Kredyt na start w Idea Banku

Kredyt na start w Idea Banku

author
Patryk Byczek
16 czerwca 2015
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria
Kredyt na start + "Rok bez ZUS-u" to kredyt firmowy oferowany przed Idea Bank, który istotnie wyróżniający się na tle konkurencji. Sprawdziliśmy dlaczego.

Przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt w celu zdobycia środków finansowych na rozpoczęcie i rozwój biznesu w wielu bankach zazwyczaj odchodzą z kwitkiem z powodu krótkiego stażu działalności. Odpowiedzią na utrudniony dostęp do finansowania firm dopiero wchodzących na rynek jest oferta Idea Banku – kredyt na start mogą bowiem otrzymać zupełnie nowi przedsiębiorcy nie posiadający stażu działalności !

Kredyt na start + Rok bez ZUSu: w pigułce

  • Kredyt do 350 000 zł
  • Bez wymogu stażu działalności
  • Spłata nawet w ciągu 10 lat
  • Bank przez rok pokrywa składki na ZUS
  • Błyskawiczna decyzja kredytowa

Złóż wniosek

Kredyt na start – podstawowe informacje

Kredyt na start oferowany przez Idea Bank przeznaczony jest przede wszystkim dla zupełnie nowych firm dopiero wkraczających na rynek oraz dla mikroprzedsiębiorstw, które potrzebują dodatkowych środków finansowych  na rozwój własnej działalności.

Maksymalna kwota kredytu dla firm może wynieść aż 350 000 zł, co stanowi kwotę nawet kilkukrotnie wyższą w porównaniu do konkurencyjnych ofert kredytów dla nowych firm. Uzyskane środki finansowe z kredytu na start można przeznaczyć na dowolny cel (pieniądze wypłacane są w formie regularnych transz kredytowych lub w całości na rachunek kredytobiorcy). Maksymalny okres kredytowania może wynieść nawet do 10 lat.

Warunki udzielenia kredytu na start

Najistotniejszym czynnikiem decydującym o przyznaniu pozytywnej bądź negatywnej decyzji kredytowej w kontekście oferty Idea Banku (ze względu na brak wymogu o posiadaniu stażu rynkowego) jest skuteczny biznesplan, zawierający konkretny plan rozwoju firmy. Ponadto ze względu na duże ryzyko kredytowe, Idea Bank wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomość.

Wysokość kosztów kredytowych

Wysokość oprocentowania, prowizji i innych opłat kredytowych jest ustalana indywidualnie z każdym klientem. Podstawą do określenia głównych parametrów kredytowych jest przede wszystkim rodzaj i wartość zabezpieczenie kredytu, jakość biznesplanu (w przypadku firm dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą biznesplan odgrywa szczególną rolę).

Ponadto na wysokość kosztów odsetkowych i pozaodsetkowych wpływa również okres kredytowania (im dłuższy, tym większe koszty kredytowe). Jak zapewnia jednak Idea Bank w opisie swojej oferty – wysokość oprocentowania zawsze jest dostosowywana do potencjału i możliwości finansowych i rozwojowych początkującej firmy.

Dla kogo kredyt na start ?

Kredyt na start w Idea Banku mogą otrzymać nie tylko przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą (wnioskować o można już w 1 dniu istnienia firmy), ale również mikroprzedsiębiorstwa, osoby fizyczne prowadzące działalność w formie spółek cywilnych, przedstawiciele zawodów tzw. zaufania publicznego, a także spółki prawa handlowego.

Czas oczekiwania na decyzję kredytową

Jak zapewnia Idea Bank – czas oczekiwania na decyzję kredytową wraz z informacjami o kwocie kredytu, wysokości kosztów kredytowych i okresu kredytowania, wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt godzin od momentu pierwszego spotkania z doradcą bankowym.

Promocja rok bez ZUS-u dla jednoosobowych firm

Osoby fizyczne prowadzące we własnym imieniu jednoosobową działalność gospodarczą mogą również w ramach promocji rok bez ZUS-u otrzymać od Idea Banku nawet do 400 zł miesięcznie na pokrycie kosztów na obowiązkowe składki ubezpieczenia społecznego przez pierwszy rok trwania umowy kredytowej.

W celu otrzymania dwunastu premii miesięcznych należy wnioskować o kredyt na start minimum na kwotę 50 000 zł oraz zawrzeć umowę z firmą Tax Care S.A. na prowadzenie księgowości. Ponadto warunkiem do przystąpienia do promocji jest otworzenie rachunku bieżącego w Idea Banku (w trakcie trwania umowy kredytowej lub wcześniej), z którego będą opłacane składki na ZUS. Dodatkowo należy spłacać zobowiązanie w terminie, a także złożyć specjalny wniosek o przystąpienie do promocji rok bez ZUS-u. Otrzymane w ten sposób miesięczne premie nie podlegają zwrotowi.

Jak wnioskować o Kredyt na start + rok bez ZUS-u ?

Wnioskować o kredyt na start można bezpośrednio w stacjonarnej placówce Idea Banku lub poprzez wypełnienie specjalnego formularza online, dostępnego na stronie internetowej banku. Po wypełnieniu internetowego wniosku o kredyt (należy podać we wniosku między innymi dane osobowe i kontaktowe, oczekiwaną kwota kredytu, okres kredytowania oraz cel, na jaki zamierzamy przeznaczyć otrzymane środki) będziemy musieli udać się bezpośrednio do banku w celu dokonania weryfikacji i oceny naszego wniosku pod kątem ryzyka i zdolności kredytowej.

Dodatkowe koszty i opłaty

Jak w przypadku innych produktów kredytowych Idea Banku wydanie pozytywnej decyzji kredytowej wiąże się z dodatkową, jednorazową opłatą w wysokości 200 zł za weryfikację działalności gospodarczej kredytobiorcy (opłata jest pobierana przed udzieleniem kredytu).

Ponadto jeżeli zamierzamy spłacić zobowiązanie w pierwszych 60 miesiącach trwania umowy kredytowej – wówczas musimy liczyć się z dodatkową prowizją w wysokości 2,5% salda kredytu w dniu spłaty. Zgodnie z tabelą opłat i prowizji produktów kredytowych Idea Banku wspomnianą prowizja nie jest pobierana w przypadku umów, w których kredytobiorca samodzielnie wynegocjował warunki wcześniejszej spłaty.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Wojtek
Wojtek
2019-02-26 09:17:47

Witam potrzebuje kontakt do jakiegoś doradcy ogarnietego z ideą banku co porze w uzyskaniu nie wielkiej pozyzyczki na start firmy dziękuję za pomoc

maryanne
maryanne
2015-07-25 11:23:44

Nie słyszałam o tym ale pomysł faktycznie dobry i potrzebny!

brozek
brozek
2015-07-24 11:36:31

IDEA ostro ostatnio działa marketingowo. Ale trzeba też im przyznać, że niektóre pmysły są świetne. O mobilnym wpłatomacie który przyjeżdża pod firmę jeszcze nie słyszałem a pomysł jest bardzo praktyczny i bezpieczny - bo firma nie musi się martwić o to, czy bezpiecznie dowiezie utarg o banku

Podobne artykuły

Promocja: „Odbierz nagrodę z kartą kredytową” w ING Banku Śląskim

ING Bank Śląski przygotował promocję dla Klientów, którzy posiadają kartę kredytową banku. Zainteresowani mogą zgarnąć 20 złotych w ramach voucheru, który można wymienić na 2 bilety na seans w Cinema City lub wykorzystać w serwisie pyszne.pl. Promocja trwa do 8 listopada 2018 roku.

author
Patryk Byczek
24 października 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Promocja: „Konto dla aktywnych” w BGŻ BNP Paribas

BGŻ BNP Paribas wystartował z kolejną edycją promocji, w której za założenie konta i spełnienie prostych warunków można zgarnąć karnet OK System warty 378 złotych. Karnet pozwala na korzystanie dwa razy w tygodniu z praktycznie wszystkich obiektów sportowych zupełnie za darmo. Promocja trwa do 15 marca 2019 roku lub osiągnięcia 1500 rejestracji.

author
Patryk Byczek
16 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

SKOK – co to jest, jak działa?

SKOK, czyli Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe, stanowi unikalną instytucję finansową, która często pozostaje enigmatyczna dla wielu z nas. To swoiste połączenie cech spółdzielni i banku sprawia, że jej działanie może wydawać się nieco niezrozumiałe. W niniejszym artykule postaramy się rozwikłać tę tajemnicę, prezentując kluczowe informacje dotyczące SKOK-ów w Polsce – od ich specyficznego modelu funkcjonowania, przez podstawy prawne, aż po fascynującą historię ich powstania.

author
Halszka Gronek
07 września 2019
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Santander Consumer Bank Oborniki

Santander Consumer Bank to jeden z większych banków detalicznych w Polsce. Profesjonalizuje się w kredytach gotówkowych, ratalnych oraz samochodowych. Sprawdź oddziały Santander Consumer Banku w Obornikach – adres, telefon, godziny otwarcia oraz mapę dojazdu.

author
Dorota Grycko
24 czerwca 2021
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com od 2021, absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Specjalizuje się w edukacji, także finansowej, pomagając czytelnikom zrozumieć i kontrolować swoje finanse.

Alior Bank w Janowie Lubelskim

Alior Bank jest jednym z największych banków detalicznych w naszym kraju. Sprawdzamy oddziały i placówki w Janowie Lubelskim – zapoznaj się z godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi i opiniami.

author
Aleksandra Gościnna
10 czerwca 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Lombardy w Pile

Osoby mieszkające w Pile, które planują skorzystać z usług lombardów, mogą to zrobić w kilku placówkach tego typu w swoim mieście. Sprawdź, jakie są ich aktualne godziny otwarcia, adresy oraz dane kontaktowe.

author
Patryk Byczek
08 grudnia 2022
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj