Provident zawiesza spłaty pożyczek w związku z pandemią

Provident zawiesza spłaty pożyczek w związku z pandemią

author
Halszka Gronek
18 marca 2020
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.
Kategoria

Z powodu epidemii koronawirusa sytuacja finansowa wielu Polek i Polaków uległa drastycznemu pogorszeniu. Instytucje finansowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują korzystne pakiety pomocowe. Firma Provident Polska oferuje odroczenie spłaty pożyczki, brak naliczania karnych odsetek za brak spłaty, a także ubezpieczenie w wyjątkowych pakietach ofertowych. 

Stan zagrożenia w Polsce

Skutki pandemii koronawirusa dały się we znaki setkom milionów osób na całym świecie. W Polsce, w związku z prowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego, wiele zmartwień mają przedsiębiorcy, których biznesy w tym trudnym dla gospodarki czasie stanęły pod znakiem zapytania. Bolesne doświadczenia trwającej obecnie kwarantanny społecznej podzielają także polscy pracownicy, z których część albo straciła pracę, albo została wysłana na obowiązkowy urlop,  albo postanowiła przerwać aktywność zawodową, by móc zapewnić opiekę dzieciom.

Ogromna odpowiedzialność polskich obywateli i społeczne zaangażowanie w akcje typu #zostańwdomu czy #RazemPrzeciwKoronawirusowi pozwalają wierzyć, że stan zagrożenia epidemicznego w Polsce uda się ugasić w najbliższych tygodniach czy miesiącach. Do tego czasu większość z nas będzie jednak musiała walczyć o  przetrwanie – nie w sposób dosłowny, lecz ten finansowy. Brak lub drastyczne zmniejszenie wypłat, wstrzymanie działalności usługowych, rezygnacja z już opłaconych planów – to wszystko sprawia, że sytuacja finansowa wielu z nas w najbliższym czasie będzie ciężka. 

By wyjść naprzeciw rosnącym obawom społecznym, Provident Polska ogłosił wprowadzenie narzędzi pomocnych w łagodzeniu negatywnych skutków pandemii koronawirusa na świecie. Jak dowiadujemy się z komunikatu prasowego instytucji, firma pożyczkowa umożliwi swym klientom skorzystanie między innymi z Okresowej Przerwy w Spłacie. Jakie jeszcze środki pomocowe wprowadzone zostały z myślą o pożyczkobiorcach Providenta? O tym w kolejnych akapitach tekstu.

Miesięczna przerwa w spłacie pożyczek

"

W Provident Polska już wcześniej oferowaliśmy wygodne dla klienta rozwiązania, które umożliwiały odroczenie terminu spłaty raty w przypadku trudności finansowych. W związku z aktualną sytuacją, wywołaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, chcemy przypomnieć naszym klientom o dostępnych możliwościach

– zapowiedziała Agnieszka Kłos, prezeska Provident Polska.

Instytucja ogłosiła wprowadzenie Okresowej Przerwy w Spłacie, czyli rozwiązania, z którego mogą skorzystać wszyscy pożyczkobiorcy firmy. Na wniosek (który oczywiście można złożyć telefonicznie, za pomocą dedykowanej infolinii) Provident Polska odroczy termin spłaty do 4 rat tygodniowych lub jednej raty miesięcznej. To pozwoli klientom instytucji na zyskanie dodatkowych środków na codzienne wydatki, które w dobie kryzysu epidemicznego w Polsce mogą okazać się wysoce potrzebne. 

Rozłożenie rat dla klientów w potrzebie

Provident Polska w swym najnowszym komunikacie prasowym odpowiada na pytanie o to, jaka pomoc zostanie przyznana klientów, którzy wykorzystali już cały limit przysługujących odroczeń spłaty. Jak dowiadujemy się z treści publikacji, tacy klienci będą mogli liczyć na rozłożenie rat. Doradca lub konsultant Providenta ustali z danym klientem indywidualny plan wyjścia z zaległości. Do możliwości finansowych pożyczkobiorcy dostosowana zostanie wysokość najbliższych rat, a za ewentualne opóźnienia w spłacie nie będą pobierane żadne opłaty.

Kliencie, pamiętaj o ubezpieczeniu!

Provident Polska zachęca pożyczkodawców do wykupowania ubezpieczenia medycznego AXA. Takie rozwiązanie może okazać się niezwykle pomocne w przypadku, gdy sytuacja finansowa klientów – wraz z rozwojem sytuacji w Polsce – ulegnie jeszcze większemu pogorszeniu. 

"

Znacząca część naszych obecnych klientów jest objęta takim ubezpieczeniem. Oczywiście w czasie epidemii przede wszystkim obowiązują procedury rządowe, ale każdy z ubezpieczonych, w razie wypadku lub choroby, otrzyma od AXA pomoc. Również w wyniku zakażenia koronawirusem i konieczności hospitalizacji. Będzie to świadczenie pieniężne za pobyt w szpitalu. Z ubezpieczenia sfinansuje też zakup leków na receptę nawet do 400 zł

– tłumaczy Agnieszka Kłos, prezeska Provident Polska.

Zdrowie jest najważniejsze

Na koniec warto dodać, że najważniejsze, co w obecnej sytuacji w Polsce możemy zrobić, to zachować spokój i zachowywać się odpowiedzialnie. Zalecamy stosowanie wszystkich środków ostrożności. Pamiętajmy, że od naszego zachowania w dużej mierze zależy zdrowie i życie spotykanych  przez nas osób, w tym naszych bliskich. Finanse, choć niezaprzeczalnie ważne, nie powinny stać przed zdrowiem. W tym trudnym czasie wspierajmy się i jednoczmy w nadziei na poprawę sytuacji. 


Źródło:
https://media-provident.pl/pr/491926/w-trudnych-chwilach-provident-polska-pomaga-swoim-klientom

author
Halszka Gronek
Ekspertka finansowa na zadluzenia.com, ukończyła dziennikarstwo i socjologię na Uniwersytecie Gdańskim. Autorka kompendiów wiedzy na temat społecznych aspektów świata finansów i ekonomii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wszystkie komentarze

Katarzyna
Katarzyna
2021-12-16 10:44:47

Zwracam się z prośbą o zawieszenie pożyczki numer umowy 154841292 ponieważ jestem na nauce zdalnej i przeszłam na zasiłek wychowawczy na czas zdalnego nauczania

Podobne artykuły

Bank Millennium złożył wniosek do KNF w sprawie banku hipotecznego

W oficjalnym komunikacie wystosowanym przez Bank Millennium instytucja poinformowała, że złożyła wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o wyrażenie zgody na utworzenie osobistego banku hipotecznego - Millennium Bank Hipoteczny. 

author
Patryk Byczek
29 czerwca 2018
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Kasa Stefczyka Gryfice

Poszukujesz szczegółowych informacji o lokalizacjach Kasy Stefczyka w Gryficach? Znajdziesz je w naszym artykule, który prezentuje kompleksowy przegląd danych, w tym adresów, numerów telefonów, godzin otwarcia i map ułatwiających dotarcie do wybranych placówek.

author
Julia Wierciło
22 marca 2024
Ekspertka finansowa, związana z zadluzenia.com od 2022 roku. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Znana z niekonwencjonalnego podejścia do świata finansów. W artykułach przyjmuje perspektywę bycia blisko ludzi.

Zastrzeżenie kredytowe w BIK

Oszustwa finansowe i wyłudzenia pożyczek to jedne z najpopularniejszych i jednocześnie najtrudniejszych do wykrycia przestępstw. Najłatwiej byłoby powiedzieć jednocześnie wszystkim instytucjom finansowym, że żadnego kredytu lub pożyczki nie chcemy brać. Sprawdź, jak daleko sięga ochrona zastrzeżenia kredytowego w BIK.

author
Dominika Byczek
28 sierpnia 2018
Ekspertka finansowa, redaktorka, magister Uniwersytetu Gdańskiego. Z zadluzenia.com związana od 2014 roku, redaktor naczelna portalu do 2020 roku. Specjalizuje się w tworzeniu poradników finansowych.

mBank ostrzega Klientów przed oszustami

Cyberprzestępcy po raz kolejny o sobie przypominają. Tym razem starają się uderzyć w Klientów mBanku wysyłając im fałszywe e-maile z rzekomym potwierdzeniem odbioru płatności. Należy mieć na uwadze, że wiadomości tego typu mogą prowadzić do zainfekowanych plików lub stron wyłudzających wrażliwe dane.

author
Patryk Byczek
15 lutego 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

Credit Agricole w Busku-Zdroju

Credit Agricole jest jednym z największych banków uniwersalnych w Polsce. Jedna z placówek banku mieści się w Busku-Zdroju – sprawdzamy godziny otwarcia, dane kontaktowe oraz ofertę oddziału.

author
Patryk Byczek
18 lipca 2019
Ekspert finansowy, z zadluzenia.com związany od 2015 roku. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego. Redaktor naczelny portalu, specjalizuje się w analizie produktów finansowych, promocji bankowych i recenzowaniu kredytów.

PKO BP w Czarnej Białostockiej

PKO BP jest największym bankiem w Polsce. Sprawdziliśmy placówki i oddziały w Czarnej Białostockiej – godziny otwarcia, dane adresowe oraz ofertę.

author
Aleksandra Gościnna
14 września 2019
Ekspertka finansowa, magister Uniwersytetu Gdańskiego i absolwentka studiów podyplomowych na UW. W latach 2021-2023 redaktor naczelny zadluzenia.com. Specjalistka ds. e-marketingu i promocji online.
Porównaj