zadluzenia.com
zamknij

Kredyt przez Internet w Alior Banku

Produkty bankowe dostępne bez wychodzenia z domu to przyszłość bankowości. Zdaniem ekspertów, za kilka lat zniknie większość oddziałów bankowych, a kredyty będą zaciągane właśnie przez Internet lub za pośrednictwem wirtualnych oddziałów. Póki co kredyt przez Internet oferuje tylko kilka banków. Jednym z nich jest Alior Bank.

 

Pożyczka gotówkowa w Alior Bank dostępna jest w całości przez Internet. Aby ją otrzymać wystarczy złożyć wniosek na stronie Banku i czekać na telefon konsultanta. Podobnie jak przy zwykłym kredycie, do jego otrzymania wymagane będzie zaświadczenie o zatrudnieniu lub wyciąg z rachunku bankowego.

 

Wyjątek stanowi pożyczka do 3700 zł - wówczasAlior Bank nie wymaga żadnych dokumentów, poza oświadczeniem o dochodach.

 

Oferta pożyczki przez Internet w Alior Banku:

 

  • Pożyczka: od 1 000 zł do 150 000 zł
  • Okres spłaty: do 10 lat
  • Bez dodatkowych poręczycieli i zabezpieczeń

 

 

 

 

 

Złóż wniosek

 

Koszty pożyczki

 

Alior Bank niestety nie udostępnia kalkulatora kredytowego. Tym samym nie ustalimy wysokości naszej raty bez składania wniosku o pożyczkę. Szkoda, konkurencja ma to od dawna: kalkulator kredytowy znajdziemy między innymi w mBanku oraz BNP Paribas. Dzięki nim Klient poznaje wysokość raty i oprocentowanie jeszcze przed złożeniem wniosku.

 

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) w Alior Banku dla przykładu reprezentatywnego wynosi 23,83% i zostało wyliczone dla pożyczki na kwotę 17 600 zł, spłacanej przez 54 miesiące. Rata wynosi wówczas 512,28 zł.Stan na 15.12.2014.

 

„Gwarancja najniższej raty”

 

Pożyczka z „gwarancją najniższej raty” to sztandarowe hasło Alior Banku. O co tak właściwie chodzi ?

 

W dużym skrócie: jeżeli po podpisaniu umowy z Alior Bankiem znajdziemy w innym Banku tańszy kredyt lub pożyczkę (na taką samą kwotę, z takim samym okresem spłaty, ale z mniejszą ratą), to Alior Bank „przebije” ofertę tego Banku i zmniejszy wysokość naszej raty.

 

Warunkiem skorzystania z „gwarancji najniższej raty” jest dostarczenie do Alior Banku formularza informacyjnego z innego Banku, potwierdzającego warunki pożyczki (kwota oraz okres spłaty).

 

 

Jak otrzymać kredyt w Alior Banku

1.Składamy przez Internet wniosek o kredyt. Podajemy w nim podstawowe dane osobowe, kwotę pożyczki oraz nasze dochody.

 

2. Niezwłocznie kontaktuje się z nami telefonicznie konsultant Alior Banku. Ustalamy z nim wszystkie formalności.

 

3. Wypłata pieniędzy: na konto bankowe lub gotówką w oddziale.

 

Złóż wniosek

 

Najczęstsze pytania

 

Ile wynosi oprocentowanie kredytu w Alior Banku ?

 

Zgodnie z tabelą oprocentowania:

- dla pożyczek do 50 000 zł oprocentowanie jest stałe i wynosi od 10% do 12%

- dla pożyczek powyżej 50 000 zł oprocentowanie jest zmienne i wynosi tzw. WIBOR3M + marża. Na 15.12.2014 WIBOR3M wynosi 2,06, marża Alior Banku to 7,27%-9,77%.

 

Czy są wymagane dodatkowe zabezpieczenia przy zaciąganiu pożyczki ?

 

Nie. Maksymalna kwota kredytu 150 000 zł dostępna jest bez dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli.

 

Czy do otrzymania kredytu jest wymagane założenie konta w Alior Banku ?

 

Nie. Choć z pewnością Bank będzie zachęcał do otwarcia darmowego Konta Wyższej Jakości. Konto jest darmowe przy spełnieniu jednego z warunków: dowolny wpływ miesięczny na kwotę 2 500 zł lub transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 700 zł.

 

Gdzie znajdę kalkulator Alior Banku dotyczący wysokości raty ?

 

Jak już wspominaliśmy, Bank nie udostępnia takiego kalkulatora. Wysokość raty i RRSO dla naszej pożyczki poznamy dopiero po złożeniu wniosku o kredyt.

 

Czy Alior Bank udziela kredytu bez zaświadczeń ?

 

Tak, wnioskując o pożyczkę do 3 700 zł Bank wymaga jedynie oświadczenia o dochodach. Nie są potrzebne żadne inne zaświadczenia ani wyciąg z rachunku bankowego.

 

Jakie są wymagania do otrzymania kredyt w Alior Banku ?

 

Bank nie wskazuje precyzyjnie takich wymagań. Można przypuszczać, że kredyt jest przyznawany osobom pełnoletnim, posiadającym polskie obywatelstwo i posiadającym stałe dochody. Konieczna jest także pozytywna historia kredytowa w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).

 

Co to znaczy kredyt bez wychodzenia z domu ?

 

O pożyczkę wnioskujemy przez Internet, bez konieczności odwiedzania oddziału czy placówki Banku. Wszelkie formalności także załatwiamy online.

 

Jaki jest czas oczekiwania na kredyt w Alior Banku ?

 

Alior Bank nie wskazuje precyzyjnego czasu wypłaty pieniędzy z kredytu. W reklamach pojawia się wprawdzie zwrot „Środki nawet w 1 dzień”, ale prawdopodobnie dotyczy to sytuacji, gdy Klient posiada konto osobiste w Alior Banku, na które wpływa co miesiąc wynagrodzenie lub inny dochód.

 

W pozostałych przypadkach Klienci muszą przedstawić zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z rachunku bankowego, co w naturalny sposób wydłuża proces kredytowy. Kredyt będzie wówczas wypłacony w przeciągu kilku dni roboczych.

 

Jaka jest waluta kredytu ?

 

Kredyt udzielany jest wyłącznie w polskiej walucie.

 

Czy przy zaciąganiu kredytu konieczna jest zgoda współmałżonka ?

 

Brak informacji. Alior Bank nie informuje o tym na swojej stronie internetowej.

 

Kto może otrzymać kredyt w Alior Banku ?

 

Bank chwali się akceptowaniem wielu źródeł dochodu Klienta. Kredyt mogą zatem otrzymać także rolnicy, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz emeryci i renciści. Prawdopodobnie nie jest to produkt dla ludzi zadłużonych, Alior Bank weryfikuje bowiem Klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

 

A jakie są Wasze opinie na temat kredytu w Alior Banku ? Zachęcamy do komentowania i zamieszczania swoich doświadczeń.

 

 

Skomentuj artykuł
captcha
~frontier

Pożyczka.   Odpowiedź

~oneoneone1111

ja też w końcu nie wiem czy to jest kredyt czy pożyczka ???   Odpowiedź

~sceptyczna

nie wiem ja wy ale ja nie mam zaufania do kredytów przez internet? Kredyt to zbyt poważny ruch żeby to załatawiać z ekranem monitora. Uważam, że do tego koniecznie jest pójście do banku, przedstawienie swojej oferty przez bank, przedstawienie czego ja potrzebuję i wspólne z pracownikiem banku ustalenie warunków kredytu. No i na miejscu przecież jeszcze kserują twój dowód osobisty czasem trzeba inne dokumenty przynieść. Niby jak mam to załatawić bez wychodzenia z domu? To chyba tylko taki slogan   Odpowiedź

~Paker

ej, na tej stronce wygląda, że to jest pożyczka. Ale zachowuje się jak kredyt stąd pewnie całe to zamieszanie. Bo banków się z pożyczkami nie kojarzy a dodatkowo 150 kawałków to wydaje się, że nie może być pożyczka... http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/kredyty_i_pozyczki/pozyczka_gotowkowa   Odpowiedź

~pakerXXXL

ej no faktycznie nie wiadomo, czy to jest pożyczka czy kredyt. Trzeba by zajrzeć na stronę alior banku bo może tu się autorowi wpisu pochrzaniło   Odpowiedź

~LIFO

ja myślę że to jest jednak kredyt. Bo pożyczka na 150 tysięcy to jesy niespotykane i chyba nie możliwe. A pożyczka może w sensie tamtej niższej kwoty do 3700 mała kwota to może można nazwać pożyczką a powyżej to już kredyt ale nie mam pojęcia czy dobrze myśle   Odpowiedź

~fairytail

to w końcu jest pożyczka czy kredyt?   Odpowiedź

~Bridge of Life

duży minus za brak kalkulatora, duży plus za gwarancję najniższej raty   Odpowiedź

~cezmat

Akurat posiadam konto w aliorze, więc kasa na koncie szybko była. Miła obsługa, prosty wniosek kredytowy   Odpowiedź