zadluzenia.com
zamknij

Młodzi wolą chwilówki

 

Wśród osób biorących kredyt gotówkowy, tylko 23% stanowią osoby w wieku do 35 lat. Jak wynika z najnowszego raportu przygotowanego przez Biuro Informacji Kredytowej – młodzi zdecydowanie wolą szybkie pożyczki przez Internet.

 

Z raportu wynika jasno – im mniejsza kwota pożyczki tym większy udział chwilówek. W przypadku pożyczek do 4000 zł, firmy pożyczkowe mają 25% udział w rynku, a przy pożyczkach do 1000 zł udział ten wynosi aż 43%.

 

Raport Biura Informacji Kredytowej

 

37– tyle firm pożyczkowych współpracuje z BIK

3,4 mln – łączna ilość pozabankowych pożyczek w bazie BIK

62% Klientów firm pożyczkowych to osoby do 35 roku życia
2/3 Klientów firm pożyczkowych przed wzięciem pożyczki nie starało się o kredyt w banku
80% Klientów firm pożyczkowych ma jednocześnie kredyty bankowe
40% pożyczkobiorców ma opóźnienie w spłacie powyżej 3 miesięcy
39% Klientów chce otrzymać pieniądze natychmiast po złożeniu wniosku

 

Młodzi lubią szybkie tempo

 

Skąd tak duże zainteresowaniem pożyczkami wśród młodych osób ? Osobom w młodym wieku najbardziej zależy na czasie otrzymania pieniędzy. Aż 40% z nich wskazuje, że pieniądze chce natychmiast po złożeniu wniosku. W tej kategorii banki zostają daleko z tyle. Kilka z nich ma wprawdzie kredyt online, dostępny bez wychodzenia z domu, ale rzadko kiedy pieniądze trafiają na konto tego samego dnia.

 

Banki powinna martwić jeszcze inna rzecz. Młodzi Klienci decydując się na firmę pożyczkową, nie starało się wcześniej o bankowy kredyt.

 

Skomentuj artykuł
captcha
~suarezzz

mi się wydaje że spora część wynika z tego że młodzi są znacznie bardziej obrotni : dzisiaj znalazł super promocję na komputer telewizor, itp więc szybko się zorientował co i jak, z kąd kasę i już jutro ma pożyczkę i kupuje coś co mu się bardzo opłacało. a starsza generacja po pierwsze nie jest tak spontaniczna po drugie znacznie więcej czasu potrzebuje na podjęcie takiej decyzji o zaciągnęciu długu   Odpowiedź