Fortuna jest pojęciem względnym. Dla jednych to milion, a dla drugich miliard złotych. Wszystkie najbogatsze osoby posiadają majątek większy niż cały roczny Produkt Krajowy Brutto świata. Większość z nas może jednak pomarzyć o takich kwotach. 

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 28.09.2018
Udostępnij:

Najbogatsi ludzie na świecie

Zgodnie z analizami Bank of America Merrill Lynch, po kryzysie i upadku Lehmann Brothers (to amerykański bank inwestycyjny, który ogłosił upadłość w 2008 roku, efektem tego było zapoczątkowanie tzw. kryzysu finansowego, który rozprzestrzenił się na cały świat), 1% najbogatszych ludzi świata ma więcej majątku niż cały globalny Produkt Krajowy Brutto. Co ciekawe, to właśnie oni najszybciej się również bogacą.

Łączny majątek najbogatszych ludzi świata wynosi ponad 100 bilionów dolarów

To więcej niż:

  • PKB świata 
  • więcej niż cała gospodarka Chin
  • kapitalizacja amerykańskiego indeksu S&P500
  • łączne koszty globalnego kryzysu finansowego 

Źródło: Bank of America Merrill Lynch
 

Okazuje się, że najbogatsi ludzie na świecie, nie dość, że już posiadają olbrzymi majątek, to jeszcze znacznie szybciej zarabiają niż przedstawiciele pozostałych grup. Ich wzrost dochodów jest dwa razy większy niż 50% biedniejszej części świata. 

Jedynie sam dorobek Jeffa Bezosa przebił już 100 miliardów dolarów. Wszystko dzięki obchodom Black Friday. Jeffrey Preston Bezos jest prezesem, dyrektorem generalnym oraz przewodniczącym zarządu Amazon.com. W bieżącym roku został uznany za najbogatszego człowieka na świecie według rankingu agencji Bloomberg. Większość jego majątku stanowią akcje Amazonu. Ciekawostką jest fakt, że swoją karierę zaczynał jako właściciel księgarni wysyłkowej.

Kolejnym najbogatszym człowiekiem świata jest Bill Gates – amerykański informatyk, przedsiębiorca współzałożyciel, główny architekt oprogramowania i były prezes zarządu korporacji Microsoft. Podium najbardziej zamożnych osób na całym globie zamyka Warren Edward Buffett. To ekonomista, inwestor giełdowy, przedsiębiorca i filantrop. Jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych inwestorów na świecie.

Źródło: https://www.bloomberg.com/billionaires/

Komentarze