się w życiu klientów, którzy potrzebują pieniędzy na istotne dla siebie potrzeby. W ich rolę wcielili się członkowie kabaretu Chatelet. Oglądający widzą je w różnych sytuacjach, np. pomagają rodzicom podzielić pokój dzieci lub wnuczkowi, który dostał jako prezent na nową drogę życia auto po dziadku. Co więcej, banknoty  przedstawiają również „Modę na Zero”, czyli  kredyt ratalny z możliwością wcześniejszej, bezkosztowej spłaty. 

Kostiumy zaprojektowała Dorota Roqueplo, znana ze strojów do takich filmów jak: „Miasto 44”, „Plac Zbawiciela”, „Mój Nikifor”, a spoty wyreżyserował Łukasz Jaworski, twórca filmów reklamowych i seriali, np. „Usta, Usta” oraz  „39 i pół”.

Gdzie można zobaczyć reklamę Wonga ?

Spot ma być emitowany w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych: TVP1, TVP2, Polsat, TVN, a także w 69 kanałach tematycznych. Najczęściej aktorów kabaretu będziemy mogli zobaczyć w czasie śniadaniowym, prognoz pogody, wiadomości sportowych czy w trakcie filmów lub seriali.

Pod koniec lipca wystartowała również kampania on-line. Za działania marketingowe w sieci odpowiada firma iProspect. Aneta Gergont-Gałązka, senior online manager w Wonga w Polsce, wyjaśnia:

Kampania planowana jest na największych portalach: WP, o2, Onet, Gazeta.pl, Allegro, a także w sieciach: GDN, Businessclick, czy Digitalcontact. Spoty on-line będą również promowane na platformach: YouTube, Facebook oraz VOD: w tym Ipla, WP, TVN. 

Komentarze