Matematyka towarzyszy nam na każdym kroku. Korzystamy z niej codziennie: w pracy, w szkole, czy po prostu płacąc w sklepie za zakupy. Fundacja mBanku wydała i przekazała rodzicom w całej Polsce specjalną książkę - “Matematyka jest wszędzie”, która ma pokazywać, że królowa nauk nie zajmuje się jedynie wzorami.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 12.10.2018
Udostępnij:

Matematyka dla każdego

Kilka dni temu, trzecia książkowa edycja akcji Fundacji mBanku dobiegła końca. Organizacja rozprowadziła łącznie ponad 104 000 bezpłatnych egzemplarzy książki – “Matematyka jest wszędzie”. Lektura wydana przez mFundację pokazuje matematyczny świat wokół nas i pomaga go zrozumieć wszystkim członkom rodziny.

Autorką książki jest Maja Kramer. To absolwentka Politechniki Warszawskiej, która już dawno postawiła przed sobą jeden cel: odczarować system edukacji i zmieniać szkoły na takie, do których dzieci uczęszczałyby z radością, a nauka budziła ciekawość, rozwijała zainteresowania i wspierała ich najmocniejsze strony. 

W komunikacie mBanku czytamy, że po raz pierwszy książka o matematyce nie pokazuje dzieciom wzorów i abstrakcyjnych zadań.

Nie jest podręcznikiem, nie odnosi się do podstawy programowej. Jest zbiorem inspiracji, przeglądem matematyki w codziennym zastosowaniu, w życiu rodziny, w kulturze i naturze. Czytelnicy nie znajdą tu teoretycznych rozważań. Samo życie. Książka pozwala całym rodzinom aktywnie odkrywać przyjazną matematykę w codziennym życiu – w kuchni, w sklepie, na spacerze czy na wakacjach.”

Źródło: https://www.mbank.pl/portals/6.0/lp/mfundacja/mfundacja_nklient/

Iwona Ryniewicz, prezes Fundacji, wyjaśnia, że sukces książki pokazuje, iż w Polsce widoczne jest zapotrzebowanie na nieszablonowe i nieoczywiste podejście do matematyki. 

Dorośli doceniają jej wagę w codziennym życiu. Wierzymy, że ten przełomowy materiał pomoże odczarować matematykę i da dzieciom impuls, by dalej ją odkrywać – dodaje.

Książka mFundacji otrzymała nagrodę Złotego Bankiera 2018 w kategorii „Bank wrażliwy społecznie”.

Wszyscy zainteresowani, którzy do tej pory nie zdążyli zamówić bezpłatnego egzemplarza, mogą pobrać e-booka na stronie: www.mjakmatematyka.pl.

Komentarze