zadluzenia.com
zamknij

Kredyt na start w Idea Banku

Kredyt na start + "Rok bez ZUS-u" to kredyt firmowy oferowany przed Idea Bank, który istotnie wyróżniający się na tle konkurencji. Sprawdziliśmy dlaczego.

 

Przedsiębiorcy ubiegający się o kredyt w celu zdobycia środków finansowych na rozpoczęcie i rozwój biznesu w wielu bankach zazwyczaj odchodzą z kwitkiem z powodu krótkiego stażu działalności. Odpowiedzią na utrudniony dostęp do finansowania firm dopiero wchodzących na rynek jest oferta Idea Banku – kredyt na start mogą bowiem otrzymać zupełnie nowi przedsiębiorcy nie posiadający stażu działalności !

 

Kredyt na start + Rok bez ZUSu: w pigułce

 

  • Kredyt do 350 000 zł
  • Bez wymogu stażu działalności
  • Spłata nawet w ciągu 10 lat
  • Bank przez rok pokrywa składki na ZUS
  • Błyskawiczna decyzja kredytowa

 

 

 

 

 

 

 

 

Złóż wniosek

 

 

Kredyt na start – podstawowe informacje

 

Kredyt na start oferowany przez Idea Bank przeznaczony jest przede wszystkim dla zupełnie nowych firm dopiero wkraczających na rynek oraz dla mikroprzedsiębiorstw, które potrzebują dodatkowych środków finansowych  na rozwój własnej działalności.

 

Maksymalna kwota kredytu dla firm może wynieść aż 350 000 zł, co stanowi kwotę nawet kilkukrotnie wyższą w porównaniu do konkurencyjnych ofert kredytów dla nowych firm. Uzyskane środki finansowe z kredytu na start można przeznaczyć na dowolny cel (pieniądze wypłacane są w formie regularnych transz kredytowych lub w całości na rachunek kredytobiorcy). Maksymalny okres kredytowania może wynieść nawet do 10 lat.

 

Warunki udzielenia kredytu na start

 

Najistotniejszym czynnikiem decydującym o przyznaniu pozytywnej bądź negatywnej decyzji kredytowej w kontekście oferty Idea Banku (ze względu na brak wymogu o posiadaniu stażu rynkowego) jestskuteczny biznesplan, zawierający konkretny plan rozwoju firmy. Ponadto ze względu na duże ryzyko kredytowe, Idea Bank wymaga zabezpieczenia w postaci hipoteki na nieruchomość.

 

Wysokość kosztów kredytowych

 

Wysokość oprocentowania, prowizji i innych opłat kredytowych jest ustalana indywidualnie z każdym klientem. Podstawą do określenia głównych parametrów kredytowych jest przede wszystkim rodzaj i wartość zabezpieczenie kredytu, jakość biznesplanu (w przypadku firm dopiero rozpoczynających działalność gospodarczą biznesplan odgrywa szczególną rolę).

 

Ponadto na wysokość kosztów odsetkowych i pozaodsetkowych wpływa również okres kredytowania (im dłuższy, tym większe koszty kredytowe). Jak zapewnia jednak Idea Bank w opisie swojej oferty – wysokość oprocentowania zawsze jest dostosowywana do potencjału i możliwości finansowych i rozwojowych początkującej firmy.

 

Dla kogo kredyt na start ?

 

Kredyt na start w Idea Banku mogą otrzymać nie tylko przedsiębiorstwa, które dopiero rozpoczynają działalność gospodarczą (wnioskować o można już w 1 dniu istnienia firmy), ale również mikroprzedsiębiorstwa, osoby fizyczne prowadzące działalność w formie spółek cywilnych, przedstawiciele zawodów tzw. zaufania publicznego, a także spółki prawa handlowego.

 

Czas oczekiwania na decyzję kredytową

 

Jak zapewnia Idea Bank – czas oczekiwania na decyzję kredytową wraz z informacjami o kwocie kredytu, wysokości kosztów kredytowych i okresu kredytowania, wynosi zazwyczaj kilkadziesiąt godzin od momentu pierwszego spotkania z doradcą bankowym.

 

Promocja rok bez ZUS-u dla jednoosobowych firm

 

Osoby fizyczne prowadzące we własnym imieniu jednoosobową działalność gospodarczą mogą również w ramach promocji rok bez ZUS-u otrzymać od Idea Banku nawet do 400 zł miesięcznie na pokrycie kosztów na obowiązkowe składki ubezpieczenia społecznego przez pierwszy rok trwania umowy kredytowej.

 

W celu otrzymania dwunastu premii miesięcznych należy wnioskować o kredyt na start minimum na kwotę 50 000 zł oraz zawrzeć umowę z firmą Tax Care S.A. na prowadzenie księgowości. Ponadto warunkiem do przystąpienia do promocji jest otworzenie rachunku bieżącego w Idea Banku (w trakcie trwania umowy kredytowej lub wcześniej), z którego będą opłacane składki na ZUS. Dodatkowo należy spłacać zobowiązanie w terminie, a także złożyć specjalny wniosek o przystąpienie do promocji rok bez ZUS-u. Otrzymane w ten sposób miesięczne premie nie podlegają zwrotowi.

 

Jak wnioskować o Kredyt na start + rok bez ZUS-u ?

 

Wnioskować o kredyt na start można bezpośrednio w stacjonarnej placówce Idea Banku lub poprzez wypełnienie specjalnego formularza online, dostępnego na stronie internetowej banku. Po wypełnieniu internetowego wniosku o kredyt (należy podać we wniosku między innymi dane osobowe i kontaktowe, oczekiwaną kwota kredytu, okres kredytowania oraz cel, na jaki zamierzamy przeznaczyć otrzymane środki) będziemy musieli udać się bezpośrednio do banku w celu dokonania weryfikacji i oceny naszego wniosku pod kątem ryzyka i zdolności kredytowej.

 

Dodatkowe koszty i opłaty

 

Jak w przypadku innych produktów kredytowych Idea Banku wydanie pozytywnej decyzji kredytowej wiąże się z dodatkową, jednorazową opłatą w wysokości 200 zł za weryfikację działalności gospodarczej kredytobiorcy (opłata jest pobierana przed udzieleniem kredytu).

 

Ponadto jeżeli zamierzamy spłacić zobowiązanie w pierwszych 60 miesiącach trwania umowy kredytowej – wówczas musimy liczyć się z dodatkową prowizją w wysokości 2,5% salda kredytu w dniu spłaty. Zgodnie z tabelą opłat i prowizji produktów kredytowych Idea Banku wspomnianą prowizja nie jest pobierana w przypadku umów, w których kredytobiorca samodzielnie wynegocjował warunki wcześniejszej spłaty.

 

 

NASZA OCENA: 9/10

 

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~maryanne

Nie słyszałam o tym ale pomysł faktycznie dobry i potrzebny!   Odpowiedź

~brozek

IDEA ostro ostatnio działa marketingowo. Ale trzeba też im przyznać, że niektóre pmysły są świetne. O mobilnym wpłatomacie który przyjeżdża pod firmę jeszcze nie słyszałem a pomysł jest bardzo praktyczny i bezpieczny - bo firma nie musi się martwić o to, czy bezpiecznie dowiezie utarg o banku   Odpowiedź

~ypson

no eśli mówimy o kwocie rzędu 50000 zł to rok bez zusu czyli 12x400 zł = 4800 zł to strasznie mało na tle tego jakie łącznie firma zapłaci ciężko wyharowane odsetki od tych 50 tysięcy....   Odpowiedź

~ania.r

zwłaszcza biorąc pod uwagę złą sławę jaką " cieszy " się zus :)   Odpowiedź

~ania.r

troche skomplikowana procedura i kredyt na 50 000 to dość odważna kwota na firmę stawiającą pierwsze kroki ale zachęta "rok bez zusu" jak najbardziej przyciąga uwagę!   Odpowiedź

~sggw

prognozy finansowe to sobie młody startup może co naj wyżej wyczarować z sufitu. to powinno wyglądać wiarygodnie ale normalny bank się nie daje nabierać na takie rzeczy. przerost formy nad treścią to jest to o czym mówisz. drugi błąd do wodolejstwo. optymalny biznesplan bardzooooo trudno napisać   Odpowiedź

~kristoperro

dobry biznesplan to podstawa. i nie wodolejstwo a konkretne prognozy finansowe z danymi mającymi zachaczenie o rzeczywistość.   Odpowiedź