W komunikacie banku czytamy, że mBank podpisał warunkową umowę dotyczącą sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa mFinanse. Finalizacja transakcji planowana jest na I kwartał 2018 roku.

Autor: Aneta Filipkowska
Dodano: 29.11.2017
Udostępnij:

Źródło: www.mbank.pl

Transakcja dotyczy przejęcia części biznesu mFinanse przez Indigo za pół miliarda złotych. Angielsko-duńska Grupa Indigo prowadzi działalność w zakresie underwritingu ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego oraz działalność agencyjną.

Przewidywana maksymalna łączna wartość wynagrodzenia z tytułu umowy wyniesie około 520 mln zł, z czego wynagrodzenie w wysokości ok. 465 mln zł będzie rozpoznawane przez okres 15 lat – czytamy w komunikacie.

mFinanse, a kiedyś Aspiro powstało w czerwcu 2009 roku z połączenia sieci sprzedaży mBanku oraz mobilnej sieci już nieistniejącego MultiBanku. mFinanse pełniła do tej pory między innymi rolę agenta ubezpieczeniowego w zakresie grupowych umów ubezpieczenia.

Krzysztof Olszewski, rzecznik prasowy mBanku wyjaśnia, że transakcja jest kontynuacją procesu upraszczania struktury biznesu Grupy, którego pierwszym elementem była sprzedaż ubezpieczyciela BRE Ubezpieczenia TUiR w 2015 r.. Zapewnia też, że bank i mFinanse będą w dalszym ciągu rozwijać sprzedaż ubezpieczeń w modelu indywidualnym.

Bank postrzega produkty ubezpieczeniowe jako naturalny element oferty usług finansowych dla swoich klientów – tłumaczy.

Komentarze