Kredyt przez Internet w Alior Banku

Kredyt przez Internet w Alior Banku

author
Patryk Byczek
15 grudnia 2014
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Kategoria

Produkty bankowe dostępne bez wychodzenia z domu to przyszłość bankowości. Zdaniem ekspertów, za kilka lat zniknie większość oddziałów bankowych, a kredyty będą zaciągane właśnie przez Internet lub za pośrednictwem wirtualnych oddziałów. Póki co kredyt przez Internet oferuje tylko kilka banków. Jednym z nich jest Alior Bank.

Pożyczka gotówkowa w Alior Bank dostępna jest w całości przez Internet. Aby ją otrzymać wystarczy złożyć wniosek na stronie Banku i czekać na telefon konsultanta. Podobnie jak przy zwykłym kredycie, do jego otrzymania wymagane będzie zaświadczenie o zatrudnieniu lub wyciąg z rachunku bankowego.

Wyjątek stanowi pożyczka do 3700 zł – wówczas Alior Bank nie wymaga żadnych dokumentów, poza oświadczeniem o dochodach.

Oferta pożyczki przez Internet w Alior Banku:

  • Pożyczka: od 1 000 zł do 150 000 zł
  • Okres spłaty: do 10 lat
  • Bez dodatkowych poręczycieli i zabezpieczeń

Złóż wniosek

Koszty pożyczki

Alior Bank niestety nie udostępnia kalkulatora kredytowego. Tym samym nie ustalimy wysokości naszej raty bez składania wniosku o pożyczkę. Szkoda, konkurencja ma to od dawna: kalkulator kredytowy znajdziemy między innymi w mBanku oraz BNP Paribas. Dzięki nim Klient poznaje wysokość raty i oprocentowanie jeszcze przed złożeniem wniosku.

RRSO (rzeczywista roczna stopa oprocentowania) w Alior Banku dla przykładu reprezentatywnego wynosi 23,83% i zostało wyliczone dla pożyczki na kwotę 17 600 zł, spłacanej przez 54 miesiące. Rata wynosi wówczas 512,28 zł. Stan na 15.12.2014.

„Gwarancja najniższej raty”

Pożyczka z „gwarancją najniższej raty” to sztandarowe hasło Alior Banku. O co tak właściwie chodzi ?

W dużym skrócie: jeżeli po podpisaniu umowy z Alior Bankiem znajdziemy w innym Banku tańszy kredyt lub pożyczkę (na taką samą kwotę, z takim samym okresem spłaty, ale z mniejszą ratą), to Alior Bank „przebije” ofertę tego Banku i zmniejszy wysokość naszej raty.

Warunkiem skorzystania z „gwarancji najniższej raty” jest dostarczenie do Alior Banku formularza informacyjnego z innego Banku, potwierdzającego warunki pożyczki (kwota oraz okres spłaty).

Jak otrzymać kredyt w Alior Banku?

1. Składamy przez Internet wniosek o kredyt. Podajemy w nim podstawowe dane osobowe, kwotę pożyczki oraz nasze dochody.

2. Niezwłocznie kontaktuje się z nami telefonicznie konsultant Alior Banku. Ustalamy z nim wszystkie formalności.

3. Wypłata pieniędzy: na konto bankowe lub gotówką w oddziale.

Złóż wniosek

Najczęstsze pytania

Ile wynosi oprocentowanie kredytu w Alior Banku ?

Zgodnie z tabelą oprocentowania:

– dla pożyczek do 50 000 zł oprocentowanie jest stałe i wynosi od 10% do 12%

– dla pożyczek powyżej 50 000 zł oprocentowanie jest zmienne i wynosi tzw. WIBOR3M + marża. Na 15.12.2014 WIBOR3M wynosi 2,06, marża Alior Banku to 7,27%-9,77%.

Czy są wymagane dodatkowe zabezpieczenia przy zaciąganiu pożyczki ?

Nie. Maksymalna kwota kredytu 150 000 zł dostępna jest bez dodatkowych zabezpieczeń i poręczycieli.

Czy do otrzymania kredytu jest wymagane założenie konta w Alior Banku ?

Nie. Choć z pewnością Bank będzie zachęcał do otwarcia darmowego Konta Wyższej Jakości. Konto jest darmowe przy spełnieniu jednego z warunków: dowolny wpływ miesięczny na kwotę 2 500 zł lub transakcje bezgotówkowe kartą na kwotę minimum 700 zł.

Gdzie znajdę kalkulator Alior Banku dotyczący wysokości raty ?

Jak już wspominaliśmy, Bank nie udostępnia takiego kalkulatora. Wysokość raty i RRSO dla naszej pożyczki poznamy dopiero po złożeniu wniosku o kredyt.

Czy Alior Bank udziela kredytu bez zaświadczeń ?

Tak, wnioskując o pożyczkę do 3 700 zł Bank wymaga jedynie oświadczenia o dochodach. Nie są potrzebne żadne inne zaświadczenia ani wyciąg z rachunku bankowego.

Jakie są wymagania do otrzymania kredyt w Alior Banku ?

Bank nie wskazuje precyzyjnie takich wymagań. Można przypuszczać, że kredyt jest przyznawany osobom pełnoletnim, posiadającym polskie obywatelstwo i posiadającym stałe dochody. Konieczna jest także pozytywna historia kredytowa w BIK (Biurze Informacji Kredytowej).

Co to znaczy kredyt bez wychodzenia z domu ?

O pożyczkę wnioskujemy przez Internet, bez konieczności odwiedzania oddziału czy placówki Banku. Wszelkie formalności także załatwiamy online.

Jaki jest czas oczekiwania na kredyt w Alior Banku ?

Alior Bank nie wskazuje precyzyjnego czasu wypłaty pieniędzy z kredytu. W reklamach pojawia się wprawdzie zwrot „Środki nawet w 1 dzień”, ale prawdopodobnie dotyczy to sytuacji, gdy Klient posiada konto osobiste w Alior Banku, na które wpływa co miesiąc wynagrodzenie lub inny dochód.

W pozostałych przypadkach Klienci muszą przedstawić zaświadczenie o dochodach lub wyciąg z rachunku bankowego, co w naturalny sposób wydłuża proces kredytowy. Kredyt będzie wówczas wypłacony w przeciągu kilku dni roboczych.

Jaka jest waluta kredytu ?

Kredyt udzielany jest wyłącznie w polskiej walucie.

Czy przy zaciąganiu kredytu konieczna jest zgoda współmałżonka ?

Brak informacji. Alior Bank nie informuje o tym na swojej stronie internetowej.

Kto może otrzymać kredyt w Alior Banku ?

Bank chwali się akceptowaniem wielu źródeł dochodu Klienta. Kredyt mogą zatem otrzymać także rolnicy, osoby prowadzące działalność gospodarczą oraz emeryci i renciści. Prawdopodobnie nie jest to produkt dla ludzi zadłużonych, Alior Bank weryfikuje bowiem Klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

A jakie są Wasze opinie na temat kredytu w Alior Banku ? Zachęcamy do komentowania i zamieszczania swoich doświadczeń.

author
Patryk Byczek
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

frontier
frontier
2014-12-29 19:02:46

Pożyczka.

oneoneone1111
oneoneone1111
2014-12-25 21:34:02

ja też w końcu nie wiem czy to jest kredyt czy pożyczka ???

sceptyczna
sceptyczna
2014-12-21 23:58:28

nie wiem ja wy ale ja nie mam zaufania do kredytów przez internet? Kredyt to zbyt poważny ruch żeby to załatawiać z ekranem monitora. Uważam, że do tego koniecznie jest pójście do banku, przedstawienie swojej oferty przez bank, przedstawienie czego ja potrzebuję i wspólne z pracownikiem banku ustalenie warunków kredytu. No i na miejscu przecież jeszcze kserują twój dowód osobisty czasem trzeba inne dokumenty przynieść. Niby jak mam to załatawić bez wychodzenia z domu? To chyba tylko taki slogan

Paker
Paker
2014-12-17 05:51:10

ej, na tej stronce wygląda, że to jest pożyczka. Ale zachowuje się jak kredyt stąd pewnie całe to zamieszanie. Bo banków się z pożyczkami nie kojarzy a dodatkowo 150 kawałków to wydaje się, że nie może być pożyczka... http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/kredyty_i_pozyczki/pozyczka_gotowkowa

Podobne artykuły

Kredyt konsolidacyjny Skierniewice

Szukasz kredytu konsolidacyjnego, który dostępny jest w Skierniewicach? Sprawdź nasze zestawienie, w którym zebraliśmy wszystkie najkorzystniejsze oferty w Twoim mieście. Maksymalnie możliwa kwota do uzyskanie to aż 200 000 zł.

author
Aleksandra Gościnna
24 stycznia 2022
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.

Jak złożyć reklamację w Deutsche Bank Polska ?

Jeśli jesteś niezadowolony z usługi w Deutsche Bank Polska S.A., to możesz złożyć reklamację. Sprawdź jak zrobić to szybko i skutecznie.

author
Aneta Jankowska
28 listopada 2016
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Przelewy SORBNET w PKO BP

Potrzebujesz zrobić przelew SORBNET w PKO BP? Zobacz najważniejsze informacje dotyczące tego systemu rozliczeń międzybankowych. Sprawdzamy, kto może zlecić przelew SORBNET w PKO BP, jak to zrobić oraz ile kosztuje.

author
Dominika Byczek
02 lutego 2019
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

Polski Kompas 2018” dla prezesa PKO BP

Prezes Zarządu PKO Banku Polskiego - Zbigniew Jagiełło, otrzymał nagrodę „Polskiego Kompasu 2018”. To wyróżnienie za stworzenie najbardziej nowoczesnego technologicznie banku nad Wisłą.

author
Aneta Jankowska
04 listopada 2018
Dziennikarka, ukończyła studia dziennikarskie na Uniwersytecie Gdańskim i zdobyła doświadczenie w Radiu MORS. Posiada praktyczne doświadczenie finansowe jako właścicielka kawiarni.

Kredyt konsolidacyjny Bielawa

Aby skutecznie obniżyć kwotę miesięcznych rat, wystarczy zasięgnąć kredyt konsolidacyjny. W naszym rankingu zawarliśmy najlepsze oferty tego typu kredytów w Bielawie. Maksymalna kwota to nawet 200 000 zł bez dodatkowych zabezpieczeń.

author
Patryk Byczek
04 stycznia 2021
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

W tym roku ogłoszono już 3259 upadłości konsumenckich

Od początku stycznia do końca czerwca bieżącego roku, aż 3259 Konsumentów ogłosiło upadłość. Przypuszcza się, że jeżeli taki stan będzie regularnie postępował, to rok 2018 pod względem ogłoszonych upadłości okaże się rekordowym.

author
Patryk Byczek
11 lipca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.
Porównaj