zadluzenia.com
zamknij

„Matematyka jest wszędzie” – sukces Fundacji mBanku

Matematyka towarzyszy nam na każdym kroku. Korzystamy z niej codziennie: w pracy, w szkole, czy po prostu płacąc w sklepie za zakupy. Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce specjalną książkę - “Matematyka jest wszędzie”, która ma pokazywać, że królowa nauk nie zajmuje się jedynie wzorami.

 

 

Matematyka dla każdego

 

Kilka dni temu, trzecia książkowa edycja akcji Fundacji mBanku dobiegła końca. Organizacja rozprowadziła łącznie ponad 104 000 bezpłatnych egzemplarzy książki - “Matematyka jest wszędzie”. Lektura wydana przez mFundację pokazuje matematyczny świat wokół nas i pomaga go zrozumieć wszystkim członkom rodziny.

 

Autorką książki jest Maja Kramer. To absolwentka Politechniki Warszawskiej, która już dawno postawiła przed sobą jeden cel: odczarować system edukacji i zmieniać szkoły na takie, do których dzieci uczęszczałyby z radością, a nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała ich najmocniejsze strony. 

 

W komunikacie mBanku czytamy, że po raz pierwszy książka o matematyce nie pokazuje dzieciom wzorów i abstrakcyjnych zadań.

 

Nie jest podręcznikiem, nie odnosi się do podstawy programowej. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie. Książka pozwala całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę w codziennym życiu – w kuchni, w sklepie, na spacerze czy na wakacjach.”

 

Źródło: https://www.mbank.pl/portals/6.0/lp/mfundacja/mfundacja_nklient/


Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji, wyjaśnia, że sukces książki pokazuje, iż w Polsce widoczne jest zapotrzebowanie na nieszablonowe i nieoczywiste podejście do matematyki. 

 

- Dorośli doceniają jej wagę w codziennym życiu. Wierzymy, że ten przełomowy materiał pomoże odczarować matematykę i da dzieciom impuls, by dalej ją odkrywać - dodaje.

 

Książka mFundacji otrzymała nagrodę Złotego Bankiera 2018 w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

 

Wszyscy zainteresowani, którzy do tej pory nie zdążyli zamówić bezpłatnego egzemplarza, mogą pobrać e-booka na stronie: www.mjakmatematyka.pl.

 

Skomentuj artykuł
captcha
BRAK KOMENTARZY